SNSD

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#301 Re: SNSD

Post by spreca »

mrsko mi sad traziti...na jednom predizbornom skupu je rekao...Potucemo ih....ko su i sta su oni...saka jada ..onda je nesto ismijavao Mektica...mrsko mi traziti
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#302 Re: SNSD

Post by Peda Petrol »

Ne morate tražiti, izjavio je to 2017-te u junu za Blic. Da govorio je više od 50%... Međutim pred samu kampanju to nigdje nije pomenuo, jer je imao analize sa terena koje su govorile da takvo nešto nije moguće. Osvojio za PS BIh skoro 40%.

Potpuno tačnom se ispostavila analiza stranke o broju glasova za člana Predsjedništva i postotcima.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#303 Re: SNSD

Post by horkesh »

Rezultati su, generalno, potpuno očekivani. Po meni, ako išta, SNSD ne bi trebao biti zadovoljan. Jedva 32 posto glasova za NSRS, Cvijanović nije ni više od 50 posto glasova dobila, čak i preCjednikovih 54 posto mi je nekako blago. Ni u Banjoj Luci nije više od 50 posto Dodik dobio, tužno je to :shock:

Hajde de, Banja Luka - ali kako je moguće da Mile ni u Laktašima nije prekucao 60 posto :?

Zanimljivo je vidjeti da je odlične rezultate Mile ostvario tamo gdje su ga Bošnjaci podržali, kao u Zvorniku (62 posto) i Bratuncu - tamo je dobio čak dvotrećinsku podršku :bih: Povratnici su odlično prepoznali ko samo priča i maše zastavama da zaslijepi narod, a ko je zaista opasan po ovu državu :thumbup:

Ja lično se veoma radujem Dodikovom ulasku u Predsjedništvo BiH. Ako ništa, biće zabavno.
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#304 Re: SNSD

Post by Peda Petrol »

horkesh wrote:Rezultati su, generalno, potpuno očekivani. Po meni, ako išta, SNSD ne bi trebao biti zadovoljan. Jedva 32 posto glasova za NSRS, Cvijanović nije ni više od 50 posto glasova dobila, čak i preCjednikovih 54 posto mi je nekako blago. Ni u Banjoj Luci nije više od 50 posto Dodik dobio, tužno je to :shock:

Hajde de, Banja Luka - ali kako je moguće da Mile ni u Laktašima nije prekucao 60 posto :?

Zanimljivo je vidjeti da je odlične rezultate Mile ostvario tamo gdje su ga Bošnjaci podržali, kao u Zvorniku (62 posto) i Bratuncu - tamo je dobio čak dvotrećinsku podršku :bih: Povratnici su odlično prepoznali ko samo priča i maše zastavama da zaslijepi narod, a ko je zaista opasan po ovu državu :thumbup:

Ja lično se veoma radujem Dodikovom ulasku u Predsjedništvo BiH. Ako ništa, biće zabavno.

1. SNSD ne bi trebao biti zadovoljan? Oba kandidata pobijedila. Stranka pobijedila na oba nivoa. Ostvareni svi ciljevi, izuzmemo li postotke za NSRS. Ako govorimo o stranci isključivo. Stranka osvojila najveći broj glasova u Banjaluci, Bijeljini, Zvorniku, Trebinju, IS-u.

2. Banjaluka nije ispunila očekivanja iz prostog razloga što GO nije odradio posao kako treba i što je indirektno koalicioni partner radio za drugu stranu.

3. Što se Laktaša tiče 58,4% je veoma dobar rezultat. U skladu sa očekivanjima. Recimo Vukota je izgubio u Hercegovini.

4. Bošnjaci podržali Mileta u Zvorniku. :lol:
Gdje to? Bratunac je posljedica jedne druge stvari. Aktuelni načelnik je prešao u SNSD malo prije izbora.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#305 Re: SNSD

Post by GandalfSivi »

Peda Petrol wrote:
4. Bošnjaci podržali Mileta u Zvorniku. :lol:
A tebe bi bilo sramota da jesu?
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#306 Re: SNSD

Post by Peda Petrol »

Zbog?

Samo sam se osvrnuo na tezu drugog forumaša gdje on ističe da je veliki + u Zvorniku razlog bošnjačke podrške...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#307 Re: SNSD

Post by GandalfSivi »

Peda Petrol wrote:Zbog?

Samo sam se osvrnuo na tezu drugog forumaša gdje on ističe da je veliki + u Zvorniku razlog bošnjačke podrške...
Vidim smijesno ti nesta, pa pitam...
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#308 Re: SNSD

Post by horkesh »

Možeš se ti praviti blesav što se mene tiče, ali Dodik je 5. oktobra, na završnom skupu, rekao da se podrška SNSD-u bliži 50 posto. Više puta je prije toga govorio da će SNSD dobiti natpolovičan broj glasova, sve dok i najoptimističnije ankete nisu počele da mu govore da stvar, ipak, neće biti tako prosta.

Za koaliciju je redovno govorio da će osvojiti 70 posto glasova, pa i više, sve do samih izbora.

U poređenju s tim, 32 posto za NSRS, pa i 40 posto za PSBiH je tanko. Tanko, tanko. Kandidati jesu pobijedili, ali s vrlo malom razlikom, naročito Željka. Treba zapamtiti da su to bili kandidati koalicije SNSD-DNS-SP, a ne samo SNSD-a. Uprkos tome, najbolji rezultat ostvario je, očekivano, Dodik, a on jedva 54 posto nagurao.

Sve u svemu, RS ostaje duboko podijeljeno društvo gdje će i iduće četiri godine trajati podjela na režimlije i izdajnike. Ako se situacija ikada i promijeni te neko drugi preuzme vlast, ta podjela će se nastaviti, samo će se uloge zamijeniti.

Jedini pravi pobjednik izbora u BiH je HDZ BiH. Svi drugi, tanko.

Naravno da su Bošnjaci podržali Mileta. Ne vidim šta je tu čudno? Od dva zla uvijek biraš manje.
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#309 Re: SNSD

Post by Peda Petrol »

Od poslednje rečenice bih krenuo... gdje su to Bošnjaci podržali Dodika? Navedi dakle jasno biračka mjesta, grad, selo i šta god želiš?

Što se ostalog tiče, reći za razliku od skoro 70k da je mala je ono baš nepoznavanje materije u konkretnom slučaju... U trenutku kada se 2 bloka i njihovi kandidati bore za vlast... Nema u RS 30 miliona stanovnika, već milion i sitno...
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#310 Re: SNSD

Post by Qoom »

User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#311 Re: SNSD

Post by cyprus »

Zna li se ko je uzeo više glasova u Banja Luci, mislim na urbani dio, ne na cijelu administrativnu teritoriju... Puno mi je ovo da brojim, ali vidim da je na mnogim mjestima mali Stanivuković podero SNSD-ovce...
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#312 Re: SNSD

Post by sinuhe »

Zavisi sta smatras urbanim dijelovima. U BL i nema nekih velikih sela da bi cinili znacajnu razliku u korist SNSD-a.
Osim toga onaj decko Stanivukovic tesko da je urban. :-)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#313 Re: SNSD

Post by cyprus »

sinuhe wrote:Zavisi sta smatras urbanim dijelovima. U BL i nema nekih velikih sela da bi cinili znacajnu razliku u korist SNSD-a.
Osim toga onaj decko Stanivukovic tesko da je urban. :-)
Pa nije to šta ja smatram... Jasno je šta je naseljeno mjesto Banja Luka i koje su pripadajuće mjesne zajednice, a šta su ostala (ruralna) naseljena mjesta... U tim ostalim ruralnim i prigradskim naseljima živi oko 50 hiljada ljudi, dakle nije to mali glasački potencijal...

A što se tiče Stanivukovića, ja ne rekoh da je on urban, niti znam puno o njemu (čuo za njega tokom kampanje), nego sam rekao da vidim da je dobio veliku podršku u urbanim predjelima...
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#314 Re: SNSD

Post by pirmin »

Cijenim po naglasku da decko nije iz Banjaluke sto ga nikako ne diskvalifikuje da radi ono sto radi.
A za sad je to sasvim OK, ako ne promjeni plocu sto je u politici najcesci modus operandi.
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#315 Re: SNSD

Post by Peda Petrol »

Sve je to relativno. Da bi bio seljak ne moraš živjeti na selu.

Samo bez ponovne priče divlji otjerali pitome.

SNSD je potvrdio da je najjača politička opcija u RS. Dodik da je najjača politički ličnost u Republici Srpskoj i BiH.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#316 Re: SNSD

Post by General War »

Peda Petrol wrote:Sve je to relativno. Da bi bio seljak ne moraš živjeti na selu.

Samo bez ponovne priče divlji otjerali pitome.

SNSD je potvrdio da je najjača politička opcija u RS. Dodik da je najjača politički ličnost u Republici Srpskoj i BiH.
Jest, eno stranci slali nema koga ne da ga skine i nista :D
Nego, znas li zasto Vucin ne objavi ko je to htio da skine Dodika?
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#317 Re: SNSD

Post by Peda Petrol »

Znam.
I nisu uspjeli. Ponovo. Jbg, ne može se protiv volje naroda. A narod pamti.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#318 Re: SNSD

Post by spreca »

Peda Petrol wrote:Sve je to relativno. Da bi bio seljak ne moraš živjeti na selu.

Samo bez ponovne priče divlji otjerali pitome.

SNSD je potvrdio da je najjača politička opcija u RS. Dodik da je najjača politički ličnost u Republici Srpskoj i BiH.
Najveca diktatura i njen diktator na tlu evrope su dodoik i snsd
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#319 Re: SNSD

Post by Peda Petrol »

Lako se gađati pojmovima. Mnogo teže je baratati argumentima.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#320 Re: SNSD

Post by spreca »

Jedan od argumenata si ti
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#321 Re: SNSD

Post by Peda Petrol »

Opa prelazimo i na polje ličnih uvreda.

Još jedanput onaj dio bošnjačkog korpusa, nakon još jedne najave obaranja mrskog im Mileta, ostade kratkih rukava, praznih džepove i pune glave. Nije lako. Neko je omanuo. OHR, OSCE ili možda Američka ambasada u Sarajevu... Ne bih utvrđio stepen krivice navedenih. Biće bolje za 4 godine. Valjda.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#322 Re: SNSD

Post by GandalfSivi »

Ja volim doci ovdje na pobjednicku temu, a ne kao oni tamo, ne znaju ni bil' kakili ni bil' piskili...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#323 Re: SNSD

Post by spreca »

Peda Petrol wrote:Opa prelazimo i na polje ličnih uvreda.

Još jedanput onaj dio bošnjačkog korpusa, nakon još jedne najave obaranja mrskog im Mileta, ostade kratkih rukava, praznih džepove i pune glave. Nije lako. Neko je omanuo. OHR, OSCE ili možda Američka ambasada u Sarajevu... Ne bih utvrđio stepen krivice navedenih. Biće bolje za 4 godine. Valjda.
Pronasao si se ...nista,,,, istina cesto boli...izdrzi ..Mile je uz tebe
Last edited by spreca on 15/10/2018 16:53, edited 1 time in total.
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#324 Re: SNSD

Post by Peda Petrol »

Istina ne može boljeti one koji je propagiraju. Samo one koji je maskiraju ili svjesno promovišu, a njen temelj laž.

Uglavnom, razumljivo je razočarenje onog dijela javnosti koji Dodika obara već 8 godina.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#325 Re: SNSD

Post by spreca »

Peda Petrol wrote:Istina ne može boljeti one koji je propagiraju. Samo one koji je maskiraju ili svjesno promovišu, a njen temelj laž.

Uglavnom, razumljivo je razočarenje onog dijela javnosti koji Dodika obara već 8 godina.
Opet si se pronasao i potvrdio tvoj nesebicni trud na ovom forumu :lol:
Locked