SPORT KLUB

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#301 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

Onda ništa, nisam kompetentan da uporedim, nisam u prilici da pogledam u toj varijanti.
User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#302 Re: SPORT KLUB

Post by video »

Tomahawk11 wrote:Onda ništa, nisam kompetentan da uporedim, nisam u prilici da pogledam u toj varijanti.
Ako gledas na Full HD prijemniku - jesi ;-)

Daj mi model da ti ja pripomognem
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#303 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

video wrote:
Tomahawk11 wrote:Onda ništa, nisam kompetentan da uporedim, nisam u prilici da pogledam u toj varijanti.
Ako gledas HD prijemniku - jesi ;-)

Daj mi model da ti ja pripomognem
Model TV-a ili?
User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#304 Re: SPORT KLUB

Post by video »

Posto ovo ode u Off, dalje cemo na PP
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#305 Re: SPORT KLUB

Post by mali_milojica »

I ja sam primjetio da je slika utakmice koja je išla na Moja TV dosta bolja kod BHT kad je emituju u snimci.
User avatar
Rugafet
Posts: 4679
Joined: 14/12/2015 17:52

#306 Re: SPORT KLUB

Post by Rugafet »

Joj price
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#307 Re: SPORT KLUB

Post by tnt-tunja »

video wrote:
Tomahawk11 wrote:Ja još na BHT nisam pogledao utakmicu da je kvalitet slike bio bolji nego na SK.
Ne kažem, možda to sa SP bude odlično.
Brate (po boji) za ovu gore tvrdnju sam 100%.
Poredi signal koji dobijes preko DVB-C tjunera ili posebno DVB-T2 (koji ide direkno sa BHRT-a)pa ces vidjeti razliku. Kabl operateri degradiraju dobrano signal. Resiveri kao i oprema preko koje nam prosljedjuju signal nije toliko kvalitetna. Moze se reci da to moze kudikamo bolje biti.
Ja recimo kad gledam snimak utakmice sa MojaTV preko resivera i te onda istu tekmu preko DVB-C tjunera :run:
Vjeruj kO da je druga tekma u pitanju!
De ovo pojasni malo, vezano ya dvb-c tuner. DVB-C tuner je direktno povezan opet sa kablovskim operatorom, samo sto ne ide signal preko resivera nego direktno coax.u tv.
DVB-T2 je nesto drugo, za to ti treba i antena neka sobna, vanjska?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#309 Re: SPORT KLUB

Post by un1ted »

Ovo je nista, bolje da nisu ni kaznjavali.
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#310 Re: SPORT KLUB

Post by Cavendish »

Pa SK bi platio i 2.5milona €, samo da ne ustupi kanale bh telecomu. Na kraju ovo je smijesna kazna kojom mi krajnji korisnici ne dobijamo ništa. U nekom ranijem postu sam napisao da Šolak "piša" po pravosudnim sistemu BiH a danas se to ponovo obistinilo ovom presudom. Umjesto da naloze ustupanje SK kanala svim zainteresovanim oni ga kažnjavaju novčanom kaznom koja je za takvog giganta presmijesna.
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#311 Re: SPORT KLUB

Post by zomri »

Pa ustupili su ga svim zainteresovanim, ali je BH Telecom odbio ponuđene uslove. Zakon je zadovoljen, to što Zakon ne valja ajmo Šolaku staviti na grbaču.
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#312 Re: SPORT KLUB

Post by Cavendish »

zomri wrote:Pa ustupili su ga svim zainteresovanim, ali je BH Telecom odbio ponuđene uslove. Zakon je zadovoljen, to što Zakon ne valja ajmo Šolaku staviti na grbaču.
Je li ti zaista misliš da United media želi ustupiti SK bh telecomu? Nema tog novca za koji će oni ustupiti SK bh telecomu. Svi dosadašnji pregovori su bili samo farsa te potreba da se javnosti zamazu oči. Daleko od toga da ja amnestiram bh telecom za njihovu nesposobnost i nerad ali je grijeh stavljati u isti koš njih i United mediju.
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#313 Re: SPORT KLUB

Post by zomri »

Cavendish wrote:
zomri wrote:Pa ustupili su ga svim zainteresovanim, ali je BH Telecom odbio ponuđene uslove. Zakon je zadovoljen, to što Zakon ne valja ajmo Šolaku staviti na grbaču.
Je li ti zaista misliš da United media želi ustupiti SK bh telecomu? Nema tog novca za koji će oni ustupiti SK bh telecomu. Svi dosadašnji pregovori su bili samo farsa te potreba da se javnosti zamazu oči. Daleko od toga da ja amnestiram bh telecom za njihovu nesposobnost i nerad ali je grijeh stavljati u isti koš njih i United mediju.
Ako je pitanje jesu li ustupili a odgovor nisu, onda je taj odgovor pogrešan. Ustupili su samo BH telecomu i ostalima nije odgovarala cijena, dok Telemachu odgovara i to je to. Sad se mogu žaliti Nailovoj materi.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#314 Re: SPORT KLUB

Post by mali_milojica »

zomri wrote:Pa ustupili su ga svim zainteresovanim, ali je BH Telecom odbio ponuđene uslove. Zakon je zadovoljen, to što Zakon ne valja ajmo Šolaku staviti na grbaču.
Pa ako je sve super zašto ih onda kaznise?
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#315 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

mali_milojica wrote:
zomri wrote:Pa ustupili su ga svim zainteresovanim, ali je BH Telecom odbio ponuđene uslove. Zakon je zadovoljen, to što Zakon ne valja ajmo Šolaku staviti na grbaču.
Pa ako je sve super zašto ih onda kaznise?
Pa logicno da je sistem protiv SK :P
Jadni, svi se nakostolomili na njih, kaznise ih sa pisljivih 250 000KM
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#316 Re: SPORT KLUB

Post by zomri »

mali_milojica wrote:
zomri wrote:Pa ustupili su ga svim zainteresovanim, ali je BH Telecom odbio ponuđene uslove. Zakon je zadovoljen, to što Zakon ne valja ajmo Šolaku staviti na grbaču.
Pa ako je sve super zašto ih onda kaznise?
Pročitaj vijest. Kažnjeni su zbog odugovlačenja procesa. Negdje sam pročitao da je ovo maksimalna kazna koju je moguće izreći, dok zakonodavac očito nije razmišljao da je njima to šega za platiti.
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#317 Re: SPORT KLUB

Post by Cavendish »

zaista poštujem svako mišljenje, ali dovoditi bilo kakavu novčanu transakciju izmedju United media i telemacha je posve neozbiljno.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#318 Re: SPORT KLUB

Post by mali_milojica »

zomri wrote:
mali_milojica wrote:
zomri wrote:Pa ustupili su ga svim zainteresovanim, ali je BH Telecom odbio ponuđene uslove. Zakon je zadovoljen, to što Zakon ne valja ajmo Šolaku staviti na grbaču.
Pa ako je sve super zašto ih onda kaznise?
Pročitaj vijest. Kažnjeni su zbog odugovlačenja procesa. Negdje sam pročitao da je ovo maksimalna kazna koju je moguće izreći, dok zakonodavac očito nije razmišljao da je njima to šega za platiti.
U obrazloženju se navodi da je Sport Klub d.o.o. Sarajevo na štetu korisnika privrednog subjekta BH Telecom namjerno odugovlačio potpisivanje ugovora o distribuciji kanala Sport Klub s BH Telecomom, na način da su prilikom pregovaranja stalno nametali dodatne uslove koji nisu propisani općim uslovima za pružanje usluga.

Rješenjem je utvrđeno da je privredni subjekt United Media Distribution S.R.L. putem svog zastupnika privrednog subjekta Sport klub d.o.o. Sarajevo zloupotrijebio dominantan položaj u smislu člana 10. stav (2) tačka c) Zakona o konkurenciji, na način da je tokom pregovaranja za zaključivanje ugovora o distribuciji sportskih kanala s fudbalskim sadržajima visokog kvaliteta koji uključuju i prijenos Live paketa engleske Premijer lige u Bosni i Hercegovini s privrednim subjektom Dioničko društvo BH Telecom Sarajevo primijenio različite uslove, čime ga je doveo u neravnopravan i nepovoljan konkurentski položaj.

Također, izrečena je novčana kazna privrednom subjektu United Media Distribution S.R.L. zbog kršenja člana 10. stav (2) tačka b) i c) Zakona o konkurenciji, u visini od 250.000,00 KM, u vezi s članom 48. stav (1) tačka b) Zakona o konkurenciji
Pored odugovlačenja i zbog ovoga ;-)
Što će reći,da je ocito za BHTelecom jedna cijena,a za druge neka druga
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#319 Re: SPORT KLUB

Post by zomri »

mali_milojica wrote: Pored odugovlačenja i zbog ovoga ;-)
Što će reći,da je ocito za BHTelecom jedna cijena,a za druge neka druga
to je sve za raniji postupak prije nego su ponudili svima iste tj "iste" uslove

https://www.klix.ba/biznis/united-media ... /171229119
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#320 Re: SPORT KLUB

Post by Heller »

Klošarima iz BHTelecoma ne pada na pamet da otkupe SK al zato Pinkova ima ko u priči. Još Dorcel moraš posebno platit al zato Pinkovi džaba na jednom lik taslači polumrtvu babu od 130 kila na drugom Azijski amateri :-x
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#321 Re: SPORT KLUB

Post by sumirprimus »

Image
:-) :lol:
agresija supci jedni agresija
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#322 Re: SPORT KLUB

Post by wewa »

dabogda ih kupila al jazeera :evil:
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#323 Re: SPORT KLUB

Post by sumirprimus »

sto ste ba poceli rat jel :lol: :lol: :lol:
imam neki osjecaj za filing da su onaj dozer i pm72 krivi za sve :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#324 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

Ima ona, nešto, bolje šutjeti i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
Ne znam što ovo treba SK, radije ne objavljuj ništa nego ove ''objektivne'' vijesti koje su kao sportske, ali šalju jasnu političku poruku.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#325 Re: SPORT KLUB

Post by sumirprimus »

ja ba sportski kanal koji krac se imaju mijesat tamo gdje im nije mjesto?
da je pameti sad trazit sportklub na bosanskom jeziku il nikako.al nema niko od picica da to istjera na cistac.
Post Reply