sparkasse banka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#26 Re: sparkasse banka

Post by channel10 »

BJB

Privatne poruke ti ne rade. Temu je moderator zatvorio.

Ja bih ti preporučio da od banke tražite da vam vrati mjenice po osnovu tog isplacenog kredita iz 2014.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#27 Re: sparkasse banka

Post by BJB »

Channel10, hvala ti ali je problem izazvala SParkasse banka i njihov glupi sistem..Nije zena digla nikakav novi kredit, nego je njihov automatski sistem obavjestavanja povukao sav promet po tom ugovoru..Ma nebitno, limit je zatvoren a ja sam slobodna. Konacno nisam jemac nikome.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28 Re: sparkasse banka

Post by channel10 »

BJB wrote:Channel10, hvala ti ali je problem izazvala SParkasse banka i njihov glupi sistem..Nije zena digla nikakav novi kredit, nego je njihov automatski sistem obavjestavanja povukao sav promet po tom ugovoru..Ma nebitno, limit je zatvoren a ja sam slobodna. Konacno nisam jemac nikome.
De ti trazi mjenice nazad, da ne bude opet kakvih za.ebancija.
Stockk
Posts: 235
Joined: 01/02/2018 22:52

#29 Re: sparkasse banka

Post by Stockk »

Ima li neko student paket u ovoj banci?
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#30 Re: sparkasse banka

Post by Hyperthalamus »

Imam ja.
Stockk
Posts: 235
Joined: 01/02/2018 22:52

#31 Re: sparkasse banka

Post by Stockk »

Hyperthalamus wrote:Imam ja.
Kako to funkcioniše, je li baš ide sve bez naknade i to?
btw. koliko si čekao na karticu u okviru ovog paketa
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#32 Re: sparkasse banka

Post by Hyperthalamus »

Apsolutno je sve besplatno, jedino placas proviziju na transakcije koje obavljas preko internet ili mobilnog bankarstva, i godisnju clanarinu za visa ili mastercard karticu (zavisi koju si izabrao). Karticu sam cekao manje od 10 dana cini mi se.
Stockk
Posts: 235
Joined: 01/02/2018 22:52

#33 Re: sparkasse banka

Post by Stockk »

Hyperthalamus wrote:Apsolutno je sve besplatno, jedino placas proviziju na transakcije koje obavljas preko internet ili mobilnog bankarstva, i godisnju clanarinu za visa ili mastercard karticu (zavisi koju si izabrao). Karticu sam cekao manje od 10 dana cini mi se.
Zar je moguće Visa uzeti, na web stranici se ne spominje Visa, samo Mastercard?
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#34 Re: sparkasse banka

Post by Hyperthalamus »

Stockk wrote:
Hyperthalamus wrote:Apsolutno je sve besplatno, jedino placas proviziju na transakcije koje obavljas preko internet ili mobilnog bankarstva, i godisnju clanarinu za visa ili mastercard karticu (zavisi koju si izabrao). Karticu sam cekao manje od 10 dana cini mi se.
Zar je moguće Visa uzeti, na web stranici se ne spominje Visa, samo Mastercard?
Ja kad sam podnosio zahtjev (januar 2018), na stranici nije pisalo ni mastercard ni visa vec maestro... Ali kad je zena u banci unosila podatke, tek tada me pitala koju ces mastercard ili visa... Naglasi sta zelis.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#35 Re: sparkasse banka

Post by freelancerBIH »

Zna li neko kolika je kamatna stopa i koliki su troskovi npr. kada se nesto placa na rate (tipa 6 mjeseci mobitel) putem Sparkasse visa electron kartice?

Npr. rata je mjesecno 120 KM ... na 6 mjeseci... Kakvih skrivenih troskova tu jos ima?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#36 Re: sparkasse banka

Post by Bosanac sa dna kace »

Ako se uzme kredit od Sparkasse, pa se mora prenijeti plata kod njih, koju karticu daju? Visa Electron? Dinners Club?
Kkao im Dinners Club funkcioniše? Može li se svugdje u svijetu na bankomatima banka koje su članice Dinners Club programa podići gotovina u domaćoj valuti bez naknade?
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#37 Re: sparkasse banka

Post by Mentha_Piperita »

Molim Vas, da li se nekome desilo da na Izvodu vidi transakciju koju nije napravio?

Danas pogledam Izvod i zapadne mi za oko transakcija napravljena onih dana kad nisam ni bila u Sarajevu, niti sam koristila karticu, niti netbanking, pise da je kao za FACEBK(neka slova i brojevi)fb.me ads iznos je u dolarima? Nije puno dodje oko 6 KM, ali nista mi nije jasno. Racun na FB (mail od FB) mi nije povezan sa sluzbenim koji koristim za banku i paypal, na paypalu nema transakcije?

Poslala sam upit banci, ali reko' da vidim da se jos nekome nije desilo. :roll:
sale07
Posts: 1282
Joined: 18/05/2018 12:28

#38 Re: sparkasse banka

Post by sale07 »

Mentha_Piperita wrote:Molim Vas, da li se nekome desilo da na Izvodu vidi transakciju koju nije napravio?

Danas pogledam Izvod i zapadne mi za oko transakcija napravljena onih dana kad nisam ni bila u Sarajevu, niti sam koristila karticu, niti netbanking, pise da je kao za FACEBK(neka slova i brojevi)fb.me ads iznos je u dolarima? Nije puno dodje oko 6 KM, ali nista mi nije jasno. Racun na FB (mail od FB) mi nije povezan sa sluzbenim koji koristim za banku i paypal, na paypalu nema transakcije?

Poslala sam upit banci, ali reko' da vidim da se jos nekome nije desilo. :roll:
https://www.facebook.com/business/help/ ... 3555096209
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#39 Re: sparkasse banka

Post by Mentha_Piperita »

@sale07,

hvala ti, to je izgleda to... :shock: .
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#40 Re: sparkasse banka

Post by kazo »

Zna li neko koliko Sparkasse uzima sebi % od inostranih uplata na devizni racun? Imao sam do sada racun u BBI banci i oni su uzimali 10% od svake uplate + 17% neka razlika izmedju drzava, Unicredit uzima fiksno 10 KM, ali im je mjesecno vodjenje 10 KM, rekose mi da u Novoj banci ne uzimaju nista osim konverzija valuta. Kakva je situacija u sparkasse?
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#41 Re: sparkasse banka

Post by wewa »

proviziju placa uplatilac svojoj banci, Sparkasse naplacuje jedino proviziju za konverziju a nije velika...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#42 Re: sparkasse banka

Post by hadzinicasa »

kazo wrote:Zna li neko koliko Sparkasse uzima sebi % od inostranih uplata na devizni racun? Imao sam do sada racun u BBI banci i oni su uzimali 10% od svake uplate + 17% neka razlika izmedju drzava, Unicredit uzima fiksno 10 KM, ali im je mjesecno vodjenje 10 KM, rekose mi da u Novoj banci ne uzimaju nista osim konverzija valuta. Kakva je situacija u sparkasse?
Ne uzima nista primaocu od poslane/doznacene sume, ako posiljaoc pri transakciji oznaci da on/ona snosi troskove transakcije.
Troskovi se mogu i podijeliti ili padati na teret primaoca.
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#43 Re: sparkasse banka

Post by kazo »

Hvala puno na odgovorima, BBI je po defaultu uzimao 10%. Dvoumim se izmedju Sparkasse i Nove banke.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#44 Re: sparkasse banka

Post by wewa »

nevezano za devizne racune, zaista od srca mogu preporuciti Sparkasse, odnosno Erste grupaciju

njihov sam klijent vec 10 godina i ako sam imala ikakvih poteskoca u koristenju usluga, uvijek su reagovali promptno i adekvatno
User avatar
mk ultra
Posts: 19239
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#45 Re: sparkasse banka

Post by mk ultra »

wewa wrote:nevezano za devizne racune, zaista od srca mogu preporuciti Sparkasse, odnosno Erste grupaciju

njihov sam klijent vec 10 godina i ako sam imala ikakvih poteskoca u koristenju usluga, uvijek su reagovali promptno i adekvatno
+1 :thumbup:
Dzontra_Volta
Posts: 6459
Joined: 20/01/2011 11:10

#46 Re: sparkasse banka

Post by Dzontra_Volta »

Od prije par dana sam postao korisnik usluga ove banke (nakon "100 godina" u Raiffeisen bank).
Čačkam ovu aplikaciju za mobilno bankarstvo, pa ne vidjeh da se može promijeniti pin preko nje, ili nisam dobro vidio?
Ima li ko iskusan?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#47 Re: sparkasse banka

Post by Bosanac sa dna kace »

bio sam ubijedjen da ova banka u BiH ima otprilike isti broj musterija kao i Unicredit...
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#48 Re: sparkasse banka

Post by drndalo »

Ne znam bas na osnovu cega si mogao biti ubijedjen u to? Jer im ime zvuci njemacki?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#49 Re: sparkasse banka

Post by Bosanac sa dna kace »

drndalo wrote:Ne znam bas na osnovu cega si mogao biti ubijedjen u to? Jer im ime zvuci njemacki?
Broj i rasporeðenost bankomata i poslovnica po Sarajevu kao i ostalim dijelovima BiH, visina kamate za kredite, vrste kartica i proizvoda koje nude, povezanost sa drugim bankama van BiH, odnosno činjenice da su dio grupacije koja je rasprostranjena u više zemalja.
Ime i porijeklo jeste bitno, ali ne presudbo uvijek i u svakom slučaju.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#50 Re: sparkasse banka

Post by drndalo »

Upravo o broju i rasporedjenosti poslovnica i bankomata pricam...

Koliko god RZB i UNCRD bili zlo, njihova velicina i vrijeme pocetka, u kombinaciji sa ukrupnjavanjem tokom godina je dovela do toga da se po rasprostranjenosti (i uz trend smanjenja/zatvaranja poslovnica) nakon njih dvije, ima puno praznog mjesta, pa onda idu ovi dosta manji...

Ove dvije velike grupe su od pocetka zasjele, poklopile Javne promete, i veci dio primalaca uplata Javnih para...

Sparkasse je dosao kupovinom po vise osnova diskutabilne ABS Banke, i relativno kasno... Samim tim im je startna osnova dosta losija.
Post Reply