SP 2018 BiH - Belgija

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#1801 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Murat Sabanovic »

za mene je najveca sramota da mi nemamo stadiona da kulturno ugostimo protivnika.
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#1802 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Crvena Tifoza »

Murat Sabanovic wrote:za mene je najveca sramota da mi nemamo stadiona da kulturno ugostimo protivnika.

Ali zato niču shopping centri na svako 50 metara :roll:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45286
Joined: 29/12/2005 01:20

#1803 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by jeza u ledja »

splinter wrote: Bem ti život kakve neznalice i polulikovi pišu na forumu. Za mene je Grbavica sveto mjesto. Uostalom nisam ja dao zeleno svijetlo nego delegacija Fife koja u više navrata dolazila u Sa i vršila stroge kontrole. Volio bih i ja da krenem na posao i sjednem u metro al pazi u Sa nema metroa. Jbg. Volio bih ja da odem na stadion a tamo koža, šminka, grijanje stolice, starleta mi ga izdrka na poluvremenu al jbg nema ni to. Stadioni u BiH su takvi kakvu jesu već 20 godina i onda se nađu "genijalci" da pale svijetlo u mraku. Koji likovi bem ti život. Zamisli na šta je ovaj stadion ličio prije samo pola godine a gdje je danas. Ja kažem opet da je bolja opcija da se večeras igrali utakmica u BiH nego negdje vani jer bi to tek bila neviđena bruka. ZA mene je ovo večeras pozitivan primjer da država, savez i ko li već trebaju početi sa ulaganjem u infrastrukturu jer smo došli do kraja. Problem ljudi na ovim prostorima je taj što žive u nekom snu da se uvijek nešto podrazumjeva. Neko mora voditi repku, neko mora davati golove, neko mora napraviti stadione bla bla. KO? Imaš u životu samo ono što napraviš i stekneš. Niko ti ništa neće dati tek tako. Nije ni Savez svemoguć. I da promijeniš ljude opet si limitiran. Al klubovi zajedno sa Savezom, lokalnim zajednicama, navijačima, stranim ulagačima mogu možda nešto napraviti više.
Aha, znaci ti si Zeljovac. Vidis, ja nisam to ni skonto, ali trebao sam s obzirom na tvoj komentar o terenu. Shvati da je teren ISTI KAO STO JE BIO. ISTI. Sta su radili na njemu ne znam, ali teren je ISTI. Zbog toga je bruka nevidjena ono bio gledati. Nebitno je je li to Grbavica ili neki drugi stadion, isto bi rekao. Nije to do vas jebote vec do Saveza. Ali tvoj problem je sto ne mozes vidjeti dalje od cinjenice da se igralo tamo.
User avatar
LSD
Posts: 27296
Joined: 24/07/2007 08:26

#1804 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by LSD »

emigrazione wrote:
LSD wrote:
emigrazione wrote:Sta bolan Sarajevo/Zeljo, pricamo o opstoj blamazi u koju su nas uvukli ljudi iz saveza i celni ljudi Zeljeznicara, na silu gurajuci reprezentaciju na teren o kome veceras prica pola Evrope...bruka i sramota nazalost nije samo strumfovska, tice se s ih nas
:lol: :lol: malo je pola evrope :-) haman citava

Pricaju samo pitari o terenu, boli njih q što je selekcija veceras izgubila sve šanse o baražu. Prica o terenu je najbitnija.
Kao prvo pogledaj sta izjavljuju igraci BelEgije, njihovi navijaci i novinari, tegobno i mucno, dakle niti jedan pitar nije dao nikakvu izjavu o tome....
kao drugo reprezentacija nije veceras izgubila sanse za baraz, nakon Kipra je sve bilo jasno svakome ko je zelio da mu bude jasno...
kao trece prica o terenu i nacionalnom stadionu jeste najbitnija, veceras nakon ove bruke i sramote mozda vise nego ikada treba pricati o tome....
Al realno koga ovdje boli qrac krasni kakav je bio teren i šta belgijanci imaju za reci :nargila:
Šta bezveze smarate o tome.

Štaviše, onakav teren je nama više odgovarao :mrgreen: vidio si gol Višće :P ali džaba sve kad opet primamo golove ko zadnji amateri :zid:
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#1805 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Tipicoti »

Ma jebo sport i kulturu, ma jebo autoputeve i aerodrome ........... vazno je da Arapi grade Shopping-centre i kupuju Ilidzu.

OOOO dragi Tiiito, ovi ne mogu ni okreciti ono sto si ti izgradio.
Ono sta su Tito i Austrijanci izgradili to i imamo.

Ma jebo nas, sta cemo mi ba. :D
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1806 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Point. »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:
Ne vidim niti šta je smiješno niti za pohvalu u ovom postu. :zoka: Najgori mogući šovinizam i to zbog toga što su Belgijanci
igrali onako kako smo mi trebali igrati ove kvalifikacije. Shvatam da su emocije rasplamsane, ali ovo je fuj. :roll:
Al' fakat. Spominjat' familiju ljudima samo zato sto nam nisu dali sadake, nego sto su svoj pos'o odradili profesionalno do kraja, dok smo mi dobijali levatske golove k'o nekakva djeca na igralistu iza zgrade. :-)

Mozda je Point jednostavno navik'o da dobija donacije u zivotu, ne znam. Al' ovo sto je rek'o je dno dna.
Vidi ovih moralista. :-)
Nije fudbal filmska knjizevnost, pustite me moralnih pridika veceras ko Boga vas molim.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#1807 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by megaman4 »

Crvena Tifoza wrote:
Murat Sabanovic wrote:za mene je najveca sramota da mi nemamo stadiona da kulturno ugostimo protivnika.

Ali zato niču shopping centri na svako 50 metara :roll:
Ima li ste veceras Ridjobradog iz SDA na tribinama koji aminuje Shopping centre po nekadasnjem Sarajevu, kojeg vise nema.

Eno onog njegovog nacelnika Ilidze Memica koji je protiv ulaganja u kulturu i sport. Eto sto imamo ovakve oranice u drzavi. Valjda nekad narod poludi i da se drzava ocisti od ovih govana. Zgadilo mi se kada sam vidio ko je veceras bio na Stadionu. Odmah sam ugasio tv.
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#1808 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by splinter »

Šta ti je napaćeni bošnjo. Dok par krezavaca iz reprezantacije belgije nije dalo svoj komentar o terenu, niko nije pominjo teren ni u jednoj rečenici. Pričalo se o Meši, repki, igri, čim su portali objavili tih par vijesti odmah se priča zasnovala na stanju na ternu. Kakav mentalitet, nevjerovatno. Ne smije čitav svijet terenu jer mu se ni ne smije, smije glupom narodu kao narodu.
User avatar
Logovan
Posts: 94414
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1809 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Logovan »

splinter wrote:Šta ti je napaćeni bošnjo. Dok par krezavaca iz reprezantacije belgije nije dalo svoj komentar o terenu, niko nije pominjo teren ni u jednoj rečenici. Pričalo se o Meši, repki, igri, čim su portali objavili tih par vijesti odmah se priča zasnovala na stanju na ternu. Kakav mentalitet, nevjerovatno. Ne smije čitav svijet terenu jer mu se ni ne smije, smije glupom narodu kao narodu.
Nije istina.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#1810 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Herr Flick »

splinter wrote:Šta ti je napaćeni bošnjo. Dok par krezavaca iz reprezantacije belgije nije dalo svoj komentar o terenu, niko nije pominjo teren ni u jednoj rečenici. Pričalo se o Meši, repki, igri, čim su portali objavili tih par vijesti odmah se priča zasnovala na stanju na ternu. Kakav mentalitet, nevjerovatno. Ne smije čitav svijet terenu jer mu se ni ne smije, smije glupom narodu kao narodu.

Nisi pratio temu tokom tekme,čitavo vrijeme se pisalo o terenu
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#1811 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by splinter »

Ne znam. Bio sam na tekmi jbg. kad sam došao prvih sat je bila samo priča o igri i rezultatu i niko nije pomenuo teren. Uostalom,nije ni bitno. Do idućeg ciklusa promijenit će se mnoge stvari.
Na gore ha ha.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1812 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by kiligonzales »

Grcka u barazu. Onaj remi protiv najgore ekipe spasio ih.

Mesa je krivac, pa more ljudi vidjelo na forumu ovdje da Vranjes i Sunjic ne mogu spojiti dvije utakmice u prvoj postavi, a da BiH ne primi barem gol. Pored one utakmice na Kipru kad su nam ljudi dali tri gola, ciji je napad amaterski za belgijski Meša njih stavi zajedno na teren u ovoj i dozivi jednak scenarij.

Doduse Vranjes je i izgledao cemu na terenu. Sunjic ko da ga je neko stavio pod bombe, a ne lopte, gubio se opasno. Kolasinac prelos danas.

Bega je takodjer danas bio los. Prelosa komunikacija s odbranom. Par dobrih odbrana, ali opet njegova greska je kumovala golom.

Sto se tice veze i napada, mozda je Lula mogao ranije na klupu, koliko je na momente dobro igrao, na momente je castio loptama Belgijance. Ostatak tima vise manje dobar.

Utakmica odlicna za gledanje, jos bi bila boljom da smo se uspijeli potpuno preokrenuti nakon Đumićevog gola, ali vidjecemo konacne ocjene igraca za ovaj mec na sajtovima.

Dulja je odigrao dobro za igraca koji je do juce bio na domacim terenima. Da ga je Mesa sa jos nekim igracima furao po manje bitnim mecevima, do sada bi sigurno nasao put do boljeg tima od Drezdena, potencijala ima. Visca je bio vise nego domar, mozda ga je Mesa malo kasnije trebao mjenjati.

Ali eto Grckoj se dogodilo sto je prizeljkivala, pobjedila je, mi izgubili i ko da gledam otice na mundijal opet, iako joj igra kurcu nije valjala ove kvalifikacije.

Sta seremo po terenu, teren je i nama i njima bio los, ko da bi bolje odigrali da je bio u top stanju. Ne moze se sa Vranjesom i Sunjicem napadati tim poput ovoga. Tim se gradi od odbrane, nasa odbrana sa Vranjesom i Sunjicem nije bila na visina zadatka i to je to. Da ne govorim da je i Kolasinac ko kurac izgledao danas i da je bio mozda najgori pojedinac na terenu, gori i od ove dvoje pomenutih.

Sve u svemu trebamo novog selektora i nek ovaj put ne stede para da repku vrate na njeno mjesto jer ce dovesti savez u stanje u kome je bio, a to nikuda ne vodi.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25821
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1813 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by BHF_Manijak »

kamen spoticanja wrote:kakva oranica :roll:
bilino bilo ovakvo prije 10 godina :mrgreen:
Boga mi nije, ovako je Bilino Polje izgledalo prije 6 godina. I tada se pola Evrope sprdalo sa nama, ali nije ovakvih komentara po forumu bilo, nego su raja jebali majku "portugalskim ciganima, sto im sve smeta". :oops: :zzzz: Na terenu bilo vise pijeska nego trave.
Image
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8585
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#1814 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Pitar sa Kariba »

De ba @BHF ne zajebaji.....
Image
User avatar
relativno84
Posts: 15333
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#1815 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by relativno84 »

Teren je kurac i to je svima jasno, ali isto tako vise je nego jasno da na tome maximalno potenciraju napaceni pitari od pocetka tekme. Kakav god da je teren boljeg ocito nismo imali, dok se igralo na ovoj oranici. Ta muka u vama koja raste iz dana u dan kako Grbavica raste je samo vasa, i postedite ostale toga.

Imamo i vecih sranja od vasih frustracija.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40844
Joined: 21/05/2012 22:46

#1816 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by AmiĐa_Idriz »

Ospem se a ibogami dodjem u onaj period pred anafilakticki sok kad vidim rasprave Pitara i Zeljovaca. Jos malo kad udjem kod eurosmijeha na viceve tamo ce biti prepucavanja. Kljucaj temu kljucaj fudbal, jebem onog ko nam dade loptu ikad.

Prca oko terena je nidje veze. Isto je to sve na svim stadionima, jedino je Bilino ok al je eto bilo nedostupno.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1817 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by P308 »

Koliko uopce kosta rekonstrukcija terena/travnjaka, zna li neko?

EDIT: Nasao ovo:
...kao i na Bilinom polju u Zenici, koji je svoju obnovu doživio tijekom 2012. godine. Spomenimo da je radove kojima je, osim drenaže i zelene površine stadion dobio i grijani teren, financirala Općina Zenica, a koštali oko 6.000.000,00 kuna.
Znaci oko 1.700.000 KM
Last edited by P308 on 07/10/2017 23:58, edited 1 time in total.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#1818 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by emigrazione »

Pitar sa Kariba wrote:De ba @BHF ne zajebaji.....
Image
Jadi moji gdje ljude ugostismo :(
User avatar
Logovan
Posts: 94414
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1819 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Logovan »

BHF_Manijak wrote:nego su raja jebali majku "portugalskim ciganima, sto im sve smeta". :oops: :zzzz: Na terenu bilo vise pijeska nego trave.
http://static.sport1.ba/media/image/991 ... 0polje.jpg
Pa ima nas svakakvih, ali da je bruka i sramota, jeste. I ovo na BP i ovo na Grbavici. Isti klinac.
relativno84 wrote:Teren je kurac i to je svima jasno, ali isto tako vise je nego jasno da na tome maximalno potenciraju napaceni pitari od pocetka tekme. Kakav god da je teren boljeg ocito nismo imali, dok se igralo na ovoj oranici. Ta muka u vama koja raste iz dana u dan kako Grbavica raste je samo vasa, i postedite ostale toga.

Imamo i vecih sranja od vasih frustracija.
Jeste, tako je, hajde sada napusti temu da se ne brukaš.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#1820 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by megaman4 »

P308 wrote:Koliko uopce kosta rekonstrukcija terena/travnjaka, zna li neko?
Oko milion i po KM.
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#1821 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by splinter »

P308 wrote:Koliko uopce kosta rekonstrukcija terena/travnjaka, zna li neko?
Da valja 1.000 000 do 1.500 000
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1822 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by P308 »

megaman4 wrote:
P308 wrote:Koliko uopce kosta rekonstrukcija terena/travnjaka, zna li neko?
Oko milion i po KM.
splinter wrote:
P308 wrote:Koliko uopce kosta rekonstrukcija terena/travnjaka, zna li neko?
Da valja 1.000 000 do 1.500 000
Hvala! Taman nasao na netu da kosta otprilike toliko.
User avatar
relativno84
Posts: 15333
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#1823 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by relativno84 »

Logovan wrote:Jeste, tako je, hajde sada napusti temu da se ne brukaš.
Miran :maca:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1824 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by kiligonzales »

relativno84 wrote:Teren je kurac i to je svima jasno, ali isto tako vise je nego jasno da na tome maximalno potenciraju napaceni pitari od pocetka tekme. Kakav god da je teren boljeg ocito nismo imali, dok se igralo na ovoj oranici. Ta muka u vama koja raste iz dana u dan kako Grbavica raste je samo vasa, i postedite ostale toga.

Imamo i vecih sranja od vasih frustracija.
Pitar sam vala, ali teren je i nama i njima bio los to je glup izgovor za izgubljenu utakmicu i sto je najzalosnije legenda Zelje, trener repke se na to prvi pozalio i to mu je bio najgori izgovor za ono sto je sam sebi pripremio u ovome mecu i eto raja se uhvatila na to.

Meni je Grbavica izgledala nocas lijepo, samo da ova nasa BHT hoce vise preci na digitalnu opremu, to bi bilo top, satrase sa analognim kamerama i kvalitetom slike ko da smo u 90-tim jos.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1825 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Kikibombona »

Murat Sabanovic wrote:za mene je najveca sramota da mi nemamo stadiona da kulturno ugostimo protivnika.
Losa slika je otisla iz BiH.

Sramota.
Locked