SP Rukomet

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 16855
Joined: 01/10/2006 20:10

#276 Re: SP Rukomet

Post by Better Man »

Danci briljirali. Hansen najbolji igrač prvenstva. Francuzi totalno podbacili. Nisam očekivao da će ih ovako lako poderati.
Sociolog
Posts: 4379
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#277 Re: SP Rukomet

Post by Sociolog »

dječak sa šibicama wrote:Kako su lose odigrali Francuzi, jos neki dan sa Hrvatskom izgledali su mi nikakvi ali rekoh ne trude se previse mada cudno mi odakle im ideja da idu na Dansku namjerno. Sad vidim da je to to, jedinu postenu utakmicu odigrali su sa Njemackom i recimo sa Spanijom, sve ostalo je lose. Cudno, navikao sam da su u polufinalu i eventualnom finalu uvijek najbolji sto mogu biti.

Ovo je neka nova Francuska, sa novim igracima, a ni Dinart ocito nije Onesta.

Danci odlicni, nema sta, najbolja utakmica u najbolje vrijeme.
Treba jos koja godina da se uhoda,ipak su 80% novi ljudi tu.Nema klasicnih akcija na Narcissa,a.i.vidi se tromnist kod Karabatica,sporiji je u tranziciji lopte,doduse i igra povrijedjen.Mogli bi po meni Norvezani ovo uzeti,najbrzi igraju rukomet trenutno
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#278 Re: SP Rukomet

Post by uglavnomja »

hop hop norge :D
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#279 Re: SP Rukomet

Post by normala brate »

uglavnomja wrote:hop hop norge :D
Ukljucim se nakon dugo vremena da pogledam, jos veci merak..
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25960
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#280 Re: SP Rukomet

Post by BHF_Manijak »

Ko god da prodje od ove dvije reprezentacije, Danci ce ih u finalu oducit od rukometa. Norvezanima su to vec uradili jednom na prvenstvu.
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#281 Re: SP Rukomet

Post by normala brate »

BHF_Manijak wrote:Ko god da prodje od ove dvije reprezentacije, Danci ce ih u finalu oducit od rukometa. Norvezanima su to vec uradili jednom na prvenstvu.
Vjerovatno, al' znaš i sam kakva su finala nije jednom bilo da ih uzmu s 5+ i onda izgube finale..
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25960
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#282 Re: SP Rukomet

Post by BHF_Manijak »

Domaci teren. publika, euforija i ti padnes k'o fisek u polufinalu, ma mrs.

Nakon osvajanja prije 2 godine, kad satrase Spaniju, najavljivala se nakva spektakularna generacija ha hu, a ono qrac obicni.
Oni k'o Englezi u fudbalu, najjaca liga svijeta, organizacija, Savez, ali repka zato cirkus. :oops:

Ostanite kuci mater vam jebem.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#283 Re: SP Rukomet

Post by uglavnomja »

hip hip hura :sretan: :sretan: :sretan: :sretan:
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#284 Re: SP Rukomet

Post by junior3 »

Valjda se nije puno povrijedio onaj visonja Rød.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41410
Joined: 29/06/2011 23:39

#285 Re: SP Rukomet

Post by dječak sa šibicama »

Njemacka ne bi ni bila ovdje da nije bilo danskih sudija. I da je Cervar bio malo pametniji, kao sto nije.

Nemaju oni taj kvalitet, samo odbrana, ali Norveska je rastrcana i hitra, prebrzi su za njemacku odbranu. Imaju bas onakav napad kakav njemacka ekipa ne voli, oni vole sporu utakmicu sa malo golova, sa puno tuce i udaranja.

Norvezani su po sirovoj kvaliteti, mozda tu negdje pri vrhu, ali kao ekipa su strasni. Odlicno slozena ekipa.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#286 Re: SP Rukomet

Post by junior3 »

BHF_Manijak wrote:Debakl i ponizenje Francuza u polufinalu! K'o da je Egipat s druge strane tito te jebo! :shock: :shock:

Osvajaju Danci glat, pred domacom publikom. :oops:
O jeb... ali ih odraše, onome se nijesam nad'o, zato se nadam pobjedi Norveške. :mrgreen:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25960
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#287 Re: SP Rukomet

Post by BHF_Manijak »

dječak sa šibicama wrote:Njemacka ne bi ni bila ovdje da nije bilo danskih sudija. I da je Cervar bio malo pametniji, kao sto nije.

Nemaju oni taj kvalitet, samo odbrana, ali Norveska je rastrcana i hitra, prebrzi su za njemacku odbranu. Imaju bas onakav napad kakav njemacka ekipa ne voli, oni vole sporu utakmicu sa malo golova, sa puno tuce i udaranja.

Norvezani su po sirovoj kvaliteti, mozda tu negdje pri vrhu, ali kao ekipa su strasni. Odlicno slozena ekipa.
Ma ja samo govorim sta se pisalo nakon 2016, kad su fakat nadigrali sve protivnike, igrali k'o sat. Mlada ekipa, bice od ovih nesto, a ono kako evo vidim dva SP-a nakon toga i jedno EP - kita.

OK brzi Norvezani, al' kont'o sam nakon sto su Francuze imali u egalu i zamalo ih dobili, da mogu zaustaviti tom silnom odbranom i Norvesku.

I otkud odjednom da se ovako Norvenska odjednom digne zadnje 3-4 godine? Bas mi noc pokvarise ovi debili. :oops:
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#288 Re: SP Rukomet

Post by golman »

Romanista 101% wrote:Finale Danska - Norveska
:gunjastajl:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56055
Joined: 15/12/2008 16:53

#289 Re: SP Rukomet

Post by ultima_palabra »

Dobri Norvezani, bas zrela utakmica... nijednom ih njbe nervoza uhvatila.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41410
Joined: 29/06/2011 23:39

#290 Re: SP Rukomet

Post by dječak sa šibicama »

Nijemci su malo iznenadili svijet rukometa prije par godina, odbranom su uzeli zlato na EP, iskljucivo odbranom.

Inace su im rezultati u zadnjih 10 godina prosjecni, da ne kazem losi. Uzeli su bronzu na OI a ostalo su sve neka osma i deveta mjesta, sve manje vise ova ekipa sa razlikom par igraca. Imaju oni dosta juniorskih zlata sa ovom generacijom, ali nemaju kreaciju u igri, ovaj Suton im je kao nekakav plejmejker (inace nase gore list, hercegovac) a nista specijalno. Lemke, Bohm, Wiede, Strobel, tanko je to. Gensheimer i Wolff jedina dokazana klasa igraca na top europskom nivou, u visegodisnjem prosjeku.

Ali nema ni Norveska neka velika imena, Myrhol i ovaj mali Sagosen od nekih poznatijih imena, ali imaju vic u igri, brzinu, eksplozivnost, lijepo igraju.

Mislim da je Danska favorit, kad je Hanssen u ovakvoj formi to je onda perverzija. Jer tu su jos Lauge, Markussen, Mensah kao popuna vanjske linije, nemaju klasicnog ljevorukog igraca ali odlicno pokrivaju. Svan i mladi Landin na krilima, odlicni Zachariassen na pivotu, dva sjajna golmana, sve imaju za zlato. A imace i punu dvoranu.

Trenutno je rukomet dosta izjednacen, ima jedno 6-7 ekipa koje se u svakom trenutku mogu potuci za zlato, Spanija, Francuska, Danska, Norveska, Svedska, Hrvatska, Njemacka, mozda i Madjarska uskoro jer imaju mlade igrace koji obecavaju, Brazil i Argentina napreduju a i Portugal stvara jednu odlicnu generaciju uskoro. Vec su uzeli medalje u juniorskom uzrastu. Navodno se i Poljaci vracaju sa mladom generacijom, mada nisam ih pratio. Svakako i Slovenija, aktualni juniorski prvaci Europe, imaju nekoliko odlicnih talenata koji bi mogli izrasti u velike igrace, Makuc, Novak, Ocvirk uz vec etablirane Janca ili golmana Kastelica.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#291 Re: SP Rukomet

Post by Romanista 101% »

golman wrote:
Romanista 101% wrote:Finale Danska - Norveska
:gunjastajl:

Prizeljkivao sam i na kraju bas pogodim :D po meni trenutno dvije najbolje reprezentacije u Evropi. Najvise su pokazali od svih. Drago mi je sto su Francuzi fasovali, dosta je vise sudijskog navlacenja.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25960
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#292 Re: SP Rukomet

Post by BHF_Manijak »

dječak sa šibicama wrote:Nijemci su malo iznenadili svijet rukometa prije par godina, odbranom su uzeli zlato na EP, iskljucivo odbranom.
Ma po meni su oni dosta, bas dosta izgubili odlaskom Sigurdssona i Prokopa na celo reprezentacije. Sigurdsson je trenercina za ovog, sjecam se koliko je samo znao utakmica prelomiti dobrim time outom, za razliku od Prokopa.

Nejasan mi je fakat njegov potez, napustis takvu selekciju i hajd da je preuzeo PSG, Rhein Necker, Kiel, nego Japan jebo te led. :-) :roll:

I u pravu si, definitivno moraju mijenjati stil, previse su "teska" reprezentacija i baziraju sve na odbranu, utakmice sa sto manje golova. Daj tranziciju, daj brze napade...
Gledam veceras im ni golmani nisu Bog zna sta doprinjeli. Wolff je treb'o biti novi Fritz, ali daleko je od toga.

I na kraju onaj mentalitet sto sam na pocetku prvenstva im spominj'o. Atipicno za Nijemce, u rukometu su onako labilni su dosta. Haman da to nije slucajnost, gled'o sam i mladje selekcija, znali su gubiti utakmice, koje su vodili i sa po 8-9 golova razlike. Jedno prvenstvo su protiv Francuza imali 9 ili 10 golova prednosti i sjebu sve na kraju.
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#293 Re: SP Rukomet

Post by normala brate »

Nit pratim rukomet danas nit bilo sta, a cini mi se da se povrijedio onaj najbolji norvežanin bez njega ima da ih baš istamburaju
User avatar
van Basten
Posts: 7552
Joined: 21/09/2006 02:59

#294 Re: SP Rukomet

Post by van Basten »

Norvezani su odigrali strasnu utakmicu, vrhunsku cak. Svabe nisu imali ni promil sansi realno.
Spominjao sam nekad na pocetku da bi ovoj strani zrijeba da bi im vece trosenje do polufinala moglo doci glave i bas to se i desilo. Teski, tromi, nikakvi. Norvezani su probijali njihovu duboku odbranu kako su htjeli, poigravali se s njima povremeno.
Treba pohvaliti vrhunsko sudjenje Ceha, za primjer kako se treba suditi jedna rukometna utakmica.
Sigurdson je otisao u Japan za (za rukometne pojmove) grdne pare, mislim da je najplaceniji selektor trenutno. Imaju ovi OI dogodine a cini mi se i neko svjetsko u skorije vrijeme pa su odlucili da se ne blamiraju previse.

P.s. a tako je malo falilo da se potucemo sa ovim Norvezanima u barazu :skoljka:
User avatar
Better Man
Posts: 16855
Joined: 01/10/2006 20:10

#295 Re: SP Rukomet

Post by Better Man »

Norvežani održali lekciju iz rukometa Njemcima. Moja predviđanja su se ostvarila, a to je da će finale igrati Danska i Norveška. Onaj pogodak Norvežana pred kraj susreta kad se dobro zadrmao gol i kad si imao osjećaj da će se srušti je najbolji u čitavoj utakmici. Bukvalno su raznijeli golmana.
Last edited by Better Man on 26/01/2019 22:59, edited 1 time in total.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#296 Re: SP Rukomet

Post by uglavnomja »

rasturanje kroacije :|

spanci uzeli egipat, ali par razlike
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#297 Re: SP Rukomet

Post by junior3 »

Ima li kakvih info o povredi Røda?

Men' se čini da je najbolji igrač Norveške.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#298 Re: SP Rukomet

Post by uglavnomja »

junior3 wrote:Ima li kakvih info o povredi Røda?

Men' se čini da je najbolji igrač Norveške.

igrace :)

malo ga boli, ai podnoslijivo, nista strasno
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#299 Re: SP Rukomet

Post by Nadzorna_ploca »

Njemce je unistio Sagosen. Duplirali ga stalno a on dijelio asistencije ko lud. Slaba taktika.
Mislim da Danci imaju prednost, 60% da uzimaju.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#300 Re: SP Rukomet

Post by uglavnomja »

Nadzorna_ploca wrote:Njemce je unistio Sagosen. Duplirali ga stalno a on dijelio asistencije ko lud. Slaba taktika.
Mislim da Danci imaju prednost, 60% da uzimaju.
realno tako je
Post Reply