Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post Reply
muflon1977
Posts: 131
Joined: 23/12/2011 11:10

#1626 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by muflon1977 »

[quote="ZAGORS"]Upravi si odmakli smo se od teme. Da se vratimo na Srednju Bosnu. Izdvojio bih bitku za Bugojno. Vođene su teške bitke ali ARBIH je osvojila planirano područje i porazila HVO.[/quot

I pocinila zlocine...otvarala logore gdje se jos vode 22 kao nestali,a glavni kadija bio Mlaco
kojem ce se dohakati uskoro.Da negovorim o popaljenim selima,i poslijeratnom pritisku na Hrvate
e moj zagore ne navodis ono sto golica a :-)
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#1627 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by sokkia »

muflon1977 wrote:
ZAGORS wrote:Upravi si odmakli smo se od teme. Da se vratimo na Srednju Bosnu. Izdvojio bih bitku za Bugojno. Vođene su teške bitke ali ARBIH je osvojila planirano područje i porazila HVO.[/quot

I pocinila zlocine...otvarala logore gdje se jos vode 22 kao nestali,a glavni kadija bio Mlaco
kojem ce se dohakati uskoro.Da negovorim o popaljenim selima,i poslijeratnom pritisku na Hrvate
e moj zagore ne navodis ono sto golica a :-)
što ti ne navede Vrbanju kad si toliko pošten ?
muflon1977
Posts: 131
Joined: 23/12/2011 11:10

#1628 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by muflon1977 »

A sta to bijase u Vrbanji...koliko je pobijeno ljudineznam?
ali ono rutualno klanje na rostovu nije na cast a :sad:
ZAGORS
Posts: 459
Joined: 10/07/2011 14:01

#1629 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by ZAGORS »

Nisam Bugojno istakao zbog zločina nego zbog velike pobjede. Sami hrvati su rekli da su se vodile teške bitke, ali ARBIH je odnijela pobjedu.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#1630 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by sokkia »

muflon1977 wrote:A sta to bijase u Vrbanji...koliko je pobijeno ljudineznam?
ali ono rutualno klanje na rostovu nije na cast a :sad:
51 žrtva koliko ja znam, ( a da znaš i ti) i to sve civili. :( za razliku vaša 22 koji su bili dokazani ekstremi i zlocinci )
odi slobodno kod spomenika u Vrbanji i uvjeri se kakav ste zlocin napravili.
i kakvo klanje spominješ na Rostovu ?
jaro, sa tobom nešto nije u redu i ne znam ni sam šta me natjera da se uplicem u raspravu sa tobom itebi slicnima.
davno sam ti rekao a opet cu-KOMPLETNO VOJNO I POLITICKO RUKOVODSTVO HZHB JE OSUĐENO UA UDRUŽENI ZLOCINACKI PODUHVAT i JOŠ CEKA U HAGU U ZATVORU DRUGOSTEPENU PRESUDU.
da imaš i trunke ljudskosti , savjesti i poštenja u sebi priznao bi to i ne bi nastavio iznositi nebuloze ovdje i praviti još veceg degenerika od sebe.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1631 Zarko Tole

Post by stakasa »

Kakva je njegova uloga u ratu u srednjoj Bosni? Mislim da je bio general HVO-a. Navodno su ga Srbi zarobili u Bugojnu na pocetku rata
Elims
Posts: 85
Joined: 11/03/2014 22:32

#1632 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Elims »

Kakvav je komentar Hrvata,koji podržavaju HVO ovdje,na to što je HVO u Kiseljaku(a vjerojatno i drugdje,govorim za svoj grad) uzimao od hrvatskoga stanovništva 200 tadašnjih njemačkih maraka kao "kompenzaciju" za to što ih štite od Armije BIH?

Dvijesto njemačkih maraka po obitelji,pa ti vidi koliko ima obitelji u Kiseljaku i Kreševu.

Drugo,šta misle o tome da je HVO(konkretno Maturice) ubijao hrvatsko stanovništvo koje mu se nije podvoravalo i plaćalo harač?

Plus još znaju li za pokolj koji su Maturice i Apostoli počinili u Tulici,bošnjačkom selu u općini Kiseljak?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1633 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by stakasa »

Elims wrote:Kakvav je komentar Hrvata,koji podržavaju HVO ovdje,na to što je HVO u Kiseljaku(a vjerojatno i drugdje,govorim za svoj grad) uzimao od hrvatskoga stanovništva 200 tadašnjih njemačkih maraka kao "kompenzaciju" za to što ih štite od Armije BIH?

Dvijesto njemačkih maraka po obitelji,pa ti vidi koliko ima obitelji u Kiseljaku i Kreševu.

Drugo,šta misle o tome da je HVO(konkretno Maturice) ubijao hrvatsko stanovništvo koje mu se nije podvoravalo i plaćalo harač?

Plus još znaju li za pokolj koji su Maturice i Apostoli počinili u Tulici,bošnjačkom selu u općini Kiseljak?
Dvije stoje i nije neka lova :mrgreen:
Elims
Posts: 85
Joined: 11/03/2014 22:32

#1634 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Elims »

stakasa wrote: Dvije stoje i nije neka lova :mrgreen:
Jeste velika lova kada skontaš da je po obitelji 200 njemačkih maraka i to nije izoliran slučaj nego su to radili konstantno u više navrata.

Plus su svim onim Hrvatima koji im nisu bili po volji uzimali sav novac te iz kuća iznosili:bijelu tehniku,nakit,namještaj...

HVO(prvenstveno Maturice sa blagoslovom vodstva HVO-a) je vršio teror po Kiseljaku nad Hrvatima,a kako je bilo Bošnjacima ne želim ni da mislim.

Sramota od "vojske".
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#1635 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by bach »

Tuđmana i njegove lopovske ksvilinge Hrvati srednje Bosne nisu zanimali baš nimalo i imali su namjeru koristiti kao topovsko meso u osvajanju resursa, prije svega struje , industrijskh postojenja , plemenitih ruda i potenecijalnih nalazišta uglja. Interesna sfera Franje Tuđmana može se povući sa krajnjeg zapada ( HE BUŠKO BLATO) zatim sa istoka ( HE Čapljina, HE Mostar, HE Salakovac, HE Jablanica, HE Rama), zatim tu su dna bogatstva Bugojna, G. Vakufa, i Travanik, HE na Vrbasu i Plivi, industrija u dolini Lašve ( Viteziz, Bratstvo), Zenica ( rudnik), Kakanj ( rudnik), Breza ( rudnik). Zanimljivo je da u tuđmanovim planovima većinski bošnjačka Breza bila dio HZ HB, ali većinski hrvatski Vareš NIJE. Zabilježena je i naredna Tihomira Blaškića HVO Vareš da napadnu muslimane Breze i Visokog. Naravno Visoko se nalazi između Breze i Kiseljaka, kod Kiseljaka su mineralnim bogatstvom i plemennitim rudama bogati Kreševo i Fojnica...

Herceg Bosna, zemlja ponosna al u k....
User avatar
desni
Posts: 1494
Joined: 10/03/2012 01:21

#1636 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by desni »

PM72 wrote:
Bilo ih je i u pokusaju probijanja blokade Sarajeva. Prvi su razgulili kada su shvatili da ovi iz Sarajeva imaju vise dousnika nego pravih vojnika.
Budala i krivih drva nikad neće nestati.Čuj "ovi iz Sarajeva imaju više doušnika nego pravih vojnika".Imaš li ti neki kompleks niže vrijednosti u odnosu na Sarajevo pa te strah tramvaja,kao i svakog drugog hojrata? Kakvi doušnici,o čemu ti sereš u par navrata? Bosna se odbranila upravo u Sarajevu a ne u Zavidovićima ili Kalesiji.Ne ponižavaj žrtve i borce Sarajeva.Ako nemaš šta pametnije reći - okani se te papanske priče i terminologije,fino sam ti rekao i preko pp.
Ovime si obezvrijedio one koji su u Srebrenici,Žepi i Goraždu gladovali pune tri godine,tamo se odbranila Bosna a u Sarajevu je ona pala u aprilu 1992.Na način da je glava koja je trebala biti u Sarajevu bila potpuno odsječena od ostatka zemlje.Kažeš oko Sarajeva četnici bili utvrđeni,povezani međusobno,a šta ste ti vi radili dok su se oni utvrđivali i povezali?Vjeruj da se Bosna branila na način minderaša iz Sarajeva sad je ne bi bilo ni na geografskoj karti.Respekt za patriote i one koji su krvarili za Bosnu u Sarajevu,ali oni koji su rukovodili odbranom u Sarajevu su bili ubjedljivo najgori u cijeloj zemlji.
PM72
Posts: 17627
Joined: 30/04/2012 16:54

#1637 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by PM72 »

Ovime si obezvrijedio one koji su u Srebrenici,Žepi i Goraždu gladovali pune tri godine,tamo se odbranila Bosna a u Sarajevu je ona pala u aprilu 1992.Na način da je glava koja je trebala biti u Sarajevu bila potpuno odsječena od ostatka zemlje.Kažeš oko Sarajeva četnici bili utvrđeni,povezani međusobno,a šta ste ti vi radili dok su se oni utvrđivali i povezali?Vjeruj da se Bosna branila na način minderaša iz Sarajeva sad je ne bi bilo ni na geografskoj karti.Respekt za patriote i one koji su krvarili za Bosnu u Sarajevu,ali oni koji su rukovodili odbranom u Sarajevu su bili ubjedljivo najgori u cijeloj zemlji.
U pravu si ,pogotovo ovaj podvučeni dio samo ja nigdje i nikad nisam obezvrijedio borce Žepe ili Gradačca.Da su branioci Sarajeva položili oružje,Kalesija ili Bihać bi šaptom pali.O tome se radi.Četnici da su zauzeli Goražde,Bihać,Kalesiju ili Gradačac,sem ispraznih UN-ovih rezolucija ništa se ne bi dogodilo.
Kontaš?
XOX100
Posts: 335
Joined: 12/02/2014 19:18

#1638 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by XOX100 »

PM72 wrote:
U pravu si ,pogotovo ovaj podvučeni dio samo ja nigdje i nikad nisam obezvrijedio borce Žepe ili Gradačca.Da su branioci Sarajeva položili oružje,Kalesija ili Bihać bi šaptom pali.O tome se radi.Četnici da su zauzeli Goražde,Bihać,Kalesiju ili Gradačac,sem ispraznih UN-ovih rezolucija ništa se ne bi dogodilo.
Kontaš?
Nisi u pravu ni za Gradacac a pogotovo ne za Bihac. Koji nikad ne bi pao. Jednostavno su u Bihacu druga vrsta ljudi nego u Sarajevu. Tamo su bili obrazovani, disciplinovani vojnici.
Da je Sarajevo palo (koje prakticno i jeste bilo odsjeceno vecim dijelom ), glavni grad bi se vjerovatno preselio u Zenicu , i otpor bi se nastavio !
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1639 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by stakasa »

PM72 wrote:
Ovime si obezvrijedio one koji su u Srebrenici,Žepi i Goraždu gladovali pune tri godine,tamo se odbranila Bosna a u Sarajevu je ona pala u aprilu 1992.Na način da je glava koja je trebala biti u Sarajevu bila potpuno odsječena od ostatka zemlje.Kažeš oko Sarajeva četnici bili utvrđeni,povezani međusobno,a šta ste ti vi radili dok su se oni utvrđivali i povezali?Vjeruj da se Bosna branila na način minderaša iz Sarajeva sad je ne bi bilo ni na geografskoj karti.Respekt za patriote i one koji su krvarili za Bosnu u Sarajevu,ali oni koji su rukovodili odbranom u Sarajevu su bili ubjedljivo najgori u cijeloj zemlji.
U pravu si ,pogotovo ovaj podvučeni dio samo ja nigdje i nikad nisam obezvrijedio borce Žepe ili Gradačca.Da su branioci Sarajeva položili oružje,Kalesija ili Bihać bi šaptom pali.O tome se radi.Četnici da su zauzeli Goražde,Bihać,Kalesiju ili Gradačac,sem ispraznih UN-ovih rezolucija ništa se ne bi dogodilo.
Kontaš?
I ovo ti sav doprinos temi? Evo pito sam za HVO generala Zarka Tolu, da kojim slucajem ne znas nesto i o tome
Rizvan
Posts: 1275
Joined: 27/11/2013 09:25

#1640 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Rizvan »

Pitanje za one koji poznaju situaciju u Kaknju 1993. Zanima me atmosfera u selu Čatići na vrhuncu sukoba 1993. S obzirom da je to selo strateški pozicionirano na samom ulazu u dolinu Trstionice, je li HVO imao barikade tu, da li su Bošnjaci mogli slobodno prolaziti kroz to područje i kakva je bila atmosfera u samom selu za nehrvate? Čini mi se da je to jedino selo u dolini Trstionice koje Hrvati nisu masovno napustili zajedno sa povlačenjem HVO-a. Zašto?
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#1641 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Woody »

Rizvan wrote:Pitanje za one koji poznaju situaciju u Kaknju 1993. Zanima me atmosfera u selu Čatići na vrhuncu sukoba 1993. S obzirom da je to selo strateški pozicionirano na samom ulazu u dolinu Trstionice, je li HVO imao barikade tu, da li su Bošnjaci mogli slobodno prolaziti kroz to područje i kakva je bila atmosfera u samom selu za nehrvate? Čini mi se da je to jedino selo u dolini Trstionice koje Hrvati nisu masovno napustili zajedno sa povlačenjem HVO-a. Zašto?
A, zašto? Pa zato što su jedini u Kaknju ponudili "pristojnu" cijenu Ševalu (Omerspahiću) pa ih nije dirao. Ali ni to ne bi trajalo dugo, da se nije potpisao Washingtonski sporazum... Sigurno! :odustajem:
Rizvan
Posts: 1275
Joined: 27/11/2013 09:25

#1642 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Rizvan »

Sad sam našao da je francuski UNPROFOR bio smješten na lokaciji Termoelektrane. Vjerovatno zbog toga nisu masovno napustili to područje.
User avatar
L.e.g
Posts: 724
Joined: 30/04/2009 09:27

#1643 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by L.e.g »

Elims wrote:Kakvav je komentar Hrvata,koji podržavaju HVO ovdje,na to što je HVO u Kiseljaku(a vjerojatno i drugdje,govorim za svoj grad) uzimao od hrvatskoga stanovništva 200 tadašnjih njemačkih maraka kao "kompenzaciju" za to što ih štite od Armije BIH?

Dvijesto njemačkih maraka po obitelji,pa ti vidi koliko ima obitelji u Kiseljaku i Kreševu.

Drugo,šta misle o tome da je HVO(konkretno Maturice) ubijao hrvatsko stanovništvo koje mu se nije podvoravalo i plaćalo harač?

Plus još znaju li za pokolj koji su Maturice i Apostoli počinili u Tulici,bošnjačkom selu u općini Kiseljak?
Ja sam Hrvat, izbjeglica iz Fojnice kojem je Armija BiH zapalila kucu (99% naselja zapalila a 100 % opljackala) i protjerala me.
Cije rat sam proveo u Kiseljaku i niko nikome nije naplacivao niti je iko ikoga ubijao zbog toga neplacanja.
Za pokolj bilo koje vrste svako treba da odgovara
PM72
Posts: 17627
Joined: 30/04/2012 16:54

#1644 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by PM72 »

Nisi u pravu ni za Gradacac a pogotovo ne za Bihac. Koji nikad ne bi pao. Jednostavno su u Bihacu druga vrsta ljudi nego u Sarajevu. Tamo su bili obrazovani, disciplinovani vojnici.
Da je Sarajevo palo (koje prakticno i jeste bilo odsjeceno vecim dijelom ), glavni grad bi se vjerovatno preselio u Zenicu , i otpor bi se nastavio !
Opet ti ujedaš...
Bihać ne bi pao... :-) glavni grad bi se preselio u Zenicu i otpor bi se nastavio. :lol:

A neko me pitao za nekakvog đenerala HVO-a.Nikad čuo niti me zanima.
Elims
Posts: 85
Joined: 11/03/2014 22:32

#1645 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Elims »

L.e.g wrote:
Ja sam Hrvat, izbjeglica iz Fojnice kojem je Armija BiH zapalila kucu (99% naselja zapalila a 100 % opljackala) i protjerala me.
Cije rat sam proveo u Kiseljaku i niko nikome nije naplacivao niti je iko ikoga ubijao zbog toga neplacanja.
Za pokolj bilo koje vrste svako treba da odgovara
Ja sam iz Kiseljak također,em je ubijano em je uzimano od naroda.Osobno na vrata moje kuće su došla četiri vojnika iz Maturica i tražila da im se plati to što kao brane Kiseljak od Armije BIH.To što ti nisi vidio da su ubijani Hrvati od strane HVO-a ne znači da se to nije i desilo.Raspitaj se malo koliko je Hrvata stradalo od strane Maturica.Najgore od svega je što nas oni i nisu branili,da nije bilo srpske vojske koja je držala liniju prema Bukovici,nikakav HVO nas ne bi spasio od Armije BIH.
Pa ljudi u Kiseljaku su se više bojali Matuirica i Apostola nego Armije BIH.Taj strah je i danas prisutan nitko u javnosti ne smije da pisne ništa protiv njih.
Last edited by Elims on 12/03/2014 11:51, edited 1 time in total.
User avatar
L.e.g
Posts: 724
Joined: 30/04/2009 09:27

#1646 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by L.e.g »

Elims wrote:
L.e.g wrote:
Ja sam Hrvat, izbjeglica iz Fojnice kojem je Armija BiH zapalila kucu (99% naselja zapalila a 100 % opljackala) i protjerala me.
Cije rat sam proveo u Kiseljaku i niko nikome nije naplacivao niti je iko ikoga ubijao zbog toga neplacanja.
Za pokolj bilo koje vrste svako treba da odgovara
Ja sam iz Kiseljak također,em je ubijano em je uzimano od naroda.Osobno na vrata moje kuće su došla četiri vojnika iz Maturica i tražila da im se plati to što kao brane Kiseljak od Armije BIH.To što ti nisi vidio da su ubijani Hrvati od strane HVO-a ne znači da se to nije i desilo.Raspitaj se malo koliko je Hrvata stradalo od strane Maturica.Najgore od svega je što nas oni i nisu branili,da nije bilo srpske vjoske koja je držala liniju prema Bukovici,nikakav HVO nas ne bi spasio od Armije BIH.
Pa ljudi u Kiseljaku su se više bojali Matuirica i Apostola nego Armije BIH.Taj strah je i danas prisutan nitko u javnosti ne smije da pisne ništa protiv njih.
hahaha ti se samo zbog toga registrovao, da mozes pisati kako si Hrvat kojem je hvo naplacivao da ga brani??
Elims
Posts: 85
Joined: 11/03/2014 22:32

#1647 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Elims »

L.e.g wrote:
hahaha ti se samo zbog toga registrovao, da mozes pisati kako si Hrvat kojem je hvo naplacivao da ga brani??
Svatko je se nekada registrovao,zbog neke teme koja ga je zanimala,nemoj da lupaš gluposti.

Sad samo reci ako imaš obraza i poštenja prema onim vojnicima HVO-a koji su ginuli po Vitezu i Busovači da su oni jednaki jedinicama kao što su Apostoli i Maturice koji ozbiljne borbe protiv Armije BIH nisu vidjeli,nego su klali i pljačkali po Kiseljaku.

Činjenica je da su se svi bojali tih jedinica HVO-a,to znaš i ti(ako si stvarno rat proveo u KIseljaku),također je činjenica da ti isti dok su klali i krali nisu pitali jesi li Hrvat ili Bošnjak.

Činjenica je da je Kiseljak opstao jer je imao jake veze sa VRS,a ne zbog herojstva i snage HVO-a.
PM72
Posts: 17627
Joined: 30/04/2012 16:54

#1648 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by PM72 »

Trebate biti zahvalni i sadašnjem gradonačelniku Sarajeva prof.Ivi Komšiću što niste pometeni a debelo ste zaslužili.Lično je on urgirao kod Alije da ne dođe do frontalnog napada Armije BiH na Kreševo i Kiseljak.Operacija je zaustavljena u zadnji čas.Znao je da bi došlo do zločina,pljački i paljevina i da bi propala svaka šansa za dogovor sa Hrvatskom.

Ja sam u dva navrata prolazio kroz Kreševo i Kiseljak sredinom 1994,po pratnjom.Kad sam vidio spaljene kuće i džamije - muka mi je bilo a nikakav sam vjernik.Mržnju koju sam vidio u očima tih ljudi po Kiseljaku je nezaboravna.Njih je samo interesovao šverc,kriminal i lopovluk,iznajmljivanje srpskih tenkova sa Ilidže je bilo svakodnevno.Četničke vojvode su opsjedale kiseljačke restorane a sa jednim od njih smo se i mimoišli-u sred Kiseljaka.Tako nam je pratnja rekla.Jako ružno i mučno.
Elims
Posts: 85
Joined: 11/03/2014 22:32

#1649 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Elims »

PM72 wrote:Trebate biti zahvalni i sadašnjem gradonačelniku Sarajeva prof.Ivi Komšiću što niste pometeni a debelo ste zaslužili.Lično je on urgirao kod Alije da ne dođe do frontalnog napada Armije BiH na Kreševo i Kiseljak.Operacija je zaustavljena u zadnji čas.Znao je da bi došlo do zločina,pljački i paljevina i da bi propala svaka šansa za dogovor sa Hrvatskom.

Ja sam u dva navrata prolazio kroz Kreševo i Kiseljak sredinom 1994,po pratnjom.Kad sam vidio spaljene kuće i džamije - muka mi je bilo a nikakav sam vjernik.Mržnju koju sam vidio u očima tih ljudi po Kiseljaku je nezaboravna.Njih je samo interesovao šverc,kriminal i lopovluk,iznajmljivanje srpskih tenkova sa Ilidže je bilo svakodnevno.Četničke vojvode su opsjedale kiseljačke restorane a sa jednim od njih smo se i mimoišli-u sred Kiseljaka.Tako nam je pratnja rekla.Jako ružno i mučno.
Ne bi tu nitko bio pometen,jer nije Kiseljak ista pričao kao VItez ili N.Travnik.Dok se slažem sa ranije na temi rečenim da su:Vitez,N.Travnik i Busovača mogli pasti da je to bio primarni cilj Armije BIH,Kiseljak je ipak neka druga priča.Prva stvar je to da je u Kiseljaku bila ogromna koncentracija snaga HVO-a,praktički sve iz središnje BIH je došlo u KIseljak,plus još u slučaju pada Viteza i Busovače bi stigao i taj dio HVO-a.Tako da je u Kiseljaku brojčano gledano bilo nekoliko brigada HVO-a, koji osim toga više nisu imali gdje bježati,morali bi se boriti do kraja.Osim toga dio općine Kiseljaka prema Sarajevu je dio u kojem se nalaze srpska sela,tako da bi došlo do sukoba i sa VRS,a Srbi bi se generalno tu aktivirali na strani HVO-a jer nIsu smijeli dopustiti pad Kiseljaka.Dođe tu još i podrška artiljerije VRS,pa ti vidi da li bi to baš tako išlo.


No opet,objašnjeno je u ovoj temi dosta puta da Armija BIH nije imala razloga da zauzima ta područija i da bi to bio samo autogol sebi.
User avatar
madner
Posts: 56753
Joined: 09/08/2004 16:35

#1650 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by madner »

Naravno da bi islo, samo sto Sarajevo onda nije znalo gdje sa Hrvatima.

Upravo je prijetnja opceg napada natjerala Tudzmana na pregovore, izgubio bi cijelu Srednju Bosnu.
Post Reply