SPORT KLUB

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
drugtito2011
Posts: 2884
Joined: 01/08/2011 18:45

#251 Re: SPORT KLUB

Post by drugtito2011 »

Tomahawk11 wrote:Meni ne smeta javni servis.
Međutim, često sam bio uskraćen za ovaj ili onaj prenos zbog njih.
Često sam imao i nekvalitetan prenos, ali hajde, bar ga je bilo.

SK je kvalitet, a mene kao potrošača bi valjda trebalo da zanima to.
Streamove ne volim ni ja, jbg, vazda nešto fali, štopa, loša slika, nekad sam NBA ganjao, sad SK ima skoro svaku veče neku NBA utakmicu.
Nemoj zezati, sad fakat ima streamova koji rade ko sat. Ne volih ih ni ja, al kad je nužda jbg mora se.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#252 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

drugtito2011 wrote:
Tomahawk11 wrote:Meni ne smeta javni servis.
Međutim, često sam bio uskraćen za ovaj ili onaj prenos zbog njih.
Često sam imao i nekvalitetan prenos, ali hajde, bar ga je bilo.

SK je kvalitet, a mene kao potrošača bi valjda trebalo da zanima to.
Streamove ne volim ni ja, jbg, vazda nešto fali, štopa, loša slika, nekad sam NBA ganjao, sad SK ima skoro svaku veče neku NBA utakmicu.
Nemoj zezati, sad fakat ima streamova koji rade ko sat. Ne volih ih ni ja, al kad je nužda jbg mora se.
Ne kažem da nema, ima, svakako, ali kad je velika potražnja, opada kvalitet.
Naravno, kad se mora, nije ni teško.
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#253 Re: SPORT KLUB

Post by daky585 »

Tomahawk11 wrote:
daky585 wrote:
Tomahawk11 wrote: Kad smo kod toga šta kome štima, ovi iz RS zemlju grizu zbog ovogo da SK prenosi, kod njih je totalni mrak, nemaju na čemu Srbiju da gledaju, hvataju streamove :D
Kakav mrak, vidim da m:tel ima SK a i Total TV. Bar je tako na njihovom sajtu
Da, m:tel ima, ima i Total TV. međutim, nemaju ove kablovske tipa Elta, a recimo Banja Luka je uglavnom na njoj.
Total je više u ruralnim područjima. Ne znam za m:tel, ali vidim da je plač oko utakmica koje SK prenosi.
M:tel je IPTV kao Moja TV tako da je dostupan svima. E to što su neki na Elti ne znači da nemaju mogućnost da pređu na m:tel :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#254 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

Imaju, svakako, samo izgleda ima neki animozitet, a nemaju gdje gledati kad SK uzme prenos.
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#255 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

Bilo kako bilo BHTelecom ce se morati ozbiljno pozabaviti ovim problemom oko SK kanala.
Kada krenu ove utakmice moze da bude puno prelazaka na Telemach.
Dobro su oni ovo smislili.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#256 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

Kako će se pozabaviti?
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#257 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

Jbga ti nemoj odma bit negativan, znas dobro kako se mogu pozabavit i sta sam "hotio" da kazem :)
Uvodjenjem SK kanala u programsku shemu.
Iako su ovi shupci po pitanju toga, ne zna se ko je gori.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#258 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

Nisam negativan, a ne znam koliko je to izvodivo, odnosno koje su prepreke u pitanju.
Da li je samo finansijska ili pak Telemach drži monopol.
Doduše, evo m:tel i Total TV imaju u ponudi, što bi značilo da može i BHTelecom.
Samo, meni se čini da ni njima to dosad nije bilo u interesu.
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#259 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

Ma jeste, nema razloga da ne bude.
Koliko sam ja to pratio i koliko se sjecam najveci problem je bila cijena.
Dugo vremena su Arena na jednoj a SK na drugoj strani drzali monopol.
Ko je imao jednog nije mogao da ima drugog zbog potpisanih ugovora, da se razumijemo nelegalnih.
Na kraju je RAK donio "presudu" u kojoj se sve to ponistava i mora dozvoliti emitovanje obje "TV kuce".
Cijene su ponudili i jedni i drugi s tim sto je SK zabiberio i ovi nisu pristali na cijenu.
Arena vjerujem da je isto bubnula cijenu ali je Telemach pristao, ipak mislim da je Telemach kao United Group ipak daleko jaca i moze to finansijski da sebi priusti.
Tako da Arene imaju kako imaju, dodatno se placaju, jer kako BHTelecom nije prihvatio da odkupe SK ovi ne zure sa pustanjem Arena u rgularni paket.
Tako ja to vidim, ako grijesim neka me neko ispravi.
User avatar
vejza00
Posts: 1438
Joined: 08/08/2011 11:14

#260 Re: SPORT KLUB

Post by vejza00 »

http://telesport.telegram.hr/price/kont ... anizirana/
evo jedan hrvatski clanak o SK i prenosu utakmica njihove reprezentacije na SK, odnosno sta oni misle o tome....jos pazite samo cifre, HRT godisnje ima od pretplate, reklama i ostalih stvari milijardu kuna i opet ni oni se nisu mogli boriti sa SK iako su povecali ponudu za 20% u odnosu na prosle kvalifikacije
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#261 Re: SPORT KLUB

Post by Rugafet »

Ma jadne male pahuljice iz Telecoma. Kako se to neko drznuo pa njima onako nejakima i naivnima rekao da moraju da plate SK ako ga hoce u semi. Stvarno krajnje bezobrazno i necuveno.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#262 Re: SPORT KLUB

Post by It_is_a_Leclerc »

Rugafet wrote:Ma jadne male pahuljice iz Telecoma. Kako se to neko drznuo pa njima onako nejakima i naivnima rekao da moraju da plate SK ako ga hoce u semi. Stvarno krajnje bezobrazno i necuveno.
Netačno. Postoji Udruženje kablovskih operatera u BiH. Sportklub je njima "ponudio" cijenu koja je takva da se može protumačiti samo kao uvođenje monopola (navodno, samo SK bi koštao 40 maraka). Uostalom, Konkurencijsko vijeće FBiH je dalo svoj sud o tome i naložilo vlasništvu Telemacha da svima ponudi SK pod istim uslovima i po istoj cijeni, kao što i nalaže zakon.

E sad, vlasnici te kompanije za zakone ove države zaboli neka stvar.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#263 Re: SPORT KLUB

Post by Mišo_Kovač »

Zašto se Sport Klub (ili bilo koji drugi privatni kanal) posmatra kao esencijalno dobro čiju cijenu treba držati država na nekom nivou koji je pristupačan svima? Privatni biznis, privatni proizvod, cijena može biti visoka koliko je vlasniku ćejf. Kapitalizam.
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#264 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

Mišo_Kovač wrote:Zašto se Sport Klub (ili bilo koji drugi privatni kanal) posmatra kao esencijalno dobro čiju cijenu treba držati država na nekom nivou koji je pristupačan svima? Privatni biznis, privatni proizvod, cijena može biti visoka koliko je vlasniku ćejf. Kapitalizam.
Rečeno ti je iznad.
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#265 Re: SPORT KLUB

Post by Rugafet »

It_is_a_Leclerc wrote: Netačno. Postoji Udruženje kablovskih operatera u BiH. Sportklub je njima "ponudio" cijenu koja je takva da se može protumačiti samo kao uvođenje monopola (navodno, samo SK bi koštao 40 maraka). Uostalom, Konkurencijsko vijeće FBiH je dalo svoj sud o tome i naložilo vlasništvu Telemacha da svima ponudi SK pod istim uslovima i po istoj cijeni, kao što i nalaže zakon.

E sad, vlasnici te kompanije za zakone ove države zaboli neka stvar.
Gdje je to Telecom izdao nekakvo saopstenje/obavijest vezano za ekstra cijenu SK samo za njih? Prve novine ili kako se vec zovu Ace Kabanice i slicna glasila me ne zanimaju. Ako vec tvrdis da se radi o monopolu onda bi trebalo da imas i izvor od Telecoma, ja ne mogu da ga pronadjem. 'Navodno 40 maraka' ne znaci nista.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#266 Re: SPORT KLUB

Post by Mišo_Kovač »

Ništa mi gore nije rečeno, osim da je sport klub skup. Što je sasvim OK ako je svima skup...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#267 Re: SPORT KLUB

Post by It_is_a_Leclerc »

Mišo_Kovač wrote:Zašto se Sport Klub (ili bilo koji drugi privatni kanal) posmatra kao esencijalno dobro čiju cijenu treba držati država na nekom nivou koji je pristupačan svima? Privatni biznis, privatni proizvod, cijena može biti visoka koliko je vlasniku ćejf. Kapitalizam.
Zamalo.
Osim sljedećeg
KS BiH je u decembru 2013. godine kao nadležni organ za konkurenciju donio rješenje kojim je naložilo grupaciji Telemach i njihovoj firmi United media iz Rumunije, da programe Sport Klub omogući svojim konkurentima po transparentnim i nediskriminatorskim uslovima. Odmah po prijemu tog rješenja Telemach je dva puta podigao cijenu Sport Kluba, da u slučaju potpisa ugovora uzmu dvostruko više novca nego što to vrijedi. Ovo rješenje je potvrdio Sud BiH svojom presudom od 14. septembra. 2015. i Apelacioni sud BiH 30. marta 2016. godine. Ukratko, najviši organi pravosuđa BiH presudili su da Telemach mora programe Sport Klub dati svim operaterima. Telemach se, kao što se vidi, oglušio na rješenja najviših sudskih instanci ove države.
Telemachu je nakon ovog izrečena kazna od 300.000 maraka koju United media plaća, ali presudu ne izvršava.
Prevare idu dalje
Telemach je platio kaznu, ali rješenja do danas nisu izvršili. AKOP je već u februaru 2016. zatražio prinudno izvršenje. Da bi to izbjegao, Telemach je u javnost dao cjenovnik po kojem se cijena Sport Kluba navodno promijenila. Dva dana prije donošenja rješenja KS, cijena je promijenjena na fantastičnih 5,26 KM po korisniku mjesečno za HD paket, a za SD su povećali za 3,31 KM.
To je tačno dva puta skuplje od onoga što je KS naložio Telemachu za cijene kanala. Ta prevara bi im gotovo i uspjela, da nije u arhivu KS arhivirana kopija ugovora Telemacha i Total TV izuzeta po službenoj dužnosti. Iz nje se vidi da je Sport Klub dat Telemachu i Total TV-u po cijeni nižoj od dvije KM po korisniku mjesečno i da su prevarom pokušali od ostalih naplatiti te kanale duplo skuplje.
Nakon ovog KS odbija prevaru i nalaže da se SK paket da pod jednakim uslovima svim zainteresiranima. Ali SK to ne želi. Dapače.
Iako su kanale Sport Klub godinama uskraćivali BH Telecom i kablovskim operaterima, te zadnjih godinu dana i HT Mostaru, sada putem politike vrše pritisak na njih kako bi isti 15 dana prije donošenja rješenja o izvršenju prihvatili da umjesto rješenja i izvršenja rješenja dobiju Sport Klub po dvostruko višoj cijeni. To znači, da ako BH Telecom sačeka dvije sedmice da se zaključi izvršenje, za svojih 150 000 korisnika u naredne tri godine bi platili kanale Sport Klub grupaciji Telemach oko deset miliona maraka, a ako bi potpisali ugovor prije izvršenja rješenja, za prava bi platili duplo više.
Eto. To je u najkraćem geneza ovih varalica. Ljudi na sve načine žele održati monpol i prevarati građane ove države.
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#268 Re: SPORT KLUB

Post by Rugafet »

Sve tekstici Ace Kabanice (googlat o kakvoj moralnoj gromadi se radi) koji se tu svako malo vrte u krug. Sve u svemu, nista novo.
Ukratko, telekomovci nece da plate SK i tu je kraj price.
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#269 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

Rugafet wrote:Sve tekstici Ace Kabanice (googlat o kakvoj moralnoj gromadi se radi) koji se tu svako malo vrte u krug. Sve u svemu, nista novo.
Ukratko, telekomovci nece da plate SK i tu je kraj price.
Mozes li ti da kupis novog Mercedesa? Mozes ali neces da platis.
User avatar
Radar71
Posts: 7271
Joined: 21/07/2010 15:43

#270 Re: SPORT KLUB

Post by Radar71 »

Hoće li neko dati džaba mercedesa
User avatar
vejza00
Posts: 1438
Joined: 08/08/2011 11:14

#271 Re: SPORT KLUB

Post by vejza00 »

Warashii wrote:
Rugafet wrote:Sve tekstici Ace Kabanice (googlat o kakvoj moralnoj gromadi se radi) koji se tu svako malo vrte u krug. Sve u svemu, nista novo.
Ukratko, telekomovci nece da plate SK i tu je kraj price.
Mozes li ti da kupis novog Mercedesa? Mozes ali neces da platis.
oni prodaju golfa za cijenu mercedesa....ja bih vise volio da neka kablovkska kuca u bih otkupi neke strane sportske programe...pa nek bira ko hoce SK kod telemacha a ko hoce recimo bein sports ili koje vec mogu nabavit
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#272 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

Ja samo znam da sam sa Telemachom i SK prezadovoljan, ubacili su i Arene i ne plaćam ih ništa više (HD se posebno plaća), sjećam se i nekih vremena mraka, dosta toga se nije imalo gdje gledati, parola snađi se :roll:
Sad bih ja trebao da se borim protiv toga?
Bolan, ja zvao BHTelecom da uključim MojuTV. Mjesec dana prošao - ništa.
Ja opet nazovem, kaže, biće kad vam dođe monter na vrata. Reko, mogu li ja to kako odjaviti? Možeš, kad dođe čovjek na vrata, reci mu da nećeš.
Dobro.
Dolazi čovjek kroz 15 dana, reko ovi tvoji mi rekli da ti kažem kad dođeš da sam odustao.
User avatar
Radar71
Posts: 7271
Joined: 21/07/2010 15:43

#273 Re: SPORT KLUB

Post by Radar71 »

vejza00 wrote:
Warashii wrote:
Rugafet wrote:Sve tekstici Ace Kabanice (googlat o kakvoj moralnoj gromadi se radi) koji se tu svako malo vrte u krug. Sve u svemu, nista novo.
Ukratko, telekomovci nece da plate SK i tu je kraj price.
Mozes li ti da kupis novog Mercedesa? Mozes ali neces da platis.
oni prodaju golfa za cijenu mercedesa....ja bih vise volio da neka kablovkska kuca u bih otkupi neke strane sportske programe...pa nek bira ko hoce SK kod telemacha a ko hoce recimo bein sports ili koje vec mogu nabavit
I opet ništa ne bi dobio
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#274 Re: SPORT KLUB

Post by Rugafet »

vejza00 wrote:oni prodaju golfa za cijenu mercedesa....ja bih vise volio da neka kablovkska kuca u bih otkupi neke strane sportske programe...pa nek bira ko hoce SK kod telemacha a ko hoce recimo bein sports ili koje vec mogu nabavit
Dobro OK. ako je tako, gdje je to Telecom izasao sa zvanicnom obavijesti da im SK trazi toliko i toliko a nekom drugom manje, daj mi link? Ovi acini tekstovi su nista, to valjda znas, tako da je trenutno sve u domenu nagadjanja uz kafu o nekakvim milionskim ciframa.
Evo razmisli, da je li ti normalno da see Telecom ne oglasava povodom toga? Ljudi evo vam dokument u kojem samo nama SK trazi toliko i toliko. Nema, nula. Zasto? Zato sto jednostavno nece da plate.
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#275 Re: SPORT KLUB

Post by Warashii »

Rugafet wrote:
vejza00 wrote:oni prodaju golfa za cijenu mercedesa....ja bih vise volio da neka kablovkska kuca u bih otkupi neke strane sportske programe...pa nek bira ko hoce SK kod telemacha a ko hoce recimo bein sports ili koje vec mogu nabavit
Dobro OK. ako je tako, gdje je to Telecom izasao sa zvanicnom obavijesti da im SK trazi toliko i toliko a nekom drugom manje, daj mi link? Ovi acini tekstovi su nista, to valjda znas, tako da je trenutno sve u domenu nagadjanja uz kafu o nekakvim milionskim ciframa.
Evo razmisli, da je li ti normalno da see Telecom ne oglasava povodom toga? Ljudi evo vam dokument u kojem samo nama SK trazi toliko i toliko. Nema, nula. Zasto? Zato sto jednostavno nece da plate.
Platis Arenu, Discovery, Nat Geo, razne Pink kanale, HBO, Fox i sl. ali eto SK neces.
Post Reply