Sporazumni razvod - prvo rociste

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#451 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Fudo387 »

Zoya wrote:Šta očekuješ, bistu u bronzi što si svom djetetu mijenjao pelene i prisustvovao njenom odrastanju?
Nije ti palo na pamet da je majka imala post porođajnu depresiju?

Super, slavi :thumbup:
Aaahahahahahaha.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#452 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by moonca »

Image

:lol:
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#453 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Cortado »

Zoya wrote:Ne znam koliko je to baš za slavlja. Na to se gleda kao na jedan od najvećih poraza u životu.
A po cemu to? Ako izuzmemo cinjenicu da su na primitivnom Balkanu najveci zivotni porazi oni koje lokalna mahala proglasi porazom, daj mi navedi jedan jedini razlog zasto je razvod poraz i taboo? Znaci nije ti poraz zivot provesti pored nekoga za koga shvatis u nekom trenutku da tu osobu uopste ne poznajes i da te vuce na dno? Nije poraz nekad u starosti se osvrnuti na svoj zivot i shvatiti da si ga proveo/la pored nekoga ko te ili nije volio ili je nekad usput prestao voljeti, nije cijenio? Nije mi jasno kako ljudi imaju prvo obraza, a drugo hrabrosti, necije odluke tek tako okarakterisati kao ne samo poraz, nego najveci poraz u zivotu. Posebno ljudi na forumu koji niti znaju nesto o tim ljudima i njihovim zivotima. Ovo je ustvari najveci zivotni poraz, biti pun predrasuda i tvrdokornih patrijahalnih stavova. Zalosno :(
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#454 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by gradskadjeca »

Cortado wrote:
Zoya wrote:Ne znam koliko je to baš za slavlja. Na to se gleda kao na jedan od najvećih poraza u životu.
A po cemu to? Ako izuzmemo cinjenicu da su na primitivnom Balkanu najveci zivotni porazi oni koje lokalna mahala proglasi porazom, daj mi navedi jedan jedini razlog zasto je razvod poraz i taboo? Znaci nije ti poraz zivot provesti pored nekoga za koga shvatis u nekom trenutku da tu osobu uopste ne poznajes i da te vuce na dno? Nije poraz nekad u starosti se osvrnuti na svoj zivot i shvatiti da si ga proveo/la pored nekoga ko te ili nije volio ili je nekad usput prestao voljeti, nije cijenio? Nije mi jasno kako ljudi imaju prvo obraza, a drugo hrabrosti, necije odluke tek tako okarakterisati kao ne samo poraz, nego najveci poraz u zivotu. Posebno ljudi na forumu koji niti znaju nesto o tim ljudima i njihovim zivotima. Ovo je ustvari najveci zivotni poraz, biti pun predrasuda i tvrdokornih patrijahalnih stavova. Zalosno :(
Bulls eye
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21561
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#455 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by MarlboroGold »

Ne kontam ovo moralisanje onih koji se nikad nisu razveli ili bili u toj situaciji ovima koji kroz to prolaze ili su prolazili.
Razvod nije poraz i nikad neće biti u većini situacija. Kako je razvod poraz ako se u zajednici više ne može živjeti, ako postoji maltretiranje, nasilje itd?
Ljudi se itekako mijenjaju i to je činjenica.

Jebeš mahalu šta o tome misli.
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#456 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Cortado »

Iako postujem svacije misljenje, ponekad me zabezekne cinjenica da neko tako razmislja :( posebno oni koji razvedene smatraju "robom s greskom" i odmah se okrenu cim cuju da si bio/la u braku. Osipam se od takvih ljudi! Ali me zanima dokle ide njihova granica? Da li bi zoya trpila da je muz svakodnevno klofa jer bi ostavljanje nasilnika smatrala najvecim zivotnim porazom ili bi neki od muskih moralista trpio da mu se zena krese s nekim drugim.
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#457 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by gradskadjeca »

Pa eto, recenicom da se na to gleda je sve receno, izostaje tu vlastito misljenje ili percepcija i vjerovatno iskustvo, vec se stereotipno pristupa problemu i pokusava se rijesiti drustveno uvrijezenim "gledanjem". A znamo u kakvoj je krizi nase drustvo.

Slican problem je moja majka imala koja se takodjer razvela, mene je otac ostavio kada sam imao 3 dana, sta i kako ne ulazim, obostrana je krivica vjerovatno, i uvijek su govorili tada da su djeca iz razvedenih brakova problematicna i da ce imati sa mnom velikih problema. Nije ih bas imala, bilo ih je naravno, ali nista tako opasno.

Kako moja stara kaze pa i mnogi na ovom forumu, bolje dobar razvod nego los brak.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#458 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by todd_smith »

Zoya valjda kontala iz ugla gdje se moze tu nesto spasiti, a ljudi skacu sa broda odmah.

Mislim nadam se da je taj kontekst, ako misli opcenito onda je to gadan mentalitet u kojem neko moze biti, nevezano za Zoyu licno nego opcenito govoreci.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#459 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by dobar osjecaj »

Jedna strana priče jesu ljudi koji možda stvarno, a možda se nama samo čini jer ne znamo sve, lako odustaju od porodice.

Druga strana su ljudi koji upadnu u zamke raznih sociopata. Kad čujem od bliskih ljudi šta su sve prolazili u brakovima, ne mogu nikako na njihove odluke da izađu iz tih brakova gledati kao poraze. Ja zapravo iz svoje pozicije, solidnog integriteta, odgoja i ogromne odgovornosti i prema sebi i prema drugima imam teškoća da pojmim kakvi sve ljudi postoje, kako se lako iživljavaju nad drugim ljudima, kakve sve spletke i mentalne igre igraju. Kad vidim kakvi sve ljudi postoje, zahvalna sam što me u izolaciji mog (danas naveliko ismijavanog) odgoja nije snašlo neko takvo čudovište ili makar kad jesu, što sam im postala nezanimljiva žrtva pa su otišli dalje.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#460 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Tomahawk11 »

Treba razdvojiti te slučajeve razvoda gdje je neko trpio torturu i gdje je bilo nemoguće naći zajednički riječnik i ove letače sa cvijeta na cvijet.
Kaže ženio se tri puta, sa svakom ima djecu, doveo četvrtu, nakon mjesec gdje je, otišla, kurva, :izet: joj majku :? a bila ljubav samo takva :-)
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#461 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by edo_79 »

moonca wrote:Fudu su zamjenili u porodilistu.. :lol: :oops:
zamijenjen za 500 dojč maraka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#462 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by wewa »

joj vise i tortura
zar se mora cekati na zlostavljanje da bi se podvukla crta i odlucilo ici dalje?
ljudi se mijenjaju, oni sretni se mijenjaju zajedno i nabolje, ostali se mijenjaju razlicitim tempom i na razlicite nacine, pa se eto nekad usput izgubi smisao, pa i zelja da se ostane zajedno
hvala Bogu pa postoji razvod

naravno da je sve teze ako su i djeca tu, ali se djeca odgajaju tako da se nauce nositi s najrazlicitijim zivotnim nedacama, nekad je razvod roditelja jedna od njih. ne daj Boze veceg zla.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#463 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Tomahawk11 »

wewa wrote:joj vise i tortura
zar se mora cekati na zlostavljanje da bi se podvukla crta i odlucilo ici dalje?
ljudi se mijenjaju, oni sretni se mijenjaju zajedno i nabolje, ostali se mijenjaju razlicitim tempom i na razlicite nacine, pa se eto nekad usput izgubi smisao, pa i zelja da se ostane zajedno
hvala Bogu pa postoji razvod

naravno da je sve teze ako su i djeca tu, ali se djeca odgajaju tako da se nauce nositi s najrazlicitijim zivotnim nedacama, nekad je razvod roditelja jedna od njih. ne daj Boze veceg zla.
Još gore, mnogi ne ne izađu čak ni nakon zlostavljanja, nego se smišlja 1001 razlog zašto ne izaći, biće bolje, zbog djece, bla bla...i onda završi tragično :roll:
Ima i tih koji se razvode, jer su shvatili da se izgubilo ono zbog čega su došli u brak, pa čak poslije toga ostanu u dobrim odnosima, ali nekako je ljudima poveznica sa razvodom belaj i frka u braku.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65982
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#464 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by _BataZiv_0809 »

alibaba_i_30_godina wrote: Jel' iko od vas dijete razvedenih roditelja? Nije?! Tako da ne znate kako je...ja bih rekao da su insomnija i moonca u pravu.
Otkud ti znas da nije?!
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#465 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by gradskadjeca »

_BataZiv_0809 wrote:
alibaba_i_30_godina wrote: Jel' iko od vas dijete razvedenih roditelja? Nije?! Tako da ne znate kako je...ja bih rekao da su insomnija i moonca u pravu.
Otkud ti znas da nije?!
sesto culo ???, vala se i ja to zapitah
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#466 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Cortado »

dobar osjecaj wrote:Jedna strana priče jesu ljudi koji možda stvarno, a možda se nama samo čini jer ne znamo sve, lako odustaju od porodice.
Pa i to je subjektivni dojam, kada povuci crtu i reci dosta. Ne trpimo svi iste stvari, niti nam je granica do koje mozemo trpiti na istom nivou. Ne vjerujem da postoji bilo ko, ko ce decidno otici od nekoga tek-tako, barem ne srustii brak. ALi ljudi odrastaju i sazrijevaju cijeli zivot. Imam druga kojem je supruga s kojom je bio u super odnosima 14 godina (2 zabavljanja i 12 braka), jedno jutro ustala i samo rekla "Ja odlazim, prerasla sam i tebe i nas". Orkutno cini se, ali kad malo bolje sagledas stvari, njihov zivot je bilo klasicna kolotecina, posao <-> kuca, 2 djece, nista im se u zivotu ne desava. Njemu je to odgovaralo u potpunosti, njoj i ne bas, jer je htjela zivjeti zivot koji se ne svodi na stan i posao. I zasto bi je neko osudjivao. Osudjivao bih je da je to napravila tek-tako, ali godinama mu je ukazivala na te stvari i trazila ovako ili onako da se nesto promjeni. I njemu sam rekao istu stvar kad me pitao za misljenje. Da rezimiram, on se nije promjenio, nasao je neku drugu s kojom zivi na isti nacin, problem je sto je ona kao kopija prethodne, pa je samo pitanje vremena kad ce se istorija ponoviti. Ona je nasla nekoga, zivi zivot koji je ispunjen i dinamican, upravo onako kako je prizeljkivala.
wewa wrote:joj vise i tortura
zar se mora cekati na zlostavljanje da bi se podvukla crta i odlucilo ici dalje?
ljudi se mijenjaju, oni sretni se mijenjaju zajedno i nabolje, ostali se mijenjaju razlicitim tempom i na razlicite nacine, pa se eto nekad usput izgubi smisao, pa i zelja da se ostane zajedno
hvala Bogu pa postoji razvod

naravno da je sve teze ako su i djeca tu, ali se djeca odgajaju tako da se nauce nositi s najrazlicitijim zivotnim nedacama, nekad je razvod roditelja jedna od njih. ne daj Boze veceg zla.
Naravno da ne treba! Treba znati svoje granice i imati za sebe dovoljno postovanja i hrabrosti suprostaviti se primitivnoj i ucmaloj okolini.
Tomahawk11 wrote:Treba razdvojiti te slučajeve razvoda gdje je neko trpio torturu i gdje je bilo nemoguće naći zajednički riječnik i ove letače sa cvijeta na cvijet.
Kaže ženio se tri puta, sa svakom ima djecu, doveo četvrtu, nakon mjesec gdje je, otišla, kurva, :izet: joj majku :? a bila ljubav samo takva :-)
Ne zaboravi da je najlakse biti general poslije bitke. I ti prividni slucajevi gdje pojedinci lete kao s cvijeta na cvijet imaju neku pozadinu, ovakvu ili onakvu. U tom slucaju je vjerovatno ta zena imala hrabrosti ucinti nesto za sebe. I naravno, balkanski, cim te zena napusti, odmah je kurva, drolja, ovakva i onakva, iako je samo shvatila da zivi s gubitnikom (s njene tacke gledista) sto je sasvim dovoljno da digne sidro i ode.
sumirprimus
Posts: 81413
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#467 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by sumirprimus »

cuj ne svodi na kucu poso i djecu :lol:
pa mala bi u provode jbte :lol:
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#468 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by Cortado »

sumirprimus wrote:cuj ne svodi na kucu poso i djecu :lol:
pa mala bi u provode jbte :lol:

Ako je to prvo sto ti je palo na pamet, ocito je da nemamo o cemu razgovarati. Mogao si jednostavno i ne dogovoriti.
sumirprimus
Posts: 81413
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#469 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by sumirprimus »

naravno da mi je to prvo palo na pamet. poznavajuc nas svijet, sebican, licemjeran i nedozreo sam po sebi, jasta ..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#470 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by moonca »

gradskadjeca wrote:Pa eto, recenicom da se na to gleda je sve receno, izostaje tu vlastito misljenje ili percepcija i vjerovatno iskustvo, vec se stereotipno pristupa problemu i pokusava se rijesiti drustveno uvrijezenim "gledanjem". A znamo u kakvoj je krizi nase drustvo.

Slican problem je moja majka imala koja se takodjer razvela, mene je otac ostavio kada sam imao 3 dana, sta i kako ne ulazim, obostrana je krivica vjerovatno, i uvijek su govorili tada da su djeca iz razvedenih brakova problematicna i da ce imati sa mnom velikih problema. Nije ih bas imala, bilo ih je naravno, ali nista tako opasno.

Kako moja stara kaze pa i mnogi na ovom forumu, bolje dobar razvod nego los brak.
Nisam sigurna ,da li sam ti sve postove procitala--ali citajuci tvoje odgovore, i pored toga kroz sta licno prolazis i 'nashe pametovanje' ostajes pri sebi.
Sad se pitam, sta se desilo sa tvojom suprugom. Vjerujem da nije bila ista osoba s kojom si se zabavljao, no I Zoya je pomenula post-porodjajno stanje--gdje neke zene(porodjaj to pokrene kod nekih) izgleda iz nekog razloga izgube razum. Moguce da je ona imala ''cudno' ponasaje i dok ste se zabavljali-no od zaljublenosti , mi to svesno zanemarimo.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21561
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#471 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by MarlboroGold »

A možda jednostavno nije bila spremna za dijete i da je zbog toga bila svo vrijeme u depresiji, ali je to krila, pa je na kraju odlučila otići jer sa time nije znala drugačije izaći na kraj. Ni prvi ni posljednji put da se to dešava da neko od supružnika jednostavno ode.
sumirprimus
Posts: 81413
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#472 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by sumirprimus »

MarlboroGold wrote:A možda jednostavno nije bila spremna za dijete i da je zbog toga bila svo vrijeme u depresiji, ali je to krila, pa je na kraju odlučila otići jer sa time nije znala drugačije izaći na kraj. Ni prvi ni posljednji put da se to dešava da neko od supružnika jednostavno ode.
pa sebicnjaci cuj nije spremna, umorila se, depra :lol:
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#473 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by gradskadjeca »

moonca wrote:
Nisam sigurna ,da li sam ti sve postove procitala--ali citajuci tvoje odgovore, i pored toga kroz sta licno prolazis i 'nashe pametovanje' ostajes pri sebi.
Sad se pitam, sta se desilo sa tvojom suprugom. Vjerujem da nije bila ista osoba s kojom si se zabavljao, no I Zoya je pomenula post-porodjajno stanje--gdje neke zene(porodjaj to pokrene kod nekih) izgleda iz nekog razloga izgube razum. Moguce da je ona imala ''cudno' ponasaje i dok ste se zabavljali-no od zaljublenosti , mi to svesno zanemarimo.
Ovdje je prvi post moje storije, ti si mi upravo prva i odgovorila oko 5 ujutro

https://forum.klix.ba/svi-mi-razvedeni- ... 3s975.html
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#474 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by todd_smith »

kljucni faktor je bio taj da godinama niste imali nikakav fizicki odnos, sto si i sam rekao.

ona ima potrebe koje ti ne zelis niti imas interesa zadovoljiti, kao sto si i sam rekao

znaci i ti si kriv jer ne odgovaras kao partner, to sto je ona odlucila da nastavi brak dok trazi drugog to je na njenu dusu

ali da je cisto i glat njena krivica nije. 70-30 njena ako cemo realno
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#475 Re: Sporazumni razvod - prvo rociste

Post by insomnia78 »

:lol:
Post Reply