Spasa nam... ipak, IMA !?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Da li biste podrzali/prikljucili se pokretu za REBOOT BiH?

DA
32
70%
NE
14
30%
 
Total votes: 46

akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#426 Re: Spasa nam... ipak, nema.

Post by akaunt »

Dozer wrote:
akaunt wrote:
Dozer wrote:Koliko bi vas glasalo za mene recimo...?
Sarajmena?
Madnera?
Vidi zemljače. Imo si temu ovdje gdje se tvoje glasačko tijelo nasladjuje činjenicom da su dva duševna bolesnika pucala po policiji, i sve to u tvojoj drzavi. Propustio si priliku da odeš u "Sjekovac" i da kazeš kako bi to ti. Zemljače moj, nije politika zasjest u skupštinu i zakone pisat. Politika je na ovakva pitanja odgovarat.
Ne sumnjam u tvoje poštene namjere, niti ostalih pobrojanih, ali da bi bio razlicit od postojećih tri hiljade partija trebaš muda na sto stavit i reći svoju u konkretnim slucajevima. Teoretski, svi smo mi Winstoni Čerčili.
Ja bih prije rekao da je politika sprovoditi napisane zakone, ali ih svakako prije toga treba i napisati, da nisu nakaradni i da su funkcionalni.
Sto se damu tice, ne sekiraj se za to.
Nije bila poenta na tome, ali 'ajd nema veze.
Bellomo
Posts: 767
Joined: 15/03/2018 20:25

#427 Re: Spasa nam... ipak, nema.

Post by Bellomo »

Dozer wrote:
Bellomo wrote:Hoce li nekada postojati neki "Normalan i zdrav pokret za BiH", bez stranackih sranja, demokratskih, ovakvih i onakvih prefiksa, koji nece voditi u dalje koalicije sa ovim i onim i sl.? Nešto gradjanski i ljudski? Kolektivno a ne individualno? Bez odijela, masnica, auta, kancelarija, ureda i par ekselans klasa i staleza?

NEĆE.

Ako bude, tad cu vjerovati nekome. Ovako, grazie, pero no grazie.
Hoce.
Drugi par rukava je da li ces mu htjeti vjerovati....
Ja mislim da svemu novom ovdje treba dati sansu, pravu sansu, pogotovo ako se bude radilo o ljudima koji nemaju nikakvih politickih oraha u dzepu, sto ce reci da nisu bili u politici i na bilo kakvim funkcijama, a pri tome ponude i neku sveobuhvatnu i ostvarivu strategiju.
A je li takav neko sposoban i spreman da se "bori" sa ostalim velikim ribama koje su dugo u politici, sa onima koji su namazani i mudri na pokvaren način? Da ne nabrajam sa kim, znamo svi ko su i šta cu.

Može li neko bez takvog iskustva, bez političkih oraha u džepu, dobiti tu "bitku"? I ako ne, je li u konačnici rezultat to da, takvi ljudi koji od početka uđu sa pravim i respektabilnim namjerama, budu uvučeni i usisani u sistem i pretvoreni u ono "sve je to isto", čisto da bi opstali na površini, zbog sebe i svoje porodice ako ništa. Ono, daj šta daš.

Možda je već bilo nekada sličnih početaka i ljudi sa sličnim idejama i ideologijama, da bi se na kraju pretvorili u "isto", pogotovo kad se dohvate malo para i kad se sve to osladi malo više, poznavajući naš mentalitet.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#428 Re: Spasa nam... ipak, nema.

Post by Ramzess Veliki »

Dozer wrote:Koliko bi vas glasalo za mene recimo...?
Sarajmena?
Madnera?
Ja garant i donirao za bolje naoruzanu i efikasniju policiju. :D
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#429 Re: Spasa nam... ipak, nema.

Post by Dozer »

Bellomo wrote: A je li takav neko sposoban i spreman da se "bori" sa ostalim velikim ribama koje su dugo u politici, sa onima koji su namazani i mudri na pokvaren način? Da ne nabrajam sa kim, znamo svi ko su i šta cu.

Može li neko bez takvog iskustva, bez političkih oraha u džepu, dobiti tu "bitku"? I ako ne, je li u konačnici rezultat to da, takvi ljudi koji od početka uđu sa pravim i respektabilnim namjerama, budu uvučeni i usisani u sistem i pretvoreni u ono "sve je to isto", čisto da bi opstali na površini, zbog sebe i svoje porodice ako ništa. Ono, daj šta daš.

Možda je već bilo nekada sličnih početaka i ljudi sa sličnim idejama i ideologijama, da bi se na kraju pretvorili u "isto", pogotovo kad se dohvate malo para i kad se sve to osladi malo više, poznavajući naš mentalitet.
Mislim da tu nije stvar toliko do direktnih sposobnosti pojedinaca, nego do nacina komunikacije s narodom, a zatim pogotovo s reakcijama naroda.
Ako bi narod povjerovao da se nesto moze uraditi kako bi se ovi skinuli (kao sto se desilo sa SBiH, a zatim i NS), onda ima nade.
Ali, ako bi narod ostao letargican kao sto je sada i ne bi dao veliku podrsku tome, onda je nebitno da su pokretaci toga Iron Man, Supermen, Thor i svi ostali mutanti zajedno.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#430 Re: Spasa nam... ipak, nema.

Post by stakasa »

Dozer wrote:Koliko bi vas glasalo za mene recimo...?
Sarajmena?
Madnera?
Glaso bi jer si neukaljan i jer imas dobre namjere. Problem s tobom je sto si nerealan. Ali je mozda bas to i dobro. Mozda. Ali vrijedi pokusati. Pokusaces ti kako god jer si i tvrdoglav ko mazga, bez obzira sta mi sad odgovorimo da cemo glasat ili necemo.
Sretno!
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#431 Re: Spasa nam... ipak, nema.

Post by Dozer »

:lol: :thumbup:

Hajde da probamo stvari gledati ovako:
Ko je npr. u martu 1989. znao da ce ovdje 1992 poceti rat, da ce se 1990. pojaviti ENV stranke, a pogotovo da ce 1991. preuzeti vlast...? Niko.
Ko je tada znao da ce ovo ludilo trajati narednih, sada vec, 28 godina? Niko.

Da sad skocimo u danas - gledano na ovo gore, zasto je onda nemoguce da se narod konacno osvijesti i reaguje? Znamo li 100% da se to nece desiti ako im se ponudi neka opcija? Ne znamo.

Vrijedi li pokusati...? Ja mislim da vrijedi.
Last edited by Dozer on 20/03/2018 12:29, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#432 Re: Spasa nam... ipak, nema.

Post by Dozer »

To i jeste sustina.

Nas narod, generalno, poleti "na prvu". Svidi mu se nesto, ponada se da ce to donijeti zeljenu promjenu, glasa, i onda na prvu prepreku te opcije za koju se glasalo - okrene plocu. I povuce podrsku.

Nazalost, ljudi ovdje ne razumiju da su ENV matricari ovo pravili 28 godina. Maloumno je ocekivati da se to moze srusiti i promijeniti za 2-3 mjeseca, ili 2-3 godine.
Ne moze, i nece.

Proces promjene ce trajati 8-12 godina, i to je neminovnost s obzirom na vazece zakonske okvire.
Prva faza je priprema terena za prezimanje vlasti.
Druga su promjene na lokalnom nivou, ali koje se mogu desiti samo ako narod pruzi dovoljno podrske da se preuzme vlast na bar dijelu lokalnog nivoa/opstina.
Treca je sirenje preuzimanja vlasti na lokalnim nivoima.
Cetvrta je preuzimanje vlasti ne srednjem nivou - kantoni.
Peta - napad na drzavni nivo.

Ovo znaci minimalno 3 izborna ciklusa (a vjerovatnije 4) - 2 lokalna i jedan opsti (ili i 2 opsta). Ali, ako narod ne prati i ne isprati sve svojom podrskom kroz cijeli period - pisi propalo.

Naravno, vanserijska opcija je uvijek - revolucija. Situacija u kojoj ce narod izaci na ulice i motkama rastjerati svoje "dobrocinitelje". Ovo je, zapravo, i najveci strah ENV matricara jer znaju da protiv ovakvog scenarija nemaju nikakvih sansi.
U cistoj politickoj demokratskoj borbi uvijek imaju razne alate manipulacije, sto njima ide u korist jer ih imaju, ali protiv sile su nemocni.
I ovo se vec pokazalo i dokazalo par puta (borci, paljevina 2014, JMBG...)
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#433 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

Btw, "ljevica" nam ovih dana pokazuje koliko im je zaista stalo do drzave i naroda, a koliko do vlastitih interesa. Aferim.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#434 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by sekerbay »

Projekat koji je već u začeću osuđen na propast.
pogrešan način za dolazak na vlast.
Utopio bi se u postojeće sivilo i nakon prvog mandata nestao sa političke scene.
Nažalost.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#435 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by supercali »

Tebe i sarajmena ne znam tako da sada bez znanja ne znam bi li glasao al na osnovu pisanja bih
Za madnera ne bih jer smatram da bi bio isti kao ovi danas iz vise razloga tj da je vec na neki nacin isti
Jedan razlog je prijetnja djevojci na forumu jer je prozvala njegovu majku na poziciji direktorice dal je skola zavod ili neka institucija u tarcinu za djecu sa posebnim potrebama da ne radi kako treba a njen brat je korisnik te ustanove pa je upucena u rad iste
Drugi razlog drugom prilikom
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#436 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

Ja nikad ne pisem i ne govorim ono sto ne mislim :)
Naravno, to ne znaci da sam uvijek u pravu, ili cak da sam ikako u pravu, ali to je ono sto zaista mislim.
A zakljucke i misljenja uvijek izvlacim iz licnih iskustava i onoga sto pouzdano znam, nikad na osnovu nekih i necijih rekla-kazala.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#437 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by supercali »

Govorim cisto ovako na osnovu ovoga sto znam jer ne znam ko si ni sta si i zasto bih glasao za tebe u ovom trenutku?
Da se kandidujes pa fino neki x portal uradi intervju pa y pa onda gostovanje na televizijama to je vec nesto sto moze pomoci u zakljucivanju dal da glasam za tebe ili ne
Kao sto rekoh po pisanju da glasao bih al po poznavanju tebe i tvojih namjera ne
Kao sto sam napisao za madnera zasto ne bih
Jer smatram da je isti kao i vladajuci i samo ceka priliku da se domogne fotelje dal kroz tvoju kroz neku drugu stranku pokret svejedno je
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#438 Re: Spasa nam... ipak, nema.

Post by 512MB »

Dozer wrote:Koliko bi vas glasalo za mene recimo...?
Sarajmena?
Madnera?
Tesko je to reci kad vas ljudi ne znaju. Po pisanju na forumu mi Madner zvuci nezrelo i previse "zadrt" - pozitiva je sto je informaticki obrazovan a to bi se dalo iskoristit, a i nisam siguran u njegove moralne karakteristike... Sarajmen je ozbiljan forumas ali mi se cini da ima prekratak fitilj i pravi dojam da nebi imao zivaca previse palamudit sa politickim protivnicima, nesto kao Suljagic :D ... ti si previse meHkan insan i pokusavas svakom donekle niz dlaku, mada vjerujem da mozes i drugcije kad treba. Pozitivno: volis rjesavat probleme a i nove tehnologije ti nisu strane, vjerujem da si tvrdoglav i da ne prezires ni od cega da dodjes do zadatog cilja. A i vjerujem da si svjestan koliko je jaka dijaspora vazna za buducnost BiH.

Ukratko, za madnera i sarajmena ne bi, za dozera bi :D
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#439 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

Sad se povede prica o glasanju, a ja ono rekNo nak'o :lol:
S druge strane, prilicno je tesko da neko godinama pise i govori isto, a da u pozadini ima neku prikrivenu agendu. Ja licno nemam, i ono sto napisem, to je ono sto zaista i mislim.
Naravno, ovo isto ne mogu tvrditi za bilo koga drugog ovdje, iako neke ljude i poznajem licno i znam da dijelimo politicika misljenja i stavove (Madner je, recimo, takav).
Ne znam da li je zglajz'o u medjuvremenu... Jesi li? :D

Kratak fitilj poput Sarajemnovog, ili PM-ovog... jbg, ko ga nema i nekoj situaciji?
Vidim i da pokusaj civilizovane komunikacije odaje utisak "mekoce", ali, trust me, predaleko sam od mekanog. :D
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#440 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by 512MB »

Inace bih na celu ovog pokreta volio vidjeti gospodicnu Aidu Hadzialic (pod uslovom da joj ne damo da pije kad vozi). Dijasporka a nasha :izet: To bi bilo nesto novo, ima sarm i veze, a i zna barem dva strana jezika. Koji politicar u BiH to moze o sebi da kaze? Nerko trenerka ne zna ni Bosanski.

Image
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#441 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by supercali »

Dozer wrote:Sad se povede prica o glasanju, a ja ono rekNo nak'o :lol:
S druge strane, prilicno je tesko da neko godinama pise i govori isto, a da u pozadini ima neku prikrivenu agendu. Ja licno nemam, i ono sto napisem, to je ono sto zaista i mislim.
Naravno, ovo isto ne mogu tvrditi za bilo koga drugog ovdje, iako neke ljude i poznajem licno i znam da dijelimo politicika misljenja i stavove (Madner je, recimo, takav).
Ne znam da li je zglajz'o u medjuvremenu... Jesi li? :D

Kratak fitilj poput Sarajemnovog, ili PM-ovog... jbg, ko ga nema i nekoj situaciji?
Vidim i da pokusaj civilizovane komunikacije odaje utisak "mekoce", ali, trust me, predaleko sam od mekanog. :D
Dijeliti politicko misljenje i stavove je jedno a raditi je nesto drugo
I dodik je po opisanom socijal demokrata a svi znamo koliko je on takav
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#442 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

On je imao skrivenu agendu. Ja - jok. :D
Njegova je bila da se docepa vlasti radi vlasti, i da onda radi za sebe.
Moja to nikad ne bi mogla, niti ce biti ako se odlucim pokrenuti u tom pravcu.

Kako @512 rece - idem nekad ljudima niz dlaku. To je donekle tacno, ali ne u smislu da to radim kako bih se dodvorio ljudima i iz toga onda izvukao nekakvu licnu korist, nego je to zato sto mislim da svako ima i moze imati odredjene kapacitete koje je potrebno izvuci na povrsinu.
Kao i mane, logicno.
A ljudi cesto nisu svjesni sami sebe, pa tako ni svojih kvaliteta i mana.

Niko nije savrsen, pa tako ni ja, i svako ima neke mane, pa tako i ja. Stvar je samo u tome da li smo svjesni svega toga o sebi, kao i da li smo spremni to priznati i sebi, ali i drugima.
Ja licno nemam nikakav problem za nesto reci da ne znam ili da sam pogrijesio, ako mi se dokaze da je tako. Drugim rijecima - nisam nikakav ego manijak koji zna sve i koji ne moze pogrijesiti u bilo cemu. Takav se nije rodio, niti ce se ikada roditi.

Ali, nije ovo tema o meni ba :lol:
Last edited by Dozer on 22/03/2018 11:43, edited 1 time in total.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#443 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by supercali »

Bilo je pitanje da li neko glasao za mene sarajmena madnera
Ja samo napisao sta i kako
Za tebe mozda i da sarajmena ne znam jer se nismo sretali po forumu a za madnera ne bih jer bi bio kao sto ti opisa dodika
Skrivena agenda docepa se vlasti o radi za sebe
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#444 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by hizo ramidovic »

mene samo interesuje ako napravite otu novu partiu kolko cete placat da se za vaske glasa ili ako budnete nudili u robi sta cete ponudit?
fala
User avatar
black
Posts: 17172
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#445 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by black »

Dozer wrote:On je imao skrivenu agendu. Ja - jok. :D
Njegova je bila da se docepa vlasti radi vlasti, i da onda radi za sebe.
Moja to nikad ne bi mogla, niti ce biti ako se odlucima pokrenuti u tom pravcu.

Kako @512 rece - idem nekad ljudima niz dlaku. To je donekle tacno, ali ne u smislu da to radim kako bih se dodvorio ljudima i iz toga onda izvukao nekakvu licnu korist, nego je to zato sto mislim da svako ima i moze imati odredjene kapacitete koje je potrebno izvuci na povrsinu.
Kao i mane, logicno.
A ljudi cesto nisu svjesni sami sebe, pa tako ni svojih kvaliteta i mana.

Niko nije savrsen, pa tako ni ja, i svako ima neke mane, pa tako i ja. Stvar je samo u tome da li smo svjesni svega toga o sebi, kao i da li smo spremni to priznati i sebi, ali i drugima.
Ja licno nemam nikakav problem za nesto reci da ne znam ili da sam pogrijesio, ako mi se dokaze da je tako. Drugim rijecima - nisam nikakav ego manijak koji zna sve i koji ne moze pogrijesiti u bilo cemu. Takav se nije rodio, niti ce se ikada roditi.

Ali, nije ovo tema o meni ba :lol:
https://youtu.be/VULQ8Lgv094?t=19

:P
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#446 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by dobar osjecaj »

512MB wrote:Inace bih na celu ovog pokreta volio vidjeti gospodicnu Aidu Hadzialic (pod uslovom da joj ne damo da pije kad vozi). Dijasporka a nasha :izet: To bi bilo nesto novo, ima sarm i veze, a i zna barem dva strana jezika. Koji politicar u BiH to moze o sebi da kaze? Nerko trenerka ne zna ni Bosanski.
I ima veoma omiljeno mjesto rođenja. Ali i to se kod nas može promijeniti, može se roditi negdje drugo ponovo.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#447 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

Nisam upratio ko je doticna... Mada, po sliKi, moj je tip :D
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#448 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

hizo ramidovic wrote:mene samo interesuje ako napravite otu novu partiu kolko cete placat da se za vaske glasa ili ako budnete nudili u robi sta cete ponudit?
fala
Ni pfeninga ni u cemu.
Ako ti ovo ne valja i hoces da se pokusa mijenjati - glasaj.
Ako ti ovo valja i neces ni pokusaj promjene - glasaj za ove. Ili ne glasaj nikako. Isto ti je.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#449 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Hajvan »

Do podne misli da ima spasa,
Od podne, da nema.






Ipak sam glas’o DA
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#450 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

Nisam ja pokrenuo temu :D
A nade se podlozne promjenama ;)
Post Reply