Šporeti s staklokeramickom plocom

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#76 Re: Šporeti s staklokeramickom plocom

Post by mali_balon »

Naslovnica wrote: 31/01/2021 10:03
mali_balon wrote: 31/01/2021 09:50
Naslovnica wrote: 31/01/2021 09:10 Ima li ko licnog iskustva sa indukcijskim plocama?
Ono sto sam procitao zvuci bolje nego sto se moze zamisliti. :-)


Super su, sve naj naj ali su skupe, skupe popravke ako sta ode nakon graancije, ali ustedis na struji, pocinje odma sa grijanjem i odma se ohladi nakon upotrebe, grije tacnu povrsinu.......jbga racunaj koliko struje trosis ince a koliko bi ustedio da kupis plocu...i moras imati sudje za njih, sudje ima deblje dno
Hvala na odgovoru.
Razmisaljo da kupim ono sa jednom plocom, mozda za vikendice ili cisto da probam da li je sve tako dobro kako zvuci. Oni sa jednom plocom nisu skupi.
Ovako nesto?
https://www.olx.ba/artikal/33747334/fg- ... ca-fs-721/


Ali malo bolje pogledaj jer nasi hahari stavljaju obicne polce pod indukcije googlaj na prozvodjacevoj stranici,nesta mi jeftino za indukciji. Idukcija grije tacnu povrsinu serpe ako je "plata" 10cm znaci grije do 10cm ali ako stavis dzezvu od 5cm grije samo 5cm ne vise.
Ako hoces imas tkz dominu(izgleda ko domina) vidio si na moru, dvije ringle, i imas kombinaciju plin indukcija, ili odje indukcije jedn mala druga veca itd itd
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#77 Re: Šporeti s staklokeramickom plocom

Post by Haris033 »

Indukcija :thumbup:

Uzeli BOSCH prije 4 godine + komplet indukcijskog posuđa od istog proizvođača (3 šerpe različite veličine i tava).
Opcija boost ugrije ulje ili vodu u minuti..
Indukcija je kao da imate plin, samo sto je kuhanje sigurnije praktičnije, čišće i ekonomičnije. :izet:
suspect_zero
Posts: 25765
Joined: 11/10/2008 21:45

#78 Re: Šporeti s staklokeramickom plocom

Post by suspect_zero »

Govorite o šerpama i suđu da je metalno, zar ste na plinski gorionik i onu okruglu električnu ringlu (ja ga zovem kolo) mogli stavljati išta drugo sem metalno suđe???? :shock:

Imam jednu kao gusanu duboku zdjelu i par vatrostalnih, nekako mi bilo logično da su samo za rernu, mada ove vatrostalne nekada znaju puknuti na čistu miru :roll:

Dugo godina koristila onu kombinovanu plin/kola mada sam samo plin koristila....i klela se u plin jer je brz, palačinci i lokumi začas na plinu itd...a onda mi se zgadio,toliko prlja i "ljepi" okolo da samo arfanje pomaže, jednom mi i crijevo puklo pa ga sreća osjetim da curi..
Sada imam ovu običnu, staklokeramičku.....koristim isto suđe kao i do sada, ne čuvam je nešto samo pazim da ne lupnem po njoj, pokipi mi redovno :D ....ohladi se, spužvica i deterđent....ako je baš šta zapelo onda ili arf/dm sredstvo za stakločeramičke

Kada se ova pokvari onda ću gledat da kupim indukcijsku, mada one meni sve na prvu isto izgledaju :oops:
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#79 Re: Šporeti s staklokeramickom plocom

Post by Altsa »

Ne mogu sve serpe na idukcionu plocu. Moraju biti posebne a nisu jeftine kao ni ploca. Medutim indukcione su super stvar i kad budem mijenjao obicnu plocu uzimam indukcionu.
suspect_zero
Posts: 25765
Joined: 11/10/2008 21:45

#80 Re: Šporeti s staklokeramickom plocom

Post by suspect_zero »

Rekoh da na ovoj običnoj staklokeramičkoj koristim isto suđe koje sam i prije na plinu, a ovo da će ići posebno suđe za indukcionu je dobro znati za ubuduće :-D ...da nisam temu pročitala nebi znala da ima razlike između njih, rekoh da su mi iste odokativno :lol:
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#81 Re: Šporeti s staklokeramickom plocom

Post by mali_balon »

suspect_zero wrote: 13/02/2021 13:37 Rekoh da na ovoj običnoj staklokeramičkoj koristim isto suđe koje sam i prije na plinu, a ovo da će ići posebno suđe za indukcionu je dobro znati za ubuduće :-D ...da nisam temu pročitala nebi znala da ima razlike između njih, rekoh da su mi iste odokativno :lol:
Ma lako ti je to skontati ove za indkuciju imaju deblje dno, a pisena dnu serpe imas piktograme koji objasnjavanje gdje sve serpe mogu
Post Reply