Srce problem

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#76 Re: Srce problem

Post by Dr.medicine »

Otiđi kod nene Mevle nek ti stravu salije
Hodže Hazima da ti napiše zapis
Popa Džordža da te poprska vodicom
Bake Mileve da ti utrlja svinjsku mast ispranu u sedam voda

A onda kad ti aritmija uništi srce, iscrpi ga, uvede te u VT, itd...... onda nemoj da ideš dr i govoriš kako nemaju pojma. Otiđi kod vidovite Džemile i Radmile da ti preporuce kadificu i kunicu
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#77 Re: Srce problem

Post by zipoo »

Kakvo je sada stanje sa kardiolozima? Ko je dobar?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#78 Re: Srce problem

Post by SmokingMan »

shape of despair wrote:Problem je sljedeci:Povremene aritmije sa nedostatkom zraka.Srce preskoci jednom do dva puta,nakon cega je sve uredu.Ovo se nekad javlja svakodnevno,nekad u sedmici jednom.Javlja se za vrijeme spavanja,sjedenja,trcanja,znaci bilo kad.Inace,srce mi,generalno,jako lupa,ne ubrzano ali jako.Narucito,recimo,kad puno jedem,pocne lupati,to je uvijek.Snimao EKG i sve ok,pritisak OK,krv Ok.Molio bih za savjet sta bi moglo biti i koje bih nalaze trebao uraditi.Mozda eho srca,ili ono 24 satno snimanje koje bi uhvatilo trenutak aritmije?
Idi kod kardiologa za svaki slučaju,imam i ja iste simptome,obavio sam sve moguće preglede,ali se na kraju ispostavil oda sam zdrav ko drijen,uprkos takvim neugodnostima to me opet ne spriječava da treniram,trčim,planinarim.Doduše imam sindrom proširenog srca i bradikardiju.Ponekada mi se zbog popriličnog usporenog rada srca,koje se javlja nakon perioda izuzetno ekstremnih naprezanja,javlja osjećaj da će mi srce doslovno stati koliko usporeno ono kuca. :D
User avatar
shape of despair
Posts: 3104
Joined: 09/04/2008 18:41

#79 Re: Srce problem

Post by shape of despair »

Kad ste već digli temu.
Bio sam kod doktora, ultrazvuk i ekg savršeni. Zbog blago povećanog pritiska i problema koje sam naveo doktorici, prepisan mi je Nebilet. Od tada ko preporođen
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#80 Re: Srce problem

Post by zipoo »

shape of despair wrote:Kad ste već digli temu.
Bio sam kod doktora, ultrazvuk i ekg savršeni. Zbog blago povećanog pritiska i problema koje sam naveo doktorici, prepisan mi je Nebilet. Od tada ko preporođen
Koliko je tebi godina?
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#81 Re: Srce problem

Post by starii »

SmokingMan wrote:
shape of despair wrote:Problem je sljedeci:Povremene aritmije sa nedostatkom zraka.Srce preskoci jednom do dva puta,nakon cega je sve uredu.Ovo se nekad javlja svakodnevno,nekad u sedmici jednom.Javlja se za vrijeme spavanja,sjedenja,trcanja,znaci bilo kad.Inace,srce mi,generalno,jako lupa,ne ubrzano ali jako.Narucito,recimo,kad puno jedem,pocne lupati,to je uvijek.Snimao EKG i sve ok,pritisak OK,krv Ok.Molio bih za savjet sta bi moglo biti i koje bih nalaze trebao uraditi.Mozda eho srca,ili ono 24 satno snimanje koje bi uhvatilo trenutak aritmije?
Idi kod kardiologa za svaki slučaju,imam i ja iste simptome,obavio sam sve moguće preglede,ali se na kraju ispostavil oda sam zdrav ko drijen,uprkos takvim neugodnostima to me opet ne spriječava da treniram,trčim,planinarim.Doduše imam sindrom proširenog srca i bradikardiju.Ponekada mi se zbog popriličnog usporenog rada srca,koje se javlja nakon perioda izuzetno ekstremnih naprezanja,javlja osjećaj da će mi srce doslovno stati koliko usporeno ono kuca. :D
mozda ti treba pacemaker..de ti to malo pogledaj bolje..
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#82 Re: Srce problem

Post by SmokingMan »

:lol:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#83 Re: Srce problem

Post by pustopoljina »

shape of despair wrote:Problem je sljedeci:Povremene aritmije sa nedostatkom zraka.Srce preskoci jednom do dva puta,nakon cega je sve uredu.Ovo se nekad javlja svakodnevno,nekad u sedmici jednom.Javlja se za vrijeme spavanja,sjedenja,trcanja,znaci bilo kad.Inace,srce mi,generalno,jako lupa,ne ubrzano ali jako.Narucito,recimo,kad puno jedem,pocne lupati,to je uvijek.Snimao EKG i sve ok,pritisak OK,krv Ok.Molio bih za savjet sta bi moglo biti i koje bih nalaze trebao uraditi.Mozda eho srca,ili ono 24 satno snimanje koje bi uhvatilo trenutak aritmije?
prvo kardiologu, a ako on ne nadje nikakav organski uzrok- onda psihologu.
edit:
post iz 2009 :roll:
ili je mrtav ili je dosad ozdravio.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#84 Re: Srce problem

Post by zipoo »

pustopoljina wrote:
shape of despair wrote:Problem je sljedeci:Povremene aritmije sa nedostatkom zraka.Srce preskoci jednom do dva puta,nakon cega je sve uredu.Ovo se nekad javlja svakodnevno,nekad u sedmici jednom.Javlja se za vrijeme spavanja,sjedenja,trcanja,znaci bilo kad.Inace,srce mi,generalno,jako lupa,ne ubrzano ali jako.Narucito,recimo,kad puno jedem,pocne lupati,to je uvijek.Snimao EKG i sve ok,pritisak OK,krv Ok.Molio bih za savjet sta bi moglo biti i koje bih nalaze trebao uraditi.Mozda eho srca,ili ono 24 satno snimanje koje bi uhvatilo trenutak aritmije?
prvo kardiologu, a ako on ne nadje nikakav organski uzrok- onda psihologu.
edit:
post iz 2009 :roll:
ili je mrtav ili je dosad ozdravio.
:lol:

3 posta iznad :mrgreen:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#85 Re: Srce problem

Post by pustopoljina »

shape of despair wrote:Kad ste već digli temu.
Bio sam kod doktora, ultrazvuk i ekg savršeni. Zbog blago povećanog pritiska i problema koje sam naveo doktorici, prepisan mi je Nebilet. Od tada ko preporođen
A, sad vidim:
Sve sto ti zelim jos reci-drzi se terapije i reagiraj na eventualne promjene...
Imas li kila viska?
Naslovnica
Posts: 27841
Joined: 20/03/2013 15:38

#86 Re: Srce problem

Post by Naslovnica »

zipoo wrote:Kakvo je sada stanje sa kardiolozima? Ko je dobar?
I mene ovo interesuje.
Znači, ne tandaramandara k'o na traci pregled, nego profesionalno.
Gledam u, meščini Atrijumu, imaju nekakvu ultra giga mega za sve u vezi srca aparaturu. Koliko je to marketing, a koliko je zaista vrijedna, a i pitanje je da li imaju eksperta koji je u stanju da iskoristi njene potencijale.
Elem, preporuka za kardiologa profesionalca.
Hvala!
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#87 Re: Srce problem

Post by nlt »

Ima li neko da je ostao u vojnoj ili na kliničkom od kardiologa da je dobar kardiolog?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#88 Re: Srce problem

Post by vjesticanametli »

Upravo mi dr spuzic operise tatu...zna li iko kakav je doktor :cry:
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#89 Re: Srce problem

Post by hana_montana »

vjesticanametli wrote:Upravo mi dr spuzic operise tatu...zna li iko kakav je doktor :cry:
odlican,ne brini.sretno,sve najbolje :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#90 Re: Srce problem

Post by vjesticanametli »

Hvala ti najljepsa....ko na iglama sam cekam
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#91 Re: Srce problem

Post by i agree »

Najbolji.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#92 Re: Srce problem

Post by vjesticanametli »

hvala iskopah i od drugih istu informaciju....valjda ce biti ok
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#93 Re: Srce problem

Post by i agree »

kakvo je stanje?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#94 Re: Srce problem

Post by pustopoljina »

vjesticanametli wrote:Hvala ti najljepsa....ko na iglama sam cekam
Kako je proslo?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#95 Re: Srce problem

Post by vjesticanametli »

Na aparatima je ....3 interna na kosevu....bratu rekli stabilno ali nemam vise info.... :cry:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#96 Re: Srce problem

Post by pustopoljina »

vjesticanametli wrote:Na aparatima je ....3 interna na kosevu....bratu rekli stabilno ali nemam vise info.... :cry:
Svi ce ti reci da ne dolazis, al' cim budes mogla, idi...
Bice to ok abd, ako su vec prosla 24h.
Samo ne ocekuj da sad mijenja svoj zivot ili nesto...pusti...samo budi tu.
Zoya
Posts: 23151
Joined: 09/06/2008 14:54

#97 Re: Srce problem

Post by Zoya »

vjesticanametli wrote:Na aparatima je ....3 interna na kosevu....bratu rekli stabilno ali nemam vise info.... :cry:
Šaljem ti zagrljaj. Biće to dobro ako Bog da :kiss: Dovi...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#98 Re: Srce problem

Post by vjesticanametli »

Zoya wrote:
vjesticanametli wrote:Na aparatima je ....3 interna na kosevu....bratu rekli stabilno ali nemam vise info.... :cry:
Šaljem ti zagrljaj. Biće to dobro ako Bog da :kiss: Dovi...
hvala draga Zoyo vidjecemo ko zna sta ce biti...samo da nije covjek rahat
cccccc
Posts: 240
Joined: 11/04/2013 20:04

#99 Re: Srce problem

Post by cccccc »

Ima li neko preporuku za dobrog kardiologa u Sarajevu ? Privatno naravno. Do ovih na kosevu ne mozes doci nema sanse.
User avatar
chockad
Posts: 246
Joined: 02/06/2008 09:55
Location: bijeljina

#100 Re: Srce problem

Post by chockad »

E ovako, u zadnje vrijeme kada lezim na DESNOJ strani, osjecam nesto kao nelagodu oko srca, koja, ako lezim duze, prelazi u bol. Cim se uspravim nelagoda/bol nestaje momentalno. Takodjer, kada lezim na lijevoj strani, ili na ledjima, nista ne osjecam, sve je ok.
Kontam, da li to ima veze sa srcem, ili je mozda nesto drugo u pitanju...
Post Reply