Specijalizacija??

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#26 Re: Specijalizacija??

Post by MAN-lion's coach »

Pulmologija?
Možda nefrologija? :P
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#27 Re: Specijalizacija??

Post by Ridjobrki »

kinderlada wrote:Hahaha, cija sam, pa mamina i "babina" :D

Pa da sam necija, ne bi meni bila briga specijalizacija, niti kako cu nesto raditi cijeli zivot ako pogrijesim, jer necije ni ne rade, nego se setkaju i primaju platu :-)
Ma ne mislim čisto financijski nego više u smislu društvenog utjecaja tojes' štele. :D

Ne znam puno raje koja je bila u situaciji da bira specijalizaciju - u najboljem slučaju imaš par opcija izbora i to je to.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1837
Joined: 13/12/2010 16:28

#28 Re: Specijalizacija??

Post by svjezi_ustipak »

fizijatrija rulez!

vazda ces imati posla, nema stresa, para k'o pljeve, jos ce honorarno kao doktorica nekog sportskog kluba naputovati dzabe.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#29 Re: Specijalizacija??

Post by Ridjobrki »

Ma sve zavisi šta čovjeka fura, šta želi u životu i koliko je spreman dati za to. Nisu loše ni one specijalizacije sa beneficijama tipa nuklearne medicine, psihijatrije koje nude skraćeno radno vrijeme, bonuse na platu, više dana godišnjeg - naročito za ženu koja namjerava zasnovati obitelj i provoditi s njom dovoljno vremena.
kennann
Posts: 47
Joined: 12/06/2011 13:33

#30 Re: Specijalizacija??

Post by kennann »

Moji roditelji su ljekri.....ja student medicine ....ma fuj fuj fuj....najradije bih se ispisao i bio obicna medicinska sestra ili tehnicar...nek mi to bude specijalizacija....savaka/i je sretnije od nas "doktora" ili uopste se ne bih bavio ovom poganom naukom.......draga kolegice moj Vam je savjet da upisete spec iz epidemijlogije, medicine rada i sl uostalom ako uopste mozete birati - vi ste necija kci cim imate pravo birati...moje kolege govore da bi bilo sto spec samo da nisu na birou....ali evo kad vi vec to mozete edpidemilogija, medicina rada...cilj uvaliti se u ministarstvo ili one silne zavode za javano zdravstvno i ubirati dobru platu za ne rad..
User avatar
Filter
Posts: 8052
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#31 Re: Specijalizacija??

Post by Filter »

kennann wrote:Moji roditelji su ljekri.....ja student medicine ....ma fuj fuj fuj....najradije bih se ispisao i bio obicna medicinska sestra ili tehnicar...nek mi to bude specijalizacija....savaka/i je sretnije od nas "doktora" ili uopste se ne bih bavio ovom poganom naukom.......draga kolegice moj Vam je savjet da upisete spec iz epidemijlogije, medicine rada i sl uostalom ako uopste mozete birati - vi ste necija kci cim imate pravo birati...moje kolege govore da bi bilo sto spec samo da nisu na birou....ali evo kad vi vec to mozete edpidemilogija, medicina rada...cilj uvaliti se u ministarstvo ili one silne zavode za javano zdravstvno i ubirati dobru platu za ne rad..

jara moj, de ti nama reci... kako ti srednju zavrsi??
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#32 Re: Specijalizacija??

Post by Ridjobrki »

Filter wrote:
kennann wrote:Moji roditelji su ljekri.....ja student medicine ....ma fuj fuj fuj....najradije bih se ispisao i bio obicna medicinska sestra ili tehnicar...nek mi to bude specijalizacija....savaka/i je sretnije od nas "doktora" ili uopste se ne bih bavio ovom poganom naukom.......draga kolegice moj Vam je savjet da upisete spec iz epidemijlogije, medicine rada i sl uostalom ako uopste mozete birati - vi ste necija kci cim imate pravo birati...moje kolege govore da bi bilo sto spec samo da nisu na birou....ali evo kad vi vec to mozete edpidemilogija, medicina rada...cilj uvaliti se u ministarstvo ili one silne zavode za javano zdravstvno i ubirati dobru platu za ne rad..

jara moj, de ti nama reci... kako ti srednju zavrsi??
:lol: :lol: :lol:

Meni sve nezgodno bilo pitati... :D :D :D
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#33 Re: Specijalizacija??

Post by immuno »

ja cudnih li kriterija za specijalizaciju ....boze sacuvaj i jos pride neki kazu da su zavrsili medicinu i glavni kriterij za specijalizaciju je koliko si "vidjen", popularan,koliko ti se pacijenti zahvaljuju :-) :-) :x imal gdje sta da se upucam
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#34 Re: Specijalizacija??

Post by Ridjobrki »

immuno wrote:ja cudnih li kriterija za specijalizaciju ....boze sacuvaj i jos pride neki kazu da su zavrsili medicinu i glavni kriterij za specijalizaciju je koliko si "vidjen", popularan,koliko ti se pacijenti zahvaljuju :-) :-) :x imal gdje sta da se upucam
Pa ako su ti babo i majka viđeni po glavnim/izvršnim/nadzornim/upravnim odborima to je prilično relevantan kriterij za specijalizaciju danas.

Što nije razlog da se insan ne upuca... :roll:
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#35 Re: Specijalizacija??

Post by kinderlada »

kennann wrote:Moji roditelji su ljekri.....ja student medicine ....ma fuj fuj fuj....najradije bih se ispisao i bio obicna medicinska sestra ili tehnicar...nek mi to bude specijalizacija....savaka/i je sretnije od nas "doktora" ili uopste se ne bih bavio ovom poganom naukom.......draga kolegice moj Vam je savjet da upisete spec iz epidemijlogije, medicine rada i sl uostalom ako uopste mozete birati - vi ste necija kci cim imate pravo birati...moje kolege govore da bi bilo sto spec samo da nisu na birou....ali evo kad vi vec to mozete edpidemilogija, medicina rada...cilj uvaliti se u ministarstvo ili one silne zavode za javano zdravstvno i ubirati dobru platu za ne rad..
Dragi kolega,
prvo procitaj detaljno moj prvi post, pa onda sudi da li sam ja "necija". Kao sto sam rekla, pruza mi se prilika za specijalizaciju u Njemckoj, gdje je normalno da trazis i dobijes sepcijalizaciju koju zelis. I ne moras biti niciji. Nego se sa svojom diplomom prijavis kao i svi normalni ljudi.

PS: za neke odluke nikad nije kasno, stoga razmislite jos jednom.
kennann
Posts: 47
Joined: 12/06/2011 13:33

#36 Re: Specijalizacija??

Post by kennann »

S odlicnim uspjehom !!! A što vas baš to zanima.

Filter wrote:
kennann wrote:Moji roditelji su ljekri.....ja student medicine ....ma fuj fuj fuj....najradije bih se ispisao i bio obicna medicinska sestra ili tehnicar...nek mi to bude specijalizacija....savaka/i je sretnije od nas "doktora" ili uopste se ne bih bavio ovom poganom naukom.......draga kolegice moj Vam je savjet da upisete spec iz epidemijlogije, medicine rada i sl uostalom ako uopste mozete birati - vi ste necija kci cim imate pravo birati...moje kolege govore da bi bilo sto spec samo da nisu na birou....ali evo kad vi vec to mozete edpidemilogija, medicina rada...cilj uvaliti se u ministarstvo ili one silne zavode za javano zdravstvno i ubirati dobru platu za ne rad..

jara moj, de ti nama reci... kako ti srednju zavrsi??
kennann
Posts: 47
Joined: 12/06/2011 13:33

#37 Re: Specijalizacija??

Post by kennann »

Pa što je nezgodno ? Sigurno je ti nisi ni završio/la pa se bojis da ja tebe nece priupitati za tvoju srednju školu - vjerovatno je to razlog zbog cega ti je bilo nezgodno!!!!!!



Ridjobrki wrote:
Filter wrote:
kennann wrote:Moji roditelji su ljekri.....ja student medicine ....ma fuj fuj fuj....najradije bih se ispisao i bio obicna medicinska sestra ili tehnicar...nek mi to bude specijalizacija....savaka/i je sretnije od nas "doktora" ili uopste se ne bih bavio ovom poganom naukom.......draga kolegice moj Vam je savjet da upisete spec iz epidemijlogije, medicine rada i sl uostalom ako uopste mozete birati - vi ste necija kci cim imate pravo birati...moje kolege govore da bi bilo sto spec samo da nisu na birou....ali evo kad vi vec to mozete edpidemilogija, medicina rada...cilj uvaliti se u ministarstvo ili one silne zavode za javano zdravstvno i ubirati dobru platu za ne rad..

jara moj, de ti nama reci... kako ti srednju zavrsi??
:lol: :lol: :lol:

Meni sve nezgodno bilo pitati... :D :D :D
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#38 Re: Specijalizacija??

Post by Ductus Holedocus »

kennane,doktorovicu..sta cekas,sto se ne ispises? dosta nam je tih koji ne vole svoj posao..
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#39 Re: Specijalizacija??

Post by haubica_i_to_teshka »

Samo Ti ne zaboravi “HIPOKRATOVU ZAKLETVU”, a sve ostalo je manje -vishe ....

p.s. valjda sam bio od kakve koristi :-) :?
User avatar
lejlica
Posts: 388
Joined: 27/06/2002 00:00

#40 Re: Specijalizacija??

Post by lejlica »

Ductus Holedocus wrote:kennane,doktorovicu..sta cekas,sto se ne ispises? dosta nam je tih koji ne vole svoj posao..
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ja mislim da ja znam ovog kenana :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#41 Re: Specijalizacija??

Post by wewa »

mikrobiologija je fantasticna opcija - fali specijalista, radno vrijeme 2-3 sata dnevno, a uvijek nekakav projektic na vidiku... lova izvrsna.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1780
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#42 Re: Specijalizacija??

Post by Dr.medicine »

šta bi s tobom na kraju :lol:

možda se cura udala :lol:
torbica
Posts: 74
Joined: 12/10/2021 10:07

#43 Re: Specijalizacija??

Post by torbica »

Code: Select all

https://federalna.ba/vlada-zdk-odobrila-tri-miliona-za-specijalizacije-ljekara-kbz-a-za-mamograf-u-visokom-250000-km-8nnlf
Prema ovom članku, troškovi specijalizacije za 60 specijalizanata u Kantonalnoj bolnici Zenica za jednu godinu iznose 5.3 miliona KM. Može li mi neko pojasniti u čemu se ogleda toliki trošak, cifra mi je nerealno visoka.
Post Reply