SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
kurajber
Posts: 100
Joined: 22/11/2009 23:23

#1 SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by kurajber »

Vjerovatno ce ova tema kod vecine Vas prouzrokovati smjeh, kod nekih mozda i sarkastican komentar, a kod nekih vjerovatno ovo sto ja upravo mislim. Ne znam kako bih opisao ovo, ovo nije samo "sramota i grehota", ovo je PLJACKA Sarajevskih "poznatih" ugostitelja. Nisam od onih ljudi kojima je moto "neka komsiji crkne krava", zalazem se i sretan sam da svi imaju, ja licno Hvala Bogu dragom imam dovoljno da mogu sebi priustiti i ovo zadovoljstvo, a sta sa onima koji ne mogu, a koji bi voljeli otici i pojesti cevape kad ih "ahh" stane i onda sjetivsi se da moraju platiti za najobicniju desetku "7 KM", ljudi dragi "7 KM" za cevape, pa jeste li svejsni da tu nema ni 20 deka mesa...5 kM je i eto nekako bila k'o i prihvatljiva cijena, al stvarno su prevrsili mjeru, sram ih bilo, OVO JE POHLEPNA PLJACKA, SIROTINJA, A CIJENE KO U BECU! NEKA MENI BILO KOJI CEVABDZIJA OPRAVDA OVU CIJENU, MISLIM DA NEMA OPRAVDANJA.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#2 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by nellington »

Vidiš Kurajberu, kad bih bio siguran u kvalitet tog mesa, način pripreme i sve što tu ide, ne bi mi bilo žao dati 7 KM. Međutim, kako svi znamo šta se sve fašira, ni 7 KM mi ne garantira da znam koji dio četveronožnog travojeda jedem i o kojem kvalitetu se radi.
kurajber
Posts: 100
Joined: 22/11/2009 23:23

#3 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by kurajber »

nellington wrote:Vidiš Kurajberu, kad bih bio siguran u kvalitet tog mesa, način pripreme i sve što tu ide, ne bi mi bilo žao dati 7 KM. Međutim, kako svi znamo šta se sve fašira, ni 7 KM mi ne garantira da znam koji dio četveronožnog travojeda jedem i o kojem kvalitetu se radi.
(NE)KVALITET, pa to je sad posebno poglavlje, realno cevapi ma koliko oni kvalitetni bili, a znamo naravno da nisu, ne mogu shvatiti da im cijena moze biti tolika da placamo fakticki 1 KM po cevapcicu. To mi niko ne moze opravdati. Da je nama prosjecna plata 2000 KM, onda bi shvatio.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by JThomas »

ne dam iz principa i zdravo. ima odličnih mjesta i gdje su 5, ko zna... ;-)

a 9 km u daytonu kila, tava i ožeži...
Šaner
Posts: 212
Joined: 05/10/2008 12:25

#5 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by Šaner »

niko te ne tjera da jedes cevape,trziste odredjuje cijenu...ako hoces jedi, ako neces zdra´o.
kurajber
Posts: 100
Joined: 22/11/2009 23:23

#6 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by kurajber »

Šaner wrote:niko te ne tjera da jedes cevape,trziste odredjuje cijenu...ako hoces jedi, ako neces zdra´o.
Koje trziste, mozes li nam prevest na bosanski o cemu pricas, ko diktira, sta diktira, koje crno triste...Vjerovatno ih i ti negdje tusis za 7 KM...
kurajber
Posts: 100
Joined: 22/11/2009 23:23

#7 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by kurajber »

Cetveroclana porodica da ode na cevape, neka djeca uzmu po sok, odrasli eto po jogurt, i mozda ako se tu nekome osladi zatrazi kajmaka ili jos pola somuna (ja volim i jedem puno hljeba inace)...racun preko 30 KM, za nekoga ko zaradjuje 600KM je dnevnica da se odere dobro od posla. Budimo realni. Ne dajte da vam mozak rostilj sprzi :x
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#8 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by saim_adka »

1. Ćevapi 10kom = 7KM (težina 200g) ovako je danas
2. Ćevapi 10kom = 4KM (težina 250g) ovako je nekad bilo

Kvaliteta ćevapa nekad i sada - razlika u miljama!
Danas guraju najlošije dijelove mesa, sa kojekakvim emulgatorima koji uništavaju smradove tih dijelova tijela, kad bi se stavilo na vagu 10 komada - ne bi bilo ni 200g iako izgledaju pozamašno na tanjiru kad dođu vreli sa roštilja, a onda kako odmiče vrijeme ćevapčići se skvrče, a loja po tanjiru da ti se zgadi. Tu napuhanost ćevapa postižu aditivima.
Realno kvalitetnih ćevapa se danas u Sarajevu ne može pojesti. To je prvi ključni problem. Drugi problem je što je gramaža umanjena, a treći cijena koja je nerealna za uloženo. Sa najjednostavnijom računicom može se doći do zaključka da je ekstra profit u igri.

Nažalost, ja ćevap dobar jedino pojedem u Travniku!
Prije mi je s roditeljima bio praznik otići na ćevape vikendom, a danas sjednem u svoje auto i pravac Travnik - ugodno s korisnim i pojedem jeftine, mnogo kvalitetnije,ukusnije i bolje ćevape nego u Sarajevu.

Sramota za ovaj grad, na šta su ga pohlepnici srozali. Valjda oni misle da smo i mi glupi amerikanci koji će platiti skupo porciju koja nema ukusu, ni mirisa samo zato što je brand!
kurajber
Posts: 100
Joined: 22/11/2009 23:23

#9 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by kurajber »

saim_adka wrote:1. Ćevapi 10kom = 7KM (težina 200g) ovako je danas
2. Ćevapi 10kom = 4KM (težina 250g) ovako je nekad bilo

Kvaliteta ćevapa nekad i sada - razlika u miljama!
Danas guraju najlošije dijelove mesa, sa kojekakvim emulgatorima koji uništavaju smradove tih dijelova tijela, kad bi se stavilo na vagu 10 komada - ne bi bilo ni 200g iako izgledaju pozamašno na tanjiru kad dođu vreli sa roštilja, a onda kako odmiče vrijeme ćevapčići se skvrče, a loja po tanjiru da ti se zgadi. Tu napuhanost ćevapa postižu aditivima.
Realno kvalitetnih ćevapa se danas u Sarajevu ne može pojesti. To je prvi ključni problem. Drugi problem je što je gramaža umanjena, a treći cijena koja je nerealna za uloženo. Sa najjednostavnijom računicom može se doći do zaključka da je ekstra profit u igri.

Nažalost, ja ćevap dobar jedino pojedem u Travniku!
Prije mi je s roditeljima bio praznik otići na ćevape vikendom, a danas sjednem u svoje auto i pravac Travnik - ugodno s korisnim i pojedem jeftine, mnogo kvalitetnije,ukusnije i bolje ćevape nego u Sarajevu.

Sramota za ovaj grad, na šta su ga pohlepnici srozali. Valjda oni misle da smo i mi glupi amerikanci koji će platiti skupo porciju koja nema ukusu, ni mirisa samo zato što je brand!
Drago mi je da cujem misljenja ljudi koji znaju realno rezonovati.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#10 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by Control panel »

pljacka :x , a sta im mozes nista. jedino da ne ides.
kurajber
Posts: 100
Joined: 22/11/2009 23:23

#11 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by kurajber »

Control panel wrote:pljacka :x , a sta im mozes nista. jedino da ne ides.
Ma nemojmo klepnuti usima na sve sto nam se desava, treba BOJKOTOVAT, to mozemo!!!!!!!
User avatar
hotazmaj
Posts: 308
Joined: 14/03/2004 00:00

#12 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by hotazmaj »

JThomas wrote:ne dam iz principa i zdravo. ima odličnih mjesta i gdje su 5, ko zna... ;-)

a 9 km u daytonu kila, tava i ožeži...

Bravo. Isti sam takav. Ovo nije nista drugo nego bezobrazluk
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#13 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by Priorat »

potpuno se slazem ali "dok je ovaca bit ce i vune"... ich habe fertig!!
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#14 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by karanana »

slazem se da je cijena visoka, ali ko sto neki rekose: zakon ponude i potraznje i slobodne ekonomije. cevabdzije nisu humanitarne organizacije i ne misle oni o tome kolika je nekome plata. dok god ti kad dodjes u hodzica ili u zelje ili u mrkve nemas gdje da sjednes, iako u zelji kazu da ima mjesta pa te i na luster objese ako treba ili pored kase gdje onaj shipac naplacuje, sve dok ima takve guzve ne vidim zasto bi neko smanjivao cijene ili razmisljao o tome da guli raju. ja prvi ne bih. specijal je cevabdzinica koja se odlucila da u njihovom, cevabdzijsko mafijaskom rejonu uze jezgre starog grada, bude drugacija i da budu jeftiniji a sa solidnim cevapima. mislim da mu ovo diferenciranje uspjeva jer da su mu cevapi 7 svi bi isli u 50 metara udaljenog zelju ili peticu. a ovako specijal ima posla i dobri su mu cevapi a mislim da su 5 maraka.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#15 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by Cholina_Lokica »

ko vam je kriv... sto jedete to...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#16 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by JThomas »

alo, ćevap je esencijalna živežna namirnica :D
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#17 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by clav »

cevapi su kao i sve ostalo poskupili kad je poskupila psenica, jestivo ulje i nafta, a kad se cijena vratila, svi se napravili ludi :D . nejse, slobodno je to trziste, pa mozes ti otvoriti svoju ascinicu i prodaji za 4KM ili 40KM tvoj izbor. hoces li opstati druga je prica, a koliko je vidjeti ovi od 7KM dobro zaradjuju. za sirotinju uvijek ostaju kifle i krompirusa sto bi reko premijer.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#18 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by Cholina_Lokica »

JThomas wrote:alo, ćevap je esencijalna živežna namirnica :D
:smajlikojipovraca: :mrgreen: :run:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#19 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by Neelix »

Image

samo mrtvacu nece krenut voda na usta... :D
legendo_moja
Posts: 440
Joined: 24/07/2006 15:37

#20 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by legendo_moja »

I onda se meni ljudi ibrete kad kazem da nisam jeo dobrih cevapa u Sarajevu ima 5-6 godina. Lažem, jesam u Banjaluci na carsiji, al banjalucke naravno..

Neko spomenu cevape iz Dejtona, ne znam sta stavljaju u njih, mirisi ko meso, izgleda ko meso, ali definitivno nema okus kao meso. U biti ima neki neutralan ukus "a la" vegetarijanski surogati, koji i nije toliko los, ali nije cevap.
User avatar
innovision
Posts: 729
Joined: 04/08/2009 19:06

#21 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by innovision »

upravo kila cevapa je od 9 do 11 mislim da u kuli ima 30 ili 40 vopci,,a meso je ono zaledjeno 10 godina najmanje
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#22 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by karanana »

travnicki su dobri. 15ka 5 maraka, 20ka 7km.
ogladnih jebo vas
skuhlo
Posts: 228
Joined: 13/02/2009 20:00
Location: abrinjaDonjo

#23 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by skuhlo »

Kućna radinost :) I ovi friški su upitne kvalitete al su bar jeftini i masni (i bubrezi, mljac)

Image


A i hamburgeri mogu u kućnoj atmosferi, bolje ispadnu nego kod Taleta i Tote skupa:

Image

Image

(za 9 KM dobiješ 10 komada)
Last edited by skuhlo on 30/03/2010 21:40, edited 1 time in total.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#24 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by samo malo »

Travnicki dole kod katolicke crkve, iza onih sebilja, neki albanac drzi, 20 komada dobijes i platis manje nego u Sarajevu.

Na bascarsiji nisam jeo cevape valjda 3 godine. Niti namjeravam.
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#25 Re: SRAMOTA I GREHOTA, za CEVAPE "7 KM"!!!!!

Post by Priorat »

majoneza, kecap i naravno KISELJAK...ha,ha,ha... :thumbup:
Locked