Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Albin_
Posts: 30
Joined: 05/01/2010 22:55

#51 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by Albin_ »

Eh da malo ozivimo ovu temu :-)

Ovako, nosim sociva vec pola godine i koristio sam B&L Optima FW - tromjesecna sociva. Eh danas sam bio na pregledu i dioptrija mi je -1,5 i -1,75
Sad treba da uzimam nova sociva i planiram naruciti preko (http://hamerlik.com/) ali imam jednu nedoumicu.

Kada sam prosla uzeo doktor mi je dao sociva sa PWR -1 za oba oka iako mi je dioptrija na jednom -1,25 a na drugom -1,5 pa sada me interesuje je li to neki fazon ili da jednostavno narucim dva para sociva, jedna sa -1,5 a druga sa -1,75???

I da, imate li za preporuciti neka? Naravno...mekane kontaktne lece :-D

Pozdrav!
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#52 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by chuchumbamayumbe »

*RF* wrote:
wendy wrote:e, ja sam kupila neka luda nova sociva kod barosa. propustaju nesto vise kisika nego obicna i jako su dobra, dugo traju. ako trebas nositi meka sociva, preporucujem ova, a mogu ti jos napisati kako se tacno zovu. uglavnom, 3 para ( 3 mjeseca, a moze malo i duze) 100 km. ja ih skidam tek pred spavanje, a nekad ni tada, jer ih uopce ne osjetim, pa zaboravim :) u jako zadimljenom prostoru malo osjetim da se suse, ali to je neznatno. toplo preporucujem, jer i ja sam do nedavno nosila samo naocale, i nisam mogla vjerovati koliko se slobodnije osjecas sa socivima. bas kao da nemas dioptriju:)
To su Air Optix sočiva i ja njih koristim :-D Traju 1 mjesec , ali u pakovanju dođu 3 para, i možeš da ih NIKAKO ne skidaš :-D ali meni je doktorica preporučila ne više od 7 dana, mada meni to nije ništa mrsko i skidam svaku noć. Ta sočiva su apsolutno genijalna i preporučujem svima da uzmu njih, imaju 5 puta više kisika i tako su udobne da ih uopste ne osjetiš, oko ti se nikad ne suši i nema potrebe da sipaš vodicu u oku. Kod moje doktorice koštaju 80 KM, a raspitala sam se i nema nigdje jeftinijih :D Ne znam ima li neko da je išao u onu optiku u Istočnom Sarajevu, na autobuskoj stanici, ali ja sam se opasno zeznula. Čula sam da je taj doktor dobar a i da su cijene i više nego odlične i odem da uzmem leće. Lik mi je dao neke kao 3-mjesečne 1 par 30KM, i nakon mjesec dana problemi. Odem kod doktorice i ona mi kaze da su leće koje mi je on dao mjesečne, a ne 3-mjesecne kako mi je on rekao, a NIPOŠTO se nijedne leće ne smiju nositi duže od predvidjenog roka. eto malo upozorenje :D kad je u pitanju vaš vid, ne štedite!

Koristi li neko možda fiziološku otopinu za pranje leće kao uštedu za vodicu?
Meni je doktorica preporucila da uzemem, oko 2KM od 0.5l u apoteci i to koristim samo za pranje, a vodicu sipam u kutijicu, tako da eto ako hoćete da uštedite na nečemu, uštedite na vodici i ispirajte fiziološkom otopinom :thumbup:
Ja nosim B&L SoftLens Toric66, pakovanje od 6 komada (za jedno oko) je namjenjeno za 6 mjeseci.
Ja ih ne mijenjam po 2-3 mjeseca, samo redovno odrzavanje i ciscenje. Kada osjetim da su na izmaku, uzmem drugi par i to je to.
Fazon je sto ja stalno mijenjam 2 para. Nosim jedne danas, pa ih skinem i ostavim. A sutra stavim druga. Pa onda opet ona od prekjucer. Tako da imaju i visse nego dovoljno vremena da se ociste, povrate sadrzaj vode i elasticnost.
Keksich
Posts: 253
Joined: 26/09/2009 22:38

#53 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by Keksich »

wendy wrote: Koristi li neko možda fiziološku otopinu za pranje leće kao uštedu za vodicu?
Meni je doktorica preporucila da uzemem, oko 2KM od 0.5l u apoteci i to koristim samo za pranje, a vodicu sipam u kutijicu, tako da eto ako hoćete da uštedite na nečemu, uštedite na vodici i ispirajte fiziološkom otopinom :thumbup:
Koristim ja (takođe idem kod dr. Šehović :D ), samo što su u mene polutvrde leće. A treba se zezati sa tom fiziološkom :x bude mi mrsko pa ih jednostavno isperem običnom vodom :P
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#54 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by melb26sa »

Albin_ wrote:Eh da malo ozivimo ovu temu :-)

Ovako, nosim sociva vec pola godine i koristio sam B&L Optima FW - tromjesecna sociva. Eh danas sam bio na pregledu i dioptrija mi je -1,5 i -1,75
Sad treba da uzimam nova sociva i planiram naruciti preko (http://hamerlik.com/) ali imam jednu nedoumicu.

Kada sam prosla uzeo doktor mi je dao sociva sa PWR -1 za oba oka iako mi je dioptrija na jednom -1,25 a na drugom -1,5 pa sada me interesuje je li to neki fazon ili da jednostavno narucim dva para sociva, jedna sa -1,5 a druga sa -1,75???

I da, imate li za preporuciti neka? Naravno...mekane kontaktne lece :-D

Pozdrav!
Mijenjaj doktora jer nosenje pogresne dioptrije ti moze jos vise ostetiti vid.

Zar B&L Optima FW nije zamijenjen novim PureVision? Mislim da se Optima FW vise ni ne proizvode.

I naravno, uzimas sociva koja su ti propisana prilikom pregleda znaci -1,5 i -1,75.
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#55 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by ružmarin-a »

test01 wrote:moze li mi neko da pojasni kako izvaditi lece iz prvog pokusaja jer meni treba 50?
same here bilo nekad :D
obavezno koristiti jagodice prstiju, nikako nokte, i ne gajiti nokte ako nosite sočiva :)

1. otvoriš oko prstima lijeve ruke (palac i kažiprst) i jagodicama desne ruke (isti par prstiju) i obratno za drugo oko, štipneš sa strane beonjaču oko sočiva i ono se "odlijepi"

2. povučeš ga malko (desno ili lijevo) i zahvatiš prstom i brzo uzmeš, ali nikad noktom, jer ga možeš oštetiti, ako je meko sočivo

probjereno najjeftinije, optika "Oko" Lukavica, autobuska stanica

(ja promijenih stakla na starim naočarima, i dobih 3 para leća (za 9 mjeseci) i vodu -komplit)

edit: i da, mala sam cilindre, ali mi je ovaj oftamolog rekao da mi ne trebaju, i puno mi je lakše bez njih, jer su mi nekako opterećavali oči, ne znam kako ali jesu :roll:

pošto sam se namučila s prvim parom,
skidajući ih sam spljoštila i oštetila, pa su trajala samo mjesec dana

sočiva :thumbup:

milo mi kad :
- ne klize čale s nosa
-ne žuljaju mi hrskavicu uha
-ne magle na promjenama toplo-hladno
-ne pokrivaju pola lica
- mi namaskarene trepavice ne udaraju o stakla i sad slobodno trepćem bez barijera :lol:)
:lol:
Keksich
Posts: 253
Joined: 26/09/2009 22:38

#56 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by Keksich »

melb26sa wrote:Zar B&L Optima FW nije zamijenjen novim PureVision? Mislim da se Optima FW vise ni ne proizvode.
Ne bih rekla, budući da su PureVision leće za produženo nošenje, tj. ne moraš ih skidati ni dok spavaš, dok se Optima FW trebaju skidati.
Albin_
Posts: 30
Joined: 05/01/2010 22:55

#57 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by Albin_ »

http://hamerlik.com/optima-fw-4pcs-p-98.html
http://hamerlik.com/purevision-6pcs-p-84.html

Ako je vjerovati ovom sajtu onda je tako...

Ima li neko iskustva sa ovim Air Optix (O2 optix)? Kako vidim dosta ih hvale ali u poređenju sa ovim Optima FW imaju dosta manje vode (33%, a Optima FW 38,6%) i center thickness je dosta vece u O2 optix (0.080 mm, a Optima FW 0.035mm).
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#58 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by weltschmertz »

Image

Je li moguce da je ovaj okvir samo 5,11€..?!?
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#59 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by melb26sa »

Keksich wrote:
melb26sa wrote:Zar B&L Optima FW nije zamijenjen novim PureVision? Mislim da se Optima FW vise ni ne proizvode.
Ne bih rekla, budući da su PureVision leće za produženo nošenje, tj. ne moraš ih skidati ni dok spavaš, dok se Optima FW trebaju skidati.
Kad sam ovdje narucivala Optima FW obavijestena samo da su zamijenjene sa PureVision - ima tome 2 godine.

Na stranici Bausch and Lomb se vise ne spominju Optima FW: http://www.bausch.com/en_US/consumer/vi ... t_con.aspx

PureVision se moze nositi i po mjesec dana ali ko bi rizikovao keratitis?
User avatar
mericak
Posts: 298
Joined: 10/05/2008 19:33

#60 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by mericak »

melb26sa wrote:
Albin_ wrote:Eh da malo ozivimo ovu temu :-)

Ovako, nosim sociva vec pola godine i koristio sam B&L Optima FW - tromjesecna sociva. Eh danas sam bio na pregledu i dioptrija mi je -1,5 i -1,75
Sad treba da uzimam nova sociva i planiram naruciti preko (http://hamerlik.com/) ali imam jednu nedoumicu.

Kada sam prosla uzeo doktor mi je dao sociva sa PWR -1 za oba oka iako mi je dioptrija na jednom -1,25 a na drugom -1,5 pa sada me interesuje je li to neki fazon ili da jednostavno narucim dva para sociva, jedna sa -1,5 a druga sa -1,75???

I da, imate li za preporuciti neka? Naravno...mekane kontaktne lece :-D

Pozdrav!
Mijenjaj doktora jer nosenje pogresne dioptrije ti moze jos vise ostetiti vid.

Zar B&L Optima FW nije zamijenjen novim PureVision? Mislim da se Optima FW vise ni ne proizvode.

I naravno, uzimas sociva koja su ti propisana prilikom pregleda znaci -1,5 i -1,75.
Pitanje je da li je ta dioptrija odredena za naocale ili sociva, jer su vrijednosti dioptrije za sociva manje no za naocale, bar je meni tako dala Dr.Sehovic i objasnila da je to razlog sto ti sociva direktno nalijezu na oko, a naocale (imaju vecu diotriju!) su ipak udaljene, pa valjda treba neutralisati taj meduprostor, sta li....Meni su naocale sa cilindrima, a sociva bez cilindara i za 0.5 otprilike manje dioptrije.
Albin_
Posts: 30
Joined: 05/01/2010 22:55

#61 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by Albin_ »

mericak wrote:
melb26sa wrote:
Albin_ wrote:Eh da malo ozivimo ovu temu :-)

Ovako, nosim sociva vec pola godine i koristio sam B&L Optima FW - tromjesecna sociva. Eh danas sam bio na pregledu i dioptrija mi je -1,5 i -1,75
Sad treba da uzimam nova sociva i planiram naruciti preko (http://hamerlik.com/) ali imam jednu nedoumicu.

Kada sam prosla uzeo doktor mi je dao sociva sa PWR -1 za oba oka iako mi je dioptrija na jednom -1,25 a na drugom -1,5 pa sada me interesuje je li to neki fazon ili da jednostavno narucim dva para sociva, jedna sa -1,5 a druga sa -1,75???

I da, imate li za preporuciti neka? Naravno...mekane kontaktne lece :-D

Pozdrav!
Mijenjaj doktora jer nosenje pogresne dioptrije ti moze jos vise ostetiti vid.

Zar B&L Optima FW nije zamijenjen novim PureVision? Mislim da se Optima FW vise ni ne proizvode.

I naravno, uzimas sociva koja su ti propisana prilikom pregleda znaci -1,5 i -1,75.
Pitanje je da li je ta dioptrija odredena za naocale ili sociva, jer su vrijednosti dioptrije za sociva manje no za naocale, bar je meni tako dala Dr.Sehovic i objasnila da je to razlog sto ti sociva direktno nalijezu na oko, a naocale (imaju vecu diotriju!) su ipak udaljene, pa valjda treba neutralisati taj meduprostor, sta li....Meni su naocale sa cilindrima, a sociva bez cilindara i za 0.5 otprilike manje dioptrije.
Eh da, to sam zaboavio naglasiti! Dioptrija -1,5 i -1,75 se odnosi na naocale, a CYL je +0,5... Valjda otuda je meni doktor dao sociva -1 a za tu rezliku je rekao kao da mi je to jeftinija varijanta... Doduse, sociva sam placao 80KM tako da i jeste jeftinija :D
Keksich
Posts: 253
Joined: 26/09/2009 22:38

#62 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by Keksich »

mericak wrote:Pitanje je da li je ta dioptrija odredena za naocale ili sociva, jer su vrijednosti dioptrije za sociva manje no za naocale, bar je meni tako dala Dr.Sehovic i objasnila da je to razlog sto ti sociva direktno nalijezu na oko, a naocale (imaju vecu diotriju!) su ipak udaljene, pa valjda treba neutralisati taj meduprostor, sta li....Meni su naocale sa cilindrima, a sociva bez cilindara i za 0.5 otprilike manje dioptrije.
Dr. Šehović FTW :D
Lavica74
Posts: 4
Joined: 20/01/2010 10:59

#63 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by Lavica74 »

Epitop wrote:Pošto je ovo zadnja aktuelna tema o lećama. pa reko da se malo raspitam.
Danas sam kontaktirao optiku Nur i kaže mi uposlenik da zatvaraju radnju od 1. Maja tj. više ne rade. Gdje je sljedeča najjeftinija nabavka sočiva u Sarajevu pošto ovi kod nas u Zenici nisu povoljni?
Imas u Sarajevu Optika Baroš na Principovom mostu, tacnije kod slatkog ćošeta. Veoma su povoljni i imaju zaista kvalitetne leće:)
Keksich
Posts: 253
Joined: 26/09/2009 22:38

#64 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by Keksich »

Lavica74 wrote:Imas u Sarajevu Optika Baroš na Principovom mostu, tacnije kod slatkog ćošeta. Veoma su povoljni i imaju zaista kvalitetne leće:)
Hahaha čuj to - pa zar u Barošu ne deru :D
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#65 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by abdulazizsarajevo »

Lavica74 wrote:
Epitop wrote:Pošto je ovo zadnja aktuelna tema o lećama. pa reko da se malo raspitam.
Danas sam kontaktirao optiku Nur i kaže mi uposlenik da zatvaraju radnju od 1. Maja tj. više ne rade. Gdje je sljedeča najjeftinija nabavka sočiva u Sarajevu pošto ovi kod nas u Zenici nisu povoljni?
Imas u Sarajevu Optika Baroš na Principovom mostu, tacnije kod slatkog ćošeta. Veoma su povoljni i imaju zaista kvalitetne leće:)


kvalitetne lece su lece svake koje su od poznatog prizvodjaca nema sa tim nista baros a ni opetika Oko u RS na dobrinji...
samo pitanje je marze...mislim da je baros opucao kvalitnu marzu...
gdje se mogu u sarajevu kupiti lece od poznatijih prooizvodjaca ali jeftinije od BAROSA...

hvala
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#66 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by abdulazizsarajevo »

je li sigurna ova stranica:

http://hamerlik.com


da ne bude..odose pare u nepovrat?? a nisu male pare
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#67 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by malosutra81 »

Albin_ wrote:Eh da malo ozivimo ovu temu :-)

Ovako, nosim sociva vec pola godine i koristio sam B&L Optima FW - tromjesecna sociva. Eh danas sam bio na pregledu i dioptrija mi je -1,5 i -1,75
Sad treba da uzimam nova sociva i planiram naruciti preko (http://hamerlik.com/) ali imam jednu nedoumicu.

Kada sam prosla uzeo doktor mi je dao sociva sa PWR -1 za oba oka iako mi je dioptrija na jednom -1,25 a na drugom -1,5 pa sada me interesuje je li to neki fazon ili da jednostavno narucim dva para sociva, jedna sa -1,5 a druga sa -1,75???

I da, imate li za preporuciti neka? Naravno...mekane kontaktne lece :-D

Pozdrav!
naruci li ti sociva preko ove stranice? meni vrijeme mijenjati za jedno mjesec dana pa da se osiguram na vrijeme..
Albin_
Posts: 30
Joined: 05/01/2010 22:55

#68 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by Albin_ »

Joj nisam jos ni na pregled otisao a kamoli narucio :D

Ali prijatelj mi je narucio prije 7 dana i nisu mu jos stigla, pa kada dodju (ako dodju) javit cu :-)
Ne znam sto tako sporo ide, ja sam narucivao stvari iz Engleske i stizale su za 5 dana a ovo se bas oteglo iz Poljske.
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#69 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by malosutra81 »

Albin_ wrote:Joj nisam jos ni na pregled otisao a kamoli narucio :D

Ali prijatelj mi je narucio prije 7 dana i nisu mu jos stigla, pa kada dodju (ako dodju) javit cu :-)
Ne znam sto tako sporo ide, ja sam narucivao stvari iz Engleske i stizale su za 5 dana a ovo se bas oteglo iz Poljske.
pa i ja sam prije iz SAD (cini mi se da sam negdje i postala stranicu) i stizale su za 7-10 dana... kontala sam da bi ovo moglo i prije doci. elem, javi nam kad stignu :)
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#70 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by malosutra81 »

Albin_ wrote:Joj nisam jos ni na pregled otisao a kamoli narucio :D

Ali prijatelj mi je narucio prije 7 dana i nisu mu jos stigla, pa kada dodju (ako dodju) javit cu :-)
Ne znam sto tako sporo ide, ja sam narucivao stvari iz Engleske i stizale su za 5 dana a ovo se bas oteglo iz Poljske.
opet ja. mozes li provjeriti jel ti jaran dobio sociva...meni su rekli da ce mi posiljka stici za 5-7 radnih dana pa mi pravo cudno kako on jos nije dobo :-?
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#71 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by melb26sa »

malosutra81 wrote:
Albin_ wrote:Joj nisam jos ni na pregled otisao a kamoli narucio :D

Ali prijatelj mi je narucio prije 7 dana i nisu mu jos stigla, pa kada dodju (ako dodju) javit cu :-)
Ne znam sto tako sporo ide, ja sam narucivao stvari iz Engleske i stizale su za 5 dana a ovo se bas oteglo iz Poljske.
opet ja. mozes li provjeriti jel ti jaran dobio sociva...meni su rekli da ce mi posiljka stici za 5-7 radnih dana pa mi pravo cudno kako on jos nije dobo :-?

Mozda prijatelj ima posebnu dioptriju koju nemaju na lageru pa moraju naruciti od proizvodjaca. To se meni redovno desava a jos sam u US. Primjer: narucila 6.1. stiglo tek 22.1 - razlog - moraju naruciti od proizvodjaca (B&L).
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#72 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by melb26sa »

malosutra81 wrote:
Albin_ wrote:Joj nisam jos ni na pregled otisao a kamoli narucio :D

Ali prijatelj mi je narucio prije 7 dana i nisu mu jos stigla, pa kada dodju (ako dodju) javit cu :-)
Ne znam sto tako sporo ide, ja sam narucivao stvari iz Engleske i stizale su za 5 dana a ovo se bas oteglo iz Poljske.
opet ja. mozes li provjeriti jel ti jaran dobio sociva...meni su rekli da ce mi posiljka stici za 5-7 radnih dana pa mi pravo cudno kako on jos nije dobo :-?

Mozda prijatelj ima posebnu dioptriju koju nemaju na lageru pa moraju naruciti od proizvodjaca. To se meni redovno desava a jos sam u US. Primjer: narucila 6.1. stiglo tek 22.1 - razlog - moraju naruciti od proizvodjaca (B&L).
Albin_
Posts: 30
Joined: 05/01/2010 22:55

#73 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by Albin_ »

Stiglo je! Trebalo je nekih 10 radnih dana da dodje posiljka i sve je uredno...
Placeno jos 4KM postarine :-D

Eto i ja narucujem ovih dana sad kad je provjereno, hehe
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#74 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by abdulazizsarajevo »

OBAVEZNO PROCITAITI


evo i meni stigla sociva..

dakle stranica www.lensbase.com

ljudi imaju i online chat i sva pitanja odmah odgovaraju...nevjerovatno profesionalni...a cijena evo da vam docaram sto rekao djuro pendrek iz policijske stanice..


B & L PureVision Toric 12 pari sociva za period 1 godine nosenja cijena koju sam platio sa dostavom jeste 105 funti sto je oko 240 KM - nisam jos vidio na izvodu..

a kod BAROSA sve ovo isto dakle za ovaj period nosenja kostalo bi vjerovali ili ne 600KM ko ne vjeruje nek ih nazove pa provjeri!!!

uglavnom BAROS je ljudi moj leshiona!!!!

ko voli nek izvoli...
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#75 Re: Sočiva ili leće...gdje kupiti i vaša iskustva sa nošenjem ..

Post by malosutra81 »

@Albin_ super, thanx for info, bice da je bila ova situacija koju je @melb26sa spomenula

@abdulazizsarajevo ja kod nasih lesinara vec odavno ne kupujem, odo' da protabirim ovu stranicu da uporedim cijene. kol'ko je trebalo da stigne posiljka?
Post Reply