Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post Reply
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#2476 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Nekako s proljeća »

tetka762 wrote: 13/01/2021 13:45

Žera, zanima me tvoje mišljenje. Jel’ tebi ovaj Igor heroj? heroji-odbrane-bosne-i-hercegovine-t27335s500.html
Image

Jašta je care, lav naš sarajevski. Nismo mi gledali na te etničke relacije kao nemali dio ostatka RBIH. Svi koji su bili protiv BiH su bili naši neprijatelji. Hipotetički, da je dočekao mir i slobodu bio bi ponosan što je sačuvao vojničku čast tj nije čunio zuluma civilu. A eto, nije uspio sačuvati glavu. Razlog više da tu liniju koja mu je došla glave ni danas ne mirišem. Zbog njega i njemu sličnih.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2477 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tempuser »

tetka762 wrote: 13/01/2021 12:45 [quote="Nekako s proljeća" post_id=17077693 time=1610536129 user_id=114574

Narod k'o narod Srednje Bosne, k'o nekada bosanski bogumili se razbježali gdje se moglo prije ali da se ne puca i glava gubi. Pametno. Bošnjaci su živjeli sa njima i zajedno i jedni pored drugih decenijama i stoljećima prije.
Jesu, živjeli su stoljećima skupa ali treba reći, istine radi... Da nije bilo Srba, VRS-a i njihove pomoći, Hrvati sa prostora Srednje Bosne bi nestali. Hvala im na tome.
[/quote]

Šta ćemo sa 200k Srba iz Like, Banije, i oni su vekovima ževjeli tamo, istine radi...
Izmežu četnika i UZP-ovca nikakve razlike, svaki njihov aregument se može upotrijebiti protiv njih! :D
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#2478 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tetka762 »

Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 14:00
tetka762 wrote: 13/01/2021 13:45

Žera, zanima me tvoje mišljenje. Jel’ tebi ovaj Igor heroj? heroji-odbrane-bosne-i-hercegovine-t27335s500.html
Image

Jašta je care, lav naš sarajevski. Nismo mi gledali na te etničke relacije kao nemali dio ostatka RBIH. Svi koji su bili protiv BiH su bili naši neprijatelji. Hipotetički, da je dočekao mir i slobodu bio bi ponosan što je sačuvao vojničku čast tj nije čunio zuluma civilu. A eto, nije uspio sačuvati glavu. Razlog više da tu liniju koja mu je došla glave ni danas ne mirišem. Zbog njega i njemu sličnih.
Pa on je rokao po nekim drugim lavovima koji su branili svoje kuće i koji mu glave dođoše ali ok. Samo sam pitao za mišljenje. On lav sarajevski a onaj Hrvat što je svoju kuću branio u Križančevom Selu je pička ustaška i zato ih ne mirišeš jer su se branili. Mašala jarane. Aferim što se kaže.
Škobo Habu
Posts: 8942
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2479 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Škobo Habu »

tetka762 wrote: 13/01/2021 13:32
Puno ih se i raselilo. Oko 150 tisuća Hrvata je nestalo iz Srednje Bosne. Baš ste htjeli da nas zbrišete s tih prostora. Slali ste ljude iz Sarajeva na Hrvate u SB, bolje bi bilo da ste ih slali za Srebrenicu ali jebiga.
Kojih "150 tisuća"? O čemu mantraš?

Opštine iz kojih su protjerani Hrvati - Vareš, Kakanj, Zenica, Travnik, Bugojno.

Je li ko Hrvate tjerao iz Viteza, Busovače, Kiseljaka, Kreševa, Žepča, Usore?
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#2480 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tetka762 »

Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 14:00
tetka762 wrote: 13/01/2021 13:45

Žera, zanima me tvoje mišljenje. Jel’ tebi ovaj Igor heroj? heroji-odbrane-bosne-i-hercegovine-t27335s500.html
Image

Jašta je care, lav naš sarajevski. Nismo mi gledali na te etničke relacije kao nemali dio ostatka RBIH. Svi koji su bili protiv BiH su bili naši neprijatelji. Hipotetički, da je dočekao mir i slobodu bio bi ponosan što je sačuvao vojničku čast tj nije čunio zuluma civilu. A eto, nije uspio sačuvati glavu. Razlog više da tu liniju koja mu je došla glave ni danas ne mirišem. Zbog njega i njemu sličnih.
Još jednom sam ti pročitao post, mislio sam da sam se prvi put zajebo. Vojnička čast i Križančevo Selo u istoj rečenici? Jebiga Žera, to je isto da su nekome heroji oni koljači iz Ahmića ili Sijekovca ili Grabovice.... Baš si me iznenadio s ovim, a ima nas svakakvih. :roll:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#2481 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by invincible1921 »

tetka762 wrote: 13/01/2021 14:07
Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 14:00
tetka762 wrote: 13/01/2021 13:45

Žera, zanima me tvoje mišljenje. Jel’ tebi ovaj Igor heroj? heroji-odbrane-bosne-i-hercegovine-t27335s500.html
Image

Jašta je care, lav naš sarajevski. Nismo mi gledali na te etničke relacije kao nemali dio ostatka RBIH. Svi koji su bili protiv BiH su bili naši neprijatelji. Hipotetički, da je dočekao mir i slobodu bio bi ponosan što je sačuvao vojničku čast tj nije čunio zuluma civilu. A eto, nije uspio sačuvati glavu. Razlog više da tu liniju koja mu je došla glave ni danas ne mirišem. Zbog njega i njemu sličnih.
Pa on je rokao po nekim drugim lavovima koji su branili svoje kuće i koji mu glave dođoše ali ok. Samo sam pitao za mišljenje. On lav sarajevski a onaj Hrvat što je svoju kuću branio u Križančevom Selu je pička ustaška i zato ih ne mirišeš jer su se branili. Mašala jarane. Aferim što se kaže.
A sta su Srbi u RSK branili nego svoje kuce? Sta sad oluja je po tome neopravdana jer napadose Srbe na kucnim pragovima...?
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#2482 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Nekako s proljeća »

tempuser wrote: 13/01/2021 13:58
Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 12:08 Ameri ne znaju razmišljeti kada postoje ''tri strane'' u konfliktu, mudzahedini i dijelovi Hrvatske vojske su samo indikator za internacionalizaciju konflikta, da ne zaboravimo Iran i onu milijardu dolara za naoružanje oružanih snaga RH I R BIH-Armija 1994 na 1995.
E to je trenutak o kojem sa pisao na drugoj temi kad je Amerikanac odlučio da krene sa okočanjem rat uex Yu. Bukvalno naredio Muslimanima i Hrvatima, koji imaju zajedničkog "prirodnog" neprijatelja da postanu saveznici. U tom trenutku ni jedni ni drugi ni teoretski nisu mogli osvojiti ni km2 teritorije od Srba.
Ali smo predhodno porazili ''H '' faktor i Tudjman je u tim izmijenjenim okolnostima (pred totalnim porazom) bio pragmatičan i konačno rekao Izetbegoviću -dočekao si ipak strateško savezništvo. HNS je mislim u svom članstvu imao Ivu Komšiča, Krešimira Zubaka i td, upravo je HNS ponudio dokument sa rješenjima po bitnim pitanjima i za bosanskohercegovačke katolike /Hrvate kao dokument na koji su se Amerikanci zakačili i pozvali za stol tu liniju, a ne onu koja je dopunjavala gorivo sukoba ''B'' i ''H'' faktora.

Dobri i loši momci, tako rezonuju Ameri, i tako je 2in1 na jednoj strani formiralo Federaciju BiH, a druga strana će se morati integrisati u državni okvir BiH. Hrvati su prihvatili i , kao u vrijeme referendumskog pitanja pominjali Livno, tako i Vašingtonskim'' sporazumom iznudili stavku da će ta formirana Federacija ući u konfederalan odnos sa Republikom Hrvatskom. Bošnjaci tj bosanski muslimani su formiranjem Federacije BiH, dobili katolički flaster da ne mogu samostalno formirati ''islamsku državu'' u srcu Europe.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2483 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tempuser »

tetka762 wrote: 13/01/2021 13:54 Evo ti ovog ‘heroja’ Sarajlije u Križančevom Selu na Božić 1993. heroji-odbrane-bosne-i-hercegovine-t27335s500.html
Igor Pavlović je bio moj prijatelj i komšija.
Igor Pavlović je heroj prije svega zbog zasluga na sarajevskom ratištu.
Igor Pavlović je bio vojnik 2SMTB ARBiH koja je kao oružana snaga međunarodno priznate RBiH uz MUPRBiH bila jedina legalna vojna sila na tlu BiH. On je u decembru 1993. radio isto ono što su radili Damir Krstićević i 4. gardijska HV-a u Kninu augusta1995., uspostavljao ustavno pravi poredak RBiH na njenoj teritoriji koju su kontrolisali pobunjeni Hrvati iz paradržave HZHB iu paravojni HVO-u. Između Hrvata u Busovači ili Vitezu i Srba u Donjem lapcu itd nije postojala nikakva razlika. Domicilno stanovništvo se pobunilo protiv pravnog poretka međunarodno priznate države u kojoj žive.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2484 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tempuser »

tetka762 wrote: 13/01/2021 13:32 Puno ih se i raselilo. Oko 150 tisuća Hrvata je nestalo iz Srednje Bosne. Baš ste htjeli da nas zbrišete s tih prostora. Slali ste ljude iz Sarajeva na Hrvate u SB, bolje bi bilo da ste ih slali za Srebrenicu ali jebiga.
Koga je Tuđman slao na Srbe iz Like i Korduna?
Slao vojsku iz Splita itd koji s tim prostorom imaju veze koliko i ljudi iz Sarajevasa SB, možda čak i manje!
Da li ti fakat čovjek mora crtati da bukvalno svaki tvoj "argument" može biti upotrebljen protiv tebe i tvoje politike?!?!?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2485 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tempuser »

tetka762 wrote: 13/01/2021 14:07
Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 14:00
tetka762 wrote: 13/01/2021 13:45

Žera, zanima me tvoje mišljenje. Jel’ tebi ovaj Igor heroj? heroji-odbrane-bosne-i-hercegovine-t27335s500.html
Image

Jašta je care, lav naš sarajevski. Nismo mi gledali na te etničke relacije kao nemali dio ostatka RBIH. Svi koji su bili protiv BiH su bili naši neprijatelji. Hipotetički, da je dočekao mir i slobodu bio bi ponosan što je sačuvao vojničku čast tj nije čunio zuluma civilu. A eto, nije uspio sačuvati glavu. Razlog više da tu liniju koja mu je došla glave ni danas ne mirišem. Zbog njega i njemu sličnih.
Pa on je rokao po nekim drugim lavovima koji su branili svoje kuće i koji mu glave dođoše ali ok. Samo sam pitao za mišljenje. On lav sarajevski a onaj Hrvat što je svoju kuću branio u Križančevom Selu je pička ustaška i zato ih ne mirišeš jer su se branili. Mašala jarane. Aferim što se kaže.
Bogati mudrac, jesu li se Pume itd rokali sa drugim lavovima koji su branili svoje kuće po srpskim selima po Kordunu, Lici, Baniji itd.
Igor Pavlović je lav koji je svoju kuću branio u K. Selu jednako kao što je Damir. Krstićević branio svoju kuću u Kninu!
Koga je Matijaš Pauk branio u Mrkonjić Gradu????
Lavore samo lavorom po glavi!
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#2486 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tetka762 »

Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 14:00
tetka762 wrote: 13/01/2021 13:45

Žera, zanima me tvoje mišljenje. Jel’ tebi ovaj Igor heroj? heroji-odbrane-bosne-i-hercegovine-t27335s500.html
Image

Jašta je care, lav naš sarajevski. Nismo mi gledali na te etničke relacije kao nemali dio ostatka RBIH. Svi koji su bili protiv BiH su bili naši neprijatelji. Hipotetički, da je dočekao mir i slobodu bio bi ponosan što je sačuvao vojničku čast tj nije čunio zuluma civilu. A eto, nije uspio sačuvati glavu. Razlog više da tu liniju koja mu je došla glave ni danas ne mirišem. Zbog njega i njemu sličnih.
Jarane on je bio na Križančevom Selu. Svi znamo što se tamo dogodilo i kakvi su zločini počinjeni. Da je kojim slučajem preživio rat, šutio bi o tome k’o zaliven i krio bi da je uopće bio tamo. Kakvi su heroji koji masakriraju, kidaju glave, kolju?! Jebo tu priču. Da je preživio glumio bi heroja jer nikad nebi znali da je bio na Križančevom Selu. Nema veze, htio sam čuti tvoje mišljenje. Zanimalo me.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#2487 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Grean »

tetka762 wrote: 13/01/2021 13:32
Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 13:24 Sve je to sastavni dio priče o opstanku stanovništva SB na svojim ognjištima, privremeno izbivanje ili hidžra , preko ljudskih kanala pomoći ili za novčanu nadoknadu... sve je dopušteno i razumljivo u ratnim uvjetima.Neke strateške postavke po pitanju ''preseljenja'' naroda su dogovarane tačno ovim indikatorima Karađorđevo-Tikveš Milošević i Tuđman a onda spušteno na niži operativni level kvislinga Karadzić i Boban na relaciji Klagenfurt/Grac.

Narod k'o narod, k'o da se on pitao šta u to vrijeme politike ''žirafa'' , tijelum u svojoj avliji a glavom pase komšijinu.
Puno ih se i raselilo. Oko 150 tisuća Hrvata je nestalo iz Srednje Bosne. Baš ste htjeli da nas zbrišete s tih prostora. Slali ste ljude iz Sarajeva na Hrvate u SB, bolje bi bilo da ste ih slali za Srebrenicu ali jebiga.
To je bila strateska odluka VŠ Armije BiH, nije se moglo ratovati na dva fronta, sa dva secesionisticka elementa jer u to vrijeme nije bilo razlike izmedju VRS i HVO-a, imali su iste ciljeve.

Odluka je bila ispravna jer je dovela do Vasingtonskog sto je opet dovelo do zatvaranje jednog fronta.

Da Bog da nije bilo tog rata nikako, manje bi bilo RS-a ako bi ga ikako bilo u ovom formatu ali to nije bio nas izbor niti smo imali uticaja na to.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2488 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tempuser »

tetka762 wrote: 13/01/2021 14:37
Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 14:00
tetka762 wrote: 13/01/2021 13:45

Žera, zanima me tvoje mišljenje. Jel’ tebi ovaj Igor heroj? heroji-odbrane-bosne-i-hercegovine-t27335s500.html
Image

Jašta je care, lav naš sarajevski. Nismo mi gledali na te etničke relacije kao nemali dio ostatka RBIH. Svi koji su bili protiv BiH su bili naši neprijatelji. Hipotetički, da je dočekao mir i slobodu bio bi ponosan što je sačuvao vojničku čast tj nije čunio zuluma civilu. A eto, nije uspio sačuvati glavu. Razlog više da tu liniju koja mu je došla glave ni danas ne mirišem. Zbog njega i njemu sličnih.
Jarane on je bio na Križančevom Selu. Svi znamo što se tamo dogodilo i kakvi su zločini počinjeni. Da je kojim slučajem preživio rat, šutio bi o tome k’o zaliven i krio bi da je uopće bio tamo. Kakvi su heroji koji masakriraju, kidaju glave, kolju?! Jebo tu priču. Da je preživio glumio bi heroja jer nikad nebi znali da je bio na Križančevom Selu. Nema veze, htio sam čuti tvoje mišljenje. Zanimalo me.
Jarane bio je HV u Varivodama, pobunjenici iz HVO-a u Ahmićima i šta sad?
Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#2489 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Buli6 »

spomenuo se i dogovor u Grazu. imam tri pitanja. na forum hr nema odgovora pa možda tu bude znalaca

znači teorija, činjenica kako hoćete je da je Boban tim dokumentom prodao Posavinu.

prvo gdje bi bilo razgraničenje dvije konstitutivne jedinice u Posavini kao što piše u dokumentu ako si dao cijelu Posavinu?

drugo, kompaktnost kao dozvoljava spajanje ali zar nije rs spojena prije dokumenta?

treće, kako se u dogovor uklapa Kupres?

hvala
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2490 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tempuser »

Grean wrote: 13/01/2021 14:37 To je bila strateska odluka VŠ Armije BiH, nije se moglo ratovati na dva fronta, sa dva secesionisticka elementa jer u to vrijeme nije bilo razlike izmedju VRS i HVO-a, imali su iste ciljeve.

Odluka je bila ispravna jer je dovela do Vasingtonskog sto je opet dovelo do zatvaranje jednog fronta.

Da Bog da nije bilo tog rata nikako, manje bi bilo RS-a ako bi ga ikako bilo u ovom formatu ali to nije bio nas izbor niti smo imali uticaja na to.
Nije to bila nikakva strateška odluka GŠ-a nego je pred qurčevog dobrog dedu Amerikanac stavio da bira, oćeš da te poguramo da s Hrvatima imate državu i pola teritorije (a neposredno prije toga smo izgubilo frtalj od one 1/3 što smo sa HVO-om držali) ili da se koljete još 100 god!
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#2491 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Nekako s proljeća »

tetka762 wrote: 13/01/2021 14:37
Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 14:00
tetka762 wrote: 13/01/2021 13:45

Žera, zanima me tvoje mišljenje. Jel’ tebi ovaj Igor heroj? heroji-odbrane-bosne-i-hercegovine-t27335s500.html
Image

Jašta je care, lav naš sarajevski. Nismo mi gledali na te etničke relacije kao nemali dio ostatka RBIH. Svi koji su bili protiv BiH su bili naši neprijatelji. Hipotetički, da je dočekao mir i slobodu bio bi ponosan što je sačuvao vojničku čast tj nije čunio zuluma civilu. A eto, nije uspio sačuvati glavu. Razlog više da tu liniju koja mu je došla glave ni danas ne mirišem. Zbog njega i njemu sličnih.
Jarane on je bio na Križančevom Selu. Svi znamo što se tamo dogodilo i kakvi su zločini počinjeni. Da je kojim slučajem preživio rat, šutio bi o tome k’o zaliven i krio bi da je uopće bio tamo. Kakvi su heroji koji masakriraju, kidaju glave, kolju?! Jebo tu priču. Da je preživio glumio bi heroja jer nikad nebi znali da je bio na Križančevom Selu. Nema veze, htio sam čuti tvoje mišljenje. Zanimalo me.
Da, tu je poginuo tj ubijen od strane nekog od naoružanog pripadnika domicilnog stanovništva, valjda. Dakle, kako i dolikuje pravom ratniku, ubijen od neprijatelja jer nije stigao da ga ubije i tako spriječi svoju smrt. Čista ratnička situacija. Ničija majka nije zakmečala istog trena, sukob se nastavio. Ima svoj početak , rasplet i kraj. Pokojni Igor je otišao dalje od nas i to davno prije, posthumno ga se sjećamo i pomenemo kao lava. Nikakve veze on nema sa zulumom nad civilima u Križančevom selu. Zulum neka se procesuira svakako, a naš sarajevski lav je ubijen, ne tražimo da se procesuira onaj ko ga je ubio. Bio je rat i ratni gubici su sastavni dio njega. Neka mu je vječna slava i hvala. On je za nas na sarajevskom ratištu zaista lav, tu nema nikakvog kmečanja iza civilnih suknji.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#2492 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Nekako s proljeća »

Buli6 wrote: 13/01/2021 15:19 spomenuo se i dogovor u Grazu. imam tri pitanja. na forum hr nema odgovora pa možda tu bude znalaca

znači teorija, činjenica kako hoćete je da je Boban tim dokumentom prodao Posavinu.

prvo gdje bi bilo razgraničenje dvije konstitutivne jedinice u Posavini kao što piše u dokumentu ako si dao cijelu Posavinu?

drugo, kompaktnost kao dozvoljava spajanje ali zar nije rs spojena prije dokumenta?

treće, kako se u dogovor uklapa Kupres?

hvala
Shvatam te, evo ti paloma maramicu ...zaista je to uzročno-posljedična veza, da se na čuvenim ''hr'' forumima ne mogu dobiti ili naći odgovori koji te zanimaju. Strašno je to što ne znaju ili ne žele da znaju, valjda u skladu sa zvaničnom politikom, da ne priznaju UZP i nema ga u njihovom zakonodavstvu , bar nije bilo do sada.

Biće tih odgovora jednom, nekad' ...do tad' ne lipši magarče do zelene trave. Je li ti misliš da smo mi zaista glupi Bosanci, pa bi da raspravljamo o dokazanim činjenicama o udruženoj zločinačkoj organizaciji , a Boban ako se nije ubio sam, ubila ga je ruka tog zločinačkog sistema, pardon organizacije. Bio udbaš ili ne, tako je skončao.
Graz, Valentin Incko...

Kupres-ka operacija ili Cincar je li to to iz 1994, ili Kupres 1992 kada je JNA gadno porazila HVO.

Posavina i Bosanska Posavina, ima druga namjenska tema o tome, dogovor je samo jedan u nizu onih koji će dolaziti, hroničari kažu da je bilo i do 40 sastanaka svih nivoa i delegacija koje su predvodili Tuđman i Milošević. Do se Ameri nisu uključili.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2493 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tempuser »

Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 15:36 Da, tu je poginuo tj ubijen od strane nekog od naoružanog pripadnika domicilnog stanovništva, valjda. Dakle, kako i dolikuje pravom ratniku, ubijen od neprijatelja jer nije stigao da ga ubije i tako spriječi svoju smrt. Čista ratnička situacija. Ničija majka nije zakmečala istog trena, sukob se nastavio. Ima svoj početak , rasplet i kraj. Pokojni Igor je otišao dalje od nas i to davno prije, posthumno ga se sjećamo i pomenemo kao lava. Nikakve veze on nema sa zulumom nad civilima u Križančevom selu. Zulum neka se procesuira svakako, a naš sarajevski lav je ubijen, ne tražimo da se procesuira onaj ko ga je ubio. Bio je rat i ratni gubici su sastavni dio njega. Neka mu je vječna slava i hvala. On je za nas na sarajevskom ratištu zaista lav, tu nema nikakvog kmečanja iza civilnih suknji.
Nije pogunio u K. Selu!
Prvo je bio ranjen pa se povukao u kuću u koju je HVO zavuko granatu iz BST-a koja ga je rasturila. Živ je došao do saniteta 3. K u Zenici gdje je izdahnuo. Naš zajednički drug (njegov otac i Igorova rah. mater Mađa su radili zajedno) je u tom trenutku bio u sanitetu 3. K mi je prišao da je došao bukvalno crn i naduven od detonacije.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#2494 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Nekako s proljeća »

Hvala ti i u ime ostalih na dodatnim saznanjima. Uzrok je detonacija i predhodno pješadijske rane na ratištu, smrt kao posljedica je nastupila u sanitetu korpusa sa sjedištem u Zenici. U suštini-ubili su nam ga.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2495 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tempuser »

Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 15:46 Posavina i Bosanska Posavina, ima druga namjenska tema o tome, dogovor je samo jedan u nizu onih koji će dolaziti, hroničari kažu da je bilo i do 40 sastanaka svih nivoa i delegacija koje su predvodili Tuđman i Milošević. Do se Ameri nisu uključili.
Časni i najbolji general kojieg je HV ikad imao (zato je bio diskriminisan po svim pitanjima), Petar Stipetić im je svima začepio usta na temu Posavine prodata i tačka, a Alija nike nije imao pretenzije prema njoj!
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#2496 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tetka762 »

Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 15:36
tetka762 wrote: 13/01/2021 14:37
Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 14:00
Image

Jašta je care, lav naš sarajevski. Nismo mi gledali na te etničke relacije kao nemali dio ostatka RBIH. Svi koji su bili protiv BiH su bili naši neprijatelji. Hipotetički, da je dočekao mir i slobodu bio bi ponosan što je sačuvao vojničku čast tj nije čunio zuluma civilu. A eto, nije uspio sačuvati glavu. Razlog više da tu liniju koja mu je došla glave ni danas ne mirišem. Zbog njega i njemu sličnih.
Jarane on je bio na Križančevom Selu. Svi znamo što se tamo dogodilo i kakvi su zločini počinjeni. Da je kojim slučajem preživio rat, šutio bi o tome k’o zaliven i krio bi da je uopće bio tamo. Kakvi su heroji koji masakriraju, kidaju glave, kolju?! Jebo tu priču. Da je preživio glumio bi heroja jer nikad nebi znali da je bio na Križančevom Selu. Nema veze, htio sam čuti tvoje mišljenje. Zanimalo me.
Da, tu je poginuo tj ubijen od strane nekog od naoružanog pripadnika domicilnog stanovništva, valjda. Dakle, kako i dolikuje pravom ratniku, ubijen od neprijatelja jer nije stigao da ga ubije i tako spriječi svoju smrt. Čista ratnička situacija. Ničija majka nije zakmečala istog trena, sukob se nastavio. Ima svoj početak , rasplet i kraj. Pokojni Igor je otišao dalje od nas i to davno prije, posthumno ga se sjećamo i pomenemo kao lava. Nikakve veze on nema sa zulumom nad civilima u Križančevom selu. Zulum neka se procesuira svakako, a naš sarajevski lav je ubijen, ne tražimo da se procesuira onaj ko ga je ubio. Bio je rat i ratni gubici su sastavni dio njega. Neka mu je vječna slava i hvala. On je za nas na sarajevskom ratištu zaista lav, tu nema nikakvog kmečanja iza civilnih suknji.
Ratnička situacija? U čemu se razlikuje ovo od Ahmića? Razlikuje se što je ovaj bio ‘sarajevska raja’ i pripadnik vaših specijalnih postrojbi. Molim? Ne tražiš da se procesuira onaj ko ga je ubio? A kako bi bilo da potražiš one njegove suborce što izmasakriraše ljude? Kako si bezobrazan jebote ne mogu da vjerujem a sve na finjaka. Pa šta ti da tražiš kad ste pobili ljude, sve tupim predmetom, preklani, izbijene oči, polomljene ruke i noge, otkinuti udovi, selo popljačkano i spaljeno do temelja, i ti nešto da tražiš? I ti si svisno sa takvim stavom. Majke mi, mislio sam da si donekle realan i normalan. Ideš na ignore. Mrzim takve šupke koji nemaju snage priznati svoja sranja i zločine.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2497 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tempuser »

Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 16:00 Hvala ti i u ime ostalih na dodatnim saznanjima. Uzrok je detonacija i predhodno pješadijske rane na ratištu, smrt kao posljedica je nastupila u sanitetu korpusa sa sjedištem u Zenici. U suštini-ubili su nam ga.
Treba dodati da uopšte nije morao ići na teren. Prvo što je na ruci nosio fiksator kad ga je na Žuši u julu 1993. našao rafal od sijača, a drugo što mu je otac malo prije toga umro. Tad sam ga zadnji put vidio. Povrh svega, sa Koševa su mu nudili momentalu mobilizaciju i da počne raditi kao doktor.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#2498 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Nekako s proljeća »

''Zulum neka se procesuira svakako'' , šupački je površno pročitati cijelu jednu rečenicu. Ja njom naglasim svoj stav jer drugo nisam u moći.
I to isključivo kao mišljenje ex ratnika tj vojnika.
A ti se kao ratnik kriješ iza suknji žrtava a bi kao da čuješ mišljenje ratnika. Došao bih tada i ja bilo gdje iz Sarajeva, po zadatku, na svaki pedalj države BIH, pa i u provincije ako treba. Njemu je grah tako pao i to je to. Ranjavanje nije shvatio kao išaret za dublje povlačenje i dotukli ga u drugoj zoni ratišta topom. Čista ratna situacija.
Vi iz ''dijaspore i migracije'' ste daleko daleko od naših ubijenih lavova, oni su sa nama i dalje. Puna ih sarajevska groblja.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2499 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tempuser »

tetka762 wrote: 13/01/2021 16:01 Ratnička situacija? U čemu se razlikuje ovo od Ahmića? Razlikuje se što je ovaj bio ‘sarajevska raja’ i pripadnik vaših specijalnih postrojbi. Molim? Ne tražiš da se procesuira onaj ko ga je ubio? A kako bi bilo da potražiš one njegove suborce što izmasakriraše ljude? Kako si bezobrazan jebote ne mogu da vjerujem a sve na finjaka. Pa šta ti da tražiš kad ste pobili ljude, sve tupim predmetom, preklani, izbijene oči, polomljene ruke i noge, otkinuti udovi, selo popljačkano i spaljeno do temelja, i ti nešto da tražiš? I ti si svisno sa takvim stavom. Majke mi, mislio sam da si donekle realan i normalan. Ideš na ignore. Mrzim takve šupke koji nemaju snage priznati svoja sranja i zločine.
Igor Pavlović, kao dijete iz mješanog braka, je bio operisan od svakog nacionalizma, a kao čovjek ni u ludilu ne bi počinio ništa što bi u tragovima podsjećalo na zločin. Poguniuo u oružanom sukobu.
Samo izrazito napredan glupan može tvrditi da možeš klati i kasapiti nekog ko te istovremeno gađa BST-om.
Šta se dešavalo poslije zauzimanja K. Sela ne sporim, ne zataškavam i ne opravdavam, naprotiv, ali vezati to za Igora Pavlovića je baš onako UZP-ovski!
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#2500 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by tetka762 »

Nekako s proljeća wrote: 13/01/2021 16:16 ''Zulum neka se procesuira svakako'' , šupački je površno pročitati cijelu jednu rečenicu. Ja njom naglasim svoj stav jer drugo nisam u moći.
I to isključivo kao mišljenje ex ratnika tj vojnika.
A ti se kao ratnik kriješ iza suknji žrtava a bi kao da čuješ mišljenje ratnika. Došao bih tada i ja bilo gdje iz Sarajeva, po zadatku, na svaki pedalj države BIH, pa i u provincije ako treba. Njemu je grah tako pao i to je to. Ranjavanje nije shvatio kao išaret za dublje povlačenje i dotukli ga u drugoj zoni ratišta topom. Čista ratna situacija.
Vi iz ''dijaspore i migracije'' ste daleko daleko od naših ubijenih lavova, oni su sa nama i dalje. Puna ih sarajevska groblja.
Ne. Htio sam da čujem tvoje mišljenje jer sam te smatrao donekle normalnim. Zajebi to moraliziranje pored poklanih i iskasapljenih ljudi. Da nije bilo zločina ne bih te ni pitao za ovog tvog lava ali dizat u nebesa čovjeka koji je na Božić 1993 jurišao na Križančevo Selo je baš šupački bez obzira kakve je zasluge imao prije kad se zna kakav je zločin počinjen. Šta misliš, taj lav nije znao kakva se akcija i pokolj sprema? Nije planski već pojedinci? Jebiga ne mogu, ovaj post sam ti kliknuo da pročitam. Ostale neću. Karakter mi ne dozvoljava.
Post Reply