Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
LionTX
Posts: 42
Joined: 22/03/2004 17:50
Location: Tx

#1 Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Post by LionTX »

I tako, kupim ja ovo cudo juce, nahvalila raja, digla se prasina. Igrao sam malo sinoc, single player i multiplayer i utisci su stvarno izvanredni. Single player je vrlo nalik originalu, malo ljepsa grafika i nekoliko pravo dobrih novih poteza za Sama. Multiplayer je odlican, kao hibrid Splinter Cell i Rainbow Six 3. Igra se 2-vs-2, tim spijuna protiv tima placenika. I jedan i drugi tim imaju prednosti i mane i svaki svoje ciljeve, pa se nadmudruju. Cini se da ce ovo biti jedna od najigranijih igara na Xbox Live ovog proljeca.

Oni sa znanjem engleskog mogu procitati jednu od recenzija ovdje.
Robin_Ud
Posts: 65
Joined: 27/01/2004 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#2

Post by Robin_Ud »

kako se ovo igra...jel sa misem ili moze na tastaturu...o cemu se radi...moze li se porediti sa Vice City...ima li krvi do koljena...engleski znam onako,ali na ovom linku ga jedino mogu kupiti,a ne procitati recenziju
LionTX
Posts: 42
Joined: 22/03/2004 17:50
Location: Tx

#3

Post by LionTX »

Robin_Ud wrote:kako se ovo igra...jel sa misem ili moze na tastaturu...o cemu se radi...moze li se porediti sa Vice City...ima li krvi do koljena...engleski znam onako,ali na ovom linku ga jedino mogu kupiti,a ne procitati recenziju
Splinter Cell je tzv. "stealth action game", sto znaci da je cilj prosunjati se kroz neprijateljske redove, napraviti neku diverziju ili saznati informacije i onda razguliti bez traga. Nije kao klasicne pucacine tipa Unreal ili Quake, nego treba malo strategije i strpljenja. Uglavnom, Pandora Tomorrow je nastavak koji je ovih dana izasao za PC i Xbox. Na PCju se igra sa misem i tastaturom. Grafika je odlicna, dijalozi dobro napisani, zvuk savrsen, itd. Originalna Splinter Cell je zamisljena u duhu Toma Clancyja, ali je potpuno originalna, pa je Clancy kasnije licno odobrio da se njegovo ime dodaje na pocetku punog naslova.

Vice City je potpuno druga vrsta igre.
Robin_Ud
Posts: 65
Joined: 27/01/2004 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#4

Post by Robin_Ud »

e lion hvala ti na objasnjenju...to je znaci nesto kao james bond,samo malo modernije...ne svidja mi se jedino to,sto se mora igrati sa misem,jer mi se rame ukoci...a pravo da ti kazem,ni to sto se mora previse razmisljati...jel to ko neka strategija ili ima dobre akcije kao kod Tommy-ja iz Vice City...ono je zakon igra,ima takvu zajebanu atmosferu,da to nije normalno
LionTX
Posts: 42
Joined: 22/03/2004 17:50
Location: Tx

#5

Post by LionTX »

Robin_Ud wrote:jel to ko neka strategija ili ima dobre akcije kao kod Tommy-ja iz Vice City...ono je zakon igra,ima takvu zajebanu atmosferu,da to nije normalno
Dobro si, to ti je k'o moderni 007, americka varijanta. Ima akcije koliko hoces, ali je uglavnom sunjanje po hodnicima, sakrivanje po zbunovima i klepanje cuvara po glavusi. Zbog toga je i atmosfera pravo dobra, napeta. Ako hoces malo vise akcije (i krvi), ali ne puno manje strategije, onda je za tebe Rainbow Six 3, isto iz Tom Clancy arsenala - sto znaci vise militantna, takticka akcija, a ne bas pucanje u slucajne prolaznike i kradje auta kao u Vice City.
Robin_Ud
Posts: 65
Joined: 27/01/2004 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#6

Post by Robin_Ud »

ali covjece,ono divljanje u Vice City je neponovljivo...bas u tom mi je bila draz igre,da se izivljavam na slucajnim prolaznicima,da mazijam aute(a jesi li provalio za nocnu varijantu) kad auto na plazi ili mracnom mjestu,radi mic mic...ima li jos neka takva igra ili treba cekati nastavak
LionTX
Posts: 42
Joined: 22/03/2004 17:50
Location: Tx

#7

Post by LionTX »

Stajaznam, probao sam Vice City, ali mi nije 'leglo'. Dobro uradjena igra, nema price, ali nije moj stil. Meni treba malo vise metoda u tom ludilu.

Uskoro treba da izadje Driv3r (Driver 3), tu ce biti svakojakih nestasluka.
neshill
Posts: 65
Joined: 19/04/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#8

Post by neshill »

Evo upravo idem da malo sutam SC: Pandore Tomorrow u multiplayeru :D

LionTX, javi mi se na [email protected], ako si voljan da pishes za Gaming Areu. Svidja mi se tvoj nacin objasnjavanja.
neshill
Posts: 65
Joined: 19/04/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#9

Post by neshill »

Okej, nakon 3 sata zivciranja i dvije igre po 10 min. mogu cak i reci da je igra super. Problem je sto MP demo ima neki hiper kretenizam. Valjda tona raje hosta igre iza firewall-a i/ili routera, i nemaju sve potrebne portove otvorene. Automatski to povlaci za sobom da svaki korisnik koji se pokusava skaciti na takav server zauzvrat dobija...totali pad klijenta.

Koliko god to frustrirajuce bilo, veselje kada sam se uspio ukljuciti u prvu igru je bilo predprogramirano. Prvo sam igrao kao spy, sto se i nije previshe dokazalo. Ispalo je da sam natural born Argus Corp. mercenary. Druga partija je bila moja, i sa kolegom smo skidali jadne spijune kao muhe. Hihi. Uglavnom, jako, jako, jaako dobra igra i u multiplayeru.
LionTX
Posts: 42
Joined: 22/03/2004 17:50
Location: Tx

#10

Post by LionTX »

neshill, you've got mail.

igra ima nekih bagova sa konekcijom, ali cuo sam da rade na tome. Mozda je malo gore sa PCjevima nego na Xbox Live. Igrao sam i sinoc malo, nasao neke havere, pa smo igrali jedni s drugima i jedni protiv drugih. Jos nisam odlucio da li mi se vise svidjaju spijuni ili Argusi. Spijuni su okretni i ako nisi pazljiv, slomice ti vrat u sekundi, ali sam kao mercenary nasao nekoliko dobrih mjesta za proximity mines. Nema nista bolje nego kad hodas po mapi a negdje u daljini cujes eksploziju, pracenu natpisom "LionTX killed (blank)".... :D
wxy
Posts: 53
Joined: 21/03/2004 06:58

#11

Post by wxy »

igro sam oba dva splinter sela i mogu vam reci da je grfika super samo puno teski leveli a ja nemam zivaca za to zato necu da je kupim(samo iznajmit)
neshill
Posts: 65
Joined: 19/04/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#12

Post by neshill »

Evo izdali su patch za Multiplayer. Sad je sve udure :)

Uzas, igra je nazalost laggy do bola. Jos ako hoces da koristish mikrofon, ...

Ajd, jos uvijek samo Argusov omiljeni placenik :-D :-) :-D
neshill
Posts: 65
Joined: 19/04/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#13

Post by neshill »

Usput, Lion, nije mi nista stiglo :(((
Ako mozes da posaljes ponovo, bilo bi super
LionTX
Posts: 42
Joined: 22/03/2004 17:50
Location: Tx

#14

Post by LionTX »

Hmm... mozda sam nesto pogresno otkucao. Poslao sam ponovo, ovaj put sam kopirao adresu iz tvoje prethodne poruke, pa ako ne dodje, do tebe je. :roll:

Ne znam zasto ti je igra laggy, mozda ti veza nije bas najbolja sa ostatkom svijeta. Ja sam sinoc opet bio online, malo Pandora, malo Rainbow, malo Gotham... Bicu opet veceras.
neshill
Posts: 65
Joined: 19/04/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#15

Post by neshill »

Lion, gdje si ti (geografski). Ako si na Xbox Live-u, sumnjam da si kod nas? Usput, mail sam fino otkucao, ali poludi kadkad mail server.

Laggy mi je igra jer sam isdn, a ona zahtijeva ipak broadband ;)
LionTX
Posts: 42
Joined: 22/03/2004 17:50
Location: Tx

#16

Post by LionTX »

Pa, kako samo ime kaze, ja sam, geografski, u TX. Imam isti nick i na hotmailu, pa ako nisi dobio email, posalji ti meni.
neshill
Posts: 65
Joined: 19/04/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#17

Post by neshill »

evo email poslan ;)
Post Reply