Srce problem

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

SeNYC27
Posts: 11
Joined: 11/07/2006 16:26

#51 Re: Srce problem

Post by SeNYC27 »

Posto sam prosao slicnu situaciju kao sto si i ti naveo, evo ukratko cu ti reci iz iskustva kako se izlijecih od iste. Naime, jedno vrijeme pocelo srce lupati, nekad preskoci pa bubne, pomislih dodje mi kraj iako sam tad imo nekih 25-26 godina. Trci kod doktora, EKG, pritisak, krvni nalazi sve ok, doktori kazu dobar si i jak ko stijena.

E u to vrijeme sam konzumirao alkohol u malo vecim dozama, Red Bull skoro svaki drugi dan, ne spavanje do kasno u noc, jeo kad god mi je palo na pamet i haman sve to kad sastavis, dobijes lupanje srca i taj osjecaj ne pravilnog rada srca. Bio sam sav isprepadan. Onda se promijenio still zivota.

Presto alkohol piti 6 mjeseci, i sad ga rijetko kad popijem, isto tako, ne jesti posle 7 navece, ako ogladnim, malo voca navece da ubijem glad. Svako jutro, malo bijelog luka i kasiku meda, i nakon pola sata dorucak, ne odmah, dok bijeli luk ne pocne dijelovati. Stres svesti na mrtvi minimum, jer nista nije vrijedno zdravlja. I tako sam radio jedno 5-6 mjeseci i vjeruj mi, da je to sve prestalo. Sve je u glavi i kako sebi odredis raditi svaki dan.

Eto, nadam se da sam koliko toliko pomogao mada opet treba otici kod doktora bar jednom ili dva put godisnje cisto radi mirnog sna.

Pozdrav!!!
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#52

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 12/06/2023 22:17, edited 2 times in total.
User avatar
shape of despair
Posts: 3110
Joined: 09/04/2008 18:41

#53 Re: Srce problem

Post by shape of despair »

Nekad iz cista mira zalupa,a nekad kao pokvaren zupčanik na trenutak preskoči.Doduse u zadnje vrijeme manje.Kako skinuh skoro 20kg i dovedoh se u formu fakat urijetko
estonija
Posts: 74
Joined: 10/09/2009 17:10

#54 Re: Srce problem

Post by estonija »

shape of despair wrote:Nekad iz cista mira zalupa,a nekad kao pokvaren zupčanik na trenutak preskoči.Doduse u zadnje vrijeme manje.Kako skinuh skoro 20kg i dovedoh se u formu fakat urijetko
Skini jos 50
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#55 Re: Srce problem

Post by corolla02 »

mislis wrote:@corolla02
H. Pilory se moze ustanoviti iz krvi i stolice, sigurno. Nisam sigurna za urin.
Krv sam radio dok stolicu naravno ne. Radio sam prosle godine u maju i gornju endoskopiju sa biopsiom, doctor reko je da je sve OK ali mi nista nije onako dokumentovao i to je to. Doduse on me je provjeravao za kiselinu i stanje jednjaka jer sam imao neke sumljive "nove" symptome u grudnom kosu. Ali ja ipak mislim da su mi tu doktori preletili nesto. Inace, imao sam sve ove iste simptome oko srca, visko tlak, lupanje, blagu vrtoglavicu, ali brate kako dodjose tako i prodjose.

Da mozda ne znas koliko ova "trojna" terapija traje i koje su tablete idu sa njom, please?
:D
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#56 Re: Srce problem

Post by clav »

Helicobacter pylori ima preko 80% populacije i u vecini slucajeva ne pretstavlja problem. Trojna terapija se ordinira kada je titar antitijela na tu bakteriju visok i kada se ta bakterija dovodi u vezu s ulkusnom bolescu. Uzimanje na pamet nikako jer moze pogorsati stanje nekih drugih bolesti!
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#57 Re: Srce problem

Post by corolla02 »

clav wrote:Helicobacter pylori ima preko 80% populacije i u vecini slucajeva ne pretstavlja problem. Trojna terapija se ordinira kada je titar antitijela na tu bakteriju visok i kada se ta bakterija dovodi u vezu s ulkusnom bolescu. Uzimanje na pamet nikako jer moze pogorsati stanje nekih drugih bolesti!
kada je titar antitijela na tu bakteriju visok i kada se ta bakterija dovodi u vezu s ulkusnom bolescu.
Hoces pojasnit ovo, na sta mislis ovdje?

Inace, moja bijela zrnca za sve ovo vrijeme su neaktivirana, tj. nema infekcije. Takodjer sam radio nalaz krvi za autoimmune bolesti, ali nista sve OK.
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#58 Re: Srce problem

Post by clav »

corolla02 wrote:
clav wrote:Helicobacter pylori ima preko 80% populacije i u vecini slucajeva ne pretstavlja problem. Trojna terapija se ordinira kada je titar antitijela na tu bakteriju visok i kada se ta bakterija dovodi u vezu s ulkusnom bolescu. Uzimanje na pamet nikako jer moze pogorsati stanje nekih drugih bolesti!
kada je titar antitijela na tu bakteriju visok i kada se ta bakterija dovodi u vezu s ulkusnom bolescu.
Hoces pojasnit ovo, na sta mislis ovdje?

Inace, moja bijela zrnca za sve ovo vrijeme su neaktivirana, tj. nema infekcije. Takodjer sam radio nalaz krvi za autoimmune bolesti, ali nista sve OK.
8 od 10 osoba ima tu bakteriju kao sastav normalne flore sluznice zeluca. Znaci oni imaju tu bakteriju, ali ne pretstavlja im problem, odnosno u konacnici ne uzrokuje ulkusnu bolest. Kod osoba koji imaju ulkusnu bolest radi se test na H. pylori da se vidi da li je ta bakterija uzrok ulkusne bolesti(krv, iz stolice ili biopsijom). Ovo nije tehnicki najtacnije ali da te ne zbunim jos vise objasnjavajuci sta je titar, pojednostavicemo ovako: Kod velikog broja osoba koje imaju ulkusnu bolest broj antitijela na ovu bakteriju se poveca. Antitijela su celije u organizmu koje se bore protiv bakterija. Za svaku bakteriju postoje specificna antitijela. Postoji mogucnost izmjeriti nivo ovih antitijela za H. pylori, i ako je nivo veci od neke normalne vrijednosti, znaci da su se bakterije razmnozile i da su uzrokovale infekciju, zbog koje je nestala ulkusna bolest. Istina je da ovaj test preko krvi osjetljiv tek nesto iznad 80%, pa moze rezultat u ne tako malom broju moze biti i lazno negativan, ali to neces prosuditi ti ni tvoj porodicni doktor, vec ljekar specijalista.
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#59 Re: Srce problem

Post by corolla02 »

clav wrote:
corolla02 wrote:
clav wrote:Helicobacter pylori ima preko 80% populacije i u vecini slucajeva ne pretstavlja problem. Trojna terapija se ordinira kada je titar antitijela na tu bakteriju visok i kada se ta bakterija dovodi u vezu s ulkusnom bolescu. Uzimanje na pamet nikako jer moze pogorsati stanje nekih drugih bolesti!
kada je titar antitijela na tu bakteriju visok i kada se ta bakterija dovodi u vezu s ulkusnom bolescu.
Hoces pojasnit ovo, na sta mislis ovdje?

Inace, moja bijela zrnca za sve ovo vrijeme su neaktivirana, tj. nema infekcije. Takodjer sam radio nalaz krvi za autoimmune bolesti, ali nista sve OK.
8 od 10 osoba ima tu bakteriju kao sastav normalne flore sluznice zeluca. Znaci oni imaju tu bakteriju, ali ne pretstavlja im problem, odnosno u konacnici ne uzrokuje ulkusnu bolest. Kod osoba koji imaju ulkusnu bolest radi se test na H. pylori da se vidi da li je ta bakterija uzrok ulkusne bolesti(krv, iz stolice ili biopsijom). Ovo nije tehnicki najtacnije ali da te ne zbunim jos vise objasnjavajuci sta je titar, pojednostavicemo ovako: Kod velikog broja osoba koje imaju ulkusnu bolest broj antitijela na ovu bakteriju se poveca. Antitijela su celije u organizmu koje se bore protiv bakterija. Za svaku bakteriju postoje specificna antitijela. Postoji mogucnost izmjeriti nivo ovih antitijela za H. pylori, i ako je nivo veci od neke normalne vrijednosti, znaci da su se bakterije razmnozile i da su uzrokovale infekciju, zbog koje je nestala ulkusna bolest. Istina je da ovaj test preko krvi osjetljiv tek nesto iznad 80%, pa moze rezultat u ne tako malom broju moze biti i lazno negativan, ali to neces prosuditi ti ni tvoj porodicni doktor, vec ljekar specijalista.
Da, razumijem da sve bakterije (doble i lose) zive u simbiozi odnosno medjusubnom balansu tj. kad dodje do narusavanja balansa dodje do infekcije i aktiviranja bijelih krvnih zrnaca. Radio sam krv za H.Pylori i nista, mokracu sam radio opet nista, rekoh za gornju endoskopiju sa biosiom i opet nista. Radi sumnje u srce sam proveo u bolnici 24 sahata i snimanja i sve OK sa srcem (otac mi ima problema sa srcem pa na preporuku svog doktora odradio sam i to). Cak su mi krv drzali i kontrolisali nekih 3 mjeseca onako u epruetama radi nekih bakterija koje se sporo javljaju i opet "dead end". Eto, jedino stolicu jos nisam radio.

Pitanja: sta je ta Ulksna bolest, sta ti mislis da i stolicu odradim, te kog dobrog doktora u BiH predlazes!?
Thank You!
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#60 Re: Srce problem

Post by clav »

@corolla02 o ulkusnoj bolesti imas ovdje fino objasnjeno sta i kako i zasto http://www.healthbosnia.com/bolesti/ulkus/index.htm
Jedan od mogucih uzroka je kako vidis i Helicobacter pylori, a terapija kojom se lijeci ulkusna bolest uzrokovana ovom bakterijom se zove trojna terapija, a ti si se raspitivao upravo o tome.
Nejse, biopsija ti je najpouzdaniji i najsigurniji test za H. pylori, tako da ako je tu ustanovljeno da nema infekcije, onda i nema potrebe da radis ista vise od nalaza za tu bakteriju. Jednostavno nije to uzrok, i ako bi uzeo trojnu terapiju uzimao bi je bez potrebe.Zaboravi trojnu terapiju ako ti je nije propisao specijalista. Koj je ljekar najbolji to ne znam.
estonija
Posts: 74
Joined: 10/09/2009 17:10

#61 Re: Srce problem

Post by estonija »

Dze ste ima li infrakta u vas? :|
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#62 Re: Srce problem

Post by corolla02 »

[quote = clav ""] @ corolla02 o bolesti ulkusnoj ovdje imas fino objasnjeno sta i kako i zasto http://www.healthbosnia.com/bolesti/ulkus/index.htm
Jedan od mogucih uzroka vidis kako je i Helicobacter pylori, a terapija kojom se lijeci ulkusna bolest uzrokovana ovom bakterijom [/ b] se zove trojna terapija, a ti si se raspitivao upravo o tome.
Nejse, biopsija najpouzdaniji ti je i za najsigurniji test H. pylori, tako da ako je tu ustanovljeno since infekcije nema, onda nema i da radis potrebe ista vise od nalaza za tu bakteriju. Jednostavno nije to uzrok, i ako bi uzeo trojnu terapiju uzimao bi je bez potrebe.Zaboravi trojnu terapiju ako ti je nije propisao specijalista. Koj je najbolji ljekar to ne znam. [/ Quote]


Da, vec sam se informisao, nisam ciras, bar ne jos :D i da, ja ovo sto imam nosim vec 18 mjeseci i izvadio sam nalaza i nalaza, milion puta mi krv vadili, za ovo za ono, stitnjaca, slikanje sinusa, pluca, srce, AIDS, biopsia, grlo, nos, vitamini, itd itd, i naravno nikad nista, dok ja i opet tuzim i trazim rijesenje, dok mi se simptomi mijenjaju, nekad bolje a nekad gore ali uglavnom uvijek je tu!

Inace, nemam suvisnih kilograma, uglavnom hranim se domacom kuhinjom, bavim se fitnessom, ne pijem, ne pusim, ne divljam :D i tako to!
Doslo ni odkud i proci ce ni odkud, ako Bog da!

@ clav, hvalla najljepse!

:thumbup:
fudbal94
Posts: 4
Joined: 30/03/2014 18:23

#63 Re: Srce problem

Post by fudbal94 »

imam problem
fudbal94
Posts: 4
Joined: 30/03/2014 18:23

#64 Re: Srce problem

Post by fudbal94 »

imam 19 godina i imam problem sa srcem. Iz nepoznatog razloga broj otkucaja mi se poveca na 180. Tada gubim svest, pocnu ruke da mi se tresu. bila sam kod vise lekara i ne znaju o cemu se radi. Kada sam bila na EKG-u u intervalo od 10 sekundi mi je razlika otkucaja bila 100. molim vas za savet. :)
User avatar
Azamo
Posts: 556
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#65 Re: Srce problem

Post by Azamo »

fudbal94 wrote:imam 19 godina i imam problem sa srcem. Iz nepoznatog razloga broj otkucaja mi se poveca na 180. Tada gubim svest, pocnu ruke da mi se tresu. bila sam kod vise lekara i ne znaju o cemu se radi. Kada sam bila na EKG-u u intervalo od 10 sekundi mi je razlika otkucaja bila 100. molim vas za savet. :)
Šta god da uzimaš prekini, ubit ćeš se :D
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#66 Re: Srce problem

Post by staradis »

Kada im mlad dodjes odmah se pogube
bombonaa
Posts: 8
Joined: 24/02/2014 19:07

#67 Re: Srce problem

Post by bombonaa »

Savjet ,otidji uradi hormone stitne zljezde...tsh,t3,t4...moguce da mozda ne radi dobro a to ti moze doci od toga...
fudbal94
Posts: 4
Joined: 30/03/2014 18:23

#68 Re: Srce problem

Post by fudbal94 »

Azamo wrote:
fudbal94 wrote:imam 19 godina i imam problem sa srcem. Iz nepoznatog razloga broj otkucaja mi se poveca na 180. Tada gubim svest, pocnu ruke da mi se tresu. bila sam kod vise lekara i ne znaju o cemu se radi. Kada sam bila na EKG-u u intervalo od 10 sekundi mi je razlika otkucaja bila 100. molim vas za savet. :)
Šta god da uzimaš prekini, ubit ćeš se :D
ne uzimam nista... sportista sam ceo zivot, a alkohol, cigare nit bilo sta drugo nisam okusila.
fudbal94
Posts: 4
Joined: 30/03/2014 18:23

#69 Re: Srce problem

Post by fudbal94 »

bombonaa wrote:Savjet ,otidji uradi hormone stitne zljezde...tsh,t3,t4...moguce da mozda ne radi dobro a to ti moze doci od toga...
i ja sam o tome razmisljala. Jedan doktor mi je rekao da postoji mogucnost da imam "peti misic" jer kao sto znate srce se sastoji od 2 komore i 2 pretkomore, ali mi nije jasno zasto mi se to sada ucestalije dogadja :S
Rekli su mi da idem na operaciju, ali ne zelim da odem dok ne saznam sta je u pitanju za sigurno jer svaki tvrdi nst drugo.
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#71 Re: Srce problem

Post by Ana Maria »

:run:
Last edited by Ana Maria on 20/06/2015 12:52, edited 1 time in total.
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#72 Re: Srce problem

Post by Ana Maria »

Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#73 Re: Srce problem

Post by Hafis »

Ima.
Trebaš naći apoteku za zdrave ljude koji traže lijek za bolest od koje ne boluju.

A dijagnosticirani srčani bolesnici ionako imaju propisanu terapiju tako da im ove kapi nisu potrebne.
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#74 Re: Srce problem

Post by srkletnik »

Pozdrav, evo već 4,5 dana imam čudnu bol iznad srca koji ide preko žile od pazuha prema ramenu, a povremeno sa lijeve strane zna da kao otrni, čudan osjećaj, i isto ispod srca takav osjećaj. Šta bi moglo biti, sve mi se čini kao da sam istegnuo nešto, ali opet čovjek ne može a da se ne prepadne. Ima li neko slično iskustvo?
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#75 Re: Srce problem

Post by srkletnik »

,
Post Reply