Srbija i Crna Gora usvojile novu himnu i zastavu

violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#51

Post by violentjack »

violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#52

Post by violentjack »

Ti divljaci su vas slupali na sve i jednom ratistu a Mladic je popusio metak u rame, sto nije u srce, cuvao ga Sveti-Sava na Buzimskom ratistu

Ali ti Buzimljani su u Buzimu, dok Milovan laprda iz Beograda

Puno pozdrava i Selama

8)
_Sanjin_
Posts: 8
Joined: 20/08/2004 00:45

#53

Post by _Sanjin_ »

grbavica70 ti nisi kompetentan da ovakvim stvarima raspravljas jer u tvom pisanju ima previse mrznje ali da znas 505 je viteska . vitez nemoze biti svak . imali ste samo koljacke , silovateljske , kokosarske i brigade palikuca . :x
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#54

Post by violentjack »

Grbavica hoces da ti posaljem CD Srpski zarobljenici Hrvatske(kRAJINA) u Bihacu

IMAM I DZENAZU RAHMETLI IZETA NANICA, ONDA BABINI PREDAJU PECIGRAD, U AKCIJI SA BORCIMA 5 KORPUSA..itd
Mocna akcija


Jao, ali onaj frajer prolazi, kaze ma pusti ga ceto, e to je koma u cd 8) 8)
kunta kinte
Posts: 12
Joined: 22/08/2004 16:12
Location: Sarajevo

#55

Post by kunta kinte »

grbavica70 wrote:E moj kunta kinte...cestitas nekom na replici a ne cekas odgovor na tu repliku...jak si mi ti sagovornik ! Vidim da se i inace na taj nacin kod vas vodi razgovor : na galamu, prijetnje i vrijedjanja...ali bez ijednog jedinog argumenta.

To gdje sam bio za vrijeme rata, moze se zakljuciti po mojim postovima a po vasim, da je vecina vas razgulila davno i da se sada javlja iz inostranstva. Vjeruj da sam vrlo dobro informisan i jedan sam od onih koji tri puta mjere a jednom sjeku, a nikada nisam nasjedao ni na ciju propagandu, pocevsi od SRNE a pogotovo od TVSA....
Jedno znaj, bio sam tamo gdje sam trebao da budem i zbog toga znam mnoge stvari...Ne brini se za moje izvore informacija nego pokusaj makar nesto od toga da demantujes, i ti i ostali, umjesto sto serviras suplju, kao i svi ostali.
Zalosni ste sagovornici jer nijedan od vas ne moze nista da demantuje. Samo kazete : "nije istina" i onda pocete srat o Srebrenici...istina se sakriti ne moze a da nije bilo Nasera Orica i njegovih kaznenih koljackih ekspedicija, ne ni bilo te Srebrenice.
Kada vise necete znati sta cete, gledacete pravim li gramaticke greske, ne bih li na taj nacin sto prije postao nepismeni "cetnik".

Grbavica,ti ocito nisi procitao dobro moj tekst.Niti kome prijetim niti koga vrijedjam, osim ako se nisi nasao u onim od 1989 pa na ovamo.Ako jesi to je tvoj problem, nije moj.Nemam sta da demantujem,ja pricam samo ono sto vidim i sto sam vidio svojim ocima. Mozda bi bilo bolje da sam bio negdje vani jer bi me onda bolio kurac za vasa nacionalisticka prepucavanja,imao bih para,zivci bi mi bili svi na broju i sl. Ali na moju veliku zalost nisam.
Kao prvo,trpas mi u usta nesto sto nisam rekao. Drugo,nemas pojma ko sam,gdje sam bio, sta sam radio,koje sam nacionalnosti i sl. Trece, ja prvi tvrdim da su svi pravili sranja,neko manja,neko veca,al su ih pravili svi!!! Mislim da je Srebrenica najveca sramota srpskog naroda ikada i Srbi ce se nje tesko rijesiti! Poznate su Naserove ekspedicije,ali ako cemo se igrati brojki (sto je jako morbidno i zalosno), na svakog ubijenog ''Naserovog''Srbina ubijeno je 10-15 Bosnjaka,konkretno u Srebrenici.Cetvrto,pazi dobro.Dio moje sire familije je ostao sasvim slucajno u blizoj okolini Sarajeva.Zamisli sad,prva komsinica,Srpkinja,izadje iz Sarajeva 1994.i slucajno se poveze sa osobom koja je clan moje sire familije i isprica bestidne lazi. Kako su jednog komsiju Srbina osunetili,kako su komsinici Srpkinji, babi od 80 godina pokrali pa zapalili stan a nju silovali i ubili (sto nije naravno tacno jer je baba zivjela i prezivjela citav rat i umrla 1997),kako su tu komsinicu koja je izasla iz Sarajeva tukli na ulici kad bi je vidjeli, kako nije smjela izaci na ulicu po nekoliko mjeseci,kako nije dobijala humanitarnu pomoc,kako su joj dolazili u stan i pravili redaljke i sl. Dragi moj Grbavica,znas li sta je prava istina u tom primjeru!? Istina je da se kod te osobe 2 mjeseca neprestano pilo svako vece,toliko je alkohola bilo.Istina je da joj je cijelo vrijeme dok je bila u Sarajevu sin slao pakete iz BG koji su stizali svakih 15 dana.Vecinu robe iz tih paketa ona je prodavala po pijacama kada je u Sarajevu kilogram secera bio 120 DM.Nikakvih redaljki nije bilo,nego je ona u stan pozivala mladje momke iz moje zgrade,a dobro znamo kako se to zavrsavalo.I sam sam umalo nasjeo na slican fazon,i to od zene koja mi je komotno mogla biti majka.
To je samo jedan od primjera ''istinitih'' prica od Srba koji su izbjegli iz Sarajeva. Ne bjezim od Kazana, od Pofalica, Cace i sl. Isto tako u junu 1992. Srna objavi vijest kako u odredjenoj osnovnoj skoli koja se nalazi iza moje zgrade se dovode mlade srpske djevojke, siluju i ubijaju.Istina je da su u toj skoli bile smjestene izbjeglice iz okolice Sarajeva. To su samo neki od primjera.
Peto,tebi je ocito u ovakvoj situaciji dobro,kad ne znamo ni ko smo ni sta smo,kad nas vode idioti i kreteni,koji su se vec dobro nakrali para.Ako jeste,onda dobro,ali ja i ti vise nemamo sta pricati.

Violent jack,ne seri previse i ne talasaj bez razloga
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#56

Post by violentjack »

:shock: Ok Kunta sretno u Gvineji

:lol:
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#57 srbizam

Post by margareta »

Bog ti pomogo junače!
........krelac ja sam rođena 1954.27.'54., u Sarajevu na Grbavici.
Prvi termini u smislu ženskoga nemorala jesu grbavičke "oficiruše".

Kome ti to širiš svoju trulu teologiju ?
Pojam primitivizma jeste srbizam i tačka
kunta kinte
Posts: 12
Joined: 22/08/2004 16:12
Location: Sarajevo

#58 Re: srbizam

Post by kunta kinte »

margareta wrote:Bog ti pomogo junače!
........krelac ja sam rođena 1954.27.'54., u Sarajevu na Grbavici.
Prvi termini u smislu ženskoga nemorala jesu grbavičke "oficiruše".

Kome ti to širiš svoju trulu teologiju ?
Pojam primitivizma jeste srbizam i tačka
Margareta jel ti to meni? :?
kunta kinte
Posts: 12
Joined: 22/08/2004 16:12
Location: Sarajevo

#59

Post by kunta kinte »

Pozdrav za violenta iz Gvineje.Ostar si momcino :x
_Sanjin_
Posts: 8
Joined: 20/08/2004 00:45

#60

Post by _Sanjin_ »

daj necu se vise ja sanjim raspravljati nemam zivaca za to ba , nemoguce je njemu zacepiti lapine kako god okrenes
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#61

Post by grbavica70 »

kunta kinte

Kada sam napisao o prijetnjama, vrijedjanjima i galami, nisam mislio konkretno na tebe, nego sam uzeo sve generalno vas forumase anti-srbe...Posto je ovdje velika anti-srpska histerija a najglasniji su oni koji nisu ni metka ispalili.

Tvoj post nije bio vrijedjajuci a cak nije bilo ni galame, kao npr. u postovima ovog prilmitivca "jack", tako da znas...na tebe licno se odnosi samo onaj dio o "replici".

Sto se tice tvoga posta, vjerujem da je bilo tako kao sto si napisao. Ne pitaj me zasto vjerujem, ali vidim da u tvom postu nema zlobe i zadnje misli...Medjutim, u svakom narodu je bilo i bice mitomana i cudnih ljudi koji "puknu" za vrijeme rata i ne treba gubiti vrijeme analizirati zasto su pukli i koje su posljedice takvog psihickog "pucanja"...pa tako i ta zena. Vjeruj da nisam tip koji moze vjerovati narodu, jer je narod stoka, sposoban da slaze u dijelicu sekunde a da i ne trepne i nijedan moja recenica napisana ovdje nije plod necijih mastarija ili izmisljanja, nego plod licnih iskustava i svjedocanstava ljudi koji su kredibilni u svakom pogledu. Ne zelim da ualziml u detalje ako bas ne moram, ali se slazem sa svim sto si napisao, pogotovo o majmunima koji su napunili dzepove na nasem strahu jednih od drugih...Na tome se vodi politika svo ovo vrijeme poslije Dejtona i kada ljudi glasaju za SDA to je zbog straha da ce Srbi glasati za SDS a za svo to vrijeme, isti ljudi sjede na vlasti i profitiraju. Njihova djeca nisu ni gladna ni bosa i nista im ne fali, skoluju se u inostranstvu dok nasa, svih nacija, muku muci da se zaposli...Ali, to je Bosna...bila je takva i ranije i ostala je takva...Znam ko se nakr'o i kod nas i kod vas, i nemoj da mislis da mi je svejedno...Ne zato sto se i ja nisam nakr'o, nego zatosto ne zelim da me neko koristi za svoje polticke ciljeve....

Najsretniji bih bio kada nikada vise o politici, naciji i religiji nebih progovrio ni rijeci, ali u sredini u kojoj zivimo, to jue prosto nemoguce. U Sarajevu nista zavrsiti ne mozes a da te neko ne upita "gdje si bio" a pita te onaj koji je razgulio JAT-ovim avionom u Srbiju i prije nego sto se prvi metak opalio....I gdje god da krenes i sta god da radis, isto ti dodje...jedino u policiji, koja je jedina mjerodavna da ocijeni jeli neko bio zlocinac ili ne, svi se ponasaju normalno i kulturno...A komsiluk, svjeze pristigao iz Danske, Holandije, Njemacke, lijeci svoje komplekse pricajuci o ratu kojeg nisu ni dozivjeli...

Mnogo ce vremena proci dok ljudi ne prestanu biti paranoicni i dok ove nase usrane politicke partije ne prestanu plasiti narod...Niko od njih ne moze da se dogovri ni oko cega a i zasto bi ? Boli ih kurac, na vlasti su, imaju svo vrijeme ovoga svijeta ispred sebe i njihova djeca ljetuju daleko od Balkana...Tako nam i treba kada smo stoka obicna...

kunta kinte

Jos jednom...ne pisem nista po kazivanju drugih, niti prenosim nesto sto sam cuo od drugih...da to radim, imao bih 20 postova svaki dan...
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#62

Post by violentjack »

Dobro haj sad na SC I NE DIZI MI PRITISAK


zar nemate grad ''Srpsko Sarajevo a ti si ''Sarajlija''
kunta kinte
Posts: 12
Joined: 22/08/2004 16:12
Location: Sarajevo

#63

Post by kunta kinte »

Znas u cemu je najveci problem? Sto se ljudi tako jednostavno pomire sa faktickom situacijom i misle to je tako i drugacije ne moze. I cekaju da se pojavi neki Ce Gevara i sl. koji ce napraviti bunu i da tek onda krenu gazit govna. To mi smeta,decko. Svi znamo sta se oko nas radi,a svi se pravimo blesavi,sutimo i cekamo da nam neko drugi rjesava nas vlastiti problem.
Zar ne bi bilo lijepo da barem imamo jebeni tekst himne kao sve ostale drzave?! Oko himne je i pocela ova prepirka. Meni je himna ''Jedna i jedina'' bila sasvim pristojna,netendenciozna,simpaticna himna.Bila je pjevljiva,nije vrijedjala nikoga.Sigurno si je cuo,ako jesi reci zivota jel vrijedjala ikoga. Ali nije se svima svidjela i postujem,promijenili smo je.Zasto se konacno to ne rijesi pa da se i mi ponasamo ko sav ostali normalan svijet? Zasto?! Zato sto smo pustili da nas voda nosi,a ni jednog trenutka se ne trudimo da se borimo sa njom,eto zasto. To mi smeta.
Zar ne bi bilo lijepo da se nadjemo na istoj tribini na utakmici BIH-SCG u septembru i da navijamo zajedno za nasu zajednicku drzavu,sa jednom zastavom, posteno i bez vrijedjanja.Ako budu bolji, nek pobijede. Ipak su oni i za mene i za tebe stranci, a i mi za njih takodje. Ista stvar je i sa Hrvatskom.
Ako si sa Grbavice vjerovatno ti je Zeljo u srcu i ne mogu vjerovati da nikad poslije rata nisi pozelio otici u Dolinu Cupova i gledati kako deremo pitare. Redovna su musterija.
Zbog svega toga ovo i pisem.Mozda su mi tekstovi malo konfuzni. Obicno je tako kada se pocne pricati i pisati o ratu i svemu sto je bilo. Ponavljam,potisnuti trebamo ne i zaboraviti[b[/b]Dokle cemo,ljudi moji, vise cijeniti i gledati u proslost nego sadasnjost i buducnost? Zivimo u sadasnjosti. Iskoristimo to.
kunta kinte
Posts: 12
Joined: 22/08/2004 16:12
Location: Sarajevo

#64

Post by kunta kinte »

Violent, slazem se s tobom da je Muratovic teska papcina :razz:
stelium
Posts: 438
Joined: 28/05/2004 18:57
Location: malta

#65

Post by stelium »

grbavica70 wrote:
_Sanjin_ wrote:grbavica30 vi ste sa svojom ideologijem tako zvane velike srbije odveli bivsu jugu u nestanak , za sebe ste govorili da ste nebeski narod , ali vidis pljesnuste u blato . ostaje vam samo da pjevate onu vasu "anterija i opanci , po tome se znaju srbijanci " hej covjece obucite cipele necete u opancima u evropu :D:D:D
Vi ste sa ideologijom velike Bosne objavili Srbima rat, sto ste i dobili. Ne znam ko je govorio da je nebeski narod niti me se tice a u blato pljusnuli nismo...I gdje su to Srbijanci, ja ne znam ni jednog, a ti ?

A u Evropu sigurno necemo ni mi ni vi, jer ovakve majmune svijet jos nije vidio.
Djesi ti "DUH KOJI HODA"?Sta ima??
kunta kinte
Posts: 12
Joined: 22/08/2004 16:12
Location: Sarajevo

#66

Post by kunta kinte »

Stelium,majstore, sa koje si ti planete pao?
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#67

Post by grbavica70 »

:D :D Zeljo mi je simpatican ali otkad znam za sebe, bio sam Zvezdas....ali , zivio sam u blizini stadiona i uvijek sam isao na tekme Zelje a FK Sarajevo sam mrzio od prvog dana do ovoga danasnjeg...jednostavno, nema ni mrzeg kluba od tih Pitara...i tukao sam se zajedno sa Zeljinim navijacima protiv Pitara, sa pokojnim Zemom i ostalim legendama Zeljinog Juga...Sjeti se Joint Union...to je bila ekipa sa kojom sam se zajebava'o po gradu jer smo bli istog mentaliteta...

Ali, istina je da mi se srce cijepa kada prodjem pored stadiona Zelje...jednostavno sijecanja navrnu i sjebem se. Da nisam bio navijac Zvezde, navijao bih sigurno za Zelju, jer je to bio cool tim, za razliku od onih majmuna Pitara...Ali sudbina je htjela drugacije...jedna pionirska ekskurzija u BG i dolazak na Marakanu bio je dovoljan da moje srce predam FK Crvena Zvezda a dan danas sam ostao isti uprkos godinama !

Mislim da je nemoguce da svi drzavljani BiH podrzavaju repku BiH i da navijaju protiv svojih maticnih repki, jer kada cujes slogane "srbe na vrbe", "ko te jebe, mozemo mi iz bez tebe, Jugoslavijo", "ubij, zakolji da hrvat ne postoji" itd, itd, jako je tesko ostati "Sarajlija" i "Bosanac"...Puno toga treba da se promjeni, da nestanu svi oni koji su nas dovde doveli, pa ce tek onda svi stanovnici BiH moci navijati za bilo koju reprezentaciju BiB u bilo kom sportu...

Iskreno, kako sada stvari stoje, ne samo da ignorisem repku BiH u bilo kojem sportu, nego navijam u svakoj mogucoj prilici protiv nje...Dokle god u tim reprezenbtacijama ne bude Srba iz RS-a i Hrvata iz "nepostojece" Herceg Bosne, ta repka ne moze da smatra da reprezentuje bilo koga, izuzev Muslimane...Ima tu po koji "Srbin" iz federacije, ali to nema veze, jer je on vas "igrac"...u bukvalnom smislu te rijeci... :D

Ne pitajte mene sta treba da se radi da se povrati povjerenje ali mislim da bi prvi korak bio uklanjanje jadnih tipova poput Sujelmana Tihica, koji je toliko jadan i izgubljen, da mora da izmislja cetnicke prijetnje iz Cikaga... :D A sve u cilju odrzavanja straha medju stanovnistvom, da oni misle kako ima neka prijetnja od nekih tamo cetnika iz dalekog Cikaga... :-D

Znam jedno...srbi i hrvati za repku Bih nece navijati dokle god se ne rijese nasi odnosi...a za to vrijeme, repka BiH kod mene prolazi kao repka Bahreina ili repka Japana....
kunta kinte
Posts: 12
Joined: 22/08/2004 16:12
Location: Sarajevo

#68

Post by kunta kinte »

grbavica70 wrote::D :D Zeljo mi je simpatican ali otkad znam za sebe, bio sam Zvezdas....ali , zivio sam u blizini stadiona i uvijek sam isao na tekme Zelje a FK Sarajevo sam mrzio od prvog dana do ovoga danasnjeg...jednostavno, nema ni mrzeg kluba od tih Pitara...i tukao sam se zajedno sa Zeljinim navijacima protiv Pitara, sa pokojnim Zemom i ostalim legendama Zeljinog Juga...Sjeti se Joint Union...to je bila ekipa sa kojom sam se zajebava'o po gradu jer smo bli istog mentaliteta...

Ali, istina je da mi se srce cijepa kada prodjem pored stadiona Zelje...jednostavno sijecanja navrnu i sjebem se. Da nisam bio navijac Zvezde, navijao bih sigurno za Zelju, jer je to bio cool tim, za razliku od onih majmuna Pitara...Ali sudbina je htjela drugacije...jedna pionirska ekskurzija u BG i dolazak na Marakanu bio je dovoljan da moje srce predam FK Crvena Zvezda a dan danas sam ostao isti uprkos godinama !

Mislim da je nemoguce da svi drzavljani BiH podrzavaju repku BiH i da navijaju protiv svojih maticnih repki, jer kada cujes slogane "srbe na vrbe", "ko te jebe, mozemo mi iz bez tebe, Jugoslavijo", "ubij, zakolji da hrvat ne postoji" itd, itd, jako je tesko ostati "Sarajlija" i "Bosanac"...Puno toga treba da se promjeni, da nestanu svi oni koji su nas dovde doveli, pa ce tek onda svi stanovnici BiH moci navijati za bilo koju reprezentaciju BiB u bilo kom sportu...

Iskreno, kako sada stvari stoje, ne samo da ignorisem repku BiH u bilo kojem sportu, nego navijam u svakoj mogucoj prilici protiv nje...Dokle god u tim reprezenbtacijama ne bude Srba iz RS-a i Hrvata iz "nepostojece" Herceg Bosne, ta repka ne moze da smatra da reprezentuje bilo koga, izuzev Muslimane...Ima tu po koji "Srbin" iz federacije, ali to nema veze, jer je on vas "igrac"...u bukvalnom smislu te rijeci... :D

Ne pitajte mene sta treba da se radi da se povrati povjerenje ali mislim da bi prvi korak bio uklanjanje jadnih tipova poput Sujelmana Tihica, koji je toliko jadan i izgubljen, da mora da izmislja cetnicke prijetnje iz Cikaga... :D A sve u cilju odrzavanja straha medju stanovnistvom, da oni misle kako ima neka prijetnja od nekih tamo cetnika iz dalekog Cikaga... :-D

Znam jedno...srbi i hrvati za repku Bih nece navijati dokle god se ne rijese nasi odnosi...a za to vrijeme, repka BiH kod mene prolazi kao repka Bahreina ili repka Japana....
Jebi ga sad opet seres i pricas gluposti.Nije to bas tako kao sto kazes.Vidi se da si neupucen i da kako sam kazes ne pratis situaciju.Ima i Srba i Hrvata i bice ih jos i vise.Bitno je da hoce da igraju.Medjutim,momce opterecen si previse politikom.Sjeti se transparenta noz,zica,Srebrenica na utakmici izmedju Borca i Zeljeznicara u Banjaluci.Kome to treba.Normalno je da poslije toga cujes Srbe na vrbe.Pazi dobro,poslije toga, ne prije toga. Teski su ti stavovi. Slazem se za Tihica,ali bih dodao i Paravca i Covica i ostale mamlaze.
Politiku treba iskljuciti barem iz sporta.Mislim da ti to jos nisi uradio.
airwing
Posts: 240
Joined: 16/08/2004 17:27

#69

Post by airwing »

grbavica70 wrote:To gdje sam bio za vrijeme rata, moze se zakljuciti po mojim postovima a po vasim, da je vecina vas razgulila davno i da se sada javlja iz inostranstva.

Nisi na Grbavici i istu možeš posmatrati ispred tv ekrana cirka jednom godišnje kada kadar zaluta u našu mahalu ;)
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#70

Post by grbavica70 »

[/quote]Jebi ga sad opet seres i pricas gluposti.Nije to bas tako kao sto kazes.Vidi se da si neupucen i da kako sam kazes ne pratis situaciju.Ima i Srba i Hrvata i bice ih jos i vise.Bitno je da hoce da igraju.Medjutim,momce opterecen si previse politikom.Sjeti se transparenta noz,zica,Srebrenica na utakmici izmedju Borca i Zeljeznicara u Banjaluci.Kome to treba.Normalno je da poslije toga cujes Srbe na vrbe.Pazi dobro,poslije toga, ne prije toga. Teski su ti stavovi. Slazem se za Tihica,ali bih dodao i Paravca i Covica i ostale mamlaze.
Politiku treba iskljuciti barem iz sporta.Mislim da ti to jos nisi uradio.[/quote]

Nismo ipak cuvali ovce zajedno da mi se obracas tako...Ne pricam gluposti nego ono u sta vjerujem, a to sto ti to smatras glupostima, to znaci da nisi spreman zivjeti sa neistomisljenicima. Isto kao i u komunizmu : "ako ne mislis kao ja, zlocinac si i kriminalac"... :D ...

Nisam ja "momak", vjerovatno sam stariji od tebe i taj jeftin pokusaj intimidacije ti ne moze uspijeti, jer mene mogu samo da obore dokazi i kontra-argumenti, koje ti ovdje nisi ponudio...Znaci, to "momce" takodje eliminisi, jer kao sto rekoh, nismo cuvali ovce zajedno....Nisam optereecn politikom ali imam svoje stavove koje dijelim sa svima oko mene, i cekam da vidim hoce li mene neko demantovati i na koji nacin...Ako se vec prica o nekim starima koje su se desile, i ako vidis da ti sagovornik zna puno toga, to ne znaci da je "opterecen"...

"Bitno je da igraju"...? Ne !
Srbi ne moraju da igraju, pogotovo ne u jednoj vjestackoj tvorevini koju je smislio Zapad...Mi imamo jednu bolesnu drzavu, koju niko osim vas ne zeli...valjda ti je to jasno...???

Postavi sebi pitanje : kako to da od tri konstitutivna naroda iz BiH, ima dva koji ne zele da zive u BiH ??

Sto se tice "Noz, Zica, Srebrenica", taj transparent se pojavio poslije svih vasih provokacija tipa "Jasenovac" i tako dalje... :D :D
Nemojmo da mlatimo praznu slamu oko gluposti, jer za ovo vrlo dobro znas a ako nekim slucajem nisi znao, dragi mi je da mogu da te necemu naucim....

Politika je politika a sport je sport, slazem se....Ali zbog te politike, Zvezdi je bilo zabranjeno bilo da igra svoje utakmice Lige Sampiona u Beogradu i igrala ih je u Temisvaru i Budimpesti...od toga dana, defintivno je sport postao politika, a politika jer postala sport...

Pamet se u glavu, kunta kinte...

Kada mislis da mozes nekoga prejebati, pojavi se neki nenadjebivi...i gori od tebe...Ne kazem da je ovom prilikom taj slucaj, ali pokusaj malo vise cijeniti i postovati tvoje sagovornike. 8)
_Sanjin_
Posts: 8
Joined: 20/08/2004 00:45

#71

Post by _Sanjin_ »

ja vama ponovo kazem tesko cete ovom papanu grbavica70 zacepiti usta ba tako nevrjedi trositi zivce na njega 8-) dosta je vise prepucavanja mora da si uzivao kad su ti palili rodni grad dok si sjedio na svom srpskom kaucu u srpskoj zemlji i gledao srpsku televiziju
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#72

Post by JBT »

Grbavica, jarane, niko tebi ne moze zabraniti Da navijas za Zvezdu, niti da Srbiju smatras svojom maticom, niti da BiH nazivas vjestackom tvorevinom. Niko.
Ali, zar nije malo kontradiktorno da se sa Manijacima tuces protiv Hordi Zla ako navijas za Zvezdu. Nisi to trebao raditi. Nije fer prema Zvezdi. A ni prema Zelji kad je Zvezda gostovala u Sarajvu.
Takodje se pitam zasto ne zivis u Srbiji, matici ti. Zasto se sam sebi suprostavljas.
U BiH, ako je nesto vjestacko onda je to RS. Nikada nije postojala a kada je i postala nastala je iz genocida, etnickog ciscenja i krsenja ljudskih prava. A u tome si i sam ucestvovao. Razumijem da ti ne mozes prihvatiti ulogu negativca ali si ti ipak negativac u ovom filmu i niko ti to ne moze oprati sa tebe niti ti to ko moze oduzeti.
U reprezentaciji BiH ima svih. I ovih i onih i inih. Kreni od selektora. Ima i u Sarajevu i Glavnih urednika i predsjednika opstina i ljekara i pisaca i glumaca i muzicara i metalaca i cistaca iz svih konfesija drzave nam. Mozes ih nazivati kako hoces ali su to veliki ljudi. Ja im se divim na velicini licnosti koju posjeduju. Nisu oni niti "moji" niti bilo ciji. To su ljudi i gradjani svijeta.
Ima i u RS-u ljudi koji misle drugacije od vecine. Nije im lako. Podmecu im se bombe pod auta, gube noge, ali ipak ostaju na nivou za koji su stvoreni. Zeljku Kopanju bi sad stavio na celo jedne i jedine nam.
Jedan dio ljudi u RS-u znaju sta je i kako je i znaju sta je cetnicka propaganda. Oni miruju, ne smiju pisnuti. Ne zele familiji praviti probleme. I naravno ima takvih kao ti, pa i gorih. Vrijeme za njih, hvalabogu, polako ali neumitno istice.
Ja bih ti savjetovao da nikad ne dodjes u cjelovitu BiH. Nece te niko dirati ali ces se ti nekomotno osjecati. Idi u Srbiju. Tamo ti je matica. Uzivaj u njoj koliko ti vec dozvole. BiH zaboravi. Nemoj misliti na nju uopste. Nje je bilo, ima je i bit ce je a to te moze samo jesti i prozdirati. A ti tu nista ne mozes uraditi da bi nesto promjenio.
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#73

Post by grbavica70 »

Ipak ti dugujem odgovor...

Tukao se jesam protiv HZ jer ne podnosim taj klub a Zeljo mi je prirastao srcu...Medju navijacima Zelje, ukljucujuci i moje bivse drugove Muslimane, imao sam prijatelje koji su mi u kuci dolazili i koje moja stara nije odvala od mene...Znali su doci kod mene kad nisam bio tu i napraviti dernek i da je dodjem tek pri kraju...To su buila lijepa vremena joja pamtim...Sve do momenta, na utkamici Zeljo-Hajduk, kada su na Jugu zapalili Srpsku zastavi i skandirali : "jebi te se delije"...u momentu kada smo po dogovoru, mi Delije zapoceli fajt sa Torcidom...nas dvadeset protiv njih sto pedeset...E tada mi je pukao film i rekao sam sam samom sebi da je sve gotovo i da vise nisam Sarajlija nego Srbin.

Sto sam se tukao ? Tukao sam se protiv ustasa koji su vrijedjali BiH na svim mogucim nivoima a ko je bio na toj tekmi, zna o cemu pricam....
Jos tada sam bio za BiH, za moju drzavu i moju Otadzbinu...a o Srbiji nikada nisam razmislajo jer tamo nemam nista, niti me ta drzava ikada zanimala.

Zato, prestanite srat da je Srbima iz BiH Otadzbina Srbija, jer mi sa njima nemamo nista...nista nam nije zajednicko : ni jezik ( ekavica- ijekavica) , ni pjesme, ni narodna nosnja, apsolutno nista...To bi isto bilo kada bih ja vama rekao da vam je Otadzbina Turska i da treba tamo da se selite....

Odmah poslije te tekme, svi koji me znaju, dovikivali su mi "cetnik " iza ledja samo zbog toga sto navijam za Zvezdu ! Dovoljno je bilo da je klub iz Srbije pa da se liku nalijepi etiketa "cetnika"...!!

Mogu samo da kazem "bravo" svima. Odjebali ste Srbe iz vase blize okoline i prigrlili sandzaklije i siptare koji su se naselili na "divljim gradnjama" tipa Samacn, Sokolovic kolonija, Hrasnica itd, itd...VI ipak znate bilje od mene gdje su se sve ti stranci smjestali i gdje su ilegalno pravili kuce po kvartovima Sarajeva...ILEGALNO ! Na taj nacin, i na vjestacki nacin, u Sarajevo se naselilo na hiljade papaka u koje ste imali mnogo vece povjerenje nego u Srbe, a mi smo to osjetili....

Mnogo smo se udaljili od prvobitne teme i otisli u tesku dubiozu...mislim da je ovaj razgovor zasluzio da ima poseban topic, ali nema veze....Mi smo ionako skloni da mijesamo sve o svasta, pa tako i de i ovo....

Kada bi samo jednom, bilo ko od vas, sa bilo kojim Srbinom kojeg zna iz djetinstva i koji ima muda da kaze sve sto misli, porazgovarali na nekoj neutralnoj teritoriji, shvatili bi vrlo brzo da vecina Srba razmilla na mij nacin ili na nacin veoma bliskom mome...U pitanju su samo nijanse...

Nisam ja zadojen cetnistvom niti Karadzicem, daleko od toga...mozete misliti sta god hocete....Ja sam pojedinac iz reda Srpskog naroda koji vam otvoreno kaze sta misli, bez ulagivanja i dupelizanja, sto je navika svim onim koji dodju u Sarajevo i kada sretnu "bivse" prijatelje...isto ponasanje je i vase, jer se trudite da kod povratnika ne ispadnete "papci", pricajuci o politici...Iskreno receno, ta me tema zamara vec odavno ali kada sam dosao u Sarajevo u maju i kada sam vidio neke moje "bivse" prijatelje, sve mi je bilo jasno, a to je da zivite u kolektivnoj paranoji i da bi samo da se svetite...Ocekujete izvinjenje od svih a najgori su oni koji nisu ni metka opalili...

Neces mi mozda vjerovati, ali sam sjedio sa ratnicima ABiH i koji su me sa postovanjem primili, jer sam imao muda da dodjem potpuno sam medju njih iako sam mislio da se neci izvuci ziv.

Dolazio sam u grad i dolazicu i dalje...i nemam namjeru da ijednog, sa kojim nisam dokazano dobar, vidim i pricam ista na tu temu...Jer, rijetki su ljudi sa kojima se moze pricati bez galame i bez vrijedjanja...

Toliko za sad, sve najbolje svima...

P.S

Bosna je moja Otadzbina i boricu se za nju...da Srbi budu ravnopravni narod i da svi zlocinci odgovaraju za svoja nedjela...bilo ko da su i bilo koje nacije da su. Niko ne smije biti nekaznjen. A ako nas vi ne zelite, onda cemo se razici, na bilo koji nacin.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#74

Post by JBT »

Grbavica, da sam na tvom mjestu dobro bi se zamislio. U svoj toj tvojoj prici ti jedino u sta si siguran, a sto je istovremeno i tacno, je da si Srbin. Neka si, falabogu. Srbi su konstituvni narod BiH. I Gojko Beric, Marko Vesovic, Bogic Bogicevic...... su takodje Srbi. I Bosanci. Nista manji nego, recimo, ja. Njihova domovina je BiH, njihov grad je Sarajevo. Razlika izmedju njih i tebe je to sto oni rade za dobrobit BiH bez obzira po kome lupali i koga kritikovali. Oni govore istinu, bez pristrasnosti. U Sarajevu su postovani ne zbog toga sto su ovi ili oni, nego zbog onoga kako i sta rade. Da su uliguze, niko ih ne bi je.avao ni dva posto. Bili bi pljuvani. Ali ne. Ti ljudi su temelji drzave u kojoj zivimo.
Dao bih ti jos jedan savjet. Kad nekog analiziras, uvijek se stavi u poziciju analiziranog.
Ti na ovom forumu pokusavas izjednaciti one na brdu i one u gradu tokom 3 i po godine. Pokusavas opravdati ono sto se dogodilo u Srebrenici Naserom Oricem. Jarane, tamo je izvrsena egzekucija nad 8000-10000 ljudi. Znas li ti sta je egzekucija i sta je 8000-10000 ljudi i skoro isto toliko majki, djece, zena?
Opravdavas Markale. Opravdavas konc. logore. Etnicko ciscenje. Opravdavas popaljene gradove i sela, srusene bogomolje.
Opravdavas to sa: "I vi ste to radili."
Ko, gdje, sta......
Nijedan Bosanac sa bilo kojom nacijom u glavi te ne moze razumjeti. Niti jedan covjek, pravi covjek, te ne moze razumjeti. Ne osjecas li se imalo izmanipulisanim? Tip, njemacki narod od strane nacista.
Niko tebi u Sarajevu A nece reci. Neka si i pucao po njemu. Neka. Mnogi su to radili jer su morali. Ali nemoj pricati da su Sarajlije, Bosanci bilo gdje u BiH, to zasluzili.
Niko tebe, jarane, nije protjerao iz Sarajeva. Otisao si sam. Neka si. Mogao si i ostati.
Nikad ne trpaj ljude u istu vrecu, pa makar da su i od iste majke rodjeni. Ti jos uvijek Bosnjake zoves Muslimanima, ti jos govoris "mi i vi". Hajde, razumijem kad kazes "mi" jer neki ljudi traze grupu kojoj ce pripadati. Bez nje su mali, nesigurni. Bas kad je i slucaj sa onom marisanom sa "ustasama". Ne sa Torcidom nego sa "ustasama", kako sam kazes. I jos te cudi sto te neko cetnikom nazvao. Ali me buni ono "vi". Ko su to "vi"? Muslimani, Bosnjaci, Bosanci i Hercegovci.....Ko?
Prebrojavas svoje jarane po nacionalnoj osnovi od prije rata. Te, oni dolazili meni, mama ih voljela...... Sta mislis koliko Bosnjaka to moze reci za svoje koljace? Koji su im pola familije pobili.
Predstavljas kao covjek sa stilom, a kad bi se pogledao sa distance vidio bi nesto drugo. Vidio bi covjeka koji trci za ruljom. Covjeka koji mozda i ima potencijal ali je nesiguran da bilo sta sam odluci ili uradi. Neka ti je bog ili sta vec u pomoci.
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#75

Post by violentjack »

Grbavica, pardon Sarajlija

Evo jednog finog linka za tebe..postedi me pa pusi tamo

http://www.vojkovici.com

:lol:
Post Reply