Spasa nam... ipak, IMA !?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Da li biste podrzali/prikljucili se pokretu za REBOOT BiH?

DA
32
70%
NE
14
30%
 
Total votes: 46

User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#476 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by 512MB »

Ko je se kako izjavio je privatna stvar i n3 bi trebalo bit predmet ikakve rasprave. Za tako nesto imaju SDA/HDZ.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#477 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by madner »

Imam moj glas. :D

Budimo realni, forum bi popuhali, osim ove sake jada botova marginalnih i manje marginalnih desnih stranaka. Medjutim na izbore se izlazi sa imenom i prezimenom, ne kao Dozer ili Sarajemen.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#478 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

Pa logicno. Ali, trenutno smo na forumu. Mada, znas mi i ime i prezime, kao i ja tvoje :-D
User avatar
Laertes
Posts: 4252
Joined: 08/01/2015 18:25

#479 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Laertes »

Dozer wrote:Jbg...ne mogu protiv sebe. A ne mislim se konvertovati u/na bilo sta radi glasova ili pritisaka bilo koje vrste, a jos manje lagati bilo koga samo radi nekakvog prolaza za/u nesto.
Svako sebi, to je ionako iskljucivo licna stvar. Mentalitet stada me nikad nije zanimao, pa tako ni sad. Niti ce ikada.

Ko ima dovoljno mozga da skonta prespektivu i za sebe i za svoju djecu u onome o cemu pricam - super. Ko ne konta, jbg... Nije do mene.
To ti i govorim. Moj bi glas imao, ali se bojim da bi te uništili prljavom kampanjom.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#480 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by rizibizi »

Najbolji reboot na ovim prostorima bi bio tanker bojnog otrova. Nema ljudi, nema problema, a sve cisto i fino, nigdje krvi, nigdje tragova.

EDIT: samo najavi kad je planiran restart da se pripremim :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#481 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by MarlboroGold »

Imaš od mene glas. A "ko nas, bre, zavadi" nonsens kao argument na navedeno je posljedica ispiranja mozga posljednjih 20 i kusur godina... sry, ali to je tako. Svaki tor je odradio svoje, samo neki manje neki više.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#482 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

Pa, nije nuzno glasati za osobu. Mislim da je bitnije glasati za ideju i namjeru, pogotovo ako je to potkovano nekim ostvarivim i dobronamjernim programom i strategijom.

Ako se to prepozna kao takvo, onda su osobe tu cak i nebitne sve dok se ostvaruje planirano i dok ljudi vide i osjete da ta opcija radi za njihovo dobro, a ne svoje i svojih clanova, sto je danas slucaj (i zadnjih 28 godina).
Kult licnosti ovdje jeste nekakva mentalna sklopka kod vecine ljudi, ali i to se moze polako promijeniti.
MarlboroGold wrote:Imaš od mene glas. A "ko nas, bre, zavadi" nonsens kao argument na navedeno je posljedica ispiranja mozga posljednjih 20 i kusur godina... sry, ali to je tako. Svaki tor je odradio svoje, samo neki manje neki više.
Ovo je tacno, i to svi znamo.
Ali, kako i ranije rekoh - kako su se ovi pojavili prije 28 godina i postepeno promijenili tadasnje stanje svijesti ljudi na ovo danasnje, a prije njih oni '45, tako se isto moze uraditi opet na nesto drugo.

Cak mislim da se to danas, radi informacionih tehnologija i dostunosti informacija svakome, moze postici cak i lakse i brze nego ranije. Da ne pricamo da ovi danasnji BHS/ENV matricari sada vec sve vise i vise rade sami protiv sebe. SDA skup u Zetri je odlican pokazatelj. Uspjeli su napuniti samo parket i pola jedne tribine. Koliko je to ljudi... 4-5.000? Ako im je to sve sto su uspjeli sakupiti u Sarajevu (a sigurno nisu svi ni bili iz Sarajeva), onda im je mrka kapa u oktobru, jer se tu sada, ocito, radi iskljucivo o interesima vezanoj grupi koja vise bas i nema neku podrsku u obicnom narodu.
A i kako ce imati kad su unazadili sve cega su se dohvatili... Dovoljno je pogledati samo broj i strukturu protesta u zadnje dvije godine, i da sve bude jasno.

U RS je Dodick na slicnim pozicijama. Ljudi, osim onihi koji su interesno vezani za njega, ne mogu ga ocima vidjeti. Daju mu glasove iskljucivo radi egzistancijalnog straha i pod direktnim prijetnjama. Prije 8-10 godina je glasove kupovao dijeljenjem drzavne zemlje i sume, a sada toga vise nema jer je sve podijelio. I onda su mu ostale samo prijetnje zaposlenjima, ili fizicki. Na proslim izborima on jeste postao preCjednik, ali mi je stranka prilicno grohnula, a na ovim ce njegov SNSD osjetiti sta znaci bas grohnuti. On mozda i prodje za preCjednika u preCjednistvo, ali ce vlasr u RS izgubiti u tolikoj mjeri da vise nece moci nista raditi sam, tj. nece imati nikakvu vecinu ni za sta. Razlog isti kao i kod SDA - sjebao je sve cega se dohvatio, zaduzio narod, nije unaprijedio ekonomiju.

Covic, pa ma koliko izgledalo da je jak, zapravo nije. I on, kao i prethodni mu partneri, dobije svega 20-25% glasova ukupnog birackog tijela, tako da je i on na klimavim nogama. To potvrdjuju u neke njegove nedavne izjave iz kojih izbija ocigledna zelja za radikalizacijom prilika, jer mu je jasno da se opasno ljulja i da bi ga, eventualno, kao i ostale, samo to moglo sacuvati.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#483 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by stakasa »

Grijesis za Covica, jak je ko beton. I budi realan, ti hrvatskom narodu ne mozes nista ponuditi. U stvari mozda i mozes ali uvjek manje od Covica. Jer oni dvije krave muzu a lova iz Hrvatske ide preko - Covica
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#484 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

Meni ne pada na pamet da bilo kojem narodu nudim bilo sta.

Ono sto bih nudio kao krajnji cilj jeste:
- Demokratska gradjanska drzava,
- 1 covjek - 1 glas,
- 1 predsjednik,
- Jedna drzavna vlada,
- Nikakva kolektivna etnicka prava iznad individualnih ljudskih (koncept plemena je odavno napusten u civilizovanom demokratskom svijetu, ako ko nije primijetio...),
- Sposobnost umjesto podobnosti
- Funkcionalan kompletan obrazovni sistem
- Funkcionalan i drasticno manji administrativni aparat (a samim tim i drasticno jeftiniji, cime bi se oslobodile ogromne pare za razvoj i jacanje ekonomije)
- Vladavina prava i zakona
- Jacanje ekoloske svijesti i zastite
- Uvodjenje obnovljivih izvora energije kao primarnih za domacinstva
- Jacanje i promocija kulture
- Promocija razlicitosti kao bogatstva, a ne mrznje i animoziteta
itd.

Unutrasnje uredjenje bi bilo stvar ne etnickog dogovora, nego iskljucivo funkcionalnosti podredjenoj gradjanima.

Znam ja da ovo vecini ovdje izgleda kao utopija, jer su mozgovi "bazdareni" na BHS/ENV matricu i ne mogu ni da pojme da sve ovo moze funkcionisati bez kolektivnih kategorija kao sto su Bosnjaci, Hrvati i Srbi, ali opet ponavljam - ovi su dosli prije 28 godina i napravili svo ovo silno sranje koje su napravili.
Prije njih se 45 godina zivjelo - bez njih kao ober bitnih faktora.
I to moze i treba biti opet tako, bas kao sto je u svakoj normalnoj drzavi na planeti.

Naravno, druga opcija je da se ostane u ovom africkom plemenskom mentalitetu i da se ubjedjujemo da nam je dobro, i pri tome pljujemo jedni na druge radi dnevno promjenjvih "kategorija i vrijednosti" kao sto su etnija i vjera, a koje su svugdje u normalnom svijetu iskljucivo licne stvari i potpuno nebitne za funkcionisanje drzave.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#485 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by madner »

Dozer wrote:Pa logicno. Ali, trenutno smo na forumu. Mada, znas mi i ime i prezime, kao i ja tvoje :-D
Naravno samo kazem, nije problem dobiti forum. NVZ je na forumu daleko najjaca partija, jaci smo od masona. :D

Problem je dobiti na realnim izborima.

I na kraju naravno, jako je upitan IQ osobe koja ne bi glasala ze mene. :D
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#486 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

:lol:
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#487 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by 512MB »

Jednom orkestriranom fake news kampanjom bi se dalo svasta napravit, pa cak i madner izabrat na neku funkciju. :D
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#488 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

Sad bez zajebancije, ali ja nikako ne mogu da dokucim iz cega su neki ovdje zakljucili da je @madner onakav...?
Ja nisam stekao taj utisak ni na forumu, a ni uzivo...
Jeste, ponekad to zna izgledati kao da je "s visoka", ali covjek uopste uzivo nije taj tip osobe...
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#489 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by 512MB »

Volio bih znati, iskreno, koji se od vas "kandidata" angazuje dobrovoljno u npr. javnoj kuhinji, crvenim krstu i slicno, barem dva dana u mjesecu?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#490 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by triconja »

Ko uzima stvari previse subjektivno nek ne cita!!!

E dozer dje to mislis takve nebuloze prosipat jel na podrucju citave bosne?

E moj ti i srbi su se borili za zemlju i dobili su je, mislis im to tek tako oduzet bez krvi? Ma hajte molim vas, ovo je u rangu one da nije bilo prijetnji od amera da ce nas bombardovat zauzeli bi pola srbije (ono pri kraju rata sto neki koji nemaju pojma o ratu prosipaju).

To bi eventualno mogo sprovodit na podrucju federacije koja ce biti otcjepljena od rsa, jer ovako to nece moci. Jaro i dan danas nakon 20+ godina od rata postoji skoro isti (ili cak veci) nivo nacionalizma i ti mislis tek tako srbima vratiti bosnjacke dahije? :lol: :lol: :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#491 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by madner »

Nista to, nije ovo House of Cards. :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#492 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Thorgerson »

Dozer wrote:Meni ne pada na pamet da bilo kojem narodu nudim bilo sta.

Ono sto bih nudio kao krajnji cilj jeste:
- Demokratska gradjanska drzava,
- 1 covjek - 1 glas,
- 1 predsjednik,
- Jedna drzavna vlada,
Svaki vec REBOOT na ovim prostorima, a pogotovo jedan ovakav gdje fakticki mijenjas citav Ustav drzave, je iziskivao jednu stvar - a to je rat. Ne treba gledati previse unazad, pa to uvidjeti.

Dakle, za nesto ovako rat je neminovan.

Ne mora se on desiti - pa da se onda ovo promjeni. Moze sutra OHR sve ovo izmjenjati i traziti od MZ to i to i da se vise narpavi funkc drzava. Ali opet...posljedica toga bi bilo sranje. U to sam siguran. Moze sutra neka stranka fkt ponudit neki jeben program i pomesti izbore - opet, mislis da ce sda, dodik i ekipa preci olako preko toga?

Naravno, bice nekad i ovo tvoje pobrojano...ali mozda za 40, 50 godina...jer mi toliko cca. kasnimo za normalnim svijetom.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#493 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

512MB wrote:Volio bih znati, iskreno, koji se od vas "kandidata" angazuje dobrovoljno u npr. javnoj kuhinji, crvenim krstu i slicno, barem dva dana u mjesecu?
Nisam nikakav kandidat, ali mogu reci sta radim u dobrotvorne svrhe.
Da imam vremena da se bavim pravim dobrotvornim radom - nemam. Iskreno.
Ali zato, recimo, svakih 3-5 mjeseci u CK odnesem par vreca garderobe, finansijski ucestvujem u humanitarnim akcijama za lijecenje djece, svake godine uplatim neki iznos za SOS djecije selo.

Prosjacima na ulici ne dam nikad nista. Jel' posteno ovako?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#494 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by triconja »

Thorgerson wrote:
Dozer wrote:Meni ne pada na pamet da bilo kojem narodu nudim bilo sta.

Ono sto bih nudio kao krajnji cilj jeste:
- Demokratska gradjanska drzava,
- 1 covjek - 1 glas,
- 1 predsjednik,
- Jedna drzavna vlada,
Svaki vec REBOOT na ovim prostorima, a pogotovo jedan ovakav gdje fakticki mijenjas citav Ustav drzave, je iziskivao jednu stvar - a to je rat. Ne treba gledati previse unazad, pa to uvidjeti.

Dakle, za nesto ovako rat je neminovan.

Ne mora se on desiti - pa da se onda ovo promjeni. Moze sutra OHR sve ovo izmjenjati i traziti od MZ to i to i da se vise narpavi funkc drzava. Ali opet...posljedica toga bi bilo sranje. U to sam siguran. Moze sutra neka stranka fkt ponudit neki jeben program i pomesti izbore - opet, mislis da ce sda, dodik i ekipa preci olako preko toga?

Naravno, bice nekad i ovo tvoje pobrojano...ali mozda za 40, 50 godina...jer mi toliko cca. kasnimo za normalnim svijetom.
Kad je prejak naboj nacionalizma koji samo ceka da se isprazni onda je rizicno radit bilo sta sto moze izazvati praznjenje. :thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#495 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by triconja »

Dozer wrote:
512MB wrote:Volio bih znati, iskreno, koji se od vas "kandidata" angazuje dobrovoljno u npr. javnoj kuhinji, crvenim krstu i slicno, barem dva dana u mjesecu?
Nisam nikakav kandidat, ali mogu reci sta radim u dobrotvorne svrhe.
Da imam vremena da se bavim pravim dobrotvornim radom - nemam. Iskreno.
Ali zato, recimo, svakih 3-5 mjeseci u CK odnesem par vreca garderobe, finansijski ucestvujem u humanitarnim akcijama za lijecenje djece, svake godine uplatim neki iznos za SOS djecije selo.

Prosjacima na ulici ne dam nikad nista. Jel' posteno ovako?
Nista to ako im ne opsujes mater barem u sebi kad ih vidis. :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#496 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

triconja wrote:Ko uzima stvari previse subjektivno nek ne cita!!!

E dozer dje to mislis takve nebuloze prosipat jel na podrucju citave bosne?

E moj ti i srbi su se borili za zemlju i dobili su je, mislis im to tek tako oduzet bez krvi? Ma hajte molim vas, ovo je u rangu one da nije bilo prijetnji od amera da ce nas bombardovat zauzeli bi pola srbije (ono pri kraju rata sto neki koji nemaju pojma o ratu prosipaju).

To bi eventualno mogo sprovodit na podrucju federacije koja ce biti otcjepljena od rsa, jer ovako to nece moci. Jaro i dan danas nakon 20+ godina od rata postoji skoro isti (ili cak veci) nivo nacionalizma i ti mislis tek tako srbima vratiti bosnjacke dahije? :lol: :lol: :lol:
Ne mislim ja vratiti ili nametnuti nikome nista.
Ali, ako se na nekom manjem modelu tipa opstine ili jednog kantona pokaze i dokaze da nesto drugacije od ovoga moze funkcionisati, i ako bi taj prostor u nekom roku ozivio, povecale se plate ljudima, zaposlili se novi ljudi, uveli se neki funkcinalniji obrazovni modeli itd., sta mislis - da li bi mozda ljudi u jos nekoj opstini ili kantonu htjeli isto za sebe?

Od opstine, preko kantona, do entiteta i drzave. Ne brini, nisu ti Srbi ni priblizno toliko zaguljeni kako to predstavljaju Dodick i RTRS. I njima je, pojedinacno, draze da imaju za normalan zivot sebe i svoje djece, nego nekakva mitoloska bajka u havi od koje nemaju nista.

Sta mislis, zasto se Dodick onako groznicavo obracao putem medija kada su bile one demonstacije i paljevine u Sarajevu 2014?
Zato sto mu je bilo svejedno za ta desavanja, ili zasto sto se prepao da se to ne prelije i u Banja Luku?
Ja mislim da je ovo drugo... ;)
Last edited by Dozer on 26/03/2018 14:39, edited 1 time in total.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#497 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by stakasa »

triconja wrote:
Thorgerson wrote:
Dozer wrote:Meni ne pada na pamet da bilo kojem narodu nudim bilo sta.

Ono sto bih nudio kao krajnji cilj jeste:
- Demokratska gradjanska drzava,
- 1 covjek - 1 glas,
- 1 predsjednik,
- Jedna drzavna vlada,
Svaki vec REBOOT na ovim prostorima, a pogotovo jedan ovakav gdje fakticki mijenjas citav Ustav drzave, je iziskivao jednu stvar - a to je rat. Ne treba gledati previse unazad, pa to uvidjeti.

Dakle, za nesto ovako rat je neminovan.

Ne mora se on desiti - pa da se onda ovo promjeni. Moze sutra OHR sve ovo izmjenjati i traziti od MZ to i to i da se vise narpavi funkc drzava. Ali opet...posljedica toga bi bilo sranje. U to sam siguran. Moze sutra neka stranka fkt ponudit neki jeben program i pomesti izbore - opet, mislis da ce sda, dodik i ekipa preci olako preko toga?

Naravno, bice nekad i ovo tvoje pobrojano...ali mozda za 40, 50 godina...jer mi toliko cca. kasnimo za normalnim svijetom.
Kad je prejak naboj nacionalizma koji samo ceka da se isprazni onda je rizicno radit bilo sta sto moze izazvati praznjenje. :thumbup:
Nije to strah od praznjenja nego realnost o kojoj Thorgerson pise. Ovo sto sada postoji je u Dejtonu potpisano sa pistoljem na celu. Gorilo je Americi da se potpise a ne zaracenim stranama. I onda ocekivati da ce se to tek tako dobrovoljno promjenit je pomalo naivno.
To sam ja Dozeru pisao i na prethodnim stranama, da jedan covjek jedan glas za Hrvate znaci rat. On meni nije Covic tako jak, dvadeset posto ovo ono. Jak je on. I narod stoji iza njega jer znaju da im vjerovatno niko drugi ne moze dati toliko koliko uzimaju pod njima a o rizicima kako ih oni vide da i ne pricamo.
Sve ovo ne znaci da ne treba pokusat. Ali i malo realnosti...
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#498 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

Thorgerson wrote: Ali opet...posljedica toga bi bilo sranje. U to sam siguran. Moze sutra neka stranka fkt ponudit neki jeben program i pomesti izbore - opet, mislis da ce sda, dodik i ekipa preci olako preko toga?
Naravno da nece. I ja ovo govorim vec jedno, brat-bratu, 10 godina. Onog momenta kada oni, nosioci BHS/ENV matrice, osjete da samo jedna od te tri noge puca, oni ce biti spremni narod gurnuti u novi rat samo kako bi zadrzali pozicije i vlast, a time i budzete.
Dodatno, kako bi se spasili neminovnih zatvora, ukoliko ne bi zrbisali negdje vani.

Itekako sam ja svjestan ovoga, vjeruj mi.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#499 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Thorgerson »

Dozer wrote:[
Ne mislim ja vratiti ili nametnuti nikome nista.
Ali, ako se na nekom manjem modelu tipa opstine ili jednog kantona pokaze i dokaze da nesto drugacije od ovoga moze funkcionisati, i ako bi taj prostor u nekom roku ozivio, povecale se plate ljudima, zaposlili se novi ljudi, uveli se neki funkcinalniji obrazovni modeli itd., sta mislis - da li bi mozda ljudi u jos nekoj opstini ili kantonu htjeli isto za sebe?

Od opstine, preko kantona, do entiteta i drzave. Ne brini, nisu ti Srbi ni priblizno toliko zaguljeni kako to predstavljaju Dodick i RTRS. I njima je, pojedinacno, draze da imaju za normalan zivot sebe i svoje djece, nego nekakva mitoloska bajka u havi od koje nemaju nista.
:thumbup: Eh o ovome i ja uvijek razmisljam. I to je jedini put da se ovdje nesto promjeni. Mislim ako je jedna Njemacka tim putem isla i ujedinila se, pa ko smi mi da izmisljamo toplu vodu.

Medjutim, sta mi radimo? Kanton Sarajevo ima budzet od kojeg bi ovdje mogao napraviti Bavarsku - ALI mi nemamo vode, nemamo javni prevoz, ceste zapustene, jedan od najzagadjenijih gradova u Evropi itd. tj. pokazujemo sve suprotno od onoga sto bi trebali pokazati ostatku drzave. A mozemo...mozemo mi ovdje sve sami, nemamo Dodika, a nemamo ni Covica - stavise njih Sarajevo ne zanima ni 2%...a para ima, itekako. Ali nema ljudi sa vizijom, nema projekata, strategije, plana...ovo isto vazi i za Dodika. Mislim niko mu ziv tamo ne smeta. Ima jednostavnije uredjenje od Federacije...apsolutnu vlast...pa? Samo jbg narod to jos ne vidi.

I to bi bio pravi i ispravan put, istina spor, ali ne vidim drugi realan put. Jer sistemom spojenih posuda sve sto je dobro ovdje bi se prelilo do Istocnog Sarajeva i Pala. U nacionalnost EURA i marke niko ne gleda...
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#500 Re: Spasa nam... ipak, IMA !?

Post by Dozer »

Ima i sve to, ili se trenutno pravi, sve te strategije itd., a nije da nema ljudi koji bi se toga i prihvatili. re:BOOT ;)

Medjutim, nista od toga se ne moze napraviti dok se s vlasti ne skinu ovi koji i jesu kreirali ovakvo s(r)tanje.
Dzaba je uzeti npr. opstinu centar u Sarajevu, kada kantonom vladaju ovi. Bemisleno je, i zapravo je samo tracenje snage i ljudskih resursa.
Bolje bi bilo uzeti neki manje razvijenu opstinu, i manju, pa u njoj pokrenuti stvari s mrtve tacke i na tom primjeru pokazati da se moze.

Onda bi i susjedna opstina htjela isto, pa bi glasali za tu politicku opciju. Pa susjedna, pa i ona do nje, i tako redom dok se ne bi doslo na preuzimanje kompletnog kantona. A odatle je onda sve daleko lakse, kada se upravlja jednim cijelim srednjim nivoom vlasti.

Rok za ovo nije predug, nekih 8-10 godina, 12 maksimalno. S obzirom da ovi bulazne vec 28, i da ih je vecini naroda zapravo na vrh glave, mislim da je ovo neki optimalan rok za pokazivanje i dokazivanje.
Post Reply