Sporazum tuzioca i okrivljenog! 2,5 godina za ubistvo!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#1 Sporazum tuzioca i okrivljenog! 2,5 godina za ubistvo!

Post by jefferson »

E ovo je vise prevrsilo svaku mjeru!
Tuzilac u zenici je sklopio sporazum sa odbranom okrivljenog Karl Sajzera koji je 8. Novembra 2007, tokom ludjacke voznje na M17, sa vise od tri promila alkohola u krvi, bjezeci od policije ubio nevinu djevojku iz Zavidovica za volanom Golfa.
Prenosim komplet text sa http://dzonlic.blogspot.com/ a ko hoce da vidi slike ovog stravicnog udesa neka ide na tu stranicu!
Zemljo otvori se da svi propadnemo zajedno.
Poserem se na diplomu, etiku i moral nasih tuzioca i sudija!
Ako ovo sud u zenici prihvati, onda stvarno za nas nema nikakve nade!
text:

Sporazum?



Austrijanac Karl Sajzer (Seiser) se neće naći na optuženičkoj klupi Kantonalnog suda u Zenici u petak 8. februara, jer su njegova odbrana i Tužilaštvo ZDK, kojeg zastupa tužilac Saša Sarajlić, postigli sporazum o izricanju kazne od dvije i po godine zatvora po optužnici zbog saobraćajne nesreće koju je izazvao Austrijanac na magistralnom putu M 17, 8. novembra prošle godine kod Zenice, potvrđeno nam je u Tužilaštvu ZDK.
Kantonalno tužilaštvo je podiglo, a sud potvrdio optužnicu za teško krivično djelo djelo protiv sigurnosti saobraćaja, protiv Austrijanca koji je izazvao nesreću u kojoj je poginula Safeta Ibrić iz Zavidovića. Krivičnim zakonom Federacije je predviđena kazna za ovo djelo od tri do dvadeset godina zatvora, a Sajzer se nalazi, nakon što se izjasnio da "nije kriv", čeka u Stacionaru KPZ-a Zenica.
- Oštećeni, suprug stradale, Kasim ibrić je prihvatio odštetu koja mu je ponuđena od strane optuženog, a danas je upoznat i sa predviđenom visinom kazne u Sporazumu, kazao je za naš list tužilac Saša Sarajlić. Međutim, otac stradale Safet Klinčević "kaže da ne prihvata da se sva krivica na kraju svali na nevino ubijenu Safetu".
- Angažovan je vještak koji tvrdi da je Sajzer vozio samo 70 kilometara, što je žalosno, kad se vide razbijena auta i kazaljka na kilometar-satu na 130 kilometara. Svi znaju da je nađeno više od tri promila alkohola, da je divljao po cesti, da ga je policija pokušavala zaustaviti, da je bježao. Sad su to sve olakšavajuće izokrenute činjenice. Ozbiljan sam i ako se sporazum prihvati, a on bude osuđen na manju od minimalne kazne, zapaliti ću se pred Tužilaštvom, pa će tužilac nositi na duši dvije, umjesto jedne osobe, kazao nam je Kličnević.
Sajzerovi advokati Jasminka Jovišević i Jadranka Ivanović iz Banja Luke su ponudili su jemstvo za svog klijenta sudu, tražeći da se brani sa slobode, pa ako se prihvati ponuđenih 40.000 eura, moguće je da Sajzer, jer se rdi o manjoj kazni, do njene pravosnažnosti već napusti BiH, a time i priliku da odsluži kaznu u bh. zatvorima.
U Kantonalnom Tužilaštvu nam je rečeno da je "postignuta kazna primjerena sudskoj praksi", te da je Sajzeru olakšavajuća okolnost to što je postigao sporazum sa oštećenim prije početka suđenja, te da je i sam povrijeđen u nesreći.
Iako je Kolegij Tužilaštva ZDK dao saglasnost na sarajlićev prijedlog, saznajemo da je saglasnost samo "prećutna", te da su drugi tužioci kolegi savjetovali "da u ovako medijski eksponiranim slučajevima nije trebao ni ići na sporazum", ali da niko nije otvoreno "ustao protiv izleta" tužioca Sarajlića


Autor texta: A. Dzonlic
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#2

Post by ins »

Da se isto ovo desilo u Kantonu Sarajevo pustili bi ga iz pritvora peti dan poslije udesa pa ne bi ni ove dvije i po godine odradio... :x
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#3

Post by jefferson »

ins wrote:Da se isto ovo desilo u Kantonu Sarajevo pustili bi ga iz pritvora peti dan poslije udesa pa ne bi ni ove dvije i po godine odradio... :x
Ovo samo okazuje da su nasi tuzioci i sudije se spremne prodati samo zato sto neko dolazi iz zapadne zemlje. Nemora znaciti ni da je tuzioc dobio pare. Ma ovo mi se gadi, zakakve pare rade tuzioci i sudije da bi ovo uradili!
Niko se nece ni pocesati zbog ovog, a cijela se frka digla oko Abu Hamze i njegove deportacije!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4

Post by Alfons Kauders »

jefferson wrote:
ins wrote:Da se isto ovo desilo u Kantonu Sarajevo pustili bi ga iz pritvora peti dan poslije udesa pa ne bi ni ove dvije i po godine odradio... :x
Ovo samo okazuje da su nasi tuzioci i sudije se spremne prodati samo zato sto neko dolazi iz zapadne zemlje. Nemora znaciti ni da je tuzioc dobio pare. Ma ovo mi se gadi, zakakve pare rade tuzioci i sudije da bi ovo uradili!
Niko se nece ni pocesati zbog ovog, a cijela se frka digla oko Abu Hamze i njegove deportacije!
samo se nadam da ce tuzioca ili nekog iz njegove porodice zadesiti puuuno gora sudbina od ove jadnice, da malo razmisli o svemu...

a taj skot bi u austriji dobio 2.5 godine da je pijan zgazio necijeg psa... mamu mu jebem sto ga okoti...
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#5

Post by Fiore »

Puna usta evropske srece i blagostanja.. sve strane "ischerat" iz zemlje definitivno.. 8-)
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#6

Post by jefferson »

Alfons Kauders wrote:
jefferson wrote:
ins wrote:Da se isto ovo desilo u Kantonu Sarajevo pustili bi ga iz pritvora peti dan poslije udesa pa ne bi ni ove dvije i po godine odradio... :x
Ovo samo okazuje da su nasi tuzioci i sudije se spremne prodati samo zato sto neko dolazi iz zapadne zemlje. Nemora znaciti ni da je tuzioc dobio pare. Ma ovo mi se gadi, zakakve pare rade tuzioci i sudije da bi ovo uradili!
Niko se nece ni pocesati zbog ovog, a cijela se frka digla oko Abu Hamze i njegove deportacije!
samo se nadam da ce tuzioca ili nekog iz njegove porodice zadesiti puuuno gora sudbina od ove jadnice, da malo razmisli o svemu...

a taj skot bi u austriji dobio 2.5 godine da je pijan zgazio necijeg psa... mamu mu jebem sto ga okoti...
Pa o tome govorim. Cijela se bosna digla zbog Abu Hamze, a frajer ubio zenu i tuzilac sporazum pravi! Gdje su sad demonstracije.
On ako dobije 2,5 godina bit ce pusten na slobodu jer je kazna ispod 5 godina, sto znaci da ga BiH i zatvor nikad nece vidjet!
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#7

Post by jefferson »

Alfons Kauders wrote:
jefferson wrote:
ins wrote:Da se isto ovo desilo u Kantonu Sarajevo pustili bi ga iz pritvora peti dan poslije udesa pa ne bi ni ove dvije i po godine odradio... :x
Ovo samo okazuje da su nasi tuzioci i sudije se spremne prodati samo zato sto neko dolazi iz zapadne zemlje. Nemora znaciti ni da je tuzioc dobio pare. Ma ovo mi se gadi, zakakve pare rade tuzioci i sudije da bi ovo uradili!
Niko se nece ni pocesati zbog ovog, a cijela se frka digla oko Abu Hamze i njegove deportacije!
samo se nadam da ce tuzioca ili nekog iz njegove porodice zadesiti puuuno gora sudbina od ove jadnice, da malo razmisli o svemu...

a taj skot bi u austriji dobio 2.5 godine da je pijan zgazio necijeg psa... mamu mu jebem sto ga okoti...
Sasa Sarajlic, ime revnosnog tuzioca-birokrate :x
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#8

Post by jefferson »

Nadam se da se Adnan Dzonlic nece ljutit sto sam preuzeo njegove slike (slike su sa http://dzonlic.blogspot.com):

Image

Image
User avatar
olduser
Posts: 361
Joined: 02/01/2008 16:16
Location: forum/ucp.php?i=164

#9

Post by olduser »

pa ovo nije normalno sta rade...

:x :x
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#10

Post by obuca »

suprug preminule je prihvatio odstetu od strane okrivljenog :x pa zar ima odsteta :x jel on normalan umjesto da progoni ovo austrijsko govno on uzima malo love :x i pojeo vuk magarca a zene nemaaaaaaaaaaaaaaaaaa
User avatar
Truba
Posts: 81779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11

Post by Truba »

obuca wrote:suprug preminule je prihvatio odstetu od strane okrivljenog :x pa zar ima odsteta :x jel on normalan umjesto da progoni ovo austrijsko govno on uzima malo love :x i pojeo vuk magarca a zene nemaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a što se mi nerviramo ako je suprug prihvatio odštetu...



recimo da sam ja otac preminule a nema ona djece... sad bih lagano zeta odveu u planinu i mesec dana ga sekao :x
elk
Posts: 2804
Joined: 14/08/2006 12:03

#12

Post by elk »

pa puno je dobio.da je uzeo mr. karkina za advokata dobio bi 6 mjeseci, i to uslovno. pustite nase ublehe, za svjesno ubistvo se dobije 10 godina, izađe nakon 7 i živio. amerika je tu zakon. za silovanje ili dlanje droge dobijes duplo više, nego kad kod nas hladno ubiješ čovjeka.
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#13

Post by kijameta »

komi wrote:
obuca wrote:suprug preminule je prihvatio odstetu od strane okrivljenog :x pa zar ima odsteta :x jel on normalan umjesto da progoni ovo austrijsko govno on uzima malo love :x i pojeo vuk magarca a zene nemaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a što se mi nerviramo ako je suprug prihvatio odštetu...



recimo da sam ja otac preminule a nema ona djece... sad bih lagano zeta odveu u planinu i mesec dana ga sekao :x
Mrzi me traziti krivicni zakonik ali po sjecanju 2,5 godine za saobracajnu nesrecu nije uopste malo,cini mi se da je maksimalna 5 god.Saobracajna nesreca sa smrtnim ishodom se nigdje u svijetu ne rangira kao ubistvo.
Osim toga doslo je do nagodbe sa ostecenom stanom,koja je primila pare.
Sad koliko je to moralno-amoralno,ipak je to licna stvar ostecenog.
A procitao sa da se otac poginule ne slaze sa nagodbom i priprema samospaljivanje.
To be conitued.Ocito.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#14

Post by jefferson »

kijameta wrote:
komi wrote:
obuca wrote:suprug preminule je prihvatio odstetu od strane okrivljenog :x pa zar ima odsteta :x jel on normalan umjesto da progoni ovo austrijsko govno on uzima malo love :x i pojeo vuk magarca a zene nemaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a što se mi nerviramo ako je suprug prihvatio odštetu...



recimo da sam ja otac preminule a nema ona djece... sad bih lagano zeta odveu u planinu i mesec dana ga sekao :x
Mrzi me traziti krivicni zakonik ali po sjecanju 2,5 godine za saobracajnu nesrecu nije uopste malo,cini mi se da je maksimalna 5 god.Saobracajna nesreca sa smrtnim ishodom se nigdje u svijetu ne rangira kao ubistvo.
Osim toga doslo je do nagodbe sa ostecenom stanom,koja je primila pare.
Sad koliko je to moralno-amoralno,ipak je to licna stvar ostecenog.
A procitao sa da se otac poginule ne slaze sa nagodbom i priprema samospaljivanje.
To be conitued.Ocito.
Malo si se zajebao, ovo je ubistvo sa predumisljajem.
Frajer je bjezao od policije, probio tri blokade (a i to se treba ispitati kako) imao vise od tri promila u krvi.
Ovo se netretira kao klasicna saobracajna nesreca nigdje u svijetu pa ni kod nas!
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#15

Post by Miki123 »

jefferson wrote:
kijameta wrote:
komi wrote: a što se mi nerviramo ako je suprug prihvatio odštetu...



recimo da sam ja otac preminule a nema ona djece... sad bih lagano zeta odveu u planinu i mesec dana ga sekao :x
Mrzi me traziti krivicni zakonik ali po sjecanju 2,5 godine za saobracajnu nesrecu nije uopste malo,cini mi se da je maksimalna 5 god.Saobracajna nesreca sa smrtnim ishodom se nigdje u svijetu ne rangira kao ubistvo.
Osim toga doslo je do nagodbe sa ostecenom stanom,koja je primila pare.
Sad koliko je to moralno-amoralno,ipak je to licna stvar ostecenog.
A procitao sa da se otac poginule ne slaze sa nagodbom i priprema samospaljivanje.
To be conitued.Ocito.
Malo si se zajebao, ovo je ubistvo sa predumisljajem.
Frajer je bjezao od policije, probio tri blokade (a i to se treba ispitati kako) imao vise od tri promila u krvi.
Ovo se netretira kao klasicna saobracajna nesreca nigdje u svijetu pa ni kod nas!
Ti si se zajebo malo više. Da bi bio umišljaj on je moro planirati da će ubiti baš tu osobu, sjesti u auto i onda je NAMJERNO zgaziti. Ovo što si naveo se desilo poslije izvršenja kriv.djela, tako da je to za sebe posebno kriv. djelo.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#16

Post by jefferson »

Miki123 wrote:
jefferson wrote:
kijameta wrote: Mrzi me traziti krivicni zakonik ali po sjecanju 2,5 godine za saobracajnu nesrecu nije uopste malo,cini mi se da je maksimalna 5 god.Saobracajna nesreca sa smrtnim ishodom se nigdje u svijetu ne rangira kao ubistvo.
Osim toga doslo je do nagodbe sa ostecenom stanom,koja je primila pare.
Sad koliko je to moralno-amoralno,ipak je to licna stvar ostecenog.
A procitao sa da se otac poginule ne slaze sa nagodbom i priprema samospaljivanje.
To be conitued.Ocito.
Malo si se zajebao, ovo je ubistvo sa predumisljajem.
Frajer je bjezao od policije, probio tri blokade (a i to se treba ispitati kako) imao vise od tri promila u krvi.
Ovo se netretira kao klasicna saobracajna nesreca nigdje u svijetu pa ni kod nas!
Ti si se zajebo malo više. Da bi bio umišljaj on je moro planirati da će ubiti baš tu osobu, sjesti u auto i onda je NAMJERNO zgaziti. Ovo što si naveo se desilo poslije izvršenja kriv.djela, tako da je to za sebe posebno kriv. djelo.
Malo si se ti zajebao. Pogledaj u kakvom stanju je vozio i kojom brzinom.
Preko tri promila, 130km/h u zoni 70km/h, bjezeci od policije!
Njega niko nije tjerao da pije pa da vozi!
On je svjesno se napio pa sjeo za volan i znajuci za moguce posljedice izazvao ovo sto je izazvao!
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#17

Post by kijameta »

Nije ubistvo sa umisljajem,pa nije ni poznavao zenu.Radi se o dva krivicna djela za koja se moze izreci jedinstvena kazna.Sad ne znam razlog zasto je bjezao od policije ali ako je izazvao nesrecu bjezeci od policije,to daje novi element prici.U tom slucaju i MUP je sigurno zainteresiran da se sve sto prije zavrsi.Da se ne prica kako je policija glumila Mad Max-a i to bez uspjeha na ustrb sigurnosti gradzana.
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#18

Post by Miki123 »

jefferson wrote:
Miki123 wrote:
jefferson wrote: Malo si se zajebao, ovo je ubistvo sa predumisljajem.
Frajer je bjezao od policije, probio tri blokade (a i to se treba ispitati kako) imao vise od tri promila u krvi.
Ovo se netretira kao klasicna saobracajna nesreca nigdje u svijetu pa ni kod nas!
Ti si se zajebo malo više. Da bi bio umišljaj on je moro planirati da će ubiti baš tu osobu, sjesti u auto i onda je NAMJERNO zgaziti. Ovo što si naveo se desilo poslije izvršenja kriv.djela, tako da je to za sebe posebno kriv. djelo.
Malo si se ti zajebao. Pogledaj u kakvom stanju je vozio i kojom brzinom.
Preko tri promila, 130km/h u zoni 70km/h, bjezeci od policije!
Njega niko nije tjerao da pije pa da vozi!
On je svjesno se napio pa sjeo za volan i znajuci za moguce posljedice izazvao ovo sto je izazvao!
Neću da se prepirem. Pitaj nekog ko studira pravo, ili potraži definiciju umišljaja na netu, pa onda uzmi krivični zakon fbih pa ćeš vidjeti :)
nemoj lupati gluposti.


Nadam se da će sud odbaciti sporazum, a suprugu poginule treba muda odrezat.
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#19

Post by bice_bice »

cije je prezime Seiser?
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#20

Post by van Basten »

neće on ni dana odležati :x
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#21

Post by jefferson »

kijameta wrote:Nije ubistvo sa umisljajem,pa nije ni poznavao zenu.Radi se o dva krivicna djela za koja se moze izreci jedinstvena kazna.Sad ne znam razlog zasto je bjezao od policije ali ako je izazvao nesrecu bjezeci od policije,to daje novi element prici.U tom slucaju i MUP je sigurno zainteresiran da se sve sto prije zavrsi.Da se ne prica kako je policija glumila Mad Max-a i to bez uspjeha na ustrb sigurnosti gradzana.
On je izazvao udes nakon sto je jurio po M17, kada ga je policija pokusala zaustaviti nije stao, probio tri blokade, preticao na PUNOJ liniji pri 130 km/h gdje je ogranicenje 70km/h!
Imal krivicne odgovornosti? Neznam, prosudite sami:

Krivična odgovornost

Član 12.

(1) Krivično je odgovoran učinitelj koji je uračunljiv i kriv za učinjeno krivično djelo.

(2) Učinitelj je kriv ako je krivično djelo učinio s umišljajem.

(3 ) Učinitelj je kriv i ako je krivično djelo učinio iz nehata, samo ako to zakon izričito određuje.

Uračunljivost

Član 13.

(1) Nije uračunljiv učinitelj koji u vrijeme izvršenja krivičnog djela nije mogao shvatiti značaj svog djela ili nije mogao upravljati svojim postupcima

zbog trajne ili privremene duševne bolesti, privremene duševne poremećenosti ili zaostalog duševnog razvoja (neuračunljivost).

(2) Učinitelj krivičnog djela čija je sposobnost da shvati značaj svog djela ili sposobnost da upravlja svojim postupcima bila bitno smanjena zbog

nekog stanja iz stava 1. ovog člana može se blaže kazniti (bitno smanjena uračunljivost).

(3) Krivično je odgovoran učinitelj krivičnog djela koji je upotrebom alkohola, droga ili na drugi način doveo sebe u stanje u kome nije mogao shvatiti značaj svog djela ili upravljati svojim postupcima, ako je prije nego što se doveo u to stanje djelo bilo obuhvaćeno njegovim umišljajem ili je u odnosu prema krivičnom djelu kod njega postojao nehat a zakon za takvo djelo predviđa krivičnu odgovornost i za nehat.
Umišljaj

Član 14.

Krivično djelo je učinjeno s umišljajem kad je učinitelj bio svjestan svog djela i htio njegovo izvršenje, ili kad je bio svjestan da zbog njegovog činjenja ili nečinjenja može nastupiti zabranjena posljedica, ali je pristao na njezino nastupanje
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#22

Post by xon_sa »

Ma mnogo je to, treba ga na uslovnu pustit :roll:
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#23

Post by IlijaLadin »

Katastrofa našeg sudstva se nastavlja.

Onaj ko je upućen u ispijanja kafa po službenim prostorijama kantonalnog suda a onda šurovanja sudac, advokat, tužitelj, može samo zakljlučiti kako je sve to jedna normalna stvar - UOBIČAJENA SUDSKA PRAKSA.

SIlovanje maloljetne mentalno zaostale djevojke u Mjedanu u Tuzli i kazna izrečena izgrednicima, kazna (nikakva) vandalima iz reda fukara u Srebreniku u prodavnici, Kazna zatvira od 12 godina za ubistvo s predumisljajem, uz mogucnost pustanja pri primjernom vladanju i mogucnost da iz zatvora na vikend odlaze i teški prekršitelji Zakona...

S*anje u bojama...
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#24

Post by campa_xxx »

Ja apelujem na zatvorenike da mu zagorcaju te 2 i po godine u zatvoru, da mu budu kao 25...ja sam imao problema sa strancima i za obicni mali udes ja dobijem po dzepu 1600KM :x :x :x
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#25

Post by jefferson »

campa_xxx wrote:Ja apelujem na zatvorenike da mu zagorcaju te 2 i po godine u zatvoru, da mu budu kao 25...ja sam imao problema sa strancima i za obicni mali udes ja dobijem po dzepu 1600KM :x :x :x
Dzaba apelovanje, ako je kazna ispod 5g, osudjeni se pusta na slobodu do pravosnaznosti presude!
Tj. BiH nikad vise nece vidjeti tog "covjeka!"
Post Reply