Srebrna Voda

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#1 Srebrna Voda

Post by Baba_Droga »

Prije par dana sam prvi put cula za Srebrnu Vodu. Interesantne price nekolicine ljudi koji su konzumirali tu vodu u svrhu lijecenja raznih bolesti. Rezultati odlicni...ljudi prezadovljni!


Na netu se moze naci dosta informacija o Srebrnoj Vodi, ali mene zanimaju vasa iskustva!

Pa.ako ih imate, ili poznajete nekoga....izvolite :)
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#2

Post by kekec »

Interesantno.
Jos ako je tacno?
Revolucionarno.
Iskustva nemam.
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#3

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 13:22, edited 1 time in total.
water_color
Posts: 12
Joined: 24/03/2007 11:18

#4

Post by water_color »

kazu da sve zivo lijeci, imaju ga samo 4 apoteke u sarajevu, jedna od njih je ona biljna kod estrade.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#5

Post by in33sa »

Pijem vec dva dana, a dobio sam preporuke od drugih.

Kazu da je odlicna stvar, ja za sada nista ne osjecam, ali valjda je jos rano :D
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#6 Re: Srebrna Voda

Post by aNTropocentrio »

Ako se radi o onome o čemu mislim, tj koloidnom srebru (rastvoru srebra u vodi), i ja sam čuo o mnogobrojnim čudotvornim svojstvima.
Činjenica je da srebro ima antibakterijske karakteristike, ali pri konzumaciji se uništavaju takođe i korisne bakterije. Što naravno ne znači da ne može u mnogim situacijama pomoći.
Treba biti oprezan, jer od koloidnog srebra spravljenog na nestručan način možete doslovno "poplaviti".
water_color
Posts: 12
Joined: 24/03/2007 11:18

#7 Re: Srebrna Voda

Post by water_color »

aNTropocentrio wrote:Treba biti oprezan, jer od koloidnog srebra spravljenog na nestručan način možete doslovno "poplaviti".
da ali ako je proizvodjac neko ko zna s time (u auri je bio clanak o covjeku i njegovoj cudotvrnoj vodi) onda se moze konzumirati bez problema.

inace bez obzira na sve, bitno je samo da se ne konzumira previse, tj drzati se preporucene doze, 3 puta dnevno po jedna kasikica (plasticna) ako je za jacanje imuniteta, a ako je za neku bolest onda svaka 2 sata po jedna kasikica.
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#8

Post by Baba_Droga »

Evo, ja sam po preporuci drugih pocela piti S. Vodu radi bronhitisa.....i nakon dva dana osjetila sam poboljsanje. Pocela sam dosta iskasljavati....i lakse se dise :)

Pa eto....nece skoditi...
User avatar
GODZZILA
Posts: 591
Joined: 20/12/2006 03:51
Location: Olimpijski grad

#9

Post by GODZZILA »

Pazi i ako je budes koristila,moras je umjereno koristiti.100% je dokazano da u vecim kolicinama izaziva intoksikaciju koze,sto uvjetuje da ista poprimi svijetlu boju(bolesno svijetlu).Pa sretno
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#10

Post by RIZVA »

i ja sam to cuo a i vidio sam nedavno u novinama u rubrici "zdravlje" bas to isto spominje pa ne znam rizicno je vidjeo sam slike kontaminacije strasno je :(
ales
Posts: 1
Joined: 10/03/2009 09:39

#11 Re: Srebrna Voda

Post by ales »

I meni je zbog zdravstvenih problema, farmaceutkinja u jednoj apoteci preporucila srebrenu vodu, pa vas molim da mi javite vasa iskustva i ucinkovitost srebrene vode.


Srdacan pozdrav i unaprijed hvala!
User avatar
atom62
Posts: 281
Joined: 04/02/2008 14:33

#12 Re: Srebrna Voda

Post by atom62 »

Ja sam imao rak na produljitku. pijo sam vodu sedamnest dana i vec osjetio poboljsanje. rak produljitak se stanjio i nalaz kalaja u krvi je mnogo bolji! mi smo u familiji odlucili svi da pijemo svako jutro i navecer ovu vodu. doktor mi je obecao da ce i on poceti da pije!
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#13

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 14/06/2023 11:27, edited 1 time in total.
murta
Posts: 5
Joined: 21/03/2011 16:16

#15 Re: Srebrna Voda

Post by murta »

U Sarajevu možete uzeti Srebreni koloid po pristojnim cijenama:

http://www.pik.ba/artikal/564303/srebrn ... -narudzbi/

Evo i cjenovnik i kontakti kopirani sa ove stranice:

Koncentracije i cijene:

- 5 ppm - 10 km/l
- 10 ppm - 13 km/l
- 15 ppm - 15 km/l
- 20 ppm - 17 km/l

Popusti: Popuste dajemo redovnim kupcima i na veće količine.

Kako do nas: 061-864-783

Narudžbe: Svaki radni dan, od 9:00 do 21:00. Koncentracije od 5 i 10 ppm naručene prije 12:00, mogu biti gotove isti dan, a 15 ili više trebaju više vremena za proizvodnju, te se mogu preuzeti tek slijedeći dan. Narudžbe subotom i nedjeljom primamo, ali mogu biti preuzete samo radnim danima.
Last edited by murta on 22/03/2011 12:07, edited 1 time in total.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#16 Re: Srebrna Voda

Post by MAN-lion's coach »

Shvatili smo da reklamiraš...
murta
Posts: 5
Joined: 21/03/2011 16:16

#17 Re: Srebrna Voda

Post by murta »

Naravno da reklamiram... imas i u apoteci za 17 - 25 km litar... mene su apoteke do sada ogulile zestoko, sada cu ja da reklamiram kompeticiju...
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#18 Re: Srebrna Voda

Post by art vandeley »

Citao sam u jednom casopisu o argentum nitricijum-u tj. srebrnom nitratu kao susptanci/lijeku za homeopate pa me zanima zna li iko ista vise o tome. Je li to isto kao srebrna voda tj. jel im isti efekat?

Teta u apoteci nije znala postoji li razlika posto se radi o supstancama u razlicitim agregatnim stanjima. Ima samo srebrnu vodu.

Je li moguce da topljenjem tog nitrata ustvari nastaje srebrna voda?
Omer Simpson
Posts: 12
Joined: 06/12/2012 22:00

#19 Re: Srebrna Voda

Post by Omer Simpson »

Zna li neko smije li koristiti srebrenu vodu neko ko ima ugrađen pacemaker. Drug mi reče da ne smije koristiti niko ko ima nekog metala ugrađenog u tijelo.
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#20 Re: Srebrna Voda

Post by drag_gost »

Mislim da je u pitanja koloidna srebrna voda. Da, vrlo je ucinkovita i zdrava, ali su nuspojave uzasne.
Dobra je za parazitske infekcije, akne, gljivicne infekcije, diabetes, cistitis, infekcije grla kao i los zadah (halitoza). Vjerovatno najpoznatija nuspojava je Argirija. Dakle, doslovno mozete poplaviti i tomu vec lijeka nema. Argirija se pojavljuje ako se koloidno srebro uzima u vecim kolicinama. Ostale nuspojave su itiracije koze, glavobolja, problemi sa bubrezima, vrtoglavice i ostali neuroloski problemi, kao i stomacni problemi. Koloidno srebro je alternativna medicina koja je postala poznata sredinom proslog vrijeka. Ljudi koji ga uzimaju moraju biti svjesni ovih nuspojava.
Uostalom:

http://feelgoodtime.net/colloidal-silve ... lver-uses/
http://feelgoodtime.net/argyria-argyria-treatment/

Budite veoma oprezni sa doziranjem jer ko dobije Argiriju vise povratka nema.
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#21 Re: Srebrna Voda

Post by de facto. »

Ne treba je kupovati mimo apoteka.
User avatar
tovarish
Posts: 3509
Joined: 26/05/2008 23:57

#22 Re: Srebrna Voda

Post by tovarish »

Prošlo je 6 godina od zadnjeg komentara.Ima li danas iko više informacija o ovome "čudu"?
User avatar
BambiGZ
Posts: 182
Joined: 10/07/2012 08:06

#23 Re: Srebrna Voda

Post by BambiGZ »

Imala sam u porodici slucaj dijabeticara. Na zalost, tek pri kraju, saznali smo za ovu srebrenu vodu. Da smo Bogdor ranije znali.
Uglavnom, na nogama dijabeticara su se pojavile rane, odnosno secer je izjedao organizam iznutra.
Ono malo vremena sto smo uspjeli primjeniti srebrenu vodu, pokazalo je da ima lijeka i da je moglo pomoci, da smo na vrijeme poceli s terapijom.
Opet ponavljam, na zalost, kasno smo saznali.
Uglavnom, ukoliko ima dijabeticara na forumu, obavezno neka se konsultuju sa doktorom i traze savjet i preporuku za konzumaciju srebrene vode, pogotovo oni koji imaju tip II.
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#24

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 07/06/2023 22:01, edited 1 time in total.
User avatar
BambiGZ
Posts: 182
Joined: 10/07/2012 08:06

#25 Re: Srebrna Voda

Post by BambiGZ »

jOFLA wrote: 19/12/2019 09:57
BambiGZ wrote: 18/12/2019 11:18 Imala sam u porodici slucaj dijabeticara. Na zalost, tek pri kraju, saznali smo za ovu srebrenu vodu. Da smo Bogdor ranije znali.
Uglavnom, na nogama dijabeticara su se pojavile rane, odnosno secer je izjedao organizam iznutra.
Ono malo vremena sto smo uspjeli primjeniti srebrenu vodu, pokazalo je da ima lijeka i da je moglo pomoci, da smo na vrijeme poceli s terapijom.
Opet ponavljam, na zalost, kasno smo saznali.
Uglavnom, ukoliko ima dijabeticara na forumu, obavezno neka se konsultuju sa doktorom i traze savjet i preporuku za konzumaciju srebrene vode, pogotovo oni koji imaju tip II.
Kako zapravo djeluje ta voda, je li dijabetičar može nastaviti istu ishranu kao i prije, sve hljeb, ponekad kolačić, suhog voća, krompira, meda, šećeriti kafu, a srebrena voda ne da da dođe do komplikacija ?
Sto se tice ishrane, moja mama je jela sve, naravno u manjim kolicinama i rasporedjeno. Npr. ako je jela krompir nije nikako jela hljeb i obrnuto, jer krompir mijenja hljeb. Kolace je jela najvise puding tortu, sa pettit keksom (red keksa red pudinga), ali u obzir su dolazili i suhi kolacici, sa jako malo secera. Izbjegavala je zalivene kolace. Voce obavezno, svaki dan jabuku i grejpfrut, a ostalo voce u skladu sa sezonom, u malim kolicinama.
Sto se tice srebrene vode, nije je pila i stvarno ne bih znala kako djeluje kad se pije. Mi smo koristili kao oblogu na nogama kada su se vec pojavile rane. Smanjivala je trnce, rane su zamladjivale, sprecavala je krvarenje i tako to.
Naglasavam, mi smo saznali kasno za tu vodu, ali i ono malo sto je uspjela koristiti vidjeli smo da ima efekta.
Post Reply