Split - Sarajevo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
FireFly
Posts: 49
Joined: 26/04/2006 21:55

#1 Split - Sarajevo

Post by FireFly »

Treba mi savjet: Koji je najbolji nacin da se autom stigne iz Splita u Sarajevo?
Dokle je dosao autoput koji ide po Biokovu?
Mozda vam ova pitanja izgledaju glupa, ali je ovo prvi put da vozim ovu relaciju nakon nekih 18-19 godina.

Unaprijed hvala na odgovorima
malizeleni
Posts: 1198
Joined: 23/04/2007 11:55
Location: U nas u Sveckoj

#2 Re: Split - Sarajevo

Post by malizeleni »

FireFly wrote:Treba mi savjet: Koji je najbolji nacin da se autom stigne iz Splita u Sarajevo?
Dokle je dosao autoput koji ide po Biokovu?
Mozda vam ova pitanja izgledaju glupa, ali je ovo prvi put da vozim ovu relaciju nakon nekih 18-19 godina.

Unaprijed hvala na odgovorima
Ja sam proslo ljeto vozio preko Capljine, Ljubuskog, Imotskog za Split. Na auto put sam izletio negdje iznad Makarske. Dokle su dogurali od tada, ne bih ti znao reci. Mozda da kontaktiras http://www.hak.hr/ i raspitas se.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3 Re: Split - Sarajevo

Post by Cholina_Lokica »

zavrsen autoput, za sat stignes do splita :D
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#4 Re: Split - Sarajevo

Post by and »

FireFly wrote:Treba mi savjet: Koji je najbolji nacin da se autom stigne iz Splita u Sarajevo?
Dokle je dosao autoput koji ide po Biokovu?
Mozda vam ova pitanja izgledaju glupa, ali je ovo prvi put da vozim ovu relaciju nakon nekih 18-19 godina.

Unaprijed hvala na odgovorima
ja idem trilj,livno,bugojno,novi travnik.nema gužve na granici,ni na putu.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#5 Re: Split - Sarajevo

Post by Romeo 80 »

Pokušaj sa ovom stranicom! http://www.viamichelin.com/viamichelin/ ... mePage.htm

Ako ti ona ne pomogne, niko neće! :D
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#6 Re: Split - Sarajevo

Post by karanana »

ja idem dalmatinom. pola sata gore dole mi ne znaci nista. fino uz more pa metkovic pa fino capljina, pocitelj, mostar. pa furam kroz kanjon neretve da sto prije stignem kod maksumica na malo rebaraca i krtine s plecke. napucam se i spreman sam za jos sat i po interesantne voznje preko konjica, ivana do sarajeva. ovaj mi put nekako ima navise dusu.
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#7 Re: Split - Sarajevo

Post by mayab »

Koliko znam , auto put je dosao do Ravča, dakle negdje kod Splita na auto put pa do kraja, do Ravča, pa Jadranskom magistralom dalje , pa na GP Veliki Prolog preći u BiH, pravac Ljubuški, onda Mostar i pravo do Sarajeva
FireFly
Posts: 49
Joined: 26/04/2006 21:55

#8 Re: Split - Sarajevo

Post by FireFly »

karanana wrote:ja idem dalmatinom. pola sata gore dole mi ne znaci nista. fino uz more pa metkovic pa fino capljina, pocitelj, mostar. pa furam kroz kanjon neretve da sto prije stignem kod maksumica na malo rebaraca i krtine s plecke. napucam se i spreman sam za jos sat i po interesantne voznje preko konjica, ivana do sarajeva. ovaj mi put nekako ima navise dusu.
Hvala svima na odgovorima i sugestijama, ali sad mi Karanana dade povod za jos jedno pitanje :-D : Gdje preporucujete da navratim na jagnjetinu? Znam da Gojka vise nema :sad:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#9 Re: Split - Sarajevo

Post by karanana »

FireFly wrote:
karanana wrote:ja idem dalmatinom. pola sata gore dole mi ne znaci nista. fino uz more pa metkovic pa fino capljina, pocitelj, mostar. pa furam kroz kanjon neretve da sto prije stignem kod maksumica na malo rebaraca i krtine s plecke. napucam se i spreman sam za jos sat i po interesantne voznje preko konjica, ivana do sarajeva. ovaj mi put nekako ima navise dusu.
Hvala svima na odgovorima i sugestijama, ali sad mi Karanana dade povod za jos jedno pitanje :-D : Gdje preporucujete da navratim na jagnjetinu? Znam da Gojka vise nema :sad:
pa dobro, gojko je umro ali se restoran nije zatvorio, vjerovatno neki njegovi drze ali nisam bio odavno pa ne znam kakva im je jagnjetina. meni je ok maksumic, to ti je 20 metara prije gojka s lijeve strane kada dolazis iz mostara, mada mi je dobra i u zdravoj vodi kao i u restoranu san koji se nalazi na jedno pola puta izmedju jablanice i konjica s lijeve strane, super pogled na jezero, ali je malo zeznuto potrefiti ga jer je odmah nakon tunela, ne znam ime tunela ali znam da je dug 444 metra, i ne mozes lijevo nego desno sa autom pa preci cestu
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#10 Re: Split - Sarajevo

Post by Admir_1984 »

Mozda najblize ti je split-duvno-prozor-jablanica-sarajevo. Stigne se za oko 3,5 sata normalne voznje
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#11 Re: Split - Sarajevo

Post by karanana »

Admir_1984 wrote:Mozda najblize ti je split-duvno-prozor-jablanica-sarajevo. Stigne se za oko 3,5 sata normalne voznje
Ne bih htjeo da previse skrecemo sa covjekove teme, ali, izvini, ali ovo nema teorije.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#12 Re: Split - Sarajevo

Post by Mahalac »

Admir_1984 wrote:Mozda najblize ti je split-duvno-prozor-jablanica-sarajevo. Stigne se za oko 3,5 sata normalne voznje
Ovo se zove optimizam :D
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#13 Re: Split - Sarajevo

Post by Admir_1984 »

Da nisam ishao pa ajd, nikada ne pricam gluposti. Vjerovatno niste znali da ima dobar put kad se prodje Prozor pa sve do Duvna (preko ravnog). Duvno-Prozor vam izadje maksimalno nekih 40min. Od Duvna do Splita preko Kamenskog cirka nekih sat vremena
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#14 Re: Split - Sarajevo

Post by karanana »

nemam pojma, samo znam da meni normalnom voznjom od jablanice do sarajeva ili obratno treba sat i po. eh sad ti kazes da je split-jablanica preko t.grada i prozora 2 sata normalne voznje? koliko je to kilometara? cesto sam isao preko kamenskog i livna pa u srednju bosnu i nije neki put i otprilike je isto kao preko metkovica. nisam nikad isao tuda kroz prozor pa na jablanicu, pa ne mogu reci ni jeste ni nije tako kako kazes, ali ako je taj put tako dobar i kretak, zasto nije popularniji?
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#15 Re: Split - Sarajevo

Post by Admir_1984 »

karanana wrote:nemam pojma, samo znam da meni normalnom voznjom od jablanice do sarajeva ili obratno treba sat i po. eh sad ti kazes da je split-jablanica preko t.grada i prozora 2 sata normalne voznje? koliko je to kilometara? cesto sam isao preko kamenskog i livna pa u srednju bosnu i nije neki put i otprilike je isto kao preko metkovica. nisam nikad isao tuda kroz prozor pa na jablanicu, pa ne mogu reci ni jeste ni nije tako kako kazes, ali ako je taj put tako dobar i kretak, zasto nije popularniji?
Sarajevo-Duvno preko Jablanice i Prozora je tacno 156 kilometara. Nemam pojma sto nije popularan, garant raja ne zna da se prije 3-4 godine asfaltirao put preko ravnog kad ides iz prozora za duvno. Ta je cesta tako shiroka i tako malo prometa ima da mozes komotno 100 na sat voziti, a ima dijelova ko flak picis 130-140 ako hoces. Na ovoj relaciji je samo problem desetak kilometara kad izadjes iz prozora kroz ona sela, a cim ih prodjes doceka te ova brza cesta i furaj.
Duge
Posts: 456
Joined: 10/11/2008 19:55

#16 Re: Split - Sarajevo

Post by Duge »

Admir_1984 wrote:
karanana wrote:nemam pojma, samo znam da meni normalnom voznjom od jablanice do sarajeva ili obratno treba sat i po. eh sad ti kazes da je split-jablanica preko t.grada i prozora 2 sata normalne voznje? koliko je to kilometara? cesto sam isao preko kamenskog i livna pa u srednju bosnu i nije neki put i otprilike je isto kao preko metkovica. nisam nikad isao tuda kroz prozor pa na jablanicu, pa ne mogu reci ni jeste ni nije tako kako kazes, ali ako je taj put tako dobar i kretak, zasto nije popularniji?
Sarajevo-Duvno preko Jablanice i Prozora je tacno 156 kilometara. Nemam pojma sto nije popularan, garant raja ne zna da se prije 3-4 godine asfaltirao put preko ravnog kad ides iz prozora za duvno. Ta je cesta tako shiroka i tako malo prometa ima da mozes komotno 100 na sat voziti, a ima dijelova ko flak picis 130-140 ako hoces. Na ovoj relaciji je samo problem desetak kilometara kad izadjes iz prozora kroz ona sela, a cim ih prodjes doceka te ova brza cesta i furaj.
Ovo je tacno. Ni meni nije jasno sto raja ne ide ovim putem. :thumbup:
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#17 Re: Split - Sarajevo

Post by slavkoimamodilera »

mayab wrote:Koliko znam , auto put je dosao do Ravča, dakle negdje kod Splita na auto put pa do kraja, do Ravča, pa Jadranskom magistralom dalje , pa na GP Veliki Prolog preći u BiH, pravac Ljubuški, onda Mostar i pravo do Sarajeva
Ovo je pravi odgovor! :thumbup:
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#18 Re: Split - Sarajevo

Post by slavkoimamodilera »

karanana wrote:nemam pojma, samo znam da meni normalnom voznjom od jablanice do sarajeva ili obratno treba sat i po.
Treba i meni, al kad od tih sat i po, pola sata sjedim kod gojka! :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#19 Re: Split - Sarajevo

Post by madner »

slavkoimamodilera wrote:
karanana wrote:nemam pojma, samo znam da meni normalnom voznjom od jablanice do sarajeva ili obratno treba sat i po.
Treba i meni, al kad od tih sat i po, pola sata sjedim kod gojka! :mrgreen:
E gdjes samo pola sata sjest :D
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#20 Re: Split - Sarajevo

Post by slavkoimamodilera »

madner wrote:E gdjes samo pola sata sjest :D
Pa znam, al ako sjedim sahat, onda moram rec' da mi trebaju dva sahata Jablanica-Sarajevo! :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#21 Re: Split - Sarajevo

Post by madner »

Ma udes u kanjonu Neretve, trka, frka, panika zastoj, javim se kad prodjem Mostar :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#22 Re: Split - Sarajevo

Post by madner »

Onaj put od lasvanske petlje do novog travnika ne bi ni dusmanu preporucio.
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#23 Re: Split - Sarajevo

Post by dimu »

FireFly wrote:Treba mi savjet: Koji je najbolji nacin da se autom stigne iz Splita u Sarajevo?
Dokle je dosao autoput koji ide po Biokovu?
Mozda vam ova pitanja izgledaju glupa, ali je ovo prvi put da vozim ovu relaciju nakon nekih 18-19 godina.

Unaprijed hvala na odgovorima
najbolji put ti je autoput do Ravce, onda ides na Vrgorac, Mali Prolog, predjes granicu na GP Crveni Grm, onda ides kroz Ljubuski do Capljine i onda dalje prema Mostaru i dalje prema Sarajevo

ako ides obalom do Metkovica sigurno je sat vremena duzi put
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#24 Re: Split - Sarajevo

Post by slavkoimamodilera »

Her Flick wrote:sarajevo-travnik-bugojno-kupres-tomislavgrad-kamensko-brnaze-split i sve to za 4 sata
Napravis 100 kilometara viska bezveze, a ono uz lasvu ne zelim ni da spominjem, dobijam nagon na povracanje :run:
FireFly
Posts: 49
Joined: 26/04/2006 21:55

#25 Re: Split - Sarajevo

Post by FireFly »

dimu wrote:
FireFly wrote:Treba mi savjet: Koji je najbolji nacin da se autom stigne iz Splita u Sarajevo?
Dokle je dosao autoput koji ide po Biokovu?
Mozda vam ova pitanja izgledaju glupa, ali je ovo prvi put da vozim ovu relaciju nakon nekih 18-19 godina.

Unaprijed hvala na odgovorima
najbolji put ti je autoput do Ravce, onda ides na Vrgorac, Mali Prolog, predjes granicu na GP Crveni Grm, onda ides kroz Ljubuski do Capljine i onda dalje prema Mostaru i dalje prema Sarajevo

ako ides obalom do Metkovica sigurno je sat vremena duzi put

Znaci, auto-put je dosao do Ravce...Na svim kartama koje sam nasao online, pa cak i na HAK-ovom website put se zavrsava u Sestanovcu.
Ovo izgleda najbolji i najbrzi put.

Hvala svima na savjetima i prijedlozima.
Post Reply