Sportsko novinarstvo

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#26 Re: Sportsko novinarstvo

Post by omar little »

_BataZiv_0809 wrote:Bravo omarka :thumbup:

drago mi je vidjet da ima zainteresiranih, mozda nam i prezivi tema. :)
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#27 Re: Sportsko novinarstvo

Post by skenderija04 »

_BataZiv_0809 wrote:
skenderija04 wrote:
Citat iz teksta koji je @zomri postavio danas sve objasnjava

"Mnogi će rezultat istaknuti kao najvažniji dio sporta. Istovremeno nisu ni svjesni da je upravo rezultat taj koji je najlakše zaboravljiv. Uzmite primjer Claudia Ranierija, ali i Joséa Mourinha godinu dana prije njega. Sam rezultat je instantan, on je važan samo u tom trenutku i ne stvara kredit, svega par mjeseci kasnije dobije se otkaz. Rinus Michels i Nizozemska nisu osvojili Svjetsko prvenstvo 1978., ali su svijetu ostavili doktrinu Totalnog nogometa i to je važnije od bilo kakvog komada metala na nekoj uzici koja visi oko vrata. "

Ni Madjari 54,ni Brazil 82..ali svi znaju ko su. To je najvaznije u fudbalu
Da, da inace odlican tekst o Pepu i slazem se sa poentom. Uspjeh ili neuspjeh u fudbalu su najcesce stvar trenutka, srece, snalazljivosti, cega vec sve ne.

Mogao je Ovrebo svirati jedan ili dva penala koji bi bili pretvoreni u golove, mogao je Mesi pogoditi onaj penal protiv Di Mateovog Celzija ili Miler protiv Atletika i sve bi to znacilo drukciji ishod.

Ali cinjenica je da je on trener koji ostavlja trag i ima prepoznatljiv stil i identitet i to je ono sto je trajno :wink:
Tacno, ali recimo meni je jako bitno da ekipa koju gledam zraci nekom energijom i da igra fudbal za koji ja mislim da je kvalitetan. Barsa na stranu, ali Kloppov Dortmund je meni bio za uzivanje.Ja koji ne gledam puno fudbal van Primere, trazio sam kada igra Dortmund jer mi je bilo zabavno i strasno blisko. Recimo ova Barcelona nema taj slif.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45260
Joined: 29/12/2005 01:20

#28 Re: Sportsko novinarstvo

Post by jeza u ledja »

BHF_Manijak wrote:Ma ruku na srce zna biti i deprmirajuce kad ti potrosis dana i dana na kucanje kvalitetnog teksta, neprespvane noci, umires nad njim, izbacis ga i onda skontas da ima 2 hiljade pregleda, a "gacice Ronaldove trebe" 18 puta vise. Mislim lahko je reci "ma jebo to, ne obaziri se, nisu isti konzumenti, nije ista ciljana grupa" i slicno, ali sjebe covjeka.
Evo imate primjer cijenjenog kolege iznad, neka preprica koliko je vremena izgubio i kucanja na strasan tekst o Bryantu i koliko je na kraju imao citanja/pregleda.

Ocigledno je da ta zuta stampa danas prolazi, shvatili su to i portali i zato je sve manje istinskih kvalitetnih autorskih tekstova o sportu. Od mase kolega, mogu izdvojiti njih par koji strasne autorske tekstove rade. Ostalima cast, ali prenos informacija nije to to.
Sad cu ti ja reci u cemu je razlika. ( :oops: :D )

A ovo se moze promjeniti na razgovor o necijoj profesionalnoj karijeri uopste.
Imas ljude koji rade nesto sto ne vole, ali je trazeno, i od toga solidno zive. Zavrsili su sto su prije mogli i dali se u posao. Cetrdeset godina to rade.
Imas ljude koji su pak odlucili da rade ono sto zele, radili su za to visetruko duze, isli u skolu, usavrsavali, itd. Rekao bi covjek taj neko bi trebao zaradjivati visestruko vise, logicno jel, ali nije tako. Taj zaradjuje isto, mozda malo vise, a mozda nekad i malo manje. Razlika izmedju ova dva covjeka je sto ce ovaj drugi provesti zivot radeci nesto sto voli, sam sebi smisljati posao i imati slobodu u njemu kakvu ovaj prvi nikad nece imati.
Ima ljudi koji nemaju strast u vezi icega, boze moj, nije sve za svakoga, ali ako volis fudbal/sport, volis da pises o njemu, onda se odgovor sam namece.

Bitno je samo naci balans, znaci raditi nesto od cega neces bas skapati na ulici. :D Mislim hej, ko ne bi volio imati posao da pametuje o fudbalu po vascijeli dan? :D Shvatite to kao hobi, sto kazu Ameri job perk.

Da li bi radije pisali na sajtu ili bili onaj lik sto vam radi web dizajn? Ha ja. :oops: :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45260
Joined: 29/12/2005 01:20

#29 Re: Sportsko novinarstvo

Post by jeza u ledja »

skenderija04 wrote: Tacno, ali recimo meni je jako bitno da ekipa koju gledam zraci nekom energijom i da igra fudbal za koji ja mislim da je kvalitetan. Barsa na stranu, ali Kloppov Dortmund je meni bio za uzivanje.Ja koji ne gledam puno fudbal van Primere, trazio sam kada igra Dortmund jer mi je bilo zabavno i strasno blisko. Recimo ova Barcelona nema taj slif.
Bravo. Ko da si mene citirao. :thumbup: :) (doduse ne dio oko Primere i toga sta je strano :D )
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#30 Re: Sportsko novinarstvo

Post by skenderija04 »

omar little wrote:raspredali smo o svemu ovome na onoj novinarskoj temi nedavno. i to kvalitetno, if i may say. :D kako se zove ona sto sam se s njom raspravljala tamo, aj lajk hr. :D

ja za ovaj telegram ne bih trepnula, platila bih. ostalima koji se jos pronalaze u autorskim vodama, ne znam bas. skupljanje informacija je jedno, malo ozbiljniji tekst sto se odvaja ne samo cinjenicama nego i stilom je nesto sasvim drugo.

a, i pretplate su tricky. ja, recimo, citam puno i iz raznih izvora, meni pretplate moraju biti simbolicne da bih imala razinu i kvantiet koji imam sada. $1.99 ili $2.99 su cijene za pocetak, da se ljudi naviknu na cin placanja i prihvate to kao given, a ne da se te pretplate koriste kao temelj financijske konstruckije. komplement - da, temelj - ti su dani prosli. na zalost, svi bi odma opizdili/ili opizde $5-7-9.99 sto nakon svih ostalih pretplata sto se imaju ne ostavlja puno monetarnog prostora za manevriranje. placam pretplate na magazine i ne mozes ocekivati da cu ti dati isti iznos mjesecno za poneki portalski tekst.

svi ovi portali sto postoje su poceli od nule. bili zanimljivi, tacni, korektni, stilski dotjerani, unikatni, statisticari, analiticari, sta vec im je bio fokus i specijalizacija i izgradili se. seraju ljudi kad je nesto fino. eto, taj batistutin ima sigurno fin broj citanja i sheranja, ali jurisic je svoju reputaciju zaradio krvavo i polako, znam ga kad je imao sacicu ljudi sto ga prate. normalno da nece nikad imati isti broj kao i VIDEO pogledajte brazilsku navijacicu kako podrzava svoj tim!!!, ali ni ne treba.

general poslije bitke odlican primjer, decki krenuli s blogom i fejs stranicom.
Moramo da prihvatimo cinjenicu da internet nije dzaba. Placamo cipele, kaput, neko cigare i alkohol a na internetu bi sve dzaba

Ja placam pretplatu na dva fudvalska sajta. Da @muhamed dzamkic sutra organizuje nesto sigurno bi se pretplatio.
Dakle, necemo smece, a necemi da placamo. Tesko da moze
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#31 Re: Sportsko novinarstvo

Post by Point. »

Jedno pitanje, ne znam je li bilo postavljeno vec. Kakva jw razlika izmedju portalskog i novinskog novinarstva? Meni dodje da bas bilo ko zna sastaviti dvije prostoprosirene recenice moze pisati za neki portal, dok ako hoces da pises za novine to ipak mora biti neka skola. Na primjer, na portalu duplog sporta se dogadjaju takve pocetnicke greske da covjek ne zna bi li plako ili se smijao. Pa jebogatitoipartija, isto da ljudi ne pregledaju napisani tekst prije objavljanja.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#32 Re: Sportsko novinarstvo

Post by omar little »

skenderija04 wrote:
omar little wrote:raspredali smo o svemu ovome na onoj novinarskoj temi nedavno. i to kvalitetno, if i may say. :D kako se zove ona sto sam se s njom raspravljala tamo, aj lajk hr. :D

ja za ovaj telegram ne bih trepnula, platila bih. ostalima koji se jos pronalaze u autorskim vodama, ne znam bas. skupljanje informacija je jedno, malo ozbiljniji tekst sto se odvaja ne samo cinjenicama nego i stilom je nesto sasvim drugo.

a, i pretplate su tricky. ja, recimo, citam puno i iz raznih izvora, meni pretplate moraju biti simbolicne da bih imala razinu i kvantiet koji imam sada. $1.99 ili $2.99 su cijene za pocetak, da se ljudi naviknu na cin placanja i prihvate to kao given, a ne da se te pretplate koriste kao temelj financijske konstruckije. komplement - da, temelj - ti su dani prosli. na zalost, svi bi odma opizdili/ili opizde $5-7-9.99 sto nakon svih ostalih pretplata sto se imaju ne ostavlja puno monetarnog prostora za manevriranje. placam pretplate na magazine i ne mozes ocekivati da cu ti dati isti iznos mjesecno za poneki portalski tekst.

svi ovi portali sto postoje su poceli od nule. bili zanimljivi, tacni, korektni, stilski dotjerani, unikatni, statisticari, analiticari, sta vec im je bio fokus i specijalizacija i izgradili se. seraju ljudi kad je nesto fino. eto, taj batistutin ima sigurno fin broj citanja i sheranja, ali jurisic je svoju reputaciju zaradio krvavo i polako, znam ga kad je imao sacicu ljudi sto ga prate. normalno da nece nikad imati isti broj kao i VIDEO pogledajte brazilsku navijacicu kako podrzava svoj tim!!!, ali ni ne treba.

general poslije bitke odlican primjer, decki krenuli s blogom i fejs stranicom.
Moramo da prihvatimo cinjenicu da internet nije dzaba. Placamo cipele, kaput, neko cigare i alkohol a na internetu bi sve dzaba

Ja placam pretplatu na dva fudvalska sajta. Da @muhamed dzamkic sutra organizuje nesto sigurno bi se pretplatio.
Dakle, necemo smece, a necemi da placamo. Tesko da moze

ja djakmicu i fenboju, koliko god mi simpaticni i dragi bili - a jesu masu, ne bih placala iznos koji placam etabliranom magazinu za mjesecnu pretplatu. placam pretplate citav zivot i doniram/uplatim kad zakukaju ljudi u baneru ili sa strane. tip sam osobe koji uplati $20 na paypal youtube liku jer mi je pomogao svojim klipom popraviti vrata od rerne i ja gore govorim o cijeni, nigdje nisam rekla da ne zelim placati niti da se treba ne placati. za dva okej teksta mjesecno traziti koliko i the guardian ce jos teze moci.

ljudi su naviknuti da su novine, magazine, informativni mediji opcenito na internetu dzaba i treba ih polako od toga odvikavati. ne samo da ne moze preko noci nego nisam sigurna da ce to ikada uspjeti. novine su same krive za to zbog stava i odnosa na pocetku, plus konglomerati, ali to je prica koja je vec pretabirena.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#33 Re: Sportsko novinarstvo

Post by skenderija04 »

omar little wrote:



ja djakmicu i fenboju, koliko god mi simpaticni i dragi bili - a jesu masu, ne bih placala iznos koji placam etabliranom magazinu za mjesecnu pretplatu. placam pretplate citav zivot i doniram/uplatim kad zakukaju ljudi u baneru ili sa strane. tip sam osobe koji uplati $20 na paypal youtube liku jer mi je pomogao svojim klipom popraviti vrata od rerne i ja gore govorim o cijeni, nigdje nisam rekla da ne zelim placati niti da se treba ne placati. za dva okej teksta mjesecno traziti koliko i the guardian ce jos teze moci.

ljudi su naviknuti da su novine, magazine, informativni mediji opcenito na internetu dzaba i treba ih polako od toga odvikavati. ne samo da ne moze preko noci nego nisam sigurna da ce to ikada uspjeti. novine su same krive za to zbog stava i odnosa na pocetku, plus konglomerati, ali to je prica koja je vec pretabirena.
Vidi, ja bi se odrekao pretplate na Perarnauov sajt radi pokusaja nekoga iz bih da napravi kvalitetnu stvar. Raditi na promociji PLBIH je sizifovski posao, a jos ako zelis da ga radis na autorski nacin, sanse su ti kao Barselonine u revansu protiv PSG... Nikakve, ali ponekad se i dogodi.
Ja sam siguran da kod nas postoje kvaliterni ljudi koji su sposobni da naprave kvalitetnu stvar. Treba podrzati, jer ces i ti imati sta da citas.Lako ih je odjebati ako posyanu etablirani :mrgreen:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40818
Joined: 21/05/2012 22:46

#34 Re: Sportsko novinarstvo

Post by AmiĐa_Idriz »

Pratim, dobra tema :thumbup:


Prelevic ima sjajne tekstove koje zaista sa gustom citam, na Mozzart sportu objavljuju njegove radove ima poseban dio Prelazzi :mrgreen:

Sa ovog smeca Klixa od Omara su tekstovi bombona, bas ze izdvajao jedno vrijeme ali cini mi se da njega vise nema na Klixu?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72866
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#35 Re: Sportsko novinarstvo

Post by Velkoski »

skenderija04 wrote: Vidi, ja bi se odrekao pretplate na Perarnauov sajt radi pokusaja nekoga iz bih da napravi kvalitetnu stvar. Raditi na promociji PLBIH je sizifovski posao, a jos ako zelis da ga radis na autorski nacin, sanse su ti kao Barselonine u revansu protiv PSG... Nikakve, ali ponekad se i dogodi.
Ja sam siguran da kod nas postoje kvaliterni ljudi koji su sposobni da naprave kvalitetnu stvar. Treba podrzati, jer ces i ti imati sta da citas.Lako ih je odjebati ako posyanu etablirani :mrgreen:
Auuu... Nisi u pravu nimalo. Premijer liga je čitanija od ino sporta bar 20 puta, makar kada su u pitanju moja iskustva. :)
AmiĐa_Idriz wrote: Sa ovog smeca Klixa od Omara su tekstovi bombona, bas ze izdvajao jedno vrijeme ali cini mi se da njega vise nema na Klixu?
Omar je napustio državu :mrgreen:
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#36 Re: Sportsko novinarstvo

Post by skenderija04 »

Velkoski wrote:
skenderija04 wrote: Vidi, ja bi se odrekao pretplate na Perarnauov sajt radi pokusaja nekoga iz bih da napravi kvalitetnu stvar. Raditi na promociji PLBIH je sizifovski posao, a jos ako zelis da ga radis na autorski nacin, sanse su ti kao Barselonine u revansu protiv PSG... Nikakve, ali ponekad se i dogodi.
Ja sam siguran da kod nas postoje kvaliterni ljudi koji su sposobni da naprave kvalitetnu stvar. Treba podrzati, jer ces i ti imati sta da citas.Lako ih je odjebati ako posyanu etablirani :mrgreen:
Auuu... Nisi u pravu nimalo. Premijer liga je čitanija od ino sporta bar 20 puta, makar kada su u pitanju moja iskustva. :)
Vjerujem ti i drago mi je zbog toga.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#37 Re: Sportsko novinarstvo

Post by mali_milojica »

skenderija04 wrote: Citat iz teksta koji je @zomri postavio danas sve objasnjava

"Mnogi će rezultat istaknuti kao najvažniji dio sporta. Istovremeno nisu ni svjesni da je upravo rezultat taj koji je najlakše zaboravljiv. Uzmite primjer Claudia Ranierija, ali i Joséa Mourinha godinu dana prije njega. Sam rezultat je instantan, on je važan samo u tom trenutku i ne stvara kredit, svega par mjeseci kasnije dobije se otkaz. Rinus Michels i Nizozemska nisu osvojili Svjetsko prvenstvo 1978., ali su svijetu ostavili doktrinu Totalnog nogometa i to je važnije od bilo kakvog komada metala na nekoj uzici koja visi oko vrata. "

Ni Madjari 54,ni Brazil 82..ali svi znaju ko su. To je najvaznije u fudbalu
:thumbup:
Npr svi spominju Guardiolu,s razlogom naravno.
Ali nekako u sjeni tih rezultata,barem kod nas a vjerujem i vecini svijeta,je doktrina,nepisano pravilo kojeg se u Barceloni drze i od kojeg se ne odstupa ni mm,jeste ono sto je utemeljio Cruyff. Uzeo je par titula,bio prvak evrope,ali ostalo je u sjeni ove generacije. Da nije Cruyffa ne bi bilo ni ovakve Barcelone.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#38 Re: Sportsko novinarstvo

Post by skenderija04 »

mali_milojica wrote:
skenderija04 wrote: Citat iz teksta koji je @zomri postavio danas sve objasnjava

"Mnogi će rezultat istaknuti kao najvažniji dio sporta. Istovremeno nisu ni svjesni da je upravo rezultat taj koji je najlakše zaboravljiv. Uzmite primjer Claudia Ranierija, ali i Joséa Mourinha godinu dana prije njega. Sam rezultat je instantan, on je važan samo u tom trenutku i ne stvara kredit, svega par mjeseci kasnije dobije se otkaz. Rinus Michels i Nizozemska nisu osvojili Svjetsko prvenstvo 1978., ali su svijetu ostavili doktrinu Totalnog nogometa i to je važnije od bilo kakvog komada metala na nekoj uzici koja visi oko vrata. "

Ni Madjari 54,ni Brazil 82..ali svi znaju ko su. To je najvaznije u fudbalu
:thumbup:
Npr svi spominju Guardiolu,s razlogom naravno.
Ali nekako u sjeni tih rezultata,barem kod nas a vjerujem i vecini svijeta,je doktrina,nepisano pravilo kojeg se u Barceloni drze i od kojeg se ne odstupa ni mm,jeste ono sto je utemeljio Cruyff. Uzeo je par titula,bio prvak evrope,ali ostalo je u sjeni ove generacije. Da nije Cruyffa ne bi bilo ni ovakve Barcelone.
Naravno
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#39 Re: Sportsko novinarstvo

Post by omar little »

Velkoski wrote: Kod nas više nema terenskog rada. Meni je neshvatljivo da na jednoj utakmici u Sarajevu nema novinara najčitanijeg sportskog portala kod nas - n e s h v a t lj i v o.
koji je nas najcitaniji sportski portal?

ma, terenskog rada nema nigdje.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#40 Re: Sportsko novinarstvo

Post by Artest »

Placao bih pretplatu za tekstove vrsnih znalaca poput hadzije Bikica.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25795
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#41 Re: Sportsko novinarstvo

Post by BHF_Manijak »

AmiĐa_Idriz wrote:
Sa ovog smeca Klixa od Omara su tekstovi bombona, bas ze izdvajao jedno vrijeme ali cini mi se da njega vise nema na Klixu?
Otis'o supak u dijasporce. :( :mrgreen: Eh eto Omar ti je primjer. I on je sam svjedok bio koliko bude citano neko njegovo genijalno djelo u Premiershipu, u odnosu na neke smijesne linkove tipa pogledajte ovaj gol, pogledajte onu djevojku od fudbalera i slicno...


Nego, da ostaneno na temi:

Genijalno! Ukratko opis svih crnih radnji u omladinskim selekcijama!

http://sport1.ba/reprezentacija/bh-prem ... -bih/77968
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#42 Re: Sportsko novinarstvo

Post by omar little »

zanimljivi clanci sa stranice/magazina jonathana wilsona. meni je skoro sve tamo zanimljivo za citati, ovo sam na radnom par primjera izvadila. njegova knjiga o taktici je, takodjer, odlicna, ako neko nije procitao.

The Devil's Party (Part 1)
Jose Mourinho - the manager, his methods and why it always goes wrong in the third season.

https://www.theblizzard.co.uk/articles/ ... ils-party/

The Devil's Party (Part 2)
Jose Mourinho - the manager, his methods and why it always goes wrong in the third season

https://www.theblizzard.co.uk/articles/ ... ty-part-2/



Echoes in Eternity
Which coach has been the most influential of all time?

https://www.theblizzard.co.uk/articles/ ... -eternity/
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#43 Re: Sportsko novinarstvo

Post by omar little »

jos jedan primjer wilsona iz redovne kuce. i necu vise. :D

The Question: have full-backs completed their conversion to full-blown attackers?

https://www.theguardian.com/football/bl ... onio-conte
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#44 Re: Sportsko novinarstvo

Post by zomri »

Wilson je car, a Blizzard nudi mogući izlaz iz ćorsokaka u koje je zapalo moderno novinarstvo. Funkcioniše na "plati koliko želiš" principu i sve ide preko njih. Kada naručiš oni ti pakuju i šalju ako si se odlučio za štampano izdanje. Za sada se održavaju samo od prodaje magazina i nešto mercha na sajtu. :thumbup:

Evo nešto aktuelno i u sridu od Wilsona. Umjesto previewa sutrašnjeg sraza Kloppa i Guardiole fokusirao se više na probleme sa kojima se oba susreću u Engleskoj

https://www.theguardian.com/football/bl ... ern-munich
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#45 Re: Sportsko novinarstvo

Post by omar little »

vidjeh to jutros, ali reko necu postati da me se ne optuzi za guardiolamaniju :D

the blizzard je quarterly i, ocito, ljubavna avantura, oni svi rade drugdje pa im je to lakse financijski izvodljivo, ali je svejedno sjajno. i ideja i realizacija. zanimljivi clanci, odlicno napisani. platis koliko mozes/zelis, biras papir ili digital ili citas dzaba na netu, ako ti je to dosta. od 3 funte do preko 100, sta ti pase.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#46 Re: Sportsko novinarstvo

Post by zomri »

Wilson o tome šta Liverpoolu nedostaje da bi zaista mogao napasti titulu

http://www.thisisanfield.com/2017/03/li ... g-balance/

tl;dr - "But perhaps it’s also an issue of attitude. What if Jordan Henderson – or whoever the holding midfielder is – was more static, more concerned with protecting the back four? That’s obviously not the way Klopp wants his side to play, but it’s equally obvious that there are times when the holding midfielder and one or both full-backs have been caught upfield and that inevitably leaves the two central defenders exposed."
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66189
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#47 Re: Sportsko novinarstvo

Post by _BataZiv_0809 »

Solidan, malo klišeiziran, tekst od Ševčenku i Lobanovskom :)

http://www.index.hr/sport/clanak/zivotn ... 57967.aspx
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#48 Re: Sportsko novinarstvo

Post by zomri »

Miguel Delaney o sličnostima Pepa i Mourinha

http://www.independent.co.uk/sport/foot ... ml#gallery

"Right now, despite all of that, both Mourinho and Guardiola look some way off winning the league title themselves. United struggle to score when really required, City struggle to defend when really required, again touching on those contrasts.

They now need to respond with more than just difficult interviews, and appeals to their players to do the same things but better. It could reasonably be asked of Mourinho, for example, what he is doing on the training ground to try and improve the scoring rate of his side. Why is it that vibrant young attackers like Marcus Rashford and Anthony Martial have apparently regressed under him?"
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#49 Re: Sportsko novinarstvo

Post by zomri »

Još jedan sa Telesporta o Thiagu Alcantari, space benderu

"Bayernov playmaker vija prostor na svaki način: u fazi distribucije, u fazi tranzicije te u fazi obrane. Odabirom tempa igre te dugim loptama skraćuje ili povećava teren, kako već njegovoj momčadi odgovara. Iznimno jakom igrom s loptom u nogama čini da se suparnik boji Bayernove tranzicije i vječite opasnosti da u igri jedan-na-jedan napravi višak gdje je to najopasnije, u samoj sredini. U fazi obrane, zajedno sa suigračima, tjera da se prostor čini beskonačno malim, pa se lopte redovito presjeku, čime se obnavlja faza tranzicije."

http://telesport.telegram.hr/analize/th ... ce-bender/

ps. Na primjeru ovog teksta vidimo koliko je opća kultura i informiranost bitna za novinara.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#50 Re: Sportsko novinarstvo

Post by Ajatolah_ »

BHF_Manijak wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:
Sa ovog smeca Klixa od Omara su tekstovi bombona, bas ze izdvajao jedno vrijeme ali cini mi se da njega vise nema na Klixu?
Otis'o supak u dijasporce. :( :mrgreen:
Izašao je opet njegov tekst, je l' se vratio ili je ovo nešto vanredno za derbi?
Post Reply