SPORT KLUB

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#276 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

Tomahawk11 wrote:Ja samo znam da sam sa Telemachom i SK prezadovoljan, ubacili su i Arene i ne plaćam ih ništa više (HD se posebno plaća), sjećam se i nekih vremena mraka, dosta toga se nije imalo gdje gledati, parola snađi se :roll:
Sad bih ja trebao da se borim protiv toga?
Bolan, ja zvao BHTelecom da uključim MojuTV. Mjesec dana prošao - ništa.
Ja opet nazovem, kaže, biće kad vam dođe monter na vrata. Reko, mogu li ja to kako odjaviti? Možeš, kad dođe čovjek na vrata, reci mu da nećeš.
Dobro.
Dolazi čovjek kroz 15 dana, reko ovi tvoji mi rekli da ti kažem kad dođeš da sam odustao.
Istu ovu stvar sa Telecomom sam i ja imao, i od tada sam bio na Telekabel-u pa ih poslije otkupio Telemach, i dan danas na Telemachu.
Jbmi se za Telecom. samo velim kako jest.
Uopste nije pitanje Telemach ili Telecom.
Mada ovi prvi znatno manje doprinose konkretno razboju BiH.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#277 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

Warashii wrote:
Tomahawk11 wrote:Ja samo znam da sam sa Telemachom i SK prezadovoljan, ubacili su i Arene i ne plaćam ih ništa više (HD se posebno plaća), sjećam se i nekih vremena mraka, dosta toga se nije imalo gdje gledati, parola snađi se :roll:
Sad bih ja trebao da se borim protiv toga?
Bolan, ja zvao BHTelecom da uključim MojuTV. Mjesec dana prošao - ništa.
Ja opet nazovem, kaže, biće kad vam dođe monter na vrata. Reko, mogu li ja to kako odjaviti? Možeš, kad dođe čovjek na vrata, reci mu da nećeš.
Dobro.
Dolazi čovjek kroz 15 dana, reko ovi tvoji mi rekli da ti kažem kad dođeš da sam odustao.
Istu ovu stvar sa Telecomom sam i ja imao, i od tada sam bio na Telekabel-u pa ih poslije otkupio Telemach, i dan danas na Telemachu.
Jbmi se za Telecom. samo velim kako jest.
Uopste nije pitanje Telemach ili Telecom.
Mada ovi prvi znatno manje doprinose konkretno razboju BiH.
Koliko nam malo doprinose, da ne kažem odmažu političari koji vode ovu zemlju....al dobro, nije tema.
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#278 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

:thumbup:
User avatar
Mustang1
Posts: 28704
Joined: 29/12/2010 17:31

#279 Re: SPORT KLUB

Post by Mustang1 »

Ne moze niko kupiti/emitovati BEIN sport i ostalo kad oni nemaju prava za ove prostore. Legalno se ne mogu emitovati kod nas. SK i Arena imaju prava za manje vise sve sportove. Uz ES kojem treba ukinuti licensu, sa onim jednim kanalom sto prenose samo Bayerna ne doprinose nicemu :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#280 Re: SPORT KLUB

Post by It_is_a_Leclerc »

Radar71 wrote:Hoće li neko dati džaba mercedesa
Neće. Ali ga, ako već želi sudjelovati u trgovini, mora dati svima pod istim uslovima. A ne da je za mene 10.000 maraka, a za tebe 30.000 maraka.
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#281 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

Mustang1 wrote:Ne moze niko kupiti/emitovati BEIN sport i ostalo kad oni nemaju prava za ove prostore. Legalno se ne mogu emitovati kod nas. SK i Arena imaju prava za manje vise sve sportove. Uz ES kojem treba ukinuti licensu, sa onim jednim kanalom sto prenose samo Bayerna ne doprinose nicemu :D
A dobar je meni Euro Sport,zimske sportove, snooker,moto sport a komentatori razvaljuju, narocito curling kad prenose :).
Nadje se tu ponesto za pogledati, jbjga nije sve u ligama petice i NBA.
Mislim da je to sve dogovoreno jbjga, jednom kada neko ima licencu za prijenos necega tesko je nekom dobiti kasnije licencu ili u isto vrijeme, sa izuzetkom vece ponude, kao sto se ovdje desilo.
User avatar
Radar71
Posts: 7271
Joined: 21/07/2010 15:43

#282 Re: SPORT KLUB

Post by Radar71 »

It_is_a_Leclerc wrote:
Radar71 wrote:Hoće li neko dati džaba mercedesa
Neće. Ali ga, ako već želi sudjelovati u trgovini, mora dati svima pod istim uslovima. A ne da je za mene 10.000 maraka, a za tebe 30.000 maraka.
http://ba.n1info.com/a126223/Vijesti/Vi ... Kluba.html

Ako može link gdje BHTelecom demantira ovo, samo bez Kabanicinih tekstova.
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#283 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

Radar71 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Radar71 wrote:Hoće li neko dati džaba mercedesa
Neće. Ali ga, ako već želi sudjelovati u trgovini, mora dati svima pod istim uslovima. A ne da je za mene 10.000 maraka, a za tebe 30.000 maraka.
http://ba.n1info.com/a126223/Vijesti/Vi ... Kluba.html

Ako može link gdje BHTelecom demantira ovo, samo bez Kabanicinih tekstova.
E nek je N1 u ovom slučaju relevantan.
User avatar
Radar71
Posts: 7271
Joined: 21/07/2010 15:43

#284 Re: SPORT KLUB

Post by Radar71 »

Warashii wrote: E nek je N1 u ovom slučaju relevantan.
BHT je relevantan, imaju li demant?
User avatar
Maharadza
Posts: 16698
Joined: 30/01/2013 15:13

#285 Re: SPORT KLUB

Post by Maharadza »

Tomahawk11 wrote:Dakle, da konstatujemo, bolje da ne gledamo nikako nego preko SK.
I da glasamo za sda, jer će nas u suprotnom četnici poklati! :oops: :bih:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#286 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

Maharadza wrote:
Tomahawk11 wrote:Dakle, da konstatujemo, bolje da ne gledamo nikako nego preko SK.
I da glasamo za sda, jer će nas u suprotnom četnici poklati! :oops: :bih:
:bih:
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#287 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

Maharadza wrote:
Tomahawk11 wrote:Dakle, da konstatujemo, bolje da ne gledamo nikako nego preko SK.
I da glasamo za sda, jer će nas u suprotnom četnici poklati! :oops: :bih:
Kakve to ima veze sa mlijekom u prahu?
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#288 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#289 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

Sad će i za to biti kriv SK, jer su oni skontali da prodaju prava.
Pitanje je samo koliko je ovo u redu, čuj preprodaju prava :-)
User avatar
video
Posts: 6758
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#290 Re: SPORT KLUB

Post by video »

BHRT prodaje sublicencu!

Po meni odličan poslovni potez. Dakle, prenosiš i dalje utakmice, biraš koje ćeš a još i mlatneš 2,3Milke.
Pametno :thumbup:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#291 Re: SPORT KLUB

Post by mali_milojica »

.
Last edited by mali_milojica on 07/06/2018 18:34, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#292 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

Šta ako uzme SK? Ili Arenasport?
Iskreno, radije ću gledati na SK nego na BHT. Imaju stručnije osoblje, kvalitetnije rade.
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#293 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

Tomahawk11 wrote:Šta ako uzme SK? Ili Arenasport?
Iskreno, radije ću gledati na SK nego na BHT. Imaju stručnije osoblje, kvalitetnije rade.
Naravno, mogućnost izbora.
A stručnost je već neka druga priča, nisu ni oni toliko svi stručni koliko su svi ovi ovamo očajni.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#294 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

Warashii wrote:
Tomahawk11 wrote:Šta ako uzme SK? Ili Arenasport?
Iskreno, radije ću gledati na SK nego na BHT. Imaju stručnije osoblje, kvalitetnije rade.
Naravno, mogućnost izbora.
A stručnost je već neka druga priča, nisu ni oni toliko svi stručni koliko su svi ovi ovamo očajni.
:thumbup:
User avatar
video
Posts: 6758
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#295 Re: SPORT KLUB

Post by video »

Pored toga sto su Javni emiteri, jedan od uslova za prenos ovakvih manifestacija je da emiter salje signal i zemaljskim putem.
Dakle, nemaju SVI gradjani kablovsku, neki i ne znaju sta je SK ili Arena Sport.
Svakako je anarhija na BiH medijskom prostoru, komsije-susedi rade sta im je volja. SP bi 99% bio prisutan u BiH i bez ovog "dila" za sablicencu.
Ispade onda je ovo bolje rijesenje,(napokon je nekome doslo iz guzice u glavu) pa taj nelegalni "preljev" signala preko kabl operatera ozakoniti i pri tome uzeti ozbiljne novce :thumbup:
Sto se tice pitanja gdje gledati - gledaj gdje hoces!
Znam samo da je HD signal koji ce ici sa BHRT-a kudikamo bolji nego onaj koji krajnji korisnici dobivaju putem raznoraznih kabl operatera. Posebno DVB-T2 signal (prima se putem obicne antene, naravno tamo gdje je pokriveno).
Za komentatore nema potrebe objasnjavati.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#296 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

Ja još na BHT nisam pogledao utakmicu da je kvalitet slike bio bolji nego na SK.
Ne kažem, možda to sa SP bude odlično.
User avatar
video
Posts: 6758
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#297 Re: SPORT KLUB

Post by video »

Tomahawk11 wrote:Ja još na BHT nisam pogledao utakmicu da je kvalitet slike bio bolji nego na SK.
Ne kažem, možda to sa SP bude odlično.
Brate (po boji) za ovu gore tvrdnju sam 100%.
Poredi signal koji dobijes preko DVB-C tjunera ili posebno DVB-T2 (koji ide direkno sa BHRT-a)pa ces vidjeti razliku. Kabl operateri degradiraju dobrano signal. Resiveri kao i oprema preko koje nam prosljedjuju signal nije toliko kvalitetna. Moze se reci da to moze kudikamo bolje biti.
Ja recimo kad gledam snimak utakmice sa MojaTV preko resivera i te onda istu tekmu preko DVB-C tjunera :run:
Vjeruj kO da je druga tekma u pitanju!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#298 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

video wrote:
Tomahawk11 wrote:Ja još na BHT nisam pogledao utakmicu da je kvalitet slike bio bolji nego na SK.
Ne kažem, možda to sa SP bude odlično.
Brate (po boji) za ovu gore tvrdnju sam 100%.
Poredi signal koji dobijes preko DVB-C tjunera ili posebno DVB-T2 (koji ide direkno sa BHRT-a)pa ces vidjeti razliku. Kabl operateri degradiraju dobrano signal. Resiveri kao i oprema preko koje nam prosljedjuju signal nije toliko kvalitetna. Moze se reci da to moze kudikamo bolje biti.
Ja recimo kad gledam snimak utakmice sa MojaTV preko resivera i te onda istu tekmu preko DVB-C tjunera :run:
Vjeruj kO da je druga tekma u pitanju!
Moguće, mada sam ja prezadovoljan prenosima na SK Primere i EPL. Ono, kvalitet slike je :shock: a i TV je prva liga, tako da...
A vjerujem ti, baš ću obratiti pažnju kad bude SP.
Nemam Moju TV, pa ne mogu ništa reći po tom pitanju.
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#299 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

BHT HD je daleko kvalitetniji nego li SK HD.
Dešavalo mi se na SK HD kanalu utakmicu emituju u SD formatu.
Ja konkretno nemam zamjerke na HD BHT-a.
User avatar
video
Posts: 6758
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#300 Re: SPORT KLUB

Post by video »

Tomahawk11 wrote:
video wrote:
Tomahawk11 wrote:Ja još na BHT nisam pogledao utakmicu da je kvalitet slike bio bolji nego na SK.
Ne kažem, možda to sa SP bude odlično.
Brate (po boji) za ovu gore tvrdnju sam 100%.
Poredi signal koji dobijes preko DVB-C tjunera ili posebno DVB-T2 (koji ide direkno sa BHRT-a)pa ces vidjeti razliku. Kabl operateri degradiraju dobrano signal. Resiveri kao i oprema preko koje nam prosljedjuju signal nije toliko kvalitetna. Moze se reci da to moze kudikamo bolje biti.
Ja recimo kad gledam snimak utakmice sa MojaTV preko resivera i te onda istu tekmu preko DVB-C tjunera :run:
Vjeruj kO da je druga tekma u pitanju!
Moguće, mada sam ja prezadovoljan prenosima na SK Primere i EPL. Ono, kvalitet slike je :shock: a i TV je prva liga, tako da...
A vjerujem ti, baš ću obratiti pažnju kad bude SP.
Nemam Moju TV, pa ne mogu ništa reći po tom pitanju.
Na ono gore boldirano sam mislio na one utakmice PL koje produkcijski odradi BHRT a za BH Telekom koji je narucilac posla i koje se emituju na platformi MojaTV. Te tekme se poslije, nekad navecer reemitiraju u snimku i budu na BHRT kanalu. Dakle, te tekme koje gledas preko resivera koje nam je isporucio telemach su tehnicki dosta losije od iste koje gledas preko DVB-C tjunera ili CI card a da ne govorim o DVB-T2 signalu koji mozes gledati samo sa obicnom sobnom antenom.
Post Reply