Spor između Makedonije i Grčke

radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#451 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by radostan dan »

AleksoMKD wrote:
Inace odricanje identiteta (ne antickog "antickog" vec pravog) je u punom toku, na primer Bugarska to koristi i uz svesrdnu pomoc Zaeva nam je uvalila kurac u dupe i jebe ne vadi.

Zaev ce najverovatnije izgubiti sledece izbore zbog gorenavedene korupcije i pisanja po drzavi i identitetu.

Nisam mogao da verujem da neka vlast moze biti korumpiranija i nesposobnija od bande pod Gruevskim no evo, Zaev i ekipa su uz puno truda uspeli da budu korumpiraniji i nesposobniji.

Sve u svemu vlada teska apatija, godisnje se iseli oko 23 - 24.000 ljudi samo u EU (uglavnom mladi) i da nas sutra okupira neka strana sila ne bi niko mrdnuo malim prstom.
ako ti je za utjehu, na klix forumu imaš potvrdu da je sve to dobro za tvoje dobro. :mrgreen:
isti je inače poznat po tome da mu je omiljena disciplna - mlaćenje gloginja tuđim kurcem.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7548
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#452 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by AleksoMKD »

radostan dan wrote: ako ti je za utjehu, na klix forumu imaš potvrdu da je sve to dobro za tvoje dobro. :mrgreen:
isti je inače poznat po tome da mu je omiljena disciplna - mlaćenje gloginja tuđim kurcem.
Ma znam da kolge misle najbolje i na papiru izgleda dobro narocito kada politicar to "objasni" ali realno buducnost nam ne izgleda dobra.
radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#453 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by radostan dan »

kolege ti poziciju i želje prave na osnovu odnosa makedonije spram srbije....u 90 posto slučajeva. :mrgreen:
zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#454 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by zilog »

AleksoMKD wrote:
zilog wrote: Alekso, kako ti danas izgleda tvoja tadasnja zabrinutost?
Ulazimo u NATO 99,9%.

Verovatno necemo uci u EU, prvo jer je EU umorna od prosirenja, drugo jer ne ispunjavamo minimum uslova za pocetak pregovora (nezavisno sudstvo i vladavina prava) i trece jer nas momentalno drmaju veliki skandali povezani sa korupcijom gde su umesani najvisi drzavni zvanicnici, sudije i javni tuzioci kao i vise biznismena ukljucujuci multimilionere.

Inace odricanje identiteta (ne antickog "antickog" vec pravog) je u punom toku, na primer Bugarska to koristi i uz svesrdnu pomoc Zaeva nam je uvalila kurac u dupe i jebe ne vadi.

Zaev ce najverovatnije izgubiti sledece izbore zbog gorenavedene korupcije i pisanja po drzavi i identitetu.

Nisam mogao da verujem da neka vlast moze biti korumpiranija i nesposobnija od bande pod Gruevskim no evo, Zaev i ekipa su uz puno truda uspeli da budu korumpiraniji i nesposobniji.

Sve u svemu vlada teska apatija, godisnje se iseli oko 23 - 24.000 ljudi samo u EU (uglavnom mladi) i da nas sutra okupira neka strana sila ne bi niko mrdnuo malim prstom.
Po cemu se manifestuje to pisanje po identitetu? Nije valjda dvojezicnost u Sobranju toliko strasna?

U NATO idete, a to ti je bila glavna briga da ce vas Grci izraditi. Cujem i da je priznanje autokefalnosti MPC na vidiku...
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7548
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#455 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by AleksoMKD »

radostan dan wrote:kolege ti poziciju i želje prave na osnovu odnosa makedonije spram srbije....u 90 posto slučajeva. :mrgreen:
Vidi, zelim i ja da udjemo u NATO, mislim da je to garant teritorijalnog integriteta Makedinije, ali fakt je da je Makedonija, Srbija, Bosna i Hercegovina i neke okolne zemlje jako korumpirana sredina i ja ne vidim neku svetlu buducnost.

Pre svega zahvaljujuci ovdasnjim vlastima. Da mi nismo geografski locirani na Evropskom kontinentu ovde bi bio Mad Max.
zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#456 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by zilog »

radostan dan wrote:kolege ti poziciju i želje prave na osnovu odnosa makedonije spram srbije....u 90 posto slučajeva. :mrgreen:
Kao sto postoje kolege koje bistre i regionalnu i globalnu politiku na osnovu odnosa prema Srbiji i Srbima... :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7548
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#457 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by AleksoMKD »

zilog wrote: Po cemu se manifestuje to pisanje po identitetu? Nije valjda dvojezicnost u Sobranju toliko strasna?

U NATO idete, a to ti je bila glavna briga da ce vas Grci izraditi. Cujem i da je priznanje autokefalnosti MPC na vidiku...
Dvojezicnost je nista posebno, sto se mene tice neka bude i 14 jezicnost ili koliko god ima manjina ovde.

Imam starije rodjake se secaju kada su ih Bugarske vlasti bicevali, tukli a bogami i neke streljali zato sto su se smatrali Makedoncima i nisu hteli biti bugari a sada Zajko menja istoriju da smo maltene Bugari

MPC je obicna mafija posle smrti poglavara G.G Mihaila (kao i IVZ Makedonije odkako Hadji Jakub Selimovski nije reis) tako da to nije bitno. Trebali su ostat na svome pa ko zeli nek priznaje a ko ne zeli neka im je sa srecom.
zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#458 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by zilog »

AleksoMKD wrote: a sada Zajko menja istoriju da smo maltene Bugari
Ovo mi je novo. Ima li neki link?
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7548
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#459 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by AleksoMKD »

zilog wrote:
AleksoMKD wrote: a sada Zajko menja istoriju da smo maltene Bugari
Ovo mi je novo. Ima li neki link?
https://www.mkd.mk/makedonija/politika/ ... o-bugarija

На прашањето дали конечно двете земји ќе се договорат чие е Илинденското востание, Заев нагласи дека тоа е дел од нашата заедничка историја.

https://www.pravdiko.mk/zaev-go-objavi- ... -bugarija/

Во членовите што беа третирани како контроверзии во јавноста стои дека ќе се формира заедничка мултидисциплинарна комисија за историја и за образовни прашања, која ќе даде толкување на историските настани засновано на историски извори. Таа ќе поднесува извештај еднаш годишно пред владите на двете земји.

Znaci da ce Bugarska odlucivati sta je Makedonska istorija.
radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#460 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by radostan dan »

aj popravi to, dodaj malo srbe, da @zilog bude zadovoljan... :mrgreen:
zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#461 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by zilog »

AleksoMKD wrote:https://www.mkd.mk/makedonija/politika/ ... o-bugarija

На прашањето дали конечно двете земји ќе се договорат чие е Илинденското востание, Заев нагласи дека тоа е дел од нашата заедничка историја.

https://www.pravdiko.mk/zaev-go-objavi- ... -bugarija/

Во членовите што беа третирани како контроверзии во јавноста стои дека ќе се формира заедничка мултидисциплинарна комисија за историја и за образовни прашања, која ќе даде толкување на историските настани засновано на историски извори. Таа ќе поднесува извештај еднаш годишно пред владите на двете земји.

Znaci da ce Bugarska odlucivati sta je Makedonska istorija.
Ovo je starije od nase prosle konverzacije. Mislio sam da je nesto frisko.
zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#462 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by zilog »

radostan dan wrote:aj popravi to, dodaj malo srbe, da @zilog bude zadovoljan... :mrgreen:
Ne treba, salonci su vec tu... :mrgreen: :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#463 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by radostan dan »

Ovo je starije od nase prosle konverzacije. Mislio sam da je nesto frisko.
eto, jesam rekO... :mrgreen:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7548
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#464 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by AleksoMKD »

zilog wrote: Ovo je starije od nase prosle konverzacije. Mislio sam da je nesto frisko.
Kad god se sretne sa Bugarskim kolegama je isti kurac, izbegava pitanja novinara ko curka Thanksgiving.

Nista nije demantirao, znaci sve ovo stoi. Dodaj korupciju i jasno ti je da smo u kurcu.
zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#465 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by zilog »

radostan dan wrote:
Ovo je starije od nase prosle konverzacije. Mislio sam da je nesto frisko.
eto, jesam rekO... :mrgreen:
Na mom se pekO... :lol: :lol: :lol: :lol:
radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#466 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by radostan dan »

uu, dobio si me, jesi spretan, svaka čast...
zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#467 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by zilog »

:lol:
radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#468 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by radostan dan »

AleksoMKD wrote: Trebali su ostat na svome pa ko zeli nek priznaje a ko ne zeli neka im je sa srecom.
o tome se trebalo misliti ranije...koliko šta košta. a danas ništa nije džabe.
a ovo u vezi potvrde terotorijalne cjelovitosti u slučaju ulaska u nato-o...ti misliš da se državnost ne može izgubiti ukoliko je teritorij definisan kao u svetom pismu?
zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#469 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by zilog »

1. Pokusati diskreditovat nekoga tezom da mu se svaki post odnosi na Srbiju.
2. Nastaviti pricu o opravdanosti ulaska u NATO, jer to, k'o fol, nema veze sa Srbijom...
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7548
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#470 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by AleksoMKD »

radostan dan wrote:
AleksoMKD wrote: Trebali su ostat na svome pa ko zeli nek priznaje a ko ne zeli neka im je sa srecom.
o tome se trebalo misliti ranije...koliko šta košta. a danas ništa nije džabe.
a ovo u vezi potvrde terotorijalne cjelovitosti u slučaju ulaska u nato-o...ti misliš da se državnost ne može izgubiti ukoliko je teritorij definisan kao u svetom pismu?
Opet, posle smrti G.G Mihaila MPC je obicna banda i mafija.

Sluge korumpiranih politicara (momentalni G.G Debeli Medved je postavljen od strane VMRO-a) a vladike se okrecu kako vetar duva, Vraniskovskog su namestili pa pustili uz vodu, on sam ne bi nikada poceo pregovore sa SPC.

Ja mislim da nije trebalo pregovarati ni sa kime. Cak sto vise uputio bih pismo SPC i BPC i naveo da posto je Ohridska arhiepiskopija ukinuta ukazom Otomanskog Sultana da mozda treba Ankara da presece. Da vidim kako bi reagirali onda i SPC i BPC.

Sto se tice teritorija NATO clanice su ipak malo sigurnije nego drzave koje nisu clanice :)
radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#471 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by radostan dan »

moje pitanje se odnosilo isključivo na državno, ne na religijsko pitanje...
i kažeš, granice su sigurnije kad si u nato (to je tačno)...i misliš da ako je granica neupitna, neupitna je i državnost? baš onakva kakvom je želiš, ili joj se nadaš?
aj da vidimo...
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7548
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#472 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by AleksoMKD »

radostan dan wrote:moje pitanje se odnosilo isključivo na državno, ne na religijsko pitanje...
i kažeš, granice su sigurnije kad si u nato (to je tačno)...i misliš da ako je granica neupitna, neupitna je i državnost? baš onakva kakvom je želiš, ili joj se nadaš?
aj da vidimo...
Pa navedi koliko NATO clanova su izgubili drzavnost ili granice od osnivanja NATO.......
radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#473 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by radostan dan »

onda će biti sve ok, nema razloga za sekiraciju...
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7548
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#474 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by AleksoMKD »

radostan dan wrote: nema razloga za sekiraciju...
Ima.

100% ce vlast (ko god bio) naci nacina da krade preko tendera za nabavku opreme :D
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#475 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by DrugaGimnazija »

AleksoMKD wrote:
radostan dan wrote: ako ti je za utjehu, na klix forumu imaš potvrdu da je sve to dobro za tvoje dobro. :mrgreen:
isti je inače poznat po tome da mu je omiljena disciplna - mlaćenje gloginja tuđim kurcem.
Ma znam da kolge misle najbolje i na papiru izgleda dobro narocito kada politicar to "objasni" ali realno buducnost nam ne izgleda dobra.
Ne vidim kako je ta mracna buducnost prouzrokovana ovim dogovorom sa Grckom i kako bi ta buducnost bila svijetla da je dogovor odbijen.

Ne sporim da ima problema, ali koliko ja vidim, bez dogovora bi moglo biti samo gore...
Post Reply