Srbija i Crna Gora usvojile novu himnu i zastavu

violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#26

Post by violentjack »

Grbavica znam da sporo kopcas

Nebeski je samo 5 korpus a Srpski borci samo mogu u nebesa ili kod Svetog Save


A sta si ti postigao ili Srbi na Balkanu
Po Sloveniji ih nema
Zna se sta se desilo za Oluje?

Kosovo, mislim jel treba da pricam o Kosovu?

Bosnjaci nisu htjeli ''veliku Bosnu''.. vas cilj je bio velika Srbija.. ali jarane stukli su vas i sad se samo preko interneta mozete javljati kao neki zamisljeni ''pobjednici''

A za vas dio Bosne.. upitaj se sto ne proglasite referendum, upitaj se kako ste izvlacicli oruzje bise Jna, inace oruzje koje je i Bosnjacima bilo namjenjeno 1992

I kako bi sad prosli.. ma stukli bi vas gore nego u Oluji u toj Hrvatskoj., gdje su Srbi postali endemska vrsta!!!!!!!!

Znaci samo reci ako zelite ti ili tvoja bratija jos batina.. Bosnjaci su uzimali vece gradove i nisu poznati da su se spakovali u TRAKTORE I POBJEGLI KA MAJCICI SRBIJI U 3 DANA, NEGO SU STISLI I RATOVALI.. I SA TANDZARAMA

Bosnjaci nisu kukavicki bjezali kao Srbi, Bosnjaci nisu granatirali civile, palili skole, rusili pravoslavne crkve a uostalom ako mi ne vjerujes navrati u Martin brod, Sarajevo..itd

I sta jel ti mislis da cemo mi popusiti protiv vas,, e ba zakopaj glavu pod pjesak kao noj i ne sramoti se

Ja da sam Srbin bila bi me sramota pricati i lagati o '''pobjedama na Kosovu, Oluji..itd''
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#27

Post by grbavica70 »

violentjack wrote:Grbavica znam da sporo kopcas

Nebeski je samo 5 korpus a Srpski borci samo mogu u nebesa ili kod Svetog Save


A sta si ti postigao ili Srbi na Balkanu
Po Sloveniji ih nema
Zna se sta se desilo za Oluje?

Kosovo, mislim jel treba da pricam o Kosovu?

Bosnjaci nisu htjeli ''veliku Bosnu''.. vas cilj je bio velika Srbija.. ali jarane stukli su vas i sad se samo preko interneta mozete javljati kao neki zamisljeni ''pobjednici''

A za vas dio Bosne.. upitaj se sto ne proglasite referendum, upitaj se kako ste izvlacicli oruzje bise Jna, inace oruzje koje je i Bosnjacima bilo namjenjeno 1992

I kako bi sad prosli.. ma stukli bi vas gore nego u Oluji u toj Hrvatskoj., gdje su Srbi postali endemska vrsta!!!!!!!!

Znaci samo reci ako zelite ti ili tvoja bratija jos batina.. Bosnjaci su uzimali vece gradove i nisu poznati da su se spakovali u TRAKTORE I POBJEGLI KA MAJCICI SRBIJI U 3 DANA, NEGO SU STISLI I RATOVALI.. I SA TANDZARAMA

Bosnjaci nisu kukavicki bjezali kao Srbi, Bosnjaci nisu granatirali civile, palili skole, rusili pravoslavne crkve a uostalom ako mi ne vjerujes navrati u Martin brod, Sarajevo..itd

I sta jel ti mislis da cemo mi popusiti protiv vas,, e ba zakopaj glavu pod pjesak kao noj i ne sramoti se

Ja da sam Srbin bila bi me sramota pricati i lagati o '''pobjedama na Kosovu, Oluji..itd''
Mogu sam da se zalosno nasmijem, konstatujuci da jos ima odraslih ljudi koji rezonuju kao ti.

1. Moj cilje, kao rodjenog Sarajlije, nikada nije bila u cilju nikakva usrana "Velika Srbija", niti sam ikada o njoj "sanjao"...Jedino sto sam zelio, jeste da kao Srbin u Sarajevu i Bosni imam prava koja su data i svi ostalima a ne da mi dobacuju na ulici "cetnik", "velikosrbin" i tako to, gledajuci Dnevnike TV Hrvatska...Isto tako, dok nisu ubili Nikolu Gardovica, nisam vjerovao da ce nasa "braca" Muslimani dici ruku na nas...Pa i tada sam nekako pustio ali kada su Predraga Mocevica Tarzu pronasli zakalnog u njegovom stanu na Grbavici, jasno mi je bilo da smo skroz nepozeljni i da ce u Bosni moci ostati samo "poslusni" Srbi i oni koji su spremni da pucaju na svoj narod...E jebi ga, ja sam mogao sto sta oprostiti ali da pucam po sopstvenom narodu, to nikako...Ipak su rijetki tipovi poput Slavise Sucura. Prema tome, analiziraj malo sam, bez interenta, sta se sve desvalo u pocetku i donesi zakljucak sam, bez huskacko-propagandnog materijala SDA.

2. Oruzje bivse JNA je izvlacio ko je stigao i kako je stigao, uz pomoc aktivnih oficira svih nacionalnosti...sjeti se "spontanog" okupljanja naroda ispred Trga 6 Aprila, kada su bila uhapsena braca Radaca iz Podgraba, jer je kod njih nadjeno oruzja za dva voda a oruzje je bilo izneseno iz kasarne na Palama uz pomoc oficira Muslimana....Takvih izvlacenja je bilo koliko zelis i na svim stranama a u nekim situacijama, magacini su se praznili na pet minuta prije nego sto bi stigli "oni drugi"....

3. Kurcenje tipa "kako bi vas stukli" dovoljno govori da si momak bio daleko od ratista, jer inace ne izrekao takvu glupost...U Federaciji nema para ni za hranu vojnicima a kamoli za nove regrute, tako da ta tvoja prica stoji na klimavim nogama. Rashodovano USA oruzje ne ide na daljinski upravljac, nego njime upravljaju vojnici.

4. Operacija Oluja je bila dogovorena sa svima, ukljucujuci i Slobu, tako da bijeg naroda nije nikakvo cudo. To je isti onaj narod kojem hrabra hrvatska vojska nista nije mogla pet godina ali kada su krenuli avioni, stvar se promijenila...JEDAN PODATAK : PREKO 3 000 KRAJISNIKA JE BIO RASPOREDJENO NA DRUGA RATISTA, DALEKO OD KRAJINE. Uostalom, nije tvoje da komentarises neciji bijeg, jer je operacija Oluja i Bljesak, bila zlocinacka operacija, zbog koje danas odgovaraju razno Norci i Gotovine...Sasvim je nebitno sta ti mislis o svemu tome...I milion Siptara se uhvatilo noge, a svi znamo da su bili naoruzani do zuba.

5. Bosnjaci su kao i svi, palili, rusili i silovali. Skoro da nema nijedne Pravoslavne crkve po federaciji, pogotovo u manjim gradovima...Vecina je srusena i nemoj da ti sada dajem link sa 380 Pravosalvnih srusenih ili ostecenih hramova na teritoriji pod kontrlom ABiH...Ne zaboravi da Naser Oric u hagu odgovara za zlocine, kao ioni iz Konjica i vjeruj da oni nisu zadnji koji ce tamo otici. Zato, ne pravi od ABiH "svetacku" vojsku, jer nije vojska u nekom ratu, pogovoto ugradjanskom poput naseg, to nije...Kuku selu kroz koje neka vojska prodje...A sada, za statisticke razmjere ko je vise porusio, vise spalio i vise silovao - nekom drugom prilikom, jer se previse udaljavamo od pocetne teme.

6. Sto se tice "pobjede" na Kosovu, da bi se to shvatilo, treba imati malo pameti u tintari i shvatiti simbol toga...Naravno da nije bila pobjeda jer je Srpska vojska bila pobjedjena i potucena do nogu ali ni Turci nisu pobjedili, jer Srbija nije bila tada okupirana, nego skoro 70 godina kasnije padom grada Smedereva, koji je bio prestolnica Djuradja Brankovica...Ako bas hoces, Srbi su tom bitkom na Kosovu "odgodili" okupaciju Srbije za 70 godina i u tom se gleda "pobjeda"...Jer, Turska vojska je bila bar pet puta brojnija od Srpske i dan danas istoricari misle da bi se ta bitka zavrsila totalnim porazom Turske vojske i da Vojvoda Vlatko Vukovic iz Bosne nije mislio da je bitka vec dobijena i da se nije povukao, ko zna sta bi bilo...Isto tako, ako to moze doprijeti do tvog mozga, simbol te "pobjede" lezi takodje u cinjenici da su Srbi krenul i u boj protiv jaceg protivnika, svjesni da se nijedan od njih nece vratiti ziv....a u toj krvavoj bici nije bilo pobjednika, jer ni Turci vise nisu imali snage da daljnje pohode.

Zvona crkve Notr Dam u Parizu su zvonila citavu noc u slavu Srpskog oruzja, koji su uspijeli zadrzati Azijate van granice civilizovane Evrope.


Eto, da malo naucis nesto o Kosovskom mitu i da prestanes da se glupiras.
airwing
Posts: 240
Joined: 16/08/2004 17:27

#28

Post by airwing »

grbavica70 wrote: 5. Bosnjaci su kao i svi, palili, rusili i silovali. Skoro da nema nijedne Pravoslavne crkve po federaciji, pogotovo u manjim gradovima...



Zvona crkve Notr Dam u Parizu su zvonila citavu noc u slavu Srpskog oruzja, koji su uspijeli zadrzati Azijate van granice civilizovane Evrope.


Eto, da malo naucis nesto o Kosovskom mitu i da prestanes da se glupiras.
:roll: :-) 8-) :) :-D :lol: cooolll
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#29

Post by violentjack »

Zijev , zijev..glupacija i retardiranost pokazujes sa tim postom
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#30

Post by violentjack »

Hajmo malo da se nasmijemo tvojim provama

4. Operacija Oluja je bila dogovorena sa svima, ukljucujuci i Slobu, tako da bijeg naroda nije nikakvo cudo. To je isti onaj narod kojem hrabra hrvatska vojska nista nije mogla pet godina ali kada su krenuli avioni, stvar se promijenila...JEDAN PODATAK : PREKO 3 000 KRAJISNIKA JE BIO RASPOREDJENO NA DRUGA RATISTA, DALEKO OD KRAJINE. Uostalom, nije tvoje da komentarises neciji bijeg, jer je operacija Oluja i Bljesak, bila zlocinacka operacija, zbog koje danas odgovaraju razno Norci i Gotovine...Sasvim je nebitno sta ti mislis o svemu tome...I milion Siptara se uhvatilo noge, a svi znamo da su bili naoruzani do zuba.

Hrvatska vojska je ratovala sve do Februara 1992, kada je potipsan mir u Hrvatskoj

Tek tada je mir potpisan u periodu decembar 1991-februar 1992 je vladao rat manjeg kalibra

Znaci Februar 1992-Maj 1995 Bljesak te oluja 3 mjeseca kasnije znaci 3 GODINE a ne 5.. vidi se odavde da si krenuo sa lazima i to dobro

Ma nemoj a Pakrac , Maselnicki Most, Medacki Dzep, BLljesak, Oluja, svaka bitka je dobijena od Hrvata , jedino ste uspjeli pokrasti i popljackati ono malkice oruzja 91 .. ali kasnije ste ga popusili

Nego.. evo uhvatio sam te u prvoj lazi,, no vratimo se tvojim viteskim lazima

Da preko 3000 Krajsinika upitaj momke iz 33 Lpr dvor na uni Krajisnike koji su u jednom danu imali 80 mrtvih sa Buzimljanima, upitaj momke iz Korenicke brigade njih 60 ostavili kosti kod Bugara

Preko 400 srba je stradalo samo iz 1 Drvarske ili Drvarska lpbr lake -pjesadijske brigade, najvise ih je nastradalo na klokoto i okoline, ali vidim da si ti ''Sarajlija;;;, no vraticu se takvim nebulazama kasnije

Zlocinacke operacije, momak to se zove oslobadanje svoje zemlje, i danas Eu priznaje Hrvatskoj sve sto je preduzela za Oluje..a sama Hrvatska je dobila pare od Eu, da bi lakse uzela ono malo Srpske crkavice sto je ostalo po Hrvatskoj
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#31

Post by violentjack »

. Moj cilje, kao rodjenog Sarajlije, nikada nije bila u cilju nikakva usrana "Velika Srbija", niti sam ikada o njoj "sanjao"...Jedino sto sam zelio, jeste da kao Srbin u Sarajevu i Bosni imam prava koja su data i svi ostalima a ne da mi dobacuju na ulici "cetnik", "velikosrbin" i tako to, gledajuci Dnevnike TV Hrvatska...Isto tako, dok nisu ubili Nikolu Gardovica, nisam vjerovao da ce nasa "braca" Muslimani dici ruku na nas...Pa i tada sam nekako pustio ali kada su Predraga Mocevica Tarzu pronasli zakalnog u njegovom stanu na Grbavici, jasno mi je bilo da smo skroz nepozeljni i da ce u Bosni moci ostati samo "poslusni" Srbi i oni koji su spremni da pucaju na svoj narod...E jebi ga, ja sam mogao sto sta oprostiti ali da pucam po sopstvenom narodu, to nikako...Ipak su rijetki tipovi poput Slavise Sucura. Prema tome, analiziraj malo sam, bez interenta, sta se sve desvalo u pocetku i donesi zakljucak sam, bez huskacko-propagandnog materijala SDA.

Ma nemoj ''Sarajlija'' u kojem si ti valu upao u SARAJEVO

kada ste sisli sa Sokoca, ili kad ste pokrali Bosnjacku imovinu

Rodeni SARAJLIJA A SUMNJAM DA SI I TO

sve do 1 svjetskog rata Osijek je bio BOSNJACKO SELO, PREMA VRELU BOSNE NISI MOGAO DA VIDIS 3 SRBINA, SVE JE TO NASELJENO U VALU 1918-1945, KASNIJE POPLJACKAj, POKRADI.. JEDINO SE NISTE SPUSTILI NA BRDA VRATNIK, SUMBULUSU, ALIFAKOVAC, HRID GDJE NIKAD I NISTE ZIVJELI

Otoka je napravljena na begovatu, kasnije je to nacionalizirano

Zasto se zove Alipasino po Ali pasi a ne Momiru

Joj , dosta je replike sto se toga tice''Sarajlija''
User avatar
wels
Posts: 2116
Joined: 22/06/2003 00:00
Location: 6/red 3/parter

#32

Post by wels »

Posledica Kosovske bitke bile su po Srbiju veoma teske. Srbija je bila obavezna da Turcima placa godisnji danak i da ih pomaze vojskom.
Znaci gotovo,drzava na papiru,nema vise opiranja,placaju danak i daju vojsku Turcima.

Dalje srpska drzava egzistira zahvaljujuci ispunjavanjem ovih gore obaveza nametnutih od strane Turaka.

U prvo vreme drzavom je upravljala kneginja Milica, zena kneza Lazara, koja je potom vlast prepustila sinu Stefanu Lazarevicu. Despot Stefan Lazarevic je uspeo da sacuva Srbiju kao drzavu. I njegovom sestricu Djurdju Brankovicu dugo je to polazilo pod rukom, ali je ipak Srbija potpuno pala u turske ruke 1459 godine.

Znaci nema je vise ni na papiru kao drzave.

http://media.supereva.it/srpskasloga/is ... xiv.html?p
[url]

Grbavica,ne prekrajaj vec prekrojeno.
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#33

Post by violentjack »

. Kurcenje tipa "kako bi vas stukli" dovoljno govori da si momak bio daleko od ratista, jer inace ne izrekao takvu glupost...U Federaciji nema para ni za hranu vojnicima a kamoli za nove regrute, tako da ta tvoja prica stoji na klimavim nogama. Rashodovano USA oruzje ne ide na daljinski upravljac, nego njime upravljaju vojnici.

No to smo uradili cjelo vrijeme bez oruzja i niije to kurcenje

Moj rodak je bio borac,, kako mi je slatko pricao kad ste sa VLasica bjezali

Ja sam bio maloljetan tada, ali jarane ja ti izravnO bez skrupuloze kazem, pokusaj pa cu vas polomiti Do Beograda, ti ne znas nista malac

Kupreska Vrata, Donji Vakuf, vozuca.. jel potrebno da nabrajam masu gradova koje ste izgubili

Vojnici upravljaji ali vi ste vezarosi..uostalom laprdaj ti preko interneta, ali kazem ti proglasi referendum za Sumsku,,, pa ako poginem .. dao sam zivot za Bosnu,, dok vi vise cjenite Traktore Rade Koncara i Rakovice .. s kojim ste pobjegli u Srbiju, mislim na one krajiske Srbe


Zlocinacki, kazes obraz-guzica se kaze kod nas u Krajini

A sta je biLa Omarska, Manjaca, Luke kraj Brckog, Kako je Sarajevo granatirano?
Da nisu Saraljija BOsnjaci napravili Markale, da nisu Sarajlije ubilo 10 500 CVILA U sARAJEVU, MOZDA SU SAMI SARAJLIJE ISKLJUCILI VODU
STRUJU, MOZDA SU REKLI HAJMO SE POUBIJATE
lAZES I LAZES ZLIKOVCE JEDAN, DA BAS TI PROZIVAM TE SMRADU JEDAN, IZVADIO SI MI ZIVCE A BOLJE TI JE DA NE KREnE RAT, BOLJE TI JE,

Fuj sugavi cetnicki smradu... ti ces mi pricati o zlocincima

ubili ste mi rodaka , pokrali ste mi imovinu, i na kraju ste mi rekli adio bALIJE

SMRADU JEDAN,,

nek me baniraju ZA ovo ali ti ces biti i ostati stoka od covjeka,GRanatiranja vam je specijalitet Sarajevo, Gorazde, pa klanje BOSNJAKA, I TI CES MI LAGATI I DAVATI SVOJE SUGAVE KONCEPCIJE

370 CRKAVA?
U martin brodu imas masivnu pravoslavnu crkvu, znas kraj Drvara de vidi sta joj fali, ona je pod kontrolom Bosnjaka

I Ne seri ko foka, znate samo srati i lagati, poserem vam se na Srbiju

Oj Srbijo iz tri djela, nikad neces biti cijela
8)
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#34

Post by JBT »

"Moj cilje, kao rodjenog Sarajlije, nikada nije bila u cilju nikakva usrana "Velika Srbija", niti sam ikada o njoj "sanjao"...Jedino sto sam zelio, jeste da kao Srbin u Sarajevu i Bosni imam prava koja su data i svi ostalima a ne da mi dobacuju na ulici "cetnik", "velikosrbin" i tako to, gledajuci Dnevnike TV Hrvatska...Isto tako, dok nisu ubili Nikolu Gardovica, nisam vjerovao da ce nasa "braca" Muslimani dici ruku na nas...Pa i tada sam nekako pustio ali kada su Predraga Mocevica Tarzu pronasli zakalnog u njegovom stanu na Grbavici, jasno mi je bilo da smo skroz nepozeljni i da ce u Bosni moci ostati samo "poslusni" Srbi i oni koji su spremni da pucaju na svoj narod...E jebi ga, ja sam mogao sto sta oprostiti ali da pucam po sopstvenom narodu, to nikako...Ipak su rijetki tipovi poput Slavise Sucura."


-Koja su ti prava u Sarajevu bila uskracena? Koja su prava bila uskracena Gojku Bericu, Marku Vesovicu, Bogicu Bogicevicu..... ?
Jarane, tebe je neko opasno nalagao i zadojio. Eto, po tebi ispada da su Bosnjaci krivi za rat, da su kaznu zasluzili, da su kaznu zasluzili i oni koji nisu Bosnjaci ali su ostali u Sarajevu. Da su kaznu zasluzili svi koji su stali u odbranu svoje drzave. Jarane, ti si petokolonas ali zbog zadojenosti nisi toga svjestan.


"2. Oruzje bivse JNA je izvlacio ko je stigao i kako je stigao, uz pomoc aktivnih oficira svih nacionalnosti...sjeti se "spontanog" okupljanja naroda ispred Trga 6 Aprila, kada su bila uhapsena braca Radaca iz Podgraba, jer je kod njih nadjeno oruzja za dva voda a oruzje je bilo izneseno iz kasarne na Palama uz pomoc oficira Muslimana....Takvih izvlacenja je bilo koliko zelis i na svim stranama a u nekim situacijama, magacini su se praznili na pet minuta prije nego sto bi stigli "oni drugi".... "


-Znaci, u Sarajevu nije bilo petokolonasa, planski do zuba naoruzanih. Trebao si, jarane, ostati malo duze u Rajvosa pa da vidis sta se sve izvlacilo iz napustenih stanova. Ne protjeranih ukucana, nego onih koji su sve svoje pokupili pa zbrisali medju one sto su tri i po godine zandarali granatama po Sarajevu. Vjerovatno da bi ga zauzeli, etnicki ocistili, pa da dadnu ista prava svima onima koji su ostali. A ostao ne bi niko. Primjer poznat sa okupiranog teritorija BiH, koja se sad zove RS.


"3. Kurcenje tipa "kako bi vas stukli" dovoljno govori da si momak bio daleko od ratista, jer inace ne izrekao takvu glupost...U Federaciji nema para ni za hranu vojnicima a kamoli za nove regrute, tako da ta tvoja prica stoji na klimavim nogama. Rashodovano USA oruzje ne ide na daljinski upravljac, nego njime upravljaju vojnici"


-Gore je bilo u aprilu 1992.


"4. Operacija Oluja je bila dogovorena sa svima, ukljucujuci i Slobu, tako da bijeg naroda nije nikakvo cudo. To je isti onaj narod kojem hrabra hrvatska vojska nista nije mogla pet godina ali kada su krenuli avioni, stvar se promijenila...JEDAN PODATAK : PREKO 3 000 KRAJISNIKA JE BIO RASPOREDJENO NA DRUGA RATISTA, DALEKO OD KRAJINE. Uostalom, nije tvoje da komentarises neciji bijeg, jer je operacija Oluja i Bljesak, bila zlocinacka operacija, zbog koje danas odgovaraju razno Norci i Gotovine...Sasvim je nebitno sta ti mislis o svemu tome...I milion Siptara se uhvatilo noge, a svi znamo da su bili naoruzani do zuba. "


-Jos jedan primjer komplexa vise vrijednosti. "Srbija nije niti ce kada izgubiti bilo kakvu bitku. Pa kad bi nas sa zemljom poravnali, mi ne mozemo izgubiti...."
Jarane, nista vi u ovim ratovima niste dobili. od zacrtane Velike Srbije, ostali ste samo na, za Kosovo umanjenoj, Srbiji. A i to se ljulja. Crna Gora se odavno sprema a ni Vojvodina nije bas najmirnija. U principu me boli cjuna za drzavama istocno od Drine, ali eto.... Da se spomene.
Inace, tacno je da je zlocina bilo sa svih strana, ali zlocini koji nisu pocinjeni od cetnicke ruke su promilno mali i isprovocirani su. To ih ne opravdava i trebaju biti kaznjeni, ali jarane, to ne umanjuje tezinu zlocina koji je nanijela cetnicka ruka i koji je najveci zlocin u Europi a mozda i jedan od najvise rangiranih zlocina u svijetu, nakon drugog svjetskog rata.



"5. Bosnjaci su kao i svi, palili, rusili i silovali. Skoro da nema nijedne Pravoslavne crkve po federaciji, pogotovo u manjim gradovima...Vecina je srusena i nemoj da ti sada dajem link sa 380 Pravosalvnih srusenih ili ostecenih hramova na teritoriji pod kontrlom ABiH...Ne zaboravi da Naser Oric u hagu odgovara za zlocine, kao ioni iz Konjica i vjeruj da oni nisu zadnji koji ce tamo otici. Zato, ne pravi od ABiH "svetacku" vojsku, jer nije vojska u nekom ratu, pogovoto ugradjanskom poput naseg, to nije...Kuku selu kroz koje neka vojska prodje...A sada, za statisticke razmjere ko je vise porusio, vise spalio i vise silovao - nekom drugom prilikom, jer se previse udaljavamo od pocetne teme. "


-Zrtva si cetnicke propagande.
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#35

Post by violentjack »

tako, dok nisu ubili Nikolu Gardovica, nisam vjerovao da ce nasa "braca" Muslimani dici ruku na nas...Pa i tada sam nekako pustio ali kada su Predraga Mocevica Tarzu pronasli zakalnog u njegovom stan

O svatovima
Ali Nikola je putem jebao balijsku majku i mahao Srpskom trobojkom u sred Bascarsije, inace naseljena Bosnjacima

Vi ste ''nebeski narod, vi ste hrabri i bez morala, tj teski lazovi

Pogledaj okolo, ja ti kazem kako je, sad i imate okupirani dio Bosne, nije da nemate ali znate kako bi prosli ako se nastavite kocoperiti
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#36

Post by violentjack »

Jebem mu koncepciju, sa njim nema rasprave, znaci vidim te preko snajpera ili haubice
User avatar
wels
Posts: 2116
Joined: 22/06/2003 00:00
Location: 6/red 3/parter

#37

Post by wels »

-Zrtva si cetnicke propagande.

Prije bih rekao instrument cetnicke propagande.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#38

Post by JBT »

Moguce je i to, ali mora se covjeku pruziti sansa. Da izadje na pravi put. Jel` tako?
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#39

Post by violentjack »

Da mu citiram junaka

''VI ste krenuli u onu istu autostradu pakla..itd i muslimanski narod cete dovesti u nestanak''

Nikola Pasic dat cemo Turcima 24 a bome i 48 sati da se vrate u pradedovsku raju

Oj hodza po Cetinju rice, Mrtvijeh Turaka to je iz Gorskog vijenca i Njegosa koji je umro od sifilisa..citaj imao je naklonost prema mladim deckima

Sa takvim nema prica
airwing
Posts: 240
Joined: 16/08/2004 17:27

#40

Post by airwing »

Da
Cazinjanin
Posts: 243
Joined: 03/02/2003 00:00

#41

Post by Cazinjanin »

Hajmo ljudi biti realni, muslimana u bivsoj jugi ima najvise, ima nas skoro pa 6 miliona. U BiH nas ima nesto oko 2,5 miliona. A, nezvanicno na Sandzaku ima muslimana kolko? pa na Kosovu imas 2 miliona, i u ostaloj Jugoslaviji kolko?! I vi srbi bolje bi vam bilo da ste nas uzeli kao saveznike. Jer sad kad vidis jedina nacija na prostoru ex-yu su Bosnjaci. Cak i u BiH jedini narod kojeg se vise radja neg umire su muslimani. Evo jedini pad broja stanovnika u BiH biljezi RS, Livanjski Kantonon, Zapadno hercegovacki, Posavski i tamo malo Gorazde.

A, Kosovo ce se kad tad odvojiti od Srbije. Crna Gora bi se vec sutra odvojila al oni su pametni i nece rat. Sandzak ce za 20-ak godina zbog najvise bosnjacke populacije zatraziti pripajanje Bosne i na kraju nece biti ni Velike Srbije ni Velike Hrvatske nego VELIKA BOSNA i HERCEGOVINA. A onda cemo mi odlucivati hocel Sandzak biti dio Bosne ili Hercegovine il pola-pola... al to ce Bosnjaci odluciti.

Izvinte sto sam nacionalista al ne mogu zaboraviti Srebrenicu!
stavrogin
Posts: 205
Joined: 11/06/2004 16:39

#42

Post by stavrogin »

violentjack wrote:Pitam se samo na koliko cete procenata Bosne zivjeti za pedeset godina?Zar svarno mislite da mozete pobjediti?Ni dva miliona otpadnika protiv deset miliona srba...Kolika je kvota na vas?

Bolje nego vasa kvota..a ako mislis da ti pricam sarene lazi..pogledaj zvanicni zavod za statistiku Srbije!!!!!!!!

Oni su uzasnuti ciframa tamo, znaci ipak pametniji Srbi..ti ne spadas u neku kategOriju?

Hrvatska ce do 2050 godine izgubiti preko 800 000 ljudi, a Srbija oko 1.5 miliona ljudi

Danas Srpsko stanovnistvo je najstarije u Europi, odmah poslije Bugarskog!

Prosjecna starost jednog Srbine je astronomskih 41godinu

Beograd je grad prljavstine, izbjeglica, neimastine i grad gdje penzioneri cine cak preko 30% stanovnistva, ili po podatcima Srpske stampe, osobe preko 60 godina jarane

Stanje se pogorsava, Srbi svake godine gube vise i vise stanovnika, narod stari, nemocnih je sve vise, ide se ka zapadu,, samo ti to ne vidis , jer zalazis previse na SC

To nisu moje rijeci, nego sve je to izvedeno iz vaseg zavoda za statistiku i Srpske stampe

Tih 2 miliona otpadnika, vas je stuklo i ne mora da znaci nista. 2 miliona Bosnjaka..a mozda 3, jer Turcima treba zemlje.. ce vas u svako doba dana pobjediti, kad nasa Armija bih bude naoruzana a i onako goloruki vas mlatimo

Nasuprot Srba tu su Albanci glavni i najjaci Balkanski igraci

Ima ih 6 miliona na Balkanu 3.2 miliona u Albaniji, 500 000+ Makedonija, pa Kosovo oko 2 milja, pa dodaj Srbiju bez Kosova oko 100 000

Srbija je jedina zemlja..koju bi svi susjedi tako slasno podjelili.. dok Bosna ima samo 2 igraca za podjelu..a Hrvatska opcija za podjelu sve vise nestaje..jer se preko 200 000 Bosanskih Hrvata naselilo u Hrvatsku..a Hrvati danas u Bosni su skoro manjina

Dok Srbija kao zemlje ce biti podijeljena, mislim da ce vam ostati Beograd.. ako i to?

Madari 10 miliona...svi vas mrze
Albanci 6 miliona svi vas mrze i dodaj jak natalitet
Hrvati 5 miliona i oni vas ne vole
Bugari njih 6 miliona . kod njiih na mapama stoji da je glavni grad Zapadne Bugarske NIS

Znaci , upitaj se duboko.. ne sklopi oci i zamisli kad bude Srba 6 miliona na Balkanu za 50 godina.. to se desava svaki dan, sat umiru Srbi, nestasica, emigracija..itd
Sta ces ti uraditi?
Nista. plakat ces kao i Hrvatski Srbi, lijecit ces svoje frustracije u porazima koje slavite vec od Marice 1371 do dadasnje Oluje 1995



Turska 1985 56 miliona stanovnika
Turska zadnji census 67 844 903
Turska danas preko 71 miliona
Turska za 20 godina 90+ miliona stanovnika



natalitet u modernom svijetu i u modernoj ekonomiji nije bitan, cak je stetan. odavno je jasno da primitivni narodi, kao i narodi treceg svijeta imaju jak natalitet. stoka koja se koti sluzice za manualnu radnu snagu. pa treba valjda neko da nam cisti klozete.
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#43

Post by violentjack »

Primitivnost si pokazao suvisnim fragmentacijama


Ali.. primitivnost je zaklati zenu ..poput Ane Lindh, ubijati i nasladivati se nad Bosnjackim zrtvama, ljudi vi ste najveca fukara a to svi znaju

Ostavi se ti mog pisanja, uskoro ce Kosovo postati nezavisno, znaci psst i smanji dozivljaje
kunta kinte
Posts: 12
Joined: 22/08/2004 16:12
Location: Sarajevo

#44

Post by kunta kinte »

Divim se dokle ljudska glupost i ogranicenost moze ici. JBT,svaka cast za repliku! Grbavica70,zanima gdje si bio za vrijeme rata kad si tako dobro informisan.U stvari, nije bitno, vidi se iz prilozenog.Najvise me iritira kada ljudi pricaju stvari iz neke druge, trece,cetvrte...desete ruke.Svak nesto doda i napravi od muhe medvjeda.Zna se ko je poceo ova sranja ovdje! A to sranje su, nazalost, svi prihvatili poslije, i svi su ih pravili! Naravno, u razlicitim obimima. Niko nije cist! Ali dokle cemo se prepucavati oko toga! Trebamo to potisnuti,ali ne i zaboraviti,i ici dalje. Pa brzo ce nam proci ovi nasi mali kratki bijedni zivoti! Zar da ih protracimo u beskonacnoj prepirci ko je ovo uradio,a ko nije, i ko je ono uradio i sl. Umjesto da ova govna sto smo izabrali da nas vode pobijemo, mi samo radimo ono sto oni upravo hoce!!! Da nas totalno okrenu jedne od drugih (u stvari vec smo dovoljno daleko jedni od drugih ). Ko misli da bosanske Srbe jedva cekaju u Srbiji, taj je ortodoksni glupan. Isto tako ko misli da bosanske Hrvate jedva cekaju u Hrvatskoj jos je veca budala. A Tursku i sav ostali islamski svijet boli kurac za Bosnjake.U pitanju su jedino neciji vlastiti interesi.Koliko kome trebas toliko si im zanimljiv.Nigdje mi necemo biti ako se ne okrenemo samo sami sebi.Samo tako mozemo bilo gdje, u Evropu,u bilo kom pogledu. Pun mi je kurac velikih srba, hrvata i muslimana, koji su se rodili od 1989.godine pa na dalje.Gdje ste bili dotad,pizduni! Budimo prvo Bosanci pa onda Srbi, Hrvati i Muslimani,Jevreji...a ne obrnuto!!!
Duke of Cumberland
Posts: 15
Joined: 18/08/2004 04:37

#45

Post by Duke of Cumberland »

Dosadno
Last edited by Duke of Cumberland on 23/08/2004 04:44, edited 1 time in total.
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#46

Post by grbavica70 »

E moj kunta kinte...cestitas nekom na replici a ne cekas odgovor na tu repliku...jak si mi ti sagovornik ! Vidim da se i inace na taj nacin kod vas vodi razgovor : na galamu, prijetnje i vrijedjanja...ali bez ijednog jedinog argumenta.

To gdje sam bio za vrijeme rata, moze se zakljuciti po mojim postovima a po vasim, da je vecina vas razgulila davno i da se sada javlja iz inostranstva. Vjeruj da sam vrlo dobro informisan i jedan sam od onih koji tri puta mjere a jednom sjeku, a nikada nisam nasjedao ni na ciju propagandu, pocevsi od SRNE a pogotovo od TVSA....
Jedno znaj, bio sam tamo gdje sam trebao da budem i zbog toga znam mnoge stvari...Ne brini se za moje izvore informacija nego pokusaj makar nesto od toga da demantujes, i ti i ostali, umjesto sto serviras suplju, kao i svi ostali.
Zalosni ste sagovornici jer nijedan od vas ne moze nista da demantuje. Samo kazete : "nije istina" i onda pocete srat o Srebrenici...istina se sakriti ne moze a da nije bilo Nasera Orica i njegovih kaznenih koljackih ekspedicija, ne ni bilo te Srebrenice.
Kada vise necete znati sta cete, gledacete pravim li gramaticke greske, ne bih li na taj nacin sto prije postao nepismeni "cetnik".
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#47

Post by violentjack »

Jebi ga Duke prepoznaj se u ovome

Rade Koncar
Rakovica

ITD

poznate Srpske marke Traktora

VI CVILITE, PLACETE I LAZETE

STO BIH JA URLAO
JESU LI bOSNJACI ZA 3 DANA IMALI TRAKTORIJADU KNIN-BEOGRAD?



Pa prosle godine ovdje teme idu kako Albanci pale crkve..e bolan vi ste kompleksasi i to zestoki

Mislite da vas Hrvati gotive a Srba nema u lijepoj nasoj
Dolazite ovdje jer pola vasih foruma je hakirano ....a koliki ste kompleksasi prepoznate se u raznolikim lazima
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#48

Post by violentjack »

Jebi ga meni je drago zbog vas forumasa
za sve cetnike na forumu ovom

Drago mi je zato sto sa vama nema razgovora, drago mi je sto ce kad tad biti Srpska bjezanija, Srpska truba se ne cuje na Kosovu a nece ni u Bosni

I drago mi je jer znam da ste vi bolesni-umno retarditani krvozedno nastrojeni bijednici i za par godina cete biti zeljni krvi, a Bosnjaci ce vam jedino dati dozu vruceg olova

do tada pozdravljam vas sa pjesmom

505 BUZIMSKA VITESKA BRIGADA 8)
ZNAS KO SU TI, PITAJ KORENICKE SRBE I NJIHOVE MAJKE, PITAJ 33 LPBR DVOR NA UNI, PITAJ 1 LPBR DRVAR, E JARANE

:D
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#49

Post by grbavica70 »

505 je bila jedinica koljaca i jedinica mudzahedina...klali ste nemocne i ranjene, u tome je bila sva vasa hrabrost...U Hagu postoji video zapis jednog vaseg "borca" sa bradom i kosom dugom do guzova kako kolje pedestogodisnjeg Srpskog rezervistu i kamenom mu smrska glavu.

Necu da se spustam na tvoj zalosni nivo i uzvratim istom mjerom, jer ja sam ipak Srbin.
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#50

Post by violentjack »

FERALOVI REPORTERI U DONJEM ŽIROVCU, POPRIŠTU MASAKRA KOJI SU, PREMA TVRDNJAMA PREŽIVJELIH MJEŠTANA, 1995. GODINE POČINILI PRIPADNICI PETOG KROPUSA ARMIJE BiH
PETI CORPUS DELICTI
Kroz Donji Žirovac, mjesto na pola puta između Gline i Dvora na Uni, u kolovozu 1995. protutnjale su dvije vojske, a među ovdašnjim ljudima vlada priličan konsenzus kad se postavi pitanje čiji su soldati po ovom pitomom kraju posijali više smrti i užasa: većina će ljudi, naime, kazati da je najviše zla ovdje napravio Peti korpus Armije BiH * "Jebi ga, radi istine i ljudi, moram vam kazat da su i Hrvati malo palili i pljačkali, možda su malo i ubijali, ali Muslimani su više, najviše. Gdje je prošao taj Peti korpus, tu je malo ko preživio. Ne znam, možda je to bio dogovor s Hrvatskom, to da Muslimani uđu ovdje i pobiju ljude, ali ja znam šta sam vidio", kaže Milan Ostojić

Piše: Ivica Đikić

Milovan Arbutina - sin zemljoradnika Dragana i domaćice Danice - rođen je 23. svibnja 1955. godine u mjestu Gornjoj Komori, općina Dvor na Uni. Prvog rujna 1967. krenuo je u četvrti razred Osnovne škole "Janko Ćorković" u Donjem Žirovcu, a imenik učenika tog razreda, čija je razrednica bila Esma Nedimović, svjedoči da Milovanu škola nije bila odviše draga. Na kraju godine imao je jedinice iz hrvatsko-srpskog jezika, poznavanja društva i matematike, dok je iz tehničkog i proizvodnog odgoja, te fizičkog, likovnog i muzičkog imao dvojke. U rubrici "vladanje" stoji ocjena - slabo.

To je sve što znamo o Milovanu Arbutini, a ne bismo znali ni to da Osnovna škola "Janko Ćorković" danas u potpunosti nije rasturena: da je to nekad bila škola, svjedoče tek razbacani imenici po hodnicima, knjige iz školske biblioteke koje već pet godina skupljaju prašinu i umiru polaganom smrću na podu jedne učionice, te veliki panoi na ulazu koji prikazuju Josipa Broza i originalne naredbe koje je štab Narodnooslobodilačke vojske Jugoslavije slao komandi Sedme banijske udarne divizije.

Za đačke nevolje Milovana Arbutine - koji je do kraja drugog polugodišta školske godine 1967./68. uspio skupiti 70 neopravdanih izostanaka - nikad ne bismo saznali da kroz Donji Žirovac, mjesto koje se nalazi na pola puta između Gline i Dvora na Uni, u kolovozu 1995. nisu protutnjale dvije vojske, a među ovdašnjim ljudima vlada priličan konsenzus kad se postavi pitanje čiji su soldati po ovom pitomom kraju posijali više smrti i užasa: većina će ljudi, naime, kazati da je najviše zla ovdje napravio Peti korpus Armije BiH, koji je tokom "Oluje" prešao Unu, zaposjeo ovaj prostor, klao i ubijao; koji dan kasnije stigla je Hrvatska vojska, koja se, uglavnom, bavila paljenjem i pljačkom onog što su propustili zapaliti i pokrasti vojnici generala Atifa Dudakovića.

Milovan Arbutina tada je imao četrdeset godina i vjerojatno se nalazio u zbjegu srpskih vojnika, staraca, žena i djece, koji su se povlačili prema Bosni.

JURIŠ KROZ KUKURUZIŠTA

- Mi nismo vjerovali da će naići ta 'Oluja', jednostavno nismo vjerovali - priča sedamdesetogodišnji Mišo Đurasinović, čovjek koji je četrdesetak godina učiteljevao u onoj školi što danas tek u tragovima podsjeća na školu. - Tek kad smo 4. augusta čuli vijesti na radiju, shvatili smo da nam prijeti opasnost, ali ne od Hrvatske vojske, nego od Petog korpusa bosanske armije. S Muslimanima smo imali gadno iskustvo iz Drugog svjetskog rata, kad su iz ovog sela pokupili nekoliko muškaraca i žena, odveli ih u šumu Rastovaču i poklali ih. Taj strah od Muslimana od tada se uvukao u ove ljude. Kad smo čuli da je pao Knin, postali smo svjesni da će muslimanska vojska iz Bosne nahrupiti u naša sela i ljude je uhvatila panika.

Strahovanja ljudi ubrzo su se obistinila: nakon što su jedinice Hrvatske vojske počele munjevito zaposjedati područje nekadašnje Krajine, Dudakovićev Peti korpus također je krenuo u napad, pa su ubrzo pregazili Unu i izbili kod Donjeg Žirovca, koji se nalazio na jedinoj mogućnoj ruti povlačenja srpskih vojnika i civila iz Vojnića, Vrginmosta, Topuskog i Gline.

- Supruga i ja krenuli smo s ostalim narodom u zbjeg i tri smo dana putovali do sela Trgova - kaže Mišo Đurasinović - a to se selo nalazi desetak kilometara od Dvora na Uni. Tog trećeg dana kolonu izbjeglica u Trgovima napala je muslimanska vojska iz smjera sela Kosine: otvorili su na nas žestoku vatru i uz mahnito arlaukanje jurili su prema koloni kroz kukuruzišta. Željeli su presjeći kolonu i napraviti masakr. Međutim, među nama izbjeglicama bilo je i vojnika, koji su se na brzinu organizirali i pružili otpor muslimanskoj vojsci. Kad su srpski vojnici zapucali iz zolja, Muslimani su se počeli naglo povlačiti, a mi smo čuli da su tom prilikom imali i žrtava. Navodno je tada poginuo Izet Nanić, komandant njihove 505. brigade - kaže Đurasinović.

On, međutim, ne zna što se za to vrijeme zbivalo u Donjem Žirovcu. Onamo su, naime, upale jedinice Petog korpusa i počeo je njihov krvavi pir. U selu je bilo ostalo tek nešto malo domaćeg stanovništva, ali je cesta zato bila zakrčena srpskim izbjeglicama i vojskom iz Gline, Vrginmosta, Vojnića i ostalih mjesta. Cilj im je bio dokopati se Bosne, ali veliki broj njih - prema izvještaju Hrvatskoga helsinškog odbora 286 ljudi, i to mahom civila - nije uspio u svojem naumu.

SKRIVANJE U GRMU

- Nikuda nisam htio ići, gdje ću ići od svoje kuće - počinje priču šezdeset osmogodišnji Milan Ostojić iz sela Ostojića, tri kilometra udaljenom od Donjeg Žirovca. - Rekao sam ženi i sinu da idu, ako im se ide, ali ja ostajem. Žena i ja ostali, a sin otišao u Bosnu. I tako, sakrio se ja u jedan grm blizu svoje kuće, pustio stoku i gledam šta se događa: bio je treći dan poslije 'Oluje' kad su u selo došli muslimanski vojnici, a da su Muslimani vidio sam im po govoru i pjesmama koje su pjevali. Bili su skroz ludi i ja sam se strašno bojao. Hrvatske se vojske jesam plašio, normalan se čovjek plaši svake vojske, ali od Muslimana me je bilo najviše strah. Hrvati su kulturan narod...

- E, jebi ga sad...

- Ma, kažem ti, boga mi... Za Muslimane su Hrvati izmislili kulturu. Nego, ležim ja skriven u tom grmu, a muslimanska vojska prolazi, pjeva neke svoje pjesme, kupi krupnu stoku, pali kuće i divlja. Onda iz tog grma vidim svog komšiju Branka Ostojića, koji je pošao napojiti stoku. Bio je skroz pijan, ja ga pjanijeg nikad nisam vidio. Govorim mu da se skloni, da će ga ubit, pitam ga je li poludio... On ništa: navukao nekakvu uniformu civilne zaštite, a za sobom po zemlji vuče onu pušku papovku. Nema kako ga nisam kumio da se skloni s nama u grmlje i da sačekamo da vojska prođe, ali on neće ni da čuje. Jebi ga, znaš kako se kaže, pjana glava ne nosi barjaka. Kad su došli do naših kuća, ja se skroz ušutio i gledam, a Branko izišao pred njih i žestoko im jebe tursku majku. Malo nakon toga začuli su se jauci i vriska. Poslije toga je vojska prošla, a žena i ja smo se spustili do Brankove kuće. Imali smo šta i vidjeti: devet rana po tijelu i prerezan vrat. Zaklalo ga bajunetom - priča Milan Ostojić. Onda uhvati malo zraka, pa povuče dim cigarete i nastavi:

- Bio je čovjek pijan i to, jebavo im je majku tursku, ali opet, ja nekako mislim da nije zaslužio da ga zakolju. Istog su dana u našem selu ubijena još dva čovjeka. Jedan je moj imenjak i prezimenjak Milan Ostojić, koji se tog dana vratio iz zbjega da pusti stoku iz štale, a drugi je Ilija Božić. Za njih trojicu sigurno znam da ih je ubila muslimanska vojska, a kasnije sam još čuo da su ubili dva čovjeka u Gornjem Žirovcu i tri su tijela nađena u Čavlovici.

STRAH OD MUSLIMANA

- Sigurni ste da to nije počinila Hrvatska vojska?

- Ma, siguran sam, brate, milijun posto. Vidio svojim očima. Najviše su ljudi pobili Muslimani, najviše su kuća zapalili Muslimani, najviše su popljačkali Muslimani, i to ne samo vojnici, nego je dolazila i obična raja iz Bosne krast ovdje po srpskim kućama. Kad su se Muslimani povukli, onda je ovdje došla Hrvatska vojska i mene su uhapsili ovdje u Žirovcu. Jedan me je vojnik, ja mislim da su to bili 'Gromovi', odmah htio ubit, stavio mi je pušku pod grlo i rekao da će pucat. Onda je došao neki hrvatski komandant i rekao mu da me ostavi na miru, da šta mu je kriva jadna sirotinja... Tako sam preživio. Jebi ga, radi istine i ljudi, moram vam kazat da su i Hrvati malo palili i pljačkali, možda su malo i ubijali, ali Muslimani su više, najviše. Gdje je prošao taj Peti korpus, tu je malo ko preživio. Ne znam, možda je to bio dogovor s Hrvatskom, to da Muslimani uđu ovdje i pobiju ljude, ali ja znam šta sam vidio.

Milana je, kako kaže, prije dva mjeseca posjetila policija, te ga je ispitivala o aktivnostima bosanske armije na ovom području.

- Sve sam im rekao ko i vama. Sve što sam vidio i čuo. Onda su mu ti policajci rekli da ću možda morati ići u Haag da budem svjedok, a ja sam im rekao da hoću i da ću ovo što sam vama rekao reći gdje me god pozovu. Istina se mora znati, a mene nije strah. Komšije mi govore da je bolje da šutim, da držim za sebe ono što sam vidio i čuo, jer će doći Muslimani preko ovih brda i onda će me ubit. Ja kažem da se nikog ne bojim, pa ako će me ubit, nek ubiju. Jedino ne mogu podnijet kad na radiju čujem izjave Dudakovića da njegova vojska nikad nije bila ovdje. Bila je i klala je.

Sedamdeset petogodišnja Milka Tintor također se za Oluje' nije micala iz svoje kuće u Donjem Žirovcu. Ni ona se nije plašila dolaska Hrvatske vojske: na zaprepašten pogled ovog reportera, odgovorit će da joj je pokojni otac uvijek govorio kako su Hrvati fini i kulturni ljudi, ali da se treba čuvati Muslimana. I ona se sjeća pokolja što su ga Muslimani napravili u ovom kraju u Drugom svjetskom ratu i, čini se, da otuda izvire srpsko-muslimanska nesnošljivost, koja ovdje tinja desetljećima. Stariji ljudi, naime, ovdje Muslimane doživljavaju isključivo kao koljače i razbojnike, dok su za njih Hrvati fin i uljudan svijet.

SELO BEZ ŽIVOTA

- Prepala sam se tek kad sam vidjela da dolaze Muslimani, jer su galamili kao Indijanci i palili kuće. Pobjegla sam kod UNPROFOR-aca i tamo bila dva dana. Iz tog sam kampa gledala kako gore kuće i kako pucaju po našoj crkvi, a vidjela sam i traktore na kojima su odvozili ono što su ovdje popljačkali. U taj UNPROFOR došla je i Sava Ostojić i rekla da su joj Muslimani ubili čovjeka i rođenog brata, Milana i Branka Ostojića - kazuje Milka Tintor neprestano napominjući da ona ne bi govorila, jer ju je još uvijek od strah od Muslimana koji preko brda prelaze granicu u potrazi za gljivama.

- A kad tu dođu po gljive, šta im ima doći do moje kuće i zaklat me. Kao što su ljude klali u onom i u ovom ratu. A opet, ne mogu slušat kako se krivica svaljuje na one koji nisu krivi, pa moram nešto kazat zbog istine - priča ona.

Sava Ostojić, kojoj su prema svjedočenju Milana Ostojića, pripadnici Petog korpusa Armije BiH ubili supruga i brata, jako slabo čuje, pa zato nije čula kad smo je dozivali ispred njezine kuće. Čula nas je, međutim, njezina kćer.

- Majka je bolesna i ne bih željela da je uznemiravate. Ako počne pričati s vama, uzbudit će se i rasplakati, a to nije dobro za njezino zdravlje.

- Dobro, možemo li s vama razgovarati o smrti vašeg oca i ujaka?

- Radije ne. Ljudi su vam, pretpostavljam, sve ispričali.

- Da, kazali su nam da su ih ubili Bošnjaci?

- Tako kažu svjedoci, a ja nemam razloga da im ne vjerujem. Znam samo da smo očevo tijelo našli nakon osam mjeseci tamo na granici s Bosnom. Ali znam i to da je naša kuća poslije "Oluje" ostala čitava, ali je zapaljena u desetom mjesecu 1995.

- Dakle, zapalila ju je Hrvatska vojska?

- Pa, ne znam 'ko je drugi u to vrijeme mogao to napraviti.

U žirovačkom kraju od predratnih tisuću stanovnika danas živi tek sedamdesetak ljudi, čiji prosjek godina uvelike prelazi brojku 60. Mladim ljudima ovdje, jednostavno, nema života: već pet godina, naime, nema struje; najbliža je trgovina udaljena 25 kilometara; nema autobusnih linija, pa ljudi za vožnju do Gline (30 kilometara) moraju nekom privatniku platiti stotinu kuna; i što je najvažnije, posla nema ni za lijek. Živi se od mizernih mirovina. Nekadašnji stanovnici ovog kraja razasuti su po srpskom dijelu Bosne, po Srbiji i Crnoj Gori: možda se negdje tamo nalazi i Milovan Arbutina, čovjek koji definitivno nije volio školu, i možda upravo dok čitate ovu priču svome sinu objašnjava kako mora učiti i završiti škole. Da ne bi završio kao njegov otac.
Da onaj isti Srbin pripadnik nacije koeg su Svedani zamrzli

Nije Muju zaklao Anu Lindh, nego Srbijanac bre

Evo ti malkice Hrvatske propagande
Post Reply