Spašavanje Grčke

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#51 Re: Spašavanje Grčke

Post by bosan »

Varamo se sto mislimo da su Grci neradnici , to nije tacno . Jednostavno trosilo se vise nego sto se zaradjivalo a to ne moze vjecno.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#52 Re: Spašavanje Grčke

Post by SpecialOffer »

bosan wrote:
SpecialOffer wrote:Pa sta ce drzava koja proglasi bankrot kako ce se finansirati?
Finansirat ce se iz vlastitih sredstava . Znaci nece imati na raspolaganju koliko im treba vec koliko imaju. Srezace se svi troskovi : plate , penzije , nece bit para za sport i kulturu itd Rezace se svi troskovi i jos ce se morat vracati dug . To im je Evropska zajednica vec naredila da urade jos 2012 ali Grci ne jebu , strah ih socijalnih nemira .E zato ce sad biti veselo .
Pa isti kurac proglasili bankrot ili ne valja im vracati kredite. Sta je kvaka onda i bankrota ako se ne mogu osloboditi kredita?
ULTRAK
Posts: 546
Joined: 09/06/2013 21:49

#53 Re: Spašavanje Grčke

Post by ULTRAK »

Tesla10 wrote:Kakve veze ima Karadžić sa Grčkom? Pa po toj logici onda ni nama niko ne bi trebao pomagati :kava: .
Srbi i Grci su prvi saveznici na balkanu. A izgleda da od Grcke nece ostati nista. 300.000 mladih se na godisnjoj bazi odseli iz Grcke. Postat ce zemlja staraca. Jos ako nemiri izbiju pa nastane anarhija. Ili ako se okrenu Rusiji pa ih Ameri dadnu zeleno svijetlo Turskoj. Svasta moze biti. Grcka u svakom slucaju nikada slabija. A sto je slabija Grcka sto su jace BiH, Albanija, Kosovo, Makedonija i Turska. U geo -politickom smislu naravno.
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#54 Re: Spašavanje Grčke

Post by bosan »

ULTRAK wrote:
bosan wrote:
SpecialOffer wrote:Pa sta ce drzava koja proglasi bankrot kako ce se finansirati?
Finansirat ce se iz vlastitih sredstava . Znaci nece imati na raspolaganju koliko im treba vec koliko imaju. Srezace se svi troskovi : plate , penzije , nece bit para za sport i kulturu itd Rezace se svi troskovi i jos ce se morat vracati dug . To im je Evropska zajednica vec naredila da urade jos 2012 ali Grci ne jebu , strah ih socijalnih nemira .E zato ce sad biti veselo .
Imaju ogromne zracne snage i vojsku jer se boje Turske. Sada se Turskoj tek totalno otvaraju vrata balkana. :bih:
I Turska i Grcka su clanice NATO-a i nemoze tu doci do sukoba , bar ne dok su pod istim kisobranom.
ULTRAK
Posts: 546
Joined: 09/06/2013 21:49

#55 Re: Spašavanje Grčke

Post by ULTRAK »

bosan wrote:
I Turska i Grcka su clanice NATO-a i nemoze tu doci do sukoba , bar ne dok su pod istim kisobranom.
Pa Grcka i Turska su ratovale otvoreno pred kiprom u 70-im godinama. Grci su Turcima potopili cak nekoliko brodova i srusili avione. Ti narodi se tradicionalno mrze. Grci su ulagali decenijama u vojsku i to ogromna sredstva. Jedna mala Grcka ima nekih 300 operativnih borbenih aviona sto je skoro jednak broj kao i Turska. Dakle sve su cinili da ne zaostaju iza Turske. U narednim decenijama ce Turska biti sef u komsiluku bez ikakvog konkurenta. A to ce uticati i na polozaj Albanskog i Bosnjackog naroda.
Last edited by ULTRAK on 01/07/2015 01:36, edited 1 time in total.
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#56 Re: Spašavanje Grčke

Post by McMoy »

Hebote, zaratiše ljudi!
Srećom na forumu. :mrgreen:
zenit dozic
Posts: 2411
Joined: 07/09/2014 11:48

#57 Re: Spašavanje Grčke

Post by zenit dozic »

Kapitalisti na aparatima :D
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#58 Re: Spašavanje Grčke

Post by bosan »

SpecialOffer wrote:
bosan wrote:
SpecialOffer wrote:Pa sta ce drzava koja proglasi bankrot kako ce se finansirati?
Finansirat ce se iz vlastitih sredstava . Znaci nece imati na raspolaganju koliko im treba vec koliko imaju. Srezace se svi troskovi : plate , penzije , nece bit para za sport i kulturu itd Rezace se svi troskovi i jos ce se morat vracati dug . To im je Evropska zajednica vec naredila da urade jos 2012 ali Grci ne jebu , strah ih socijalnih nemira .E zato ce sad biti veselo .
Pa isti kurac proglasili bankrot ili ne valja im vracati kredite. Sta je kvaka onda i bankrota ako se ne mogu osloboditi kredita?
Kvaka je da ne mogu vise dobit kredita jer ga ne mogu vracati. Oni su jucer trebali vratiti MMF-u ratu kredita od 1,4 ili 1,6 milijardi Eura i naravno nisu to uradili jer nemaju .A traze novih 30 milijardi kredita. Pa nije niko lud.
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#59 Re: Spašavanje Grčke

Post by moa »

No, nakon hitne telefonske sjednice, ministri finansija zemalja eurozone odbili su taj grčki prijedlog i to samo nekoliko sati prije ponoći kada na naplatu dolazi 1,6 milijardi eura grčkog duga prema MMF-u.

On je pojasnio da je Grčka večeras zatražila novih 29,1 milijardu eura pomoći kako bi se spasila bankrota.

Nece ovo na dobro.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#60 Re: Spašavanje Grčke

Post by Dr. Kuca »

Ja im htio posuditi, ali mi bilo mrsko nazvati.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2447
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#61 Re: Spašavanje Grčke

Post by cenecimoveocino »

Dr. Kuca wrote:Ja im htio posuditi, ali mi bilo mrsko nazvati.
Trebalo bi meni par milijardi,pp.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#62 Re: Spašavanje Grčke

Post by vryzas »

Image

Image


Image

Image

Image

Image


8)
User avatar
Guestes
Posts: 89
Joined: 16/07/2009 15:14

#63 Re: Spašavanje Grčke

Post by Guestes »

Dr. Kuca wrote:Ja im htio posuditi, ali mi bilo mrsko nazvati.
Htio posuditi ali nisi imao kredita da nazoveš?
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#64 Re: Spašavanje Grčke

Post by dustaban »

Ne pratim ovu temu (i vama se cudim) pa cu reci sto je nekome mozda vec naumpalo: ovu grcku krizu je veoma lako rjesiti prodajom Turcima njihove polovice Kipra ili kojeg grckog otocica sto se podvukao pod Tursku!
:)
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#65 Re: Spašavanje Grčke

Post by prog321 »

bosan wrote:
SpecialOffer wrote:Pa sta ce drzava koja proglasi bankrot kako ce se finansirati?
Finansirat ce se iz vlastitih sredstava . Znaci nece imati na raspolaganju koliko im treba vec koliko imaju. Srezace se svi troskovi : plate , penzije , nece bit para za sport i kulturu itd Rezace se svi troskovi i jos ce se morat vracati dug . To im je Evropska zajednica vec naredila da urade jos 2012 ali Grci ne jebu , strah ih socijalnih nemira .E zato ce sad biti veselo .
Nece Grk nikada vratiti dug. Mozda za 30 godina kada se vrijednost devalvira . Ali- izlazak iz Eura i vracanje Drahme. To ce biti veselo. :-D
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#66 Re: Spašavanje Grčke

Post by pici »

Grcka GrKima... ziviJo El Commadante tsipras... u Bojjjjj :thumbup: :bih:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#67 Re: Spašavanje Grčke

Post by Arteta »

prog321 wrote:
bosan wrote:
SpecialOffer wrote:Pa sta ce drzava koja proglasi bankrot kako ce se finansirati?
Finansirat ce se iz vlastitih sredstava . Znaci nece imati na raspolaganju koliko im treba vec koliko imaju. Srezace se svi troskovi : plate , penzije , nece bit para za sport i kulturu itd Rezace se svi troskovi i jos ce se morat vracati dug . To im je Evropska zajednica vec naredila da urade jos 2012 ali Grci ne jebu , strah ih socijalnih nemira .E zato ce sad biti veselo .
Nece Grk nikada vratiti dug. Mozda za 30 godina kada se vrijednost devalvira . Ali- izlazak iz Eura i vracanje Drahme. To ce biti veselo. :-D
Mogli bismo mi preuzeti dio duga, a neka nam oni dadnu nesto obale i otoka, da se ne jebemo vise sa Crnogorcima. :D
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#68 Re: Spašavanje Grčke

Post by sumirprimus »

jao slika,vrizas aferim popravi mi dan :thumbup:
ha ljepota,sta rec...
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#69 Re: Spašavanje Grčke

Post by vryzas »

:wink:
User avatar
diason
Posts: 487
Joined: 13/05/2008 12:08
Location: Na putu prema dole

#70 Re: Spašavanje Grčke

Post by diason »

Meni samo kroz glavu prolazi, sta ce biti sa nama, kad nama stignu racuni na naplatu.Kad jedna Grcka koja, kakva god je, miljama je ispred nas u svim segmentima.Prosle godine 16 miliona turista posjetilo Grcku, ove ocekuju 20, sa 11 milijardi eura zarade od turizma.Oni ce se dozvat nekad, a mi!?...
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#71 Re: Spašavanje Grčke

Post by vryzas »

Mi smo donji za 4-5 godina, pogotovo ako privatizuju BHT i EP u naredne dvije god. kako je zacrtano u SSP-u. :roll:
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#72 Re: Spašavanje Grčke

Post by prog321 »

BiH je najmanje zaduzena zemlja u regionu. I ima deviznu rezervu oko 8 milijardi BAM na 3 miliona stanovnika. PO tome smo financijski stabilniji od Holandije, Belgije, Irske, Spanije, i 90% svih zapadnih zemalja. :-D
Tek 30% BDP je pod dugom.
Mozemo se lagano zaduziti do 130 -150% BDPa dok ne pocnu savovi pucati.

Ja kazem da se zaduzimo za izgradnju autoputeva , novih termoielektrana, i slicnih projekata.
Ali da smo mi blizu granice zaduzenja? Ne , nismo.
ULTRAK
Posts: 546
Joined: 09/06/2013 21:49

#73 Re: Spašavanje Grčke

Post by ULTRAK »

prog321 wrote:BiH je najmanje zaduzena zemlja u regionu. I ima deviznu rezervu oko 8 milijardi BAM na 3 miliona stanovnika. PO tome smo financijski stabilniji od Holandije, Belgije, Irske, Spanije, i 90% svih zapadnih zemalja. :-D
Tek 30% BDP je pod dugom.
Mozemo se lagano zaduziti do 130 -150% BDPa dok ne pocnu savovi pucati.

Ja kazem da se zaduzimo za izgradnju autoputeva , novih termoielektrana, i slicnih projekata.
Ali da smo mi blizu granice zaduzenja? Ne , nismo.
Plus sto ogroman dio BiH radi na crno. Na papiru je u mojoj familije 50% nezaposlenih ali svi oni rade ustvari i bolje zaradjuju od onih sto su na papiru zaposleni. U BiH se daleko bolje zivi nego u Bugarskoj recimo.
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#74 Re: Spašavanje Grčke

Post by Gandra_1 »

ULTRAK wrote:
prog321 wrote:BiH je najmanje zaduzena zemlja u regionu. I ima deviznu rezervu oko 8 milijardi BAM na 3 miliona stanovnika. PO tome smo financijski stabilniji od Holandije, Belgije, Irske, Spanije, i 90% svih zapadnih zemalja. :-D
Tek 30% BDP je pod dugom.
Mozemo se lagano zaduziti do 130 -150% BDPa dok ne pocnu savovi pucati.

Ja kazem da se zaduzimo za izgradnju autoputeva , novih termoielektrana, i slicnih projekata.
Ali da smo mi blizu granice zaduzenja? Ne , nismo.
Plus sto ogroman dio BiH radi na crno. Na papiru je u mojoj familije 50% nezaposlenih ali svi oni rade ustvari i bolje zaradjuju od onih sto su na papiru zaposleni. U BiH se daleko bolje zivi nego u Bugarskoj recimo.
Covjek bi rekao da je kod nas med i mlijeko... Gdje vi ljudi zivite, okrenite se malo oko sebe, otidjite malo po cijeloj BiH, nemojte gledati samo Sarajevo...

Mi se svake godine zaduzujemo za slicne stvari kao i Grcka, administracija, penzije, socijala, doci ce to kad tad nama na naplatu..
Nas dug jeste mozda u cifri mali, ali smo i mi mala drzava sa malim brojem stanovnika...
Ja bih volio da nisam upravu, ali ova drzava moze jedino naprijed, da se odmah krene u neke reforme i da ozivi privreda inace lose nam se pise za 5-10 godina...
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#75 Re: Spašavanje Grčke

Post by prog321 »

Mi nemamo socijalu (ustvari imamo ali je nekih 50 BAM ili sl) . i to je veliki problem.
Samo da je najnizi sloj nekako pokriti minimumom socijale. Nekih barem 200-250 BAM mjesecno za onaj sloj sto nije sposoban ili nece da radi.
Post Reply