Sojenichko naselje u Tuzli...

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#1 Sojenichko naselje u Tuzli...

Post by Drumer »

Prodjem neki dan pored panonskog jezera i ugledam cudne obrise necega sto bi trebalo da predstavlja buducu repliku tzv.sojenickog naselja. Meni je licno sama ideja debilna i mislim da je se nas nacelnik u nedostatku ideja odlucio praviti to sto se vec pravi. Ja sam poreski obveznik i mislim da su se moje i pare ostalih obveznika u TZ mogle utrositi na puno bolje i korisnije nacine, zanjuci da u tuzli ima toliko losih putnih dionica, naselja bez kanalizacione mreze, nezaposlenih mladih ljudi, mladih ljudi koji su uspjesni al nisu makli dalje jer ih nema ko pogurati etc etc etc. Tuzlaci, molim za vase cijenjeno misljenje.....
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2 Re: Sojenichko naselje u Tuzli...

Post by Alfons Kauders »

Drumer wrote:Prodjem neki dan pored panonskog jezera i ugledam cudne obrise necega sto bi trebalo da predstavlja buducu repliku tzv.sojenickog naselja. Meni je licno sama ideja debilna i mislim da je se nas nacelnik u nedostatku ideja odlucio praviti to sto se vec pravi. Ja sam poreski obveznik i mislim da su se moje i pare ostalih obveznika u TZ mogle utrositi na puno bolje i korisnije nacine, zanjuci da u tuzli ima toliko losih putnih dionica, naselja bez kanalizacione mreze, nezaposlenih mladih ljudi, mladih ljudi koji su uspjesni al nisu makli dalje jer ih nema ko pogurati etc etc etc. Tuzlaci, molim za vase cijenjeno misljenje.....
Slazem se 100%, al' mi se nije dalo otvarati temu. To "naselje" (u daljem tekstu - sranje) ce izgleda kostati 150 000 KM, znajuci kako se stvari kod nas odradjuju, vjerovatno ce na kraju izaci i na 250 000 KM. Jebiga, toliko ima precih stvari za popravit i napravit u gradu da je to fakat debilno. Da je rijec o nekom projektu koji ce donositi pare i gdje ce se zaposliti ljudi, poput onog jezera na koje nikad nisam ni otisao, ok, ali ovo je preseravanje. Daj nek skontaju kako da naprave zeleni val na magistralama, to se sigurno moglo uraditi za te pare, a zamisli koliko bi vremena i goriva svi ustedili... Idioti... :x
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#3

Post by FFK as Lucy01 »

Misli da u ovoj situaciji, kada se odlucuje gdje uloziti novac, politika i licni snovi i zelje nacelnika Imamovica imaju veliku ulogu.

Sagraditi nesto novo, nesto sto prije nije bilo, gledajuci istorijski i politicki, donosi vise poena nego popravka puta koji vec postoji. Malo ce ljudi zapamtiti da je put u Miladijama popravljan, jer je tu i svakodnevno po njemu voze auti i hodaju pjesaci, ali sojenicko naselje :roll:...e to ce ljudi pogledati i pitati "cija je ovo ideja", a neko naravno dodati "nacelnika Imamovica" :-)

I ja mislim da se novac mogao mnogo korisnije utrositi, al' ko pita vas i mene :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4

Post by Alfons Kauders »

Lucy01 wrote:Misli da u ovoj situaciji, kada se odlucuje gdje uloziti novac, politika i licni snovi i zelje nacelnika Imamovica imaju veliku ulogu.

Sagraditi nesto novo, nesto sto prije nije bilo, gledajuci istorijski i politicki, donosi vise poena nego popravka puta koji vec postoji. Malo ce ljudi zapamtiti da je put u Miladijama popravljan, jer je tu i svakodnevno po njemu voze auti i hodaju pjesaci, ali sojenicko naselje :roll:...e to ce ljudi pogledati i pitati "cija je ovo ideja", a neko naravno dodati "nacelnika Imamovica" :-)

I ja mislim da se novac mogao mnogo korisnije utrositi, al' ko pita vas i mene :D
Pa pito je mene neki dan jaran, dosao iz inostranstva na godisnje odmore...

-Sta je ovo?

Sojenicko naselje.

-Ha ?!

Ma prave nesto, sojenice ko fol, arheoloski park...

-Pa sta ce to bit, fol bungalovi, kafici ?

Nemam pojma, cini mi se da nece bit nista

-Kol'ko ce to bit ?

Nekoliko tih kuca, ne znam...

-Ma nije to, kol'ko ba para ?

Kazu 150000...

-Pa cija je to ideja ?!

Imamovic, gradonacelnik ovaj novi...

-Aha, jebo mu ja mater !
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#5

Post by daduli_sa »

Je li vama problem nacelnik ili nesto sto se pravi a ne svidja vam se prije nego je i napravljeno?!
Meni ovo licno zvuci na obicnu frustraciju... i predizborno prepucavanje, nis' vise...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#6

Post by Alfons Kauders »

daduli_sa wrote:Je li vama problem nacelnik ili nesto sto se pravi a ne svidja vam se prije nego je i napravljeno?!
Meni ovo licno zvuci na obicnu frustraciju... i predizborno prepucavanje, nis' vise...
Problem mi je sto se gradi nesto u nevakat, pred same izbore, a pred kraj ljetne sezone, nakon koje je taj dio grada pust. Tako da bi, ako vec hoce da to prave, trebali to odradit nekan na proljece, a ne u jesen kad niko osim heroinomana ne ide na to jezero. Kontas ?

Na stranu sto dobar dio grada izgleda ko mudo i sto Tuzla ima prosjecnu platu nizu od one u RS, valjda bi bilo pametnije zaposlit 5-10 ljudi za te pare, a ne potrositi ih u neprofitabilni projekat na kojem ce zaraditi samo izvodjaci radova.
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#7

Post by FFK as Lucy01 »

Alfons Kauders wrote:
Lucy01 wrote:Misli da u ovoj situaciji, kada se odlucuje gdje uloziti novac, politika i licni snovi i zelje nacelnika Imamovica imaju veliku ulogu.

Sagraditi nesto novo, nesto sto prije nije bilo, gledajuci istorijski i politicki, donosi vise poena nego popravka puta koji vec postoji. Malo ce ljudi zapamtiti da je put u Miladijama popravljan, jer je tu i svakodnevno po njemu voze auti i hodaju pjesaci, ali sojenicko naselje :roll:...e to ce ljudi pogledati i pitati "cija je ovo ideja", a neko naravno dodati "nacelnika Imamovica" :-)

I ja mislim da se novac mogao mnogo korisnije utrositi, al' ko pita vas i mene :D
Pa pito je mene neki dan jaran, dosao iz inostranstva na godisnje odmore...

-Sta je ovo?

Sojenicko naselje.

-Ha ?!

Ma prave nesto, sojenice ko fol, arheoloski park...

-Pa sta ce to bit, fol bungalovi, kafici ?

Nemam pojma, cini mi se da nece bit nista

-Kol'ko ce to bit ?

Nekoliko tih kuca, ne znam...

-Ma nije to, kol'ko ba para ?

Kazu 150000...

-Pa cija je to ideja ?!

Imamovic, gradonacelnik ovaj novi...

-Aha, jebo mu ja mater !
Ti suti, pobjeglico :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#8

Post by Alfons Kauders »

Lucy01 wrote: Ti suti, pobjeglico :D
Ja sam makar na istom kontinentu... :D :D
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#9

Post by FFK as Lucy01 »

Alfons Kauders wrote:
Lucy01 wrote: Ti suti, pobjeglico :D
Ja sam makar na istom kontinentu... :D :D
Pa gore je otic' iz Tuzle u Sarajevo, nego iz Tuzle u US :D :D kako si to samo mogao da uradis :D

Sljedece godine, kad dodjem, za kaznu mi moras kupit' jednu veliku u Limenki :D :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#10

Post by Alfons Kauders »

Lucy01 wrote:
Alfons Kauders wrote:
Lucy01 wrote: Ti suti, pobjeglico :D
Ja sam makar na istom kontinentu... :D :D
Pa gore je otic' iz Tuzle u Sarajevo, nego iz Tuzle u US :D :D kako si to samo mogao da uradis :D

Sljedece godine, kad dodjem, za kaznu mi moras kupit' jednu veliku u Limenki :D :D
Nije problem, sam cu zaklati govedo i samljeti ga... :D
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#11

Post by The_Fluid »

obavezno to treba da se napravi i onda Muzej soli u Tuzli u nekom od ranije upotrebljavanih rudnika.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#12

Post by Alfons Kauders »

The_Fluid wrote:obavezno to treba da se napravi i onda Muzej soli u Tuzli u nekom od ranije upotrebljavanih rudnika.
ti to ozbiljno ?! :shock:
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#13

Post by The_Fluid »

Alfons Kauders wrote:
The_Fluid wrote:obavezno to treba da se napravi i onda Muzej soli u Tuzli u nekom od ranije upotrebljavanih rudnika.
ti to ozbiljno ?! :shock:

Image

of skroz 8-)
User avatar
fijubriju
Posts: 46
Joined: 17/10/2005 17:04
Location: Suncana strana ulice

#14

Post by fijubriju »

Alfons Kauders wrote:
The_Fluid wrote:obavezno to treba da se napravi i onda Muzej soli u Tuzli u nekom od ranije upotrebljavanih rudnika.
ti to ozbiljno ?! :shock:
Dole ce se praviti u tim rupama podzemna zeljeznica :D Samo jos nisu skontali od kojih para :lol: :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#15

Post by Alfons Kauders »

The_Fluid wrote:
Alfons Kauders wrote:
The_Fluid wrote:obavezno to treba da se napravi i onda Muzej soli u Tuzli u nekom od ranije upotrebljavanih rudnika.
ti to ozbiljno ?! :shock:

Image

of skroz 8-)
Ovako, rudnik je prije par godina potopljen. Nista od kopanja kamene soli i pravljenja lampi (i meni je palo na pamet)...

Muzej soli postoji, ali rijec je o staroj solani, i ne finansira se iz opstinskih ili kantonalnih budzeta, vec iz solane, koja je na koljenima. A ovi se kurce i prave sojenice...
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#16

Post by The_Fluid »

znaci da je rijec o nemaru, jer takve stvari donose novac. zasto bi svi muzeji bili u Sarajevu, a i oni su uglavnom zatvoreni i u fazi raspada.
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#17

Post by neupucena »

Nesto sam citala da Imamovic planira praviti jos jedno slano jezero pored tog postojeceg i nekakve slane slapove gdje bi kao ljudi koji imaju problema sa sinusima dolazili i udisali...sta vec... kao nesto prvo te vrste...
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#18

Post by sunday_morning »

"sojenicko naselje" je lijepa, kompatibilna ideja u odnosu na Panonsko j.
ali, ako to nece biti samoodrziv projekt, ili cak profitabilan..ne znam koliko je to pametno raditi u ovo vrijeme kada su nam npr. putevi u katastrofalnom stanju.

zlo mi je vise od izbjegavanja rupa po cestama...i kad vidim one zakrpe na magistralama, pa kad se lijepo odvale, a navece ako nisi napament naucio sva 'iznenadjenja''...zavalis tocak u rupu..ma milina.
ne znam, ima toliko toga konkretnog za uradit po gradu...mada ideja nije losa, ali nije ni prioritet - kada nam 50% stanovnistva ne radi.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#19

Post by Alfons Kauders »

sunday_morning wrote:"sojenicko naselje" je lijepa, kompatibilna ideja u odnosu na Panonsko j.
ali, ako to nece biti samoodrziv projekt, ili cak profitabilan..ne znam koliko je to pametno raditi u ovo vrijeme kada su nam npr. putevi u katastrofalnom stanju.

zlo mi je vise od izbjegavanja rupa po cestama...i kad vidim one zakrpe na magistralama, pa kad se lijepo odvale, a navece ako nisi napament naucio sva 'iznenadjenja''...zavalis tocak u rupu..ma milina.
ne znam, ima toliko toga konkretnog za uradit po gradu...mada ideja nije losa, ali nije ni prioritet - kada nam 50% stanovnistva ne radi.
Nije 50%, vec 55%, ako je vjerovati nacelnikovoj stranci... :D
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#20

Post by FFK as Lucy01 »

sunday_morning wrote:"sojenicko naselje" je lijepa, kompatibilna ideja u odnosu na Panonsko j.
ali, ako to nece biti samoodrziv projekt, ili cak profitabilan..ne znam koliko je to pametno raditi u ovo vrijeme kada su nam npr. putevi u katastrofalnom stanju.

zlo mi je vise od izbjegavanja rupa po cestama...i kad vidim one zakrpe na magistralama, pa kad se lijepo odvale, a navece ako nisi napament naucio sva 'iznenadjenja''...zavalis tocak u rupu..ma milina.
ne znam, ima toliko toga konkretnog za uradit po gradu...mada ideja nije losa, ali nije ni prioritet - kada nam 50% stanovnistva ne radi.

Pa sta rade kad nista ne rade :D
Da mi se docepat kakve peMzije :D :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#21

Post by Alfons Kauders »

Lucy01 wrote:
sunday_morning wrote:"sojenicko naselje" je lijepa, kompatibilna ideja u odnosu na Panonsko j.
ali, ako to nece biti samoodrziv projekt, ili cak profitabilan..ne znam koliko je to pametno raditi u ovo vrijeme kada su nam npr. putevi u katastrofalnom stanju.

zlo mi je vise od izbjegavanja rupa po cestama...i kad vidim one zakrpe na magistralama, pa kad se lijepo odvale, a navece ako nisi napament naucio sva 'iznenadjenja''...zavalis tocak u rupu..ma milina.
ne znam, ima toliko toga konkretnog za uradit po gradu...mada ideja nije losa, ali nije ni prioritet - kada nam 50% stanovnistva ne radi.

Pa sta rade kad nista ne rade :D
Da mi se docepat kakve peMzije :D :D
imate vi u americi onaj 401k... :D :D
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#22

Post by sunday_morning »

plaho ti nesto oko amerikU..
da neces i ti tamo kod brata? :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#23

Post by Alfons Kauders »

sunday_morning wrote:plaho ti nesto oko amerikU..
da neces i ti tamo kod brata? :D
brata :?
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#24

Post by sunday_morning »

brata, pitta... :D

btw - je li neko zna sta je s njim? da se nije nesreca ozenila? :D :?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#25

Post by Alfons Kauders »

sunday_morning wrote:brata, pitta... :D

btw - je li neko zna sta je s njim? da se nije nesreca ozenila? :D :?
mogu se raspittat... :D
Post Reply