SREBRENICA

Post Reply

Mladen Grujičić

ne treba biti načelnik Opštine Srebrenica jer negira genocid u Srebrenici
52
50%
treba biti načelnik Opštine Srebrenica jer je pobijedio na izborima
51
50%
 
Total votes: 103

stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#76 Re: SREBRENICA

Post by stari grad Visegrad »

Sto se tice Bosnjaka nedostajala je jedna organizacija koja ce povezati sve stranke u koaliciju. Jer poznato je da lideri svih stranaka imaju ego koji nekad ne dozvoljava da molis druge. Znaci iduci put da se bosnjacke i probosnske stanke povezu uz pomoc neke organizaje i zajedno djeluju.

Sta bi sa "1 mrat", ove godine se usutili ko misevi, da li "1 mart" jos uvijek postoji? zasto nisu nista uradili u Srebrenici?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#77 Re: SREBRENICA

Post by VjecitiStudent »

Tek svaki deveti Srebreničanin koji živi izvan Srebrenice, je glasao na ovim izborima.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#78 Re: SREBRENICA

Post by PM72 »

stari grad Visegrad wrote:Sto se tice Bosnjaka nedostajala je jedna organizacija koja ce povezati sve stranke u koaliciju. Jer poznato je da lideri svih stranaka imaju ego koji nekad ne dozvoljava da molis druge. Znaci iduci put da se bosnjacke i probosnske stanke povezu uz pomoc neke organizaje i zajedno djeluju.

Sta bi sa "1 mrat", ove godine se usutili ko misevi, da li "1 mart" jos uvijek postoji? zasto nisu nista uradili u Srebrenici?
Izvjesni Omerović kandidovao se ,kao nosilac liste ispred SDA,za OV Ilidža.Uz napomenu da je iz Srebrenice.I dobio 2700 glasova od toga bar 500 od svojih zemljaka,komšija,prijatelja i rodibine iz Srebrenice naseljenih na Ilidži.Nešto nisam primjetio da je lobirao za Ćamila nego samo za sebe jer je pustio korjenje na Ilidži.Malo šuplje priče i kuknjavije kako je preživio genocid ,malo cvjetova i koji osmjeh Muniri (možda i kakvo obećanje jer ona ni merhaba džaba ne kaže) da mu izlobira koji glas...

I kad se sve složilo onda se ibrete kako je "četnik" načelnik Srebrenice i kako traže nove izbore,prebrojavanja i bojkotovanje.A od Lapišnice do Drine nema više ni vijećnika ni načelnika Bošnjaka.Srebrenicu je 1995 prodao Alija a 2016 njegov sin uz pomoć Munire i ostalih koji su unovčili svoje mrtve i svoju žrtvu.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#79 Re: SREBRENICA

Post by Fudo387 »

Ta ludacka teorija po kojoj je Alija prodao Srebrenicu cetnickom sljamu, bas se primila.
Na stranu sto je plasirana od strane krvoloka koji su pobili taj narod tamo, ali kako se primi kod ljudi koji bi da su se zadesili tamo tih dana zavrsili u nekoj od masovnih grobnica isto kao i njihovi sunarodnjaci?
Razumijem iz kojih pobuda srpska propagandna masinerija insistira na ovoj teoriji, koji je qrac nasim buzdovanima?
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#80 Re: SREBRENICA

Post by PM72 »

Fudo387 wrote:Ta ludacka teorija po kojoj je Alija prodao Srebrenicu cetnickom sljamu, bas se primila.
Na stranu sto je plasirana od strane krvoloka koji su pobili taj narod tamo, ali kako se primi kod ljudi koji bi da su se zadesili tamo tih dana zavrsili u nekoj od masovnih grobnica isto kao i njihovi sunarodnjaci?
Razumijem iz kojih pobuda srpska propagandna masinerija insistira na ovoj teoriji, koji je qrac nasim buzdovanima?
Povukao komandu iz Srebrenice iako je znao da predstoji napad.A šta je vojska bez komande i starješina? Nisu srebreničke brigade bile na Havajima na vojnoj vježbi nego opkoljeni u iščekivanju biti ili ne biti.
Nije poslao nikakvu pomoć sem pokoje dove.
Vojska iz Sarajeva i Tuzle mu se nudila da idu u proboj i da spašavaju ljude a on ni kurcom nije mrdnuo.U ratu u Holidej inu pitao delegaciju iz Srebrenice da li bi se oni mjenjali za predgrađa Sarajeva što su ovi odbili.Pošto nećeš milom hoćeš silom.Nakon rata preživjelim nudio Vozuću i Vogošću.

Niti sam buzdovan a znam dobro matematiku.Alija i SDA su najveća nesreća za Bosnu i Bošnjake,ja to moram non stop truniti.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#81 Re: SREBRENICA

Post by Fudo387 »

Smatram da si ozbiljan i posten covjek, no moram ti reci kako sad pises gluposti.
Sto ce ti to?
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#82 Re: SREBRENICA

Post by PM72 »

Fudo387 wrote:Smatram da si ozbiljan i posten covjek, no moram ti reci kako sad pises gluposti.
Sto ce ti to?
Ti me demantuj i dokaži da lažem pa ću se javno izvinuti i učlaniću se u SDA.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#83 Re: SREBRENICA

Post by Fudo387 »

PM72 wrote:
Fudo387 wrote:Smatram da si ozbiljan i posten covjek, no moram ti reci kako sad pises gluposti.
Sto ce ti to?
Ti me demantuj i dokaži da lažem pa ću se javno izvinuti i učlaniću se u SDA.
Necu da te demantujem, ima stvari oko kojih se ne volim ubijedjivati. Ti si sebi formirao mislienje na osnovu poluinformacija, traceva, lazi i petljavine jako losih ljudi. Sve sto se desilo sa Srebrenicom je dokumentovano od strane ozbiljnih svjetskih organizacija, a ovo sto ti pricas je besmisleno naprdjivanje.
Meni se o tim stvarima neda naprdjivati, iz postovanja prema onim mezarima u Potocarima, a na kraju i samom sebi. Ne bude mi dobro od toga.
Dalje nastavi sam.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#84 Re: SREBRENICA

Post by PM72 »

. Ti si sebi formirao mislienje na osnovu poluinformacija, traceva, lazi i petljavine jako losih ljudi. Sve sto se desilo sa Srebrenicom je dokumentovano od strane ozbiljnih svjetskih organizacija, a ovo sto ti pricas je besmisleno naprdjivanje.
E stvarno si me demantovao. :-) Koliko je sutra učlaniću se u SDA.U stvari,malo sutra.Ti i dalje vjeruj da je dedo Alija melek a ja mu jebem sve od - do.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#85 Re: SREBRENICA

Post by sarlo »

Fudo387 wrote:Ta ludacka teorija po kojoj je Alija prodao Srebrenicu cetnickom sljamu, bas se primila.
Na stranu sto je plasirana od strane krvoloka koji su pobili taj narod tamo, ali kako se primi kod ljudi koji bi da su se zadesili tamo tih dana zavrsili u nekoj od masovnih grobnica isto kao i njihovi sunarodnjaci?
Razumijem iz kojih pobuda srpska propagandna masinerija insistira na ovoj teoriji, koji je qrac nasim buzdovanima?
Potpisao je Dejton. U tom dokumentu je sve sadrzano.
Ne vjerujem da je prije pada Srebrenice bilo bilo kakvog dogovora, prodaje i slicno. Niti za Srebrenicu niti za bilo koju drugo teritoriju.
Samo slaba vizija, nesnalazenje, nesposobnost, nezainteresovanost cjelokupnog vrha drzave.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#86 Re: SREBRENICA

Post by Fudo387 »

sarlo wrote:
Fudo387 wrote:Ta ludacka teorija po kojoj je Alija prodao Srebrenicu cetnickom sljamu, bas se primila.
Na stranu sto je plasirana od strane krvoloka koji su pobili taj narod tamo, ali kako se primi kod ljudi koji bi da su se zadesili tamo tih dana zavrsili u nekoj od masovnih grobnica isto kao i njihovi sunarodnjaci?
Razumijem iz kojih pobuda srpska propagandna masinerija insistira na ovoj teoriji, koji je qrac nasim buzdovanima?
Potpisao je Dejton. U tom dokumentu je sve sadrzano.
Ne vjerujem da je prije pada Srebrenice bilo bilo kakvog dogovora, prodaje i slicno. Niti za Srebrenicu niti za bilo koju drugo teritoriju.
Samo slaba vizija, nesnalazenje, nesposobnost, nezainteresovanost cjelokupnog vrha drzave.
Ovo je vec nesto sa cime se donekle mogu sloziti.
Sta mu je bila alternativa Dejtonu?
Ono, Amerika ti kaze potpisi ovdje, ti kazes necu...i sta dalje?
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#87 Re: SREBRENICA

Post by PM72 »

sarlo wrote:
Fudo387 wrote:Ta ludacka teorija po kojoj je Alija prodao Srebrenicu cetnickom sljamu, bas se primila.
Na stranu sto je plasirana od strane krvoloka koji su pobili taj narod tamo, ali kako se primi kod ljudi koji bi da su se zadesili tamo tih dana zavrsili u nekoj od masovnih grobnica isto kao i njihovi sunarodnjaci?
Razumijem iz kojih pobuda srpska propagandna masinerija insistira na ovoj teoriji, koji je qrac nasim buzdovanima?
Potpisao je Dejton. U tom dokumentu je sve sadrzano.
Ne vjerujem da je prije pada Srebrenice bilo bilo kakvog dogovora, prodaje i slicno. Niti za Srebrenicu niti za bilo koju drugo teritoriju.
Samo slaba vizija, nesnalazenje, nesposobnost, nezainteresovanost cjelokupnog vrha drzave.
Hakija Meholjić ipak nije petljanac a čovjek je imao dovoljno problema što je ispričao istinu ...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#88 Re: SREBRENICA

Post by Tomahawk11 »

PM72 je, nazalost, u pravu.
Najveci nesreca po Srebrenicu tokom pada je bila pasivnost bosnjackog vrha.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#89 Re: SREBRENICA

Post by Kejn »

Ako je iko izdao Srebrenicu to bi bila međunarodna zajednica
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#90 Re: SREBRENICA

Post by Danguba »

PM72 wrote: Hakija Meholjić ipak nije petljanac a čovjek je imao dovoljno problema što je ispričao istinu ...
:lol: :lol:

...i ti i taj Meholjic i Dz.Galijasevic zaboravljate jednu malu sitnicu, Srebrenica je bila ZASTICENA ZONA i da su se ljudi povaljali po livadi niko nema pravo da ih pobije. Zasto je povucena komanda, samo mozemo nagadjati.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#91 Re: SREBRENICA

Post by sarlo »

Fudo387 wrote:
sarlo wrote:
Fudo387 wrote:Ta ludacka teorija po kojoj je Alija prodao Srebrenicu cetnickom sljamu, bas se primila.
Na stranu sto je plasirana od strane krvoloka koji su pobili taj narod tamo, ali kako se primi kod ljudi koji bi da su se zadesili tamo tih dana zavrsili u nekoj od masovnih grobnica isto kao i njihovi sunarodnjaci?
Razumijem iz kojih pobuda srpska propagandna masinerija insistira na ovoj teoriji, koji je qrac nasim buzdovanima?
Potpisao je Dejton. U tom dokumentu je sve sadrzano.
Ne vjerujem da je prije pada Srebrenice bilo bilo kakvog dogovora, prodaje i slicno. Niti za Srebrenicu niti za bilo koju drugo teritoriju.
Samo slaba vizija, nesnalazenje, nesposobnost, nezainteresovanost cjelokupnog vrha drzave.
Ovo je vec nesto sa cime se donekle mogu sloziti.
Sta mu je bila alternativa Dejtonu?
Ono, Amerika ti kaze potpisi ovdje, ti kazes necu...i sta dalje?
Nastavak odbrambeno-oslobodilackog rata.
A licno mislim da je najbolje rjesenje bilo dugotrajno primirje.
Takvi dokumenti se ne potpisuju. Vecina kapitulacija u istoriju je bila bolja po porazenu stranu od onoga sto je potpisano u Dejtonu.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#92 Re: SREBRENICA

Post by Danguba »

sarlo wrote:
Nastavak odbrambeno-oslobodilackog rata.
A licno mislim da je najbolje rjesenje bilo dugotrajno primirje.
Takvi dokumenti se ne potpisuju. Vecina kapitulacija u istoriju je bila bolja po porazenu stranu od onoga sto je potpisano u Dejtonu.
idi bre begaj. svi se radovali dejtonu i zavrsetku rata a ti sada ulazis u sitnice i sta je ko dobio a sta izgubio.
niko nije sve dobio a niko sve izgubio. to se u diplomatiji zove kompromis.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#93 Re: SREBRENICA

Post by PM72 »

Danguba wrote:
PM72 wrote: Hakija Meholjić ipak nije petljanac a čovjek je imao dovoljno problema što je ispričao istinu ...
:lol: :lol:

...i ti i taj Meholjic i Dz.Galijasevic zaboravljate jednu malu sitnicu, Srebrenica je bila ZASTICENA ZONA i da su se ljudi povaljali po livadi niko nema pravo da ih pobije. Zasto je povucena komanda, samo mozemo nagadjati.



Jebo te Dž.Galijašević.On je dokazani plaćenik Miletove vrhuške a Hakija Meholjić je organizator otpora,komandir policije i član ratnog predsjedništva opštine Srebrenica.https://www.youtube.com/watch?v=8v9EfDzsFEA
Od 8 minute ide ovo o čemu ja pišem.i šta veliš,što je povučena komanda možemo samo nagađati.Ko može povući komandu? Ja i ti sigurno nismo mogli.Ne trebam nagađati.
Last edited by PM72 on 17/10/2016 20:37, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#94 Re: SREBRENICA

Post by PM72 »

.
Last edited by PM72 on 17/10/2016 20:37, edited 1 time in total.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#95 Re: SREBRENICA

Post by sarlo »

Tomahawk11 wrote:PM72 je, nazalost, u pravu.
Najveci nesreca po Srebrenicu tokom pada je bila pasivnost bosnjackog vrha.
Izdaja i psaivnost su dva razlicita pojma.
Slazem se za pasivnost.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#96 Re: SREBRENICA

Post by Danguba »

PM72 wrote:



Jebo te Dž.Galijašević.On je dokazani plaćenik Miletove vrhuške a Hakija Meholjić je organizator otpora,komandir policije i član ratnog predsjedništva opštine Srebrenica.https://www.youtube.com/watch?v=8v9EfDzsFEA
Od 8 minute ide ovo o čemu ja pišem.
Nije to fino od tebe patrioto da branis teorije Galijasevica, Mustafica i Meholjica.

Ja mogu svasta izjaviti ali to ne znaci da je to istinito i opet VAM govorim da je Srebrenica bila zasticena zona i da nista ne moze opravdati GENOCID.

...i taj jezik stavi u guzicu bolje bi mu bilo.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#97 Re: SREBRENICA

Post by Fudo387 »

sarlo wrote:
Nastavak odbrambeno-oslobodilackog rata.
A licno mislim da je najbolje rjesenje bilo dugotrajno primirje.
Takvi dokumenti se ne potpisuju. Vecina kapitulacija u istoriju je bila bolja po porazenu stranu od onoga sto je potpisano u Dejtonu.
Ok.
Sa kojim snagama, logistikom i saveznicima nastavljas rat?
Prije nego sto izneses plan, uzmi u obzir da si upravo odjeb'o zapad i odlucio sve stvari preuzeti u svoje ruke.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#98 Re: SREBRENICA

Post by PM72 »

Danguba wrote:
PM72 wrote:



Jebo te Dž.Galijašević.On je dokazani plaćenik Miletove vrhuške a Hakija Meholjić je organizator otpora,komandir policije i član ratnog predsjedništva opštine Srebrenica.https://www.youtube.com/watch?v=8v9EfDzsFEA
Od 8 minute ide ovo o čemu ja pišem.
Nije to fino od tebe patrioto da branis teorije Galijasevica, Mustafica i Meholjica.

Ja mogu svasta izjaviti ali to ne znaci da je to istinito i opet VAM govorim da je Srebrenica bila zasticena zona i da nista ne moze opravdati GENOCID.

...i taj jezik stavi u guzicu bolje bi mu bilo.

Patriotizam je i kad javno kažeš istinu.A ovo za jezik i guzicu...nešto bih ti rekao ali dobiću ban.A ti dobro znaš na šta mislim.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#99 Re: SREBRENICA

Post by Danguba »

Daj ba Fudo, sto se sa njima raspravljas?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#100 Re: SREBRENICA

Post by Tomahawk11 »

sarlo wrote:
Tomahawk11 wrote:PM72 je, nazalost, u pravu.
Najveci nesreca po Srebrenicu tokom pada je bila pasivnost bosnjackog vrha.
Izdaja i psaivnost su dva razlicita pojma.
Slazem se za pasivnost.
Pa pazi, i pasivnost je jedan vid izdaje. Enklava, odsjeceno sa svih strana. Ko jos vjeruje da ce vuk kad upadne medju ovce biti miran? Kakva zasticena zona kakvi bakraci!
No, bosnjacki vrh je vukao poteze koji su, indirektno, donijeli do pokolja Srebrenicana.
Zasto nije Gorazde dozivjelo sudbinu Srebrenice i Zepe? Zasto se vojni vrh nije povukao kao sto je to bio slucaj u Srebrenici? Da je tako bilo, istu bi sudbinu dozivjelo.
Post Reply