SP Rukomet

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25782
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#226 Re: SP Rukomet

Post by BHF_Manijak »

Velkoski wrote:Glupani, Hićo se okreće u grobu
Fol najjaci savez, njima sve naklonjeno, oni svim upravljaju, a skarase ih ljudi usred Berlina. Opet pade Berlin. :lol: :oops:
User avatar
studeni76
Posts: 5419
Joined: 03/06/2009 14:12

#227 Re: SP Rukomet

Post by studeni76 »

Al dovoljno i jednima i drugima za prolaz. Komšije izgubiše sve šanse
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25782
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#228 Re: SP Rukomet

Post by BHF_Manijak »

studeni76 wrote:Al dovoljno i jednima i drugima za prolaz. Komšije izgubiše sve šanse
Nema veze, manje bodova prenose u drugi krug, a idu na Hrvatsku i Spaniju. Znacio bi taj jedan-dva boda vise Svabama drama.
Ovako ga lahko mogu pofamflat na domacem terenu. :oops:
A upitno je koliko ce im i na psihu uticati bukvalno dvije dobivene utakmice na kraju prokockane. Protiv Rusa imali +3, ovdje +2 neke 2 minute do kraja.
User avatar
van Basten
Posts: 7535
Joined: 21/09/2006 02:59

#229 Re: SP Rukomet

Post by van Basten »

Svabe su davno ranije trebali prelomiti utakmicu, imali su 4-5 "mec lopti" za to, al francuzi su se svaki put cupali. Ugl sjajna utakmica za nekog ko to posmatra sa strane, za sve rukometne sladokusce.
Kako sad stvari stoje u ovoj strani zrijeba dobro ce se svi poklati za polufinale, a tamo ce skandinavci laganini ... Mozda i ta svjezina sa kojom ce danci i norvezani doci do polufinala na kraju i prevagne da udju i u finale
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#230 Re: SP Rukomet

Post by Nadzorna_ploca »

Njemci skoro pa aktuelni europski prvaci jer su u 2016 bili prvaci cini mi se. Da je nama bar priblizno takvi luzeri biti.
miroslavkrleza
Posts: 23
Joined: 22/08/2018 07:25

#232 Re: SP Rukomet

Post by miroslavkrleza »

Dobra Španija.
Sociolog
Posts: 4343
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#233 Re: SP Rukomet

Post by Sociolog »

Kim Anderson,penzioner nakon 4/5 godina,ponovo u repci Svedskoj,vidi se da mu je otanjio sut :? :roll:
olympus76
Posts: 153
Joined: 19/04/2013 20:44
Location: Zagreb

#234 Re: SP Rukomet

Post by olympus76 »

Otresli aktualne europske prvake ko slinu :izet: Sego zakljucao vrata i bacio kljuc.

Nakon nogometa, red je da pokorimo i rukometni svijet. A i rukomet je ipak sport
gdje smo uvijek bili vrh, treba tako nastaviti :) . Sila smo, doista.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#235 Re: SP Rukomet

Post by dječak sa šibicama »

Nijemci na domacem terenu uvijek bolji nego sto realno vrijede, mada nemaju neki ekstra kvalitet ali domacinska su ekipa plus sudije.

Skandinavci jurcaju u onom drugom dijelu, posebno Danci. Ali kad tako silovito udjes u polufinale, obicno te neko otrese, otrijezni. To je nepisano pravilo u sportu.

Francuzi vratili Karabatica, nije spreman ali i nemaju izbora, pati im igra bez njega. Ubacen i mladi Richardson, sin nekad sjajnog rukometasa Dzeksona Richardsona. Veliki talenat. Francuzi imaju mocnu momcad ali nesto u toj igri nedostaje. Iako oni obicno ubace u 5. brzinu kad se priblize medaljama, onda su skoro nepobjedivi.

Spanjolci dobri, samo nedostaje x faktor zvani Arpad. Takodje i dva krila Balaguer i Rivera iako Sole je bolji igrac od Balaguera i ovo je manje vise ista ekipa koja je uzela zlato prosle godine na EP.

Hrvatska dosta bolja nego prosle godine, David Mandic je igrac kakav nedostaje hrvatskoj vec duze vrijeme, tek 22 godine ima a onako igra odbranu i napad. Sjajan, i Sipic kao pivot istog godista dobitak, zna sve na crti. Mozda Lino konacno u igru ubaci i Jaganjca, on ima samo 20 ali je vanserijski talenat, haubica sa lijevog vanjskog. Dobro je to Cervar slozio, posebno odbrana, ko zemlja jaka. Ako odigraju do kraja na ovom nivou, nista nije nemoguce.

Norveska je standard, mlada poletna ekipa ali tradicionalno takticki tanka, cim im neko slozi beton odbranu oni se malo izgube. Svedsku nisam gledao, imaju problema sa ozljedama.
Baka Slišković
Posts: 127
Joined: 26/03/2013 14:47

#236 Re: SP Rukomet

Post by Baka Slišković »

Ovo kako je Hrvatska odigrala protiv Španjolske je bilo predivno za gledati. Došli su na prvenstvo s nekoliko manje poznatih igrača i sve me ovo podsjeća na 2003. kada je svijet upoznao tada anonimce Balića i Metličića na SP u Portugalu...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25782
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#237 Re: SP Rukomet

Post by BHF_Manijak »

Kakve cirkusantske odluke tito te jebo, ukinuti ovaj sport treba i ove organizacije! :lol: :lol: :lol:
User avatar
van Basten
Posts: 7535
Joined: 21/09/2006 02:59

#238 Re: SP Rukomet

Post by van Basten »

Sudije briljiraju veceras fakat... Sta norvezani pocinise Spanjolskoj, ono je za dozivotne suspenzije bilo.
Meni opet nekako lakse podnijeti kad nas pokradu kad znam da tako kradu i mnogo jace sile od nas.
Francuzi bi lako kogli bez polufinala ostati, bez pomoci sudija bar kao danas susjedima nece moci pera odbiti.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25782
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#239 Re: SP Rukomet

Post by BHF_Manijak »

van Basten wrote:Sudije briljiraju veceras fakat... Sta norvezani pocinise Spanjolskoj, ono je za dozivotne suspenzije bilo.
Meni opet nekako lakse podnijeti kad nas pokradu kad znam da tako kradu i mnogo jace sile od nas.
Francuzi bi lako kogli bez polufinala ostati, bez pomoci sudija bar kao danas susjedima nece moci pera odbiti.
Nisam tu utakmicu gled'o, znaci navukose Francuzima? :mrgreen: Ma ja klasika, tako im i protiv Svaba navukose.
User avatar
van Basten
Posts: 7535
Joined: 21/09/2006 02:59

#240 Re: SP Rukomet

Post by van Basten »

BHF_Manijak wrote:
van Basten wrote:Sudije briljiraju veceras fakat... Sta norvezani pocinise Spanjolskoj, ono je za dozivotne suspenzije bilo.
Meni opet nekako lakse podnijeti kad nas pokradu kad znam da tako kradu i mnogo jace sile od nas.
Francuzi bi lako kogli bez polufinala ostati, bez pomoci sudija bar kao danas susjedima nece moci pera odbiti.
Nisam tu utakmicu gled'o, znaci navukose Francuzima? :mrgreen: Ma ja klasika, tako im i protiv Svaba navukose.
Nisu oni njima navukli malo, oni su spance masakrirali od prve do zadnje minute.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#241 Re: SP Rukomet

Post by Bosanski_kralj »

Neka se dočekalo da u nekom sportu sudije masakriraju Špance. :thumbup: Do sad su oni uvijek bili povlašteni kod sudija.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#242 Re: SP Rukomet

Post by kamen spoticanja »

hop hop uzese brazilci
User avatar
jasko_ba
Posts: 7805
Joined: 13/11/2006 17:47

#243 Re: SP Rukomet

Post by jasko_ba »

:-) Pobjedi Brazil ''rvatice
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#244 Re: SP Rukomet

Post by ultima_palabra »

Drugo nisam gledao ali prvo su kao amateri odigrali... onoliko forsirati igru bez golmana uz silne tehnicke greske je bas recept za propast.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#245 Re: SP Rukomet

Post by Tomahawk11 »

Čuj Hrvati sudili Srbima....normalno da će izgubiti :oops: :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#246 Re: SP Rukomet

Post by Tomahawk11 »

santo gral wrote:
Tomahawk11 wrote:Čuj Hrvati sudili Srbima....normalno da će izgubiti :oops: :mrgreen:
Da je Mazić sudio finale nogometa, Hrvati bi bili prvaci.
Ne znam to, ali je ovdje bilo: malo, malo, pa sedmerac i dva minuta.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#247 Re: SP Rukomet

Post by dječak sa šibicama »

Milosevic i Gubica su jedan od najboljih sudijskih parova na svijetu.

Juzna Amerika dobro fura u rukometu, mada Srbi su tipicno pognuli glave razocarani plasmanom jedino ne znam sta su ocekivali sa ovakvim rosterom. Sa druge strane, Cervar poklonio pobjedu Brazilu, koji je zaista dobra ekipa, imali su i Francuze na konopcima jedva su se Francuzi izvukli.
Sve nekako vodi ka finalu Danska i Francuska, mozda Njemacka kao domacini iako na neutralnom terenu oni nemaju sta traziti. Ona jedna titula prvaka Europe im se recimo omakla, vec prosle godine deveto mjesto na EP. Ali kad igraju kod kuce, siloviti su, iako ne pokazuju nista specijalno lijepo. Medjutim, bore se... njih samo nemoj u Rusiju :D
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#248 Re: SP Rukomet

Post by al-em »

gdje se igra finale u slucaju da u njemu budu njemacka i danska :-D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#249 Re: SP Rukomet

Post by dječak sa šibicama »

Image

Jyske Bank Boxen hala, Herning, Denmark

Dancima problem moze biti sto se polufinale igra u Hamburgu, jeste im blizu ali ako nalete na Njemacku a vrlo je izgledno... onda tarapana na gostujucem terenu.
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#250 Re: SP Rukomet

Post by golman »

olympus76 wrote:Otresli aktualne europske prvake ko slinu :izet: Sego zakljucao vrata i bacio kljuc.

Nakon nogometa, red je da pokorimo i rukometni svijet. A i rukomet je ipak sport
gdje smo uvijek bili vrh, treba tako nastaviti :) . Sila smo, doista.

E jbg...zajeba vas Neymar.

Nađe ključ :D
Post Reply