SOS Sarajevo - u subotu kod fontane udomljavanje pasa

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Dijanam
Posts: 21
Joined: 26/06/2006 23:22
Location: Sarajevo

#1 SOS Sarajevo - u subotu kod fontane udomljavanje pasa

Post by Dijanam »

ovo je zvanicni poziv poslat medijima:

Zahvaljujući razumijevanju koje je za naš rad iskazao načelnik općine Centar, gospodin Dževad Bećirević, našem Udruženju je omogućeno da u subotu, 9. decembra, od 13 do 14 sati, kod Fontane u Velikom parku predstavimo neke od naših štićenika (kuce i mace) i ponudimo ih na usvajanje. U budućnosti ćemo to raditi dva puta u mjesecu

Činom prihvatanja kao kućnog ljubimca životinje koja je zahvaljujući sretnim okolnostima spašena od tragedije uličnog života, Sarajlije će pokazati koliko su humane, koliko razumiju tuđu nesreću, koliko vole svoj grad i ono što u njemu živi.

vise info na: [email protected] ili 061/350-527

Čupko- jedna od kuca koje će biti ponuđene ne udomljavanje (sliku bih stavila samo da znam kako...).
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#2

Post by Tesssa »

Fino...prvi normalan potez SOS-a.
Dijanam
Posts: 21
Joined: 26/06/2006 23:22
Location: Sarajevo

#3 SOS

Post by Dijanam »

ma daj, nemoj zezati. A sta je sa medom u pionirskoj dolini? To se ne broji?
Ili sa konkretno onom zenkom sto su je sintori lovili, a ona zbrisala... Sada hoda na 3 noge...

Nije lako raditi ako za to trosis svoje novce.

Znas li da je pocela edukacija za mlade isto zahvaljujuci nacelniku opstine centar?
Na zalost azil su morali zatvoriti jer niti je uslovan niti se ima novca za placanje najamnine...

a vidi ovo: http://www.psi-za-neznalice.com
site posjecuju iz hrvatske i sjeverne bosne. Dva mjeseca zaredom su objavljivali o nama...
prica o Omi: http://www.psi-za-neznalice.com/novine%20155.htm
ima i prica o Visokom, moram isceprkati, ali mi link spor veceras...
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#4

Post by Tesssa »

Znam ja dobro kako je svojim parama zapocinjati takvo nesto. radila sam to i sama, i iako nam su nam Prijatelji zivotinja iz Zagreba pomagali, nismo uspjeli nista napraviti.

Ali znam iz pouzdanih izvora da oni te zivotinje koje spase drze u 20 kvadrata prostora.To je isto jedna vrsta okrutnosti.

Za medu sam intenzivno pratila, ali ne znam sta je ustvari bilo na kraju, cija je zasluga napravljeno (ako je SOS, svaka im cast, ali sumnjam).

Mene licno kod SOS-a nervira sto su najvise orijentisani na pse i macke, nisu to jedine zivotinje o kojima treba voditi racuna.

Ali sve u svemu nisam protiv njih.Iskreno postujem svakoga ko se upusta u taj posao, jer znam kako je tezak i emotivan.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#5

Post by Jara »

dinchy84 wrote: Za medu sam intenzivno pratila, ali ne znam sta je ustvari bilo na kraju, cija je zasluga napravljeno (ako je SOS, svaka im cast, ali sumnjam).
Why? :-?
dinchy84 wrote:Mene licno kod SOS-a nervira sto su najvise orijentisani na pse i macke, nisu to jedine zivotinje o kojima treba voditi racuna.
Jedva da imaju uslove da se brinu o mačkama, psima a i pticama...
dinchy84 wrote:Ali sve u svemu nisam protiv njih.Iskreno postujem svakoga ko se upusta u taj posao, jer znam kako je tezak i emotivan.
OK da kod nas ima takvih ljudi :) . O kojim zivotinjama si vodila racuna ?
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#6

Post by Tesssa »

Citav zivot vodim racuna o nekim zivotinjama...Udomljavam, hodam, hranim, svadjam se :)

Konkretno, dugo sam radila na akcijama protiv vivisekcije.

A sto se tice SOS-a ne mogu ti sada konkretno reci zasto mislim ono sto sam napisala. Valjda je to utisak koji sam stekla...ali opet, kako sam rekla, skidam kapu :)
in medias res
Posts: 220
Joined: 06/09/2006 15:07

#7

Post by in medias res »

to je fin pokusaj da se nesto ucini za te zivotinje.....ali ako neko zeli da udomi psa ili mavku lutalicu, moze to uraditi i na ulici, ne trebju ovakve akcije za to......
ja imam psa kojeg sam prije 2 godine nasla na ulici......
in medias res
Posts: 220
Joined: 06/09/2006 15:07

#8

Post by in medias res »

ima li ko kakvih informacija kako je proslo to jucer?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#9

Post by mIRCerka »

in medias res wrote:ima li ko kakvih informacija kako je proslo to jucer?
ako je vjerovat novinama, dva psa i dvije mace su nasle nove porodice...
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#10

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 11:12, edited 1 time in total.
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#11

Post by PITARKA_SA »

prosle subote nisam mogla,doci,ali ako odem ove.........gotovo je..znam ja sebe :lol: :lol:
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#12

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 13:29, edited 1 time in total.
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#13

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 13:28, edited 1 time in total.
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#14

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 13:48, edited 1 time in total.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#15

Post by zlatiborka »

Nancy Drew wrote:odlična akcija
svako angažiranje ima smisla pa makar se udomila jedna životinja
svaka akcija je napredak
malo više uključiti medije, posebno lokalne, kantonalnu tv i hayat, mislim da bi pristali ako im se objasni da je humanitarno
sama sam ih udomila nekoliko, nije toliki problem, daš oglas (dirljiv ili duhovit), čekaš nekoliko dana, potrošiš malo vremena i novca.... i uvijek se nađe dobra duša... :) ...
...danas je bio lijep dan, Mnogo se ljudi okupilo a narocito djece. Djukci su lajali, sve je bilo u znaku zivotinja. Osjecala sam se lijepo, iako sam samo pola sata provela tamo. Macaka nije bilo, na moju zalost, jer ih volim.

Bio je jedan malecki psic zuckaste boje, ne znam da li ga je neko usvojio, jer sam morala otici prije kraja ovog skupa.
User avatar
angevin
Posts: 230
Joined: 24/01/2007 10:29

#16

Post by angevin »

zlatiborka, kada vec volis mace, pogledaj (ako vec nisi) na http://www.dnevnik.hr macu sto svira klavir. preslatka je :lol:
Post Reply