SP Turska 2010

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#401 Re: SP Turska 2010

Post by felipe kajetano »

sofist wrote:
Nego, jebo to, nadam se da je Omer Ašik preživio. :D
pa kazu da ga sad zovu kiklop :D

Image
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#402 Re: SP Turska 2010

Post by sofist »

burek_in_space wrote:
sofist wrote:A sudija hvala Bogu ne vidi. :D Ovo na kraju je jos i najmanja kradja, puno toga je bilo ranije, peta licna Krsticu, kos i dodatno koje nije svirano Novici, faul nad Teom za tri, izlazak iz bonusa Srbije u prvim minutama cetvrtina iako Turci ganjaju prikljucak i igraju krvnicku odbranu faulovi se njima ne sviraju... I na kraju faul Erdena na Novici na 0.5 sekundi pri posljednjem sutu. Rekao sam odmah da je Srbija za klasu bolja od Turske i samo razlicit kriterij sudjenja, tacnije ašćare kradja, je mogao da dovede Turke u egal zavrsnicu. Tanjevic me razocarao, šupak klasičan.

Nego, jebo to, nadam se da je Omer Ašik preživio. :D

Sa ovim se nikada, ali nikada necu slozhiti.
Jedna losha utakmica, jedna losha neintervencija ne mogu pokvariti sve shto je Bosha uchinio kako za kosharku, tako i za nas.
On je naredio Ašiku da legne i valja se po terenu. To nijedan pravi trener i sportista ne bi uradio. Njega znam licno i znam da je ok, zato sam se i iznenadio i razocarao. Zelim mu svako dobro, s obzirom na zdravlje, ali nije mu ovo trebalo.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#403 Re: SP Turska 2010

Post by Comrad »

@sofist, prvenstvo je zavrseno, Amerika prvak svijeta.

Zamaras polako. Nijedna utakmica ne bude perfektno odsudjena ako se subjektivno gleda. Objektivno, jbg, nekoliko odluka na stranu Srbije, nekoliko na stranu Turske. Uostalom, nebitno ba, i da je Srbija pobijedila, opet bi ih Ameri nakantali. Mozes pricati da ne bi, ali bi i tacka. Jest, eto osvojili bi drugo mjesto, ali mladi su i imaju jos vremena.

I taj Krstić ne znam uopste kako igra lik. Nas Salihovic nizasta dobije 4 tekme zabrane, ovaj se gadja stolicama i dobije tri. Pa njemu je trebalo zabraniti da igra uopste ovo svjetsko.

Nemoj uzimati ono sto ti odgovara, a ono sto ne odgovara gurati pod tepih.
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#404 Re: SP Turska 2010

Post by sofist »

felipe kajetano wrote:
sofist wrote:
Nego, jebo to, nadam se da je Omer Ašik preživio. :D
pa kazu da ga sad zovu kiklop :D

Image
:lol: :lol: :lol: Samo nek je ostao ziv, ono je bas gadno izgledalo. :razz: :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#405 Re: SP Turska 2010

Post by burek_in_space »

sofist wrote:
On je naredio Ašiku da legne i valja se po terenu. To nijedan pravi trener i sportista ne bi uradio. Njega znam licno i znam da je ok, zato sam se i iznenadio i razocarao. Zelim mu svako dobro, s obzirom na zdravlje, ali nije mu ovo trebalo.
Sad cu malo da branim Boshu - to je kruna njegove karijere, plasman na finale SP protiv strashnih amerikanaca, ispunjavanje zacrtanog kada je josh preuzeo reprezentaciju Turske, ogroman teret na ledjima...i znam da sve to nije sportski i fer, ali i on je samo chovjek.

A nekako, kad su dali Turci zadnji kosh, sjetio sam se Argentine na onom SP-u, vratilo se malo.
Jedina je sreca po ove momke shto su tako mladi, da narednih 6 godina mogu igrati nekih 5-6 finala hladno, ako Duda ostane.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#406 Re: SP Turska 2010

Post by Admir_1984 »

Kako kazu sve se vraca sve se placa, Srbija je kad tad morala biti kaznjena za onu nepravdu u finalu SP protiv Argentinaca
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#407 Re: SP Turska 2010

Post by felipe kajetano »

ma jasno da je sad sve sbb kbb, sto kazes bilo proslo, Ameri osvojili i to je to.

ostaje cinjenica da je sudjenje katastrofalno bilo, Srbija je izasla iz bonusa 8:50 do kraja sarade uz dosta blazu odbranu od Turske, hvatanje za vratove i konstantno trazenje frke od strane Onana koje nije sankcionisano, unosenje tijelom u igraca uz dizanje ruku se uopste nije sviralo kao faul, a bezbroj puta su to radili, na kraju ovaj cirkus sa Tuncerijem i faul nad Velickovicem...ono sa Asikom je prica za sebe.

To nije nekoliko odluka na stranu Srbije(mada bi volio da znam koje su to), nekoliko odluka za Tursku, pa mirna Bosna..pobijedio bolji.Ovo prvenstvo je ispalo na kraju sranje na kvadrat u kojem je domacin po svaku cijenu morao igrati finale.
Brate Srbija je onomad casno i posteno ispala u NS kao domacin, mada je i tada bilo odluka koje se domacinima inace ne sviraju...niko nije siljio ni vadio krive nozeve :wink:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#408 Re: SP Turska 2010

Post by burek_in_space »

Ne mozhe se uzimati prvenstvo u Novom Sadu kao neki relevantan faktor, jer su tada za Srbiju igrali milioneri i oni koji su chekali da to postanu...prevelika kolichina egomanijaka na jednom mjestu. :D
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#409 Re: SP Turska 2010

Post by felipe kajetano »

burek_in_space wrote:Ne mozhe se uzimati prvenstvo u Novom Sadu kao neki relevantan faktor, jer su tada za Srbiju igrali milioneri i oni koji su chekali da to postanu...prevelika kolichina egomanijaka na jednom mjestu. :D
slazem se, nikad gora Srbija nego tada, kad se sjetim Obradovica i shizofrenije na pressu nakon debakla :-D

bit je da ni te ego manijake niko nije gurao gdje im realno nije mjesto.
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#410 Re: SP Turska 2010

Post by sofist »

burek_in_space wrote:
sofist wrote:
On je naredio Ašiku da legne i valja se po terenu. To nijedan pravi trener i sportista ne bi uradio. Njega znam licno i znam da je ok, zato sam se i iznenadio i razocarao. Zelim mu svako dobro, s obzirom na zdravlje, ali nije mu ovo trebalo.
Sad cu malo da branim Boshu - to je kruna njegove karijere, plasman na finale SP protiv strashnih amerikanaca, ispunjavanje zacrtanog kada je josh preuzeo reprezentaciju Turske, ogroman teret na ledjima...i znam da sve to nije sportski i fer, ali i on je samo chovjek.

A nekako, kad su dali Turci zadnji kosh, sjetio sam se Argentine na onom SP-u, vratilo se malo.
Jedina je sreca po ove momke shto su tako mladi, da narednih 6 godina mogu igrati nekih 5-6 finala hladno, ako Duda ostane.
Ma dobro serem i ja, stvorio je Mirzu, Kari je od njega ucio, bio je presudan za razvoj Bodiroge i jos milion stvari je uradio da bi sad radikalno promijenio misljenje o njemu.

Argentina je to naplatila ovim kosem

a i kasnije, sto u kosarci, sto u fudbalu. :D

Ovo je bas bila ofirna kradja. A nije ni prva, bilo je toga i ranije. Ali dobro, bice jos dana za megdana, zato i volimo kosarku.
User avatar
lerdi
Posts: 3485
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#411 Re: SP Turska 2010

Post by lerdi »

Samo je Srbiji ovaj rezultat 83-82 pravi peh. Prvo Argentina, pa sad Turska
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#412 Re: SP Turska 2010

Post by burek_in_space »

Samo jedna stvar vezana za Boshu - kazhu da se smatra tvorcem ove moderne kosharke koju mi sada gledamo, a kojoj su temelji udareni sa gneracijom Bosne koja je osvojila Euroligu, odnosno Kup shampiona tada. Revolucionarno je to shto je pocheo praktikovati cheste izmjene kosharkasha nesvojstvene do tada, kako bi se odrzhao jednak ritam i tempo u igri tokom svih 40 minuta. A da ne spominjem sve ostale, dobre, stvari koje Boshu chine zhivom legendom evropske i svjetske kosharke.
User avatar
lerdi
Posts: 3485
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#413 Re: SP Turska 2010

Post by lerdi »

burek_in_space wrote:Samo jedna stvar vezana za Boshu - kazhu da se smatra tvorcem ove moderne kosharke koju mi sada gledamo, a kojoj su temelji udareni sa gneracijom Bosne koja je osvojila Euroligu, odnosno Kup shampiona tada. Revolucionarno je to shto je pocheo praktikovati cheste izmjene kosharkasha nesvojstvene do tada, kako bi se odrzhao jednak ritam i tempo u igri tokom svih 40 minuta. A da ne spominjem sve ostale, dobre, stvari koje Boshu chine zhivom legendom evropske i svjetske kosharke.
Bureče ovo tvoje izgleda fakat kao da nešto braniš Bošu. Ko ima nešto loše da kaže za nekoga ko je kao što ti reće "živa legenda košarke" ne zaslužuje ni da se diskutuje sa njim. On će reči Boši nešto. Haj idi pucaj u dvorišu slobodnjake, a tati ostavi da se bavi ovim sportom ;)
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#414 Re: SP Turska 2010

Post by burek_in_space »

lerdi wrote:
Bureče ovo tvoje izgleda fakat kao da nešto braniš Bošu. Ko ima nešto loše da kaže za nekoga ko je kao što ti reće "živa legenda košarke" ne zaslužuje ni da se diskutuje sa njim. On će reči Boši nešto. Haj idi pucaj u dvorišu slobodnjake, a tati ostavi da se bavi ovim sportom ;)
Ma nemam ga ja shta braniti, nego mi drag chovjek samo tako, pa mi nije mrsko napisati pokoji red o njemu, da i neki drugi saznaju neshto korisno, ako vec nisu znali :-D
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#415 Re: SP Turska 2010

Post by sofist »

lerdi wrote:
burek_in_space wrote:Samo jedna stvar vezana za Boshu - kazhu da se smatra tvorcem ove moderne kosharke koju mi sada gledamo, a kojoj su temelji udareni sa gneracijom Bosne koja je osvojila Euroligu, odnosno Kup shampiona tada. Revolucionarno je to shto je pocheo praktikovati cheste izmjene kosharkasha nesvojstvene do tada, kako bi se odrzhao jednak ritam i tempo u igri tokom svih 40 minuta. A da ne spominjem sve ostale, dobre, stvari koje Boshu chine zhivom legendom evropske i svjetske kosharke.
Bureče ovo tvoje izgleda fakat kao da nešto braniš Bošu. Ko ima nešto loše da kaže za nekoga ko je kao što ti reće "živa legenda košarke" ne zaslužuje ni da se diskutuje sa njim. On će reči Boši nešto. Haj idi pucaj u dvorišu slobodnjake, a tati ostavi da se bavi ovim sportom ;)
Od jednog covjeka, rodjenog u Sarajevu, su svi oni ucili, pa i Boša. Taj covjek se smatra zasluznim za razvoj kosarke i on je zacetnik svih ovih uspjeha o kojima pricamo u ex-yu. Smio bih da se kladim da pojma nemas ko je to.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#416 Re: SP Turska 2010

Post by burek_in_space »

Mogu li ja, mogu li ja?! :D

hajde ba, nemojte sada tenzija jebo ga ljeljak. :mrgreen:
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#417 Re: SP Turska 2010

Post by sofist »

burek_in_space wrote:Mogu li ja, mogu li ja?! :D

hajde ba, nemojte sada tenzija jebo ga ljeljak. :mrgreen:
Ma nisu tenzije, nego eto onako, treba da se znaju neke stvari. Ko je tata i to. :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#418 Re: SP Turska 2010

Post by burek_in_space »

sofist wrote:
Ma nisu tenzije, nego eto onako, treba da se znaju neke stvari. Ko je tata i to. :D
To je bar lako - James Nasmith :oops: :D
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#419 Re: SP Turska 2010

Post by felipe kajetano »

Kad smo vec kod "stratega", ko je vodio Bosnu pred rat, sa Radulovicem, Sejom Bukvom itd...?
User avatar
lerdi
Posts: 3485
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#420 Re: SP Turska 2010

Post by lerdi »

sofist wrote:
lerdi wrote:
burek_in_space wrote:Samo jedna stvar vezana za Boshu - kazhu da se smatra tvorcem ove moderne kosharke koju mi sada gledamo, a kojoj su temelji udareni sa gneracijom Bosne koja je osvojila Euroligu, odnosno Kup shampiona tada. Revolucionarno je to shto je pocheo praktikovati cheste izmjene kosharkasha nesvojstvene do tada, kako bi se odrzhao jednak ritam i tempo u igri tokom svih 40 minuta. A da ne spominjem sve ostale, dobre, stvari koje Boshu chine zhivom legendom evropske i svjetske kosharke.
Bureče ovo tvoje izgleda fakat kao da nešto braniš Bošu. Ko ima nešto loše da kaže za nekoga ko je kao što ti reće "živa legenda košarke" ne zaslužuje ni da se diskutuje sa njim. On će reči Boši nešto. Haj idi pucaj u dvorišu slobodnjake, a tati ostavi da se bavi ovim sportom ;)
Od jednog covjeka, rodjenog u Sarajevu, su svi oni ucili, pa i Boša. Taj covjek se smatra zasluznim za razvoj kosarke i on je zacetnik svih ovih uspjeha o kojima pricamo u ex-yu. Smio bih da se kladim da pojma nemas ko je to.
Kakve Nikolić ima veze sa ovim što ti pišeš ili je ovo samo jedan dječiji pokušaj diskreditovanja sagovornika? Kao ako ovo ne znaš onda nemamo o čemu pričati :-)

Tata se zna i zato za sve ono što si rekao o Boši mogu ti samo reći "Ne ući babu kako se djeca prave". Haj sad probaj nešto drugo ;)
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#421 Re: SP Turska 2010

Post by burek_in_space »

felipe kajetano wrote:Kad smo vec kod "stratega", ko je vodio Bosnu pred rat, sa Radulovicem, Sejom Bukvom itd...?
Peshic?! :-?
User avatar
lerdi
Posts: 3485
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#422 Re: SP Turska 2010

Post by lerdi »

ReaderDreams wrote:
lerdi wrote:
sofist wrote:
Od jednog covjeka, rodjenog u Sarajevu, su svi oni ucili, pa i Boša. Taj covjek se smatra zasluznim za razvoj kosarke i on je zacetnik svih ovih uspjeha o kojima pricamo u ex-yu. Smio bih da se kladim da pojma nemas ko je to.
Kakve Nikolić ima veze sa ovim što ti pišešili je ovo samo jedan dječiji pokušaj diskreditovanja sagovornika? Kao ako ovo ne znaš onda nemamo o čemu pričati :-)

Tata se zna i zato za sve ono što si rekao o Boši mogu ti samo reći "Ne ući babu kako se djeca prave". Haj sad probaj nešto drugo ;)
Pitas mene ?
Ma jok. Ovo ja i drug sofist vodimo jednu zdravu diskusiju ;)
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#423 Re: SP Turska 2010

Post by psydelija »

Daleko bilo sta se sve pise i vidi u srpskim medijima. Mene ne iznenadjuju izjave Molisa (umalo posta Kobilic) i Velickovica, ali se cudim da je Duda Ivkovic (inace veliki dingospo) izgubio kontakt sa stvarnoscu.
Pa zar je moguce da Duda govori o kradji sudija, a da pritom nevidi koliko su sudije i domacina zakinule.
Zar je moguce da Duda posle samaranja Teodosica na Asikom cinicno (u neverici) odmahuje rukom u pravcu sudija, a zna da se tu sudi namerna (bacanja + lopta sa strane), pa posle, nakon faula u polju sudija kaze da se lopta izvede sa centra za Srbiju :-D (halo veze-nova pravila), pa Güleru tri licne za 43 sec...to si sve Duda trebao izreci kada si trazio izvinjenje od FIBA-e.

Ko se ljuti ima pravo i da gubi! :D

Bosa je kralj, on je nivo kosarke u Turskoj podigo za min. 40% u zadnjih 4 godina. Hoce generali da mu orden dodele. :-)
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#424 Re: SP Turska 2010

Post by felipe kajetano »

burek_in_space wrote:
felipe kajetano wrote:Kad smo vec kod "stratega", ko je vodio Bosnu pred rat, sa Radulovicem, Sejom Bukvom itd...?
Peshic?! :-?
wiki kaze da je tada vec bio u Dojclandu, neko sigurno zna pa ce napisati..

Kad skontas kakva liga, i kakvi treneri :-) ...jbt pa IMT je bio solidan tim, a gdje su ovi ostali tek bili.

Ajd da se ovo ne pretvori u nekakvo evociranje da nastavimo :D

@psydelija

velis Teodosic samaro po terenu :-D ?
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#425 Re: SP Turska 2010

Post by burek_in_space »

felipe kajetano wrote: wiki kaze da je tada vec bio u Dojclandu, neko sigurno zna pa ce napisati..

Kad skontas kakva liga, i kakvi treneri :-) ...jbt pa IMT je bio solidan tim, a gdje su ovi ostali tek bili.

Ajd da se ovo ne pretvori u nekakvo evociranje da nastavimo :D

@psydelija

velis Teodosic samaro po terenu :-D ?
Ja nadjoh sliku Bosne iz '91. i chini mi se da je on na njoj. Ima na Bosninom site-u.

Breaking news za felipea, kladionichara :oops: i ostale Nadal: Djokovic 1:1 u setovima.

A sad nastavite, ja odoh u krevet, ujutru cu vas banovati. :mrgreen:
Locked