Spajanje cpj sa laptopm

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
GoldenBoy89
Posts: 118
Joined: 06/01/2010 23:57

#1 Spajanje cpj sa laptopm

Post by GoldenBoy89 »

Dakle imam nekakvo dobro kuciste koje hocu da spojim sa laptopom. Dakle meni ne treba procesor od laptopa vec samo njegov monitor ... dakle da koristim procesor od kucista i graficku i ram, a od laptopa samo njegov monitor :-)

malo zapetljano nadam se da ste shvatili... hajte hakri pomozite ! ! ! kako spojiti to 2 u 1 xd :D
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#2 Re: Spajanje cpj sa laptopm

Post by Big Boy »

Tesko... ako mislis koristiti komp a da ti laptop bude samo kao monitor.

Ono sto mi pada na pamet je:

1. Povezes sve u LAN i nakacis neku remote control aplikaciju (halali se tako s bojama i brzinom).
2. Da na laptopu imas video ulaz (sto je velika rijetkost) i da nakacis izlaz s graficke na ulaz na laptopu.


Savjet... kupi sebi neki monitor. ;-)
neretvaa
Posts: 170
Joined: 29/07/2009 12:24

#3 Re: Spajanje cpj sa laptopm

Post by neretvaa »

Nece moci ove noci...
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4 Re: Spajanje cpj sa laptopm

Post by kokuz_sa »

a brate dragi..jel to tesko zbavit 20KM uzet sebi polovan monitor i rahat si :D
User avatar
GoldenBoy89
Posts: 118
Joined: 06/01/2010 23:57

#5 Re: Spajanje cpj sa laptopm

Post by GoldenBoy89 »

ahhh pa ja sam googlao i nista da nadjem o tome pa... :-) neznam kako sto ev prijatelj kaze da postoji mogucnost da nesto od to 2je pregori :(

ma imam laptop hp 530 dodao sam mu jos 512 rama ;-) ali 3dsmax ni da makne a ni acad nista nije bolji ;-) a to hocu sam da steknem pa da radim na njemu kad su ti tezi slucajevi u pitanju a, laptop da nosam po kuci jer imama wlan u kuci... a monitor nije skup sam mi prostor uzima paaaaaaa :( mi to je prijeko potrebno xd...

usput... nisam mislio da u lan stavljam, uzeo sam onaj kabal od monitora sto ima 2 džeka ista sto ide u graficku i u monitor ... ustekavao u lapt i cpu i nece... mozda zato sto je w7, treba xp .... neznam jeli itko to jos pokusavaoooo????

ima valjda hacker kakav na forumu xdd help !
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#6 Re: Spajanje cpj sa laptopm

Post by atko »

Umrezi laptop i desktop i zakaci se remoteDesktop-om sa laptopa na desktopt i stavi u full screen ... to je plafon sto mozes ... ako nemas nekih izlaza, ulaza , konvertra, cudesa... a sumnjam da imas


Odakle vise crpite te ideje za "nemoguce" kombinacije :-) :D
User avatar
r00t
Posts: 114
Joined: 30/07/2009 14:04

#7 Re: Spajanje cpj sa laptopm

Post by r00t »

Taj dzek na laptopu sluzi kao izlaz za projektor ili monitor. Da bi spojio tu centralnu na laptop treba ti video ulaz na laptopu sto naravno rijetko koji da ima. ;) Tako da od tog spajanja nema nista, trazi kakv monitor da ti centralna ne propada i rijesen problem..
User avatar
Hunkar
Posts: 655
Joined: 04/05/2008 18:05
Location: peskun

#8 Re: Spajanje cpj sa laptopm

Post by Hunkar »

teoretski moze :D ako volis lemiti i narucivati cudne dijelove iz inostranstva :D ali je skoro skuplje od novog monitora :D i postoji mogucnost da posaljes i monitor i grafu u vjecna lovista :D
User avatar
GoldenBoy89
Posts: 118
Joined: 06/01/2010 23:57

#9 Re: Spajanje cpj sa laptopm

Post by GoldenBoy89 »

evo spojio sam radi ! :) hvala svima na odgorovima... hmm centralna mi sluzi samo za tako te mocnije programe koje hocu da pokrenem sto ne mogu na laptopu koji iziskuju vise radne memorije i grafike... npr taj 3dmax....a monitor mi uzima prostora dosta :) znam da je 50tak km ali..

hvala jos jednom...

LP GoldenBoy
User avatar
r00t
Posts: 114
Joined: 30/07/2009 14:04

#10 Re: Spajanje cpj sa laptopm

Post by r00t »

Mog'o si nam vala i napisati kako si to izveo.. :shock:
Post Reply