SP Rukomet 2009

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked

Novi svjetski prvak?

HRVATSKA
56
35%
NJEMACKA
10
6%
FRANCUSKA
55
34%
SVEDSKA
3
2%
DANSKA
8
5%
SPANIJA
9
6%
RUSIJA
0
No votes
MADJARSKA
1
1%
SRBIJA
14
9%
NEKO DESETI
5
3%
 
Total votes: 161

User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#1 SP Rukomet 2009

Post by Meho Kodro »

SP u rukometu 2009. igra se u Hrvatskoj i to u 6 gradova: Split, Zadar, Varaždin, Poreč, Osijek i Zagreb.

Ovako izgleda raspored takmicenja:

A (Osijek)
Francuska
Mađarska
Slovačka
Rumunija
Argentina
Australija

B (Split)
Hrvatska
Švedska
Španija
Koreja
Kuvajt
Kuba

C (Varaždin)
Njemačka
Poljska
Makedonija
Rusija
Tunis
Alžir

D (Poreč
Danska
Norveška
Egipat
Brazil
Srbija
Saudijska Arabija


PRVA FAZA
Skupina B se igra u Splitu (kapacitet dvorane 12 000)
ostale 3 skupine (A, C i D) se igraju u Porecu (kapacitet dvorane Zatika 3 500), Varazdinu (kapacitet dvorane 4 500) i Osijeku (kapacitet dvorane 3 500)

DRUGA FAZA (u nju ulaze prve 3 ekipe iz svake skupine)
cine 2 skupine (E i F)
nasa Skupina B se kriza sa Skupinom A
Skupina C se kriza sa Skupinom D

Skupina E koju ce ciniti prve 3 ekipe iz Skupine A i B ce igrati u Zagrebu (kapacitet dvrorane Arena Zagreb 15 000)
Skupina F koju ce ciniti prve 3 kipe iz Skupine C i D ce igrati u Zadru (kapacitet dvorane Visnjik 7 500)

prve 2 ekipe iz skupine E i F se krizaju, 1.iz skupine E protiv 2.iz skupine F te 2. iz skupine E protiv 1.iz skupine F cine polufinalne parove koji ce se igrati u Zagrebu, pobjednici igraju finale takodjer u Zagrebu.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#3 Re: SP Rukomet 2009

Post by in33sa »

Hrvatska, Danska i Francuska najveci favoriti.

Francuzi dolaze bez Gilla, veliki hendikep za njih jer je u odbrani njihov najvazniji igrac (citaj, jedini na svijetu koji zna i moze zaustaviti Balica) Narcisse je u najboljoj formi trenutno, Karabatic je malo pao nakon ozljede, Omeyer bedem na golu, ako budu igrali odbranu kako znaju (a tesko ce na onom nivou, bez Bertrana) imaju velike sanse. U napadu su oni uvijek jaki, posebno me impresionira Abalo na desnom krilu, taj je kao od gume.

Danci su puni nekih novih imena, a i stara garda je na okupu. Imaju i odlicnog trenera, bas kompletna ekipa. Ne igraju toliko lijep rukomet kao Hrvati i Francuzi recimo, ali su masina.

Hrvati domacini, sto je u rukometu velika i znacajna stvar. Em podrska sa tribina, em neizbjezna podrska sudaca. A i ekipa im je strasna, iako imaju par ozljedjenih igraca. Steta sto je ovaj mali Strlek ozljedjen, rekao bih novi Dzomba samo na drugom, lijevom krilu. Isti stil igre, jednak talenat, novi Dzomba definitivno. Imaju staru gardu predvodjenu Balicem, i dosta novih klinaca od kojih ne znas koji je veci talenat. Duvnjak, Cupic, Bicanic, Pesic, Kopljar, sve buduca velika imena svjetskog rukometa.

Od ostalih zaprijetiti mogu Nijemci, Poljaci, Madjari, mozda bude i nekih iznenadjenja.

Sve u svemu, bice zanimljivo.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#4 Re: SP Rukomet 2009

Post by Admir_1984 »

Hrvatska nece medalje osvojiti sigurno. Previshe je negativne atmosfere u njihovom rukometu, a i igraci im ne briljiraju. Dzomba zbog Line nece da igra, Balic se tek oporavlja, Metlicic i Lackovic bash ne briljiraju......

Mogla bi ova koreja biti iznenadjenje, pa bar biti medju prvih 5
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#5 Re: SP Rukomet 2009

Post by in33sa »

Dzomba ne zeli igrati zbog ozljede a ne zbog Cervara, mada je pozvan i stavio se na raspolaganje reprezentaciji ako bude potrebno, medjutim svejedno im je jer Hrvatska ima jos Zrnica i Cupica, obojica spadaju u rang najboljih desnih krila na svijetu. Dzomba i nije neophodan.

Ne znam kako Koreja moze iznenaditi bilo koga, sa Yoonom nisu mogli proci grupu a sada ni on ne dolazi. Koreja bez Yoona je kao Njemacka bez Nowitzkog (u kosarci)
El_comadante
Posts: 7944
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#6 Re: SP Rukomet 2009

Post by El_comadante »

meni je rukomet interesantan jer uvijek ima par dobrih ekipa za vrh. međutim ovo isto europsko prventstvo jer slabo ko može iznenaditi. jedino malo tunis što dođe donekle ostali ništa
vjecnobordo
Posts: 880
Joined: 07/07/2007 20:00
Location: Sarajevo

#7 Re: SP Rukomet 2009

Post by vjecnobordo »

Da se okušam u prognozi :D

Prolaze:

A: Francuska, Mađarska, Rumunija
B: Švedska, Španija, Koreja
C: Njemačka, Poljska, Rusija
D: Danska, Egipat, Brazil

Svjetski šampion: Danska :-D

Navijački. Iako bi onda prošli i Kuvajt, Saudija, Tunis, ali ne meRe to tako :D
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#8 Re: SP Rukomet 2009

Post by van Basten »

ma da, favoriti su godinama isti... Danska, Francuska, Hrvatska u prvom planu, Njemačka, Španija u drugom, ostalo sve spada u domen iznenađenja (Poljska, Norveška, Mađarska..., neka tu i Egipta čisto da se vidi da je svjetsko a ne evropsko) tj ekipa koje mogu iznenaditi i otići i do finala ili u totalne autsajdere.
BTW, ja baš volim danski rukomet sa puno trke i brzine, a francuze i njihov "dižem 120 na bendžu" rukomet prezirem.
The__Doctor
Posts: 456
Joined: 07/02/2008 19:28
Location: Capajebo

#9 Re: SP Rukomet 2009

Post by The__Doctor »

Srbija osvaja 100%


Navijao bi za Hrvatsku ali necu zbog one truhle hadezenjare od selektora nadam se da ce ispasti u grupnoj fazi i napokon starog prdonju maci sa selektorske pozicije...
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#10 Re: SP Rukomet 2009

Post by burek_in_space »

A shta je bilo sa onom prichom da Balic treba ici na operaciju i da nece uchestvovati?! :? Nisam bash pratio zadnja deshavanja u svijetu rukometa,pa mi nije bash najjasnije da je sad na spisku.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#11 Re: SP Rukomet 2009

Post by cyprus »

Ma Španija ovo diže...
vjecnobordo
Posts: 880
Joined: 07/07/2007 20:00
Location: Sarajevo

#12 Re: SP Rukomet 2009

Post by vjecnobordo »

The__Doctor wrote:Srbija osvaja 100%
:lol: :lol: :-) :-)

Inače, kao veliki ljubitelj ovog sporta, najviše gotivim Skandinavce, i njihov rukomet. Ovdje mislim na Švedsku, Dansku, Island, Norvešku.
Navijam za Dance, jer već duži niz godina igraju najljepši rukomet. Sa raspoloženim Hvidtom (a uvijek je takav :D ) niko im ništa ne može. Norvežani su mislim sad ofalili, smjena generacija nakon prvenstva kod njih. Keling mora nositi skoro čitavu reprezentaciju na leđima. Njih dosta *ebe slaba nacionalna liga. Švedi imaju par dobrih pojedinaca, ali koliko god igrali lepršavo, meni su njihovi bekovi mrski :-D Island su poznate najveće grdosije na planeti. Ne bih nikad volio biti pivot na utakmici protiv njih :D Mislim da bi ovaj put mogli ići daleko.

Balkanski rukomet ne volim sekunde, s tim što sam bolesni navijač naše reprezentacije. Hrvati odskaču od toga, ali su mi se na onu stvar popeli i volio bih da ih svi poraze, jer fkt su se isuviše uzdigli, a u 5 deka su s nama. Srbi su sad u procvatu, al oni imaju naš mentalitet.

Francuzi, Španci - uvijel jaki, atraktivni, predviđam najmanje polufinala. Njemačka nikad ne dolazi slaba na prvenstvo. Uz Dance, ovo su za mene jedini mogući osvajači.

Van Evrope, jedino kvalitet posjeduju Egipat i Brazil. Tunis ofalio :D
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#13 Re: SP Rukomet 2009

Post by Admir_1984 »

..
Last edited by Admir_1984 on 19/12/2008 00:33, edited 1 time in total.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#14 Re: SP Rukomet 2009

Post by Admir_1984 »

in33sa wrote:Dzomba ne zeli igrati zbog ozljede a ne zbog Cervara, mada je pozvan i stavio se na raspolaganje reprezentaciji ako bude potrebno, medjutim svejedno im je jer Hrvatska ima jos Zrnica i Cupica, obojica spadaju u rang najboljih desnih krila na svijetu. Dzomba i nije neophodan.

Ne znam kako Koreja moze iznenaditi bilo koga, sa Yoonom nisu mogli proci grupu a sada ni on ne dolazi. Koreja bez Yoona je kao Njemacka bez Nowitzkog (u kosarci)
Nisam znao da Yoon ne igra. Nishta onda od petog mjesta, bice od 12-14 :D

Zrnic i Cupic nisu Mirzi ni do koljena jos
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#15 Re: SP Rukomet 2009

Post by cyprus »

vjecnobordo wrote: ...Hrvati odskaču od toga, ali su mi se na onu stvar popeli i volio bih da ih svi poraze, jer fkt su se isuviše uzdigli, a u 5 deka su s nama...
E jebiga ti sad :D
User avatar
vee-jay
Posts: 8741
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#16 Re: SP Rukomet 2009

Post by vee-jay »

RVACKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

:D

:sax:
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#17 Re: SP Rukomet 2009

Post by Epitop »

Francuska prvak, ako bude karti dobro bi bilo da se ode pogledati koja utakmica.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#18 Re: SP Rukomet 2009

Post by in33sa »

Yoon je ja mislim rekao definitivno zbogom reprezentaciji.

Valjda se istrosio covjek, nista cudno u rukometu, takav je to sport. I Dzomba je poluinvalid, ali jos igra, i to dobro igra.

Jako je bitno, u takvom sportu gdje se igraci prekomjerno trose (posebno ovi sto igraju u njemackoj i spanskoj ligi) imati nove, mlade igrace. Da popune rupe koje neizbjezno nastanu sa svim tim ozljedama. Danci i Hrvati imaju najbolje mlade igrace trenutno, mislim mlade koji su vec u A selekciji. Francuzi tu zaostaju, i to im je veliki problem, i Onesta je to nedavno u jednom intervjuu rekao. Osim Abaloa, nemaju nijednog mladog igraca a da je dovoljno kvalitetan za A selekciju.
Danci ih imaju, nema im broja. Kao i Hrvati. Svedi isto imaju mladih igraca ekstra kvalitete, ali oni su negdje usput zajebali cijeli sistem i nema ih na mapi jos od odlaska velike generacije Wislandera.

Francuzi imaju previse veterana, ne znam sta je sa Fernandezom, igra li. Na lijevom krilu su tanki, sad bez Gillea su i na pivotu tanki, mislim da nisu tako jaki kao ranijih godina.

Hrvati ce isto zbog ozljeda biti slabiji nego inace. Rekao bih da su Danci ipak najveci favoriti.
papacja
Posts: 607
Joined: 02/07/2008 09:17

#19 Re: SP Rukomet 2009

Post by papacja »

Mislim da su favoriti u zadnjih nekoliko godina uvijek isti, Hrvatska, Španija, Francuska, Švabe i Skandinavci. Od eventualnih iznenađenja mogli bi iskočiti Korejanci i Poljaci, Nadam se da bi i Tunis mogao pomrsiti račune nekim od favorita.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#20 Re: SP Rukomet 2009

Post by in33sa »

Da dodam, naknadno sam se sjetio :D Danci po tradiciji lose igraju na SP-u.

Uvijek su jaci na EP, iz meni nepoznatog razloga. Ali to je vec neka tradicija, koju znaju svi koji vole rukomet, a niko ne zna zasto je to tako. Vjerujem ni Danci.
vjecnobordo
Posts: 880
Joined: 07/07/2007 20:00
Location: Sarajevo

#21 Re: SP Rukomet 2009

Post by vjecnobordo »

cyprus wrote:
vjecnobordo wrote: ...Hrvati odskaču od toga, ali su mi se na onu stvar popeli i volio bih da ih svi poraze, jer fkt su se isuviše uzdigli, a u 5 deka su s nama...
E jebiga ti sad :D
A po čemu su oni krema rukometa? Ostvarili uspjeh-dva, svaka im čast na tome i vječno žive na slavi toga.
Golmani su im bezveze, mislim naravno u odnosu na Francuske, Njemačke, Danske i sl. Jednostavno može ih krenuti, ali mogu biti rupe, samo takve.
Pivoti isto ništa. Dobri su za odbranu, nema šta, prvenstveno Vori, a ni ostalima nema mane, ali u napadu.. Selekcija koja ima boljeg pivota (recimo Francuska, Island, Španija, Njemačka, pa iz reda manjih Srbija, Poljska i sl) će to uvijek znati iskoristiti. Još jedan minus.
Krila: dok su igrali Džomba-Kaleb, pravo sam gotivio Hrvate i oba su mi bila draga. Po svemu sudeći, na ovom prvenstvu nema nijednog, tako da ovi ostali (Šprem, Ćupić, Horvat, Zrnić) sumnjam da će moći iznijeti teret čitavog prvenstva. Svi su oni dobri igrači, ali ne poput onih koje imaju velike selekcije.
Srednji bek, Balić, igračina, nema šta, ali rovit, i čim njega nema, nema adekvatne zamjene. Mora ga mjenjati neko sa pozicija vanjskih bekova, a to već onda teže ide.Vanjski bekovi dosta jaki, meni se posebno sviđa Lacković, a i Valčić bi ovaj put mogao malo više da povuče.

Sve u svemu, predviđam im ispadanje prije četvrtfinala ili tu, jer su po meni jače selekcije Danska, Španija, Francuska, Njemačka, Švedska, a rame uz rame s njima tj jači i posloženiji ali ih domaći teren ravna: Mađarska, Srbija, Poljska, Rusija, Egipat.

Svoj optimizam o ispadanju reprezentacije Hrvatske u drugoj fazi temeljim na slijedećem: U grupi će biti 3., iza Šveda i Španaca, te u drugu fazu prenose 0 bodova. Francuzima i Mađarima će biti dovljni 4 odnosno boda za prolazak dalje :dance:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#22 Re: SP Rukomet 2009

Post by cyprus »

vjecnobordo wrote:
cyprus wrote:
vjecnobordo wrote: ...Hrvati odskaču od toga, ali su mi se na onu stvar popeli i volio bih da ih svi poraze, jer fkt su se isuviše uzdigli, a u 5 deka su s nama...
E jebiga ti sad :D
A po čemu su oni krema rukometa? Ostvarili uspjeh-dva, svaka im čast na tome i vječno žive na slavi toga.
Golmani su im bezveze, mislim naravno u odnosu na Francuske, Njemačke, Danske i sl. Jednostavno može ih krenuti, ali mogu biti rupe, samo takve.
Pivoti isto ništa. Dobri su za odbranu, nema šta, prvenstveno Vori, a ni ostalima nema mane, ali u napadu.. Selekcija koja ima boljeg pivota (recimo Francuska, Island, Španija, Njemačka, pa iz reda manjih Srbija, Poljska i sl) će to uvijek znati iskoristiti. Još jedan minus.
Krila: dok su igrali Džomba-Kaleb, pravo sam gotivio Hrvate i oba su mi bila draga. Po svemu sudeći, na ovom prvenstvu nema nijednog, tako da ovi ostali (Šprem, Ćupić, Horvat, Zrnić) sumnjam da će moći iznijeti teret čitavog prvenstva. Svi su oni dobri igrači, ali ne poput onih koje imaju velike selekcije.
Srednji bek, Balić, igračina, nema šta, ali rovit, i čim njega nema, nema adekvatne zamjene. Mora ga mjenjati neko sa pozicija vanjskih bekova, a to već onda teže ide.Vanjski bekovi dosta jaki, meni se posebno sviđa Lacković, a i Valčić bi ovaj put mogao malo više da povuče.

Sve u svemu, predviđam im ispadanje prije četvrtfinala ili tu, jer su po meni jače selekcije Danska, Španija, Francuska, Njemačka, Švedska, a rame uz rame s njima tj jači i posloženiji ali ih domaći teren ravna: Mađarska, Srbija, Poljska, Rusija, Egipat.

Svoj optimizam o ispadanju reprezentacije Hrvatske u drugoj fazi temeljim na slijedećem: U grupi će biti 3., iza Šveda i Španaca, te u drugu fazu prenose 0 bodova. Francuzima i Mađarima će biti dovljni 4 odnosno boda za prolazak dalje :dance:
A po čemu smo mi blizu njima? Pa nikad nismo došli ni blizu učešća na nekom velikom takmičenju (OK bili nekoliko puta u baražu, ali u svakom i bili oderani)...
vjecnobordo
Posts: 880
Joined: 07/07/2007 20:00
Location: Sarajevo

#23 Re: SP Rukomet 2009

Post by vjecnobordo »

cyprus wrote: A po čemu smo mi blizu njima? Pa nikad nismo došli ni blizu učešća na nekom velikom takmičenju (OK bili nekoliko puta u baražu, ali u svakom i bili oderani)...
E *ebiga Kipre :D
Ja sam reko u 5 deka i ostajem pri tome. Znači, da igramo 2 tekme, uzeli bi nas, al ne pregazili. Jedino što mi se sviđa kod njih, mentalitet koji se razlikuje od našeg i balkanskog. Mi čim se odlijepimo na +3 pravimo cepeline, neke kombinacije, akcije, pa često ukenjamo. Oni trpaju i trpaju ko mašina kad im neko padne pod noge.

Moje mišljenje da imamo bolje golmane, krila im nisu puno jača, pivoti isti qrac, bekovi su im jači, ali i našpi sasvim solidni. Hrvatska je bez Balića kita, a još ako Metličić nije raspoložen, i Kipar se može s njima nadigravati.

Šta je s Dominkovićem? I jel još rukomet igra onaj Buntić? Gdje? :-D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#24 Re: SP Rukomet 2009

Post by cyprus »

vjecnobordo wrote:
cyprus wrote: A po čemu smo mi blizu njima? Pa nikad nismo došli ni blizu učešća na nekom velikom takmičenju (OK bili nekoliko puta u baražu, ali u svakom i bili oderani)...
E *ebiga Kipre :D
Ja sam reko u 5 deka i ostajem pri tome. Znači, da igramo 2 tekme, uzeli bi nas, al ne pregazili. Jedino što mi se sviđa kod njih, mentalitet koji se razlikuje od našeg i balkanskog. Mi čim se odlijepimo na +3 pravimo cepeline, neke kombinacije, akcije, pa često ukenjamo. Oni trpaju i trpaju ko mašina kad im neko padne pod noge.

Moje mišljenje da imamo bolje golmane, krila im nisu puno jača, pivoti isti qrac, bekovi su im jači, ali i našpi sasvim solidni. Hrvatska je bez Balića kita, a još ako Metličić nije raspoložen, i Kipar se može s njima nadigravati.

Šta je s Dominkovićem? I jel još rukomet igra onaj Buntić? Gdje? :-D
Ah, ja mogu reć da smo u 5 deka sa Švicarskom, al eto, izgleda da su tvoje i moje deke različite :D

PS Osim na golmanskoj poziciji mislim da smo na svim ostalim pozicijama ubjedljivo slabiji, nažalost :sad: , a mislim da nisu ni naši golmani više toliko dominantni. Tahirović je prošo svoj zenit, a Grahovac i Šabanović samo sa vremena na vrijeme mogu bljesnut.
vjecnobordo
Posts: 880
Joined: 07/07/2007 20:00
Location: Sarajevo

#25 Re: SP Rukomet 2009

Post by vjecnobordo »

cyprus wrote:
vjecnobordo wrote:
cyprus wrote: A po čemu smo mi blizu njima? Pa nikad nismo došli ni blizu učešća na nekom velikom takmičenju (OK bili nekoliko puta u baražu, ali u svakom i bili oderani)...
E *ebiga Kipre :D
Ja sam reko u 5 deka i ostajem pri tome. Znači, da igramo 2 tekme, uzeli bi nas, al ne pregazili. Jedino što mi se sviđa kod njih, mentalitet koji se razlikuje od našeg i balkanskog. Mi čim se odlijepimo na +3 pravimo cepeline, neke kombinacije, akcije, pa često ukenjamo. Oni trpaju i trpaju ko mašina kad im neko padne pod noge.

Moje mišljenje da imamo bolje golmane, krila im nisu puno jača, pivoti isti qrac, bekovi su im jači, ali i našpi sasvim solidni. Hrvatska je bez Balića kita, a još ako Metličić nije raspoložen, i Kipar se može s njima nadigravati.

Šta je s Dominkovićem? I jel još rukomet igra onaj Buntić? Gdje? :-D
Ah, ja mogu reć da smo u 5 deka sa Švicarskom, al eto, izgleda da su tvoje i moje deke različite :D

PS Osim na golmanskoj poziciji mislim da smo na svim ostalim pozicijama ubjedljivo slabiji, nažalost :sad: , a mislim da nisu ni naši golmani više toliko dominantni. Tahirović je prošo svoj zenit, a Grahovac i Šabanović samo sa vremena na vrijeme mogu bljesnut.
A u suštini se slažemo mišljenjem, ali nek se nešto kuha :D Hrvati jesu jači, ali krema evropskom i svijetskog rukometa NISU. U drugom su razredu, a mi smo na vrhu trećeg :D

Golmani, ipak mislim da smo dosta jači. Onaj Nebojša je prava mačka, nekad pomislim da je i od Enida bolji. A *ebiga Enid može još 5 godina.
Locked