Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
Bosanac sa dna kace

#1 Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by Bosanac sa dna kace »

nije mi cilj trolat, ako moderatori misle da temi nije mjesto tu neka brisu.
Nevjerovatna je sutnja, haman pa ona grobna od strane IZ koja se samo nejasnom fetvom od Ljevakovica oglasila povodom Torabija, a i fetva je u stilu pa et more ga bit' bi'ne a more ga ne bit ne bi'ne do tad nas ne zanima! :-? :-? :-?
dje su sad oni sto ih placamo od clanarina, zekata i raznoraznih drugih doprinosa za IZ da jasno kazu izgubljenom narodu da je taj covjek cisti prevarant?
sad na kraju tzv.vhbije ispadose opet dezurni krivci, jer je samo jedan od njih i to ne bs ostro kritikovo' Torabija! :-? :shock:
slozili se mi ili ne A.Izetbegovic je fino napiso za stalez u IZ ovo:
Alija Izetbegović u Islamskoj deklaraciji o našem problemu: Glavni, mada ne i jedini, nosilac konzervativnog shvaćanja u muslimanskom svijetu danas je stalež hodža i šejhova, koji su se nasuprot jasnim stavovima o nepostojanju svećenstva u Islamu organizirali kao poseban stalež, koji je za sebe monopolizirao tumačenje Islama i stavio se kao posrednik između Kur’ana i ljudi... Bilo bi, međutim, pogrešno misliti da je u rukama teologa Islam ostao zatvorena knjiga. Uvijek sve više zatvorena prema nauci i sve više otvorena prema mistici, teologija je dopustila da se u ovu knjigu upišu mnoge iracionalne, islamskoj nauci potpuno strane stvari pa čak i jasne praznovjerice. Tko pozna prirodu teologije bit će mu jasno zašto se ona nije mogla oduprijeti iskušenju mitologije i zašto je čak u ovome gledala izvjesno obogaćivanje vjerske misli. Monoteizam Kur’ana, najčišći i najsavršeniji u povijesti vjerskih učenja, bio je postupno kompromitiran, a u praksi se pojavila odvratna trgovina vjerom. Oni koji su sebe nazivali tumačima i čuvarima vjere, napravili su od nje zanimanje, uostalom vrlo ugodno i unosno, i bez mnogo grižnje savjesti prihvatili stanje u kojem se njene poruke nisu uopće provodile. Teolozi su tako postali pogrešni ljudi na pogrešnom mjestu. I sada kada muslimanski svijet pokazuje sve znake buđenja, ovaj stalež postaje izraz svega turobnog i sklerotičnog u tom svijetu. On se pokazao potpuno nesposobnim da preuzme bilo kakav konstruktivan korak da se islamski svijet suoči s nevoljama koje ga pritišću.
theTruePath

#2 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by theTruePath »

Imaju li oni uopste neki dokaz protiv Torabija? to sto se tebi on ne svidja to je tvoj problemos
PRO testant

#3 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by PRO testant »

theTruePath wrote:Imaju li oni uopste neki dokaz protiv Torabija? to sto se tebi on ne svidja to je tvoj problemos
Ako bi se to moglno tako nazvati, recimo meni se ne sviđa Pivarin (ili ko to radi već) stav da se njihova voda MORA kupovati, jer je eto odjednom postala neka "sveta vodica" samo zato što je on kao molio nešto NAD tom vodom, i ista onako fino upakovana sve sa znakom i ostalim se servira kao "Blessed product."

A moje mišljenje o tim "lječiteljima" je ..... joj majko, pa zar nisu dosta izmuzli ovaj napačeni narod? Još sada i to.
theTruePath

#4 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by theTruePath »

hafiz Bugari je dao podrsku Turbaiju
theTruePath

#5 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by theTruePath »

PRO testant wrote:
theTruePath wrote:Imaju li oni uopste neki dokaz protiv Torabija? to sto se tebi on ne svidja to je tvoj problemos
Ako bi se to moglno tako nazvati, recimo meni se ne sviđa Pivarin (ili ko to radi već) stav da se njihova voda MORA kupovati, jer je eto odjednom postala neka "sveta vodica" samo zato što je on kao molio nešto NAD tom vodom, i ista onako fino upakovana sve sa znakom i ostalim se servira kao "Blessed product."

A moje mišljenje o tim "lječiteljima" je ..... joj majko, pa zar nisu dosta izmuzli ovaj napačeni narod? Još sada i to.
Ne naplacuje on nista koliko ja znam
strongwoman

#6 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by strongwoman »

Ne naplacuje!!!
Joey Tribbiani

#7 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by Joey Tribbiani »

evo narod ide 10-15 dana (kolko li vec) u Zetru i svako od njih odvaja po 1KM za ulaz + što kupuju pakete nekakve vode. Dnevno dodje po 30.000 ljudi (ne mora bit 100% tačan podatak). Kad se sve to pomnozi dodje se dnevno do cifre od koje boli glava. Da je kakve pameti pa da se taj isti narod organizuje i tako velikodušno daje po markicu, dvij, tri svaki dan za mjesec bi se skupilo love s kojom bi se mogla poslati bolesna djeca na liječenje ili mozda kupiti neke nedostajuce insturemnte bolnicama...ma ima milion stvari koje škripe u ovoj drzavi.
E pa yebo mater ako nas pola ne bi ozdravilo od neke tame i zatupljenosti u roku od par sekundi
*mima*

#8 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by *mima* »

Cemu tolika frka oko Torabija.......ja nikako ne kontam....ko hoce nek ide ....siroko mu polje....Zasto ste optereceni sa tim........koliko ce Torabi hajrovat......nidje veze...
strongwoman

#9 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by strongwoman »

*mima* wrote:Cemu tolika frka oko Torabija.......ja nikako ne kontam....ko hoce nek ide ....siroko mu polje....Zasto ste optereceni sa tim........koliko ce Torabi hajrovat......nidje veze...
:thumbup:
bijela

#10 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by bijela »

lahko je zdravom, iz prikrajka, pametovat bolesnom.

a IZ - kad se bavi oblikovanjem naše misli - bunimo se, kad se ne bavi - bunimo se.
šta se tiče IZ na koji će način ko sebi tražiti lijeka? nije iman muslimana koji idu Turabiju pod upitnikom pa da se IZ treba zabrinuti.
strongwoman

#11 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by strongwoman »

@Bijela - cudan smo mi narod...!!! I dobro nam je kakvi smo... svi gledaju sto drugi rade, sto i kako ovaj, onaj.. odakle mu ovo, ono... kako je kupio...

Niko ne gleda sebe i svoje postupke, valjda nemaju vakta... od bavljena tudjim problemima
theTruePath

#12 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by theTruePath »

Joey Tribbiani wrote:evo narod ide 10-15 dana (kolko li vec) u Zetru i svako od njih odvaja po 1KM za ulaz + što kupuju pakete nekakve vode. Dnevno dodje po 30.000 ljudi (ne mora bit 100% tačan podatak). Kad se sve to pomnozi dodje se dnevno do cifre od koje boli glava. Da je kakve pameti pa da se taj isti narod organizuje i tako velikodušno daje po markicu, dvij, tri svaki dan za mjesec bi se skupilo love s kojom bi se mogla poslati bolesna djeca na liječenje ili mozda kupiti neke nedostajuce insturemnte bolnicama...ma ima milion stvari koje škripe u ovoj drzavi.
E pa yebo mater ako nas pola ne bi ozdravilo od neke tame i zatupljenosti u roku od par sekundi

Da ali to je simbolicna cijena,i ide zetri...valjda odrzavati zetru nakon tolikih svakodnevnih posjeta
strongwoman

#13 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by strongwoman »

Meni samo ne ide u glavu kako neko smije tvrditi da je covjek sihirbaz!!!
Ljudi znate li koji je to grijeh!!!
Da je covjek sihirbaz, zar ne mislite da bi neko od velikih nasih hafiza ustao i odreagovao, na kraju krajeva i IZ suti jer da radi nesto sto izvodi iz vjere, ne bi dozvolila, ipak se to javno radi, podrzano je i sa medijske strane, ljudi su informisani...
A Allah dz.s. je dao lijek za svaku bolest osim za smrt... i smrt srca i duse....

Cuvajte se osudjivanja i prestanite se mijesati u Bozije ingerencije... ON (Uzviseni) je tu da sudi svojim stvorenjima.. a ne mi...
Zabavite se vi oko sebe... svako oko sebe... Niko ni za koga nece odgovarati. Sto ste se prepali...
psydelija

#14 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by psydelija »

theTruePath wrote:hafiz Bugari je dao podrsku Turbaiju
kako je moguce da podrsku dobije covek koji BAJE?! bajanje je jedan od najvecih harama u islamu.
totalno praznoverje je zavladalo kod naroda!

na kraju-krajeva, i bugari je obican smrtnik kao ja, ti, torabi....

p.s. tema je ok. i ja se pitam sto ga ne proteraju, sto se IZ ne oglasi...jer ako se navuce nece otici odavde.
da nebi zetra postala muslimansko medjugorje treba ga se resiti. inspekcija rada ga treba proterati.
iza ovoga stoji neko vrlo uticajan na bih, nije ovo samo cirkus torabi u pitanju, ima i puno vecih cirkusanata u pozadini.
bijela

#15 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by bijela »

strongwoman wrote:Meni samo ne ide u glavu kako neko smije tvrditi da je covjek sihirbaz!!!
ej, meni je najšokantnije to što su ga neki proglasili dedžalom, znači ne znam dal da se smijem, neugodno mi, al imam potrebu.
i to u sklopu teksta sa tog linka, od kuduzovića, čini me :-)
strongwoman

#16 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by strongwoman »

bijela wrote:
strongwoman wrote:Meni samo ne ide u glavu kako neko smije tvrditi da je covjek sihirbaz!!!
ej, meni je najšokantnije to što su ga neki proglasili dedžalom, znači ne znam dal da se smijem, neugodno mi, al imam potrebu.
i to u sklopu teksta sa tog linka, od kuduzovića, čini me :-)
Molim :? :? :?
abdulazizsarajevo

#17 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by abdulazizsarajevo »

islamska zajednica se ocitovala ali ovako: nije ni halal a nije ni haram djelo...

ovakva izjava je da niej bezobrazna bila bi smjesna...
ali nee nema veze nase hodze se bave politikom tu ne treba previse razmisljati oni se petljaju sta je rekao sulejman Tihic ili sta misli radoncic i ostali a sve pod izgovorom da se sacuva bosnjastvo i muslimani...

sta je sada dnevno 20k ljudi hoda po zetri i niko od tih ljudi ne zna sta mu vjera kaze za energiju sa 4-5 planeta...
tu se IZ usuti mozda dok reis skonta tek je dosao iz Kine i hvali se po avazu kako je fina super zemlja sa puno podrske muslimanima...cak bi covjek i pomilsio da se radi o visoko tolerantnoj zemlji...uzas

nek se uhvate svog posla imaju idealnu priliku sada a od buduce vlasti se nadam da ce sto prije hoce zatvoriti u dzamije daleko od dnevnih novina!!!
bijela

#18 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by bijela »

aha, pardno, nije niko postavio link, samo je pokretač teme spomenuo da su se vehabije oglasile.
sad ću pokušat naći tekst
theTruePath

#19 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by theTruePath »

nek se uhvate svog posla imaju idealnu priliku sada a od buduce vlasti se nadam da ce sto prije hoce zatvoriti u dzamije daleko od dnevnih novina!!!

jedino ako zivis u Kini,a posto je ovo Bosna tvoja nada ce ostati upravo samo to,nada ;)
amsa66

#20 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by amsa66 »

Ljudi znate li koji je to grijeh!!!
Da je covjek sihirbaz, zar ne mislite da bi neko od velikih nasih hafiza ustao i odreagovao, na kraju krajeva i IZ suti jer da radi nesto sto izvodi iz vjere, ne bi dozvolila, ipak se to javno radi, podrzano je i sa medijske strane, ljudi su informisani...
A Allah dz.s. je dao lijek za svaku bolest osim za smrt... i smrt srca i duse....

Cuvajte se osudjivanja i prestanite se mijesati u Bozije ingerencije... ON (Uzviseni) je tu da sudi svojim stvorenjima.. a ne mi...
Zabavite se vi oko sebe... svako oko sebe... Niko ni za koga nece odgovarati. Sto ste se prepali...
potpisujem :thumbup:
Ghost Snake

#21 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by Ghost Snake »

Zato je David Copperfield proglašen sihribazom i na džumama su pozivali, da roditelji ne vode djecu da ga gledaju, šute po potrebi :-)
Savjetnik Premijera

#22 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by Savjetnik Premijera »

*mima* wrote:Cemu tolika frka oko Torabija.......ja nikako ne kontam....ko hoce nek ide ....siroko mu polje....Zasto ste optereceni sa tim........koliko ce Torabi hajrovat......nidje veze...
Ma samo ne mogu stvarno da povjerujem, na sta sve narod pada, ako u Zetru dolaze hiljade "muslimana", a IZ suti onda se stvarno nemamo na sta zaliti, dobro nam je nemoze bolje :x
harač

#23 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by harač »

zar nisu ovakva nadnaravna liječenja havom i nadriljekarstva normalna stvar u Islamu... nadahnuti Bogom etc. :?:

Ako je ovo izakoga onda je za tužilaštva; iz KZ-a: "Ko se, nemajući propisanu stručnu spremu, neovlašćeno bavi liječenjem ili drugom zdravstvenom djelatnošću, kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine i novčanom kaznom."
psydelija

#24 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by psydelija »

Ma.Le.Na

#25 Re: Sramotna sutnja IZ o Torabiju

Post by Ma.Le.Na »

hm iskreno obzirom da Torabi radi i predstavlja se kao musliman...bio bi red i da IZ kaze nesto o ovome..
na ljudima je, naravno, da idu ili ne...ali valjda treba znati i zvanicni stav IZ
Locked