SNOWBOARDING - oprema i ostalo

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
ofsajd
Posts: 48
Joined: 19/01/2005 00:46

#1 SNOWBOARDING - oprema i ostalo

Post by ofsajd »

pozdrav svima

vec nekoliko sedmica trazim sebi neki solidan bord. izbor u sarajevu je poprilicno los, mada i ja mozda previse ocekujem s obzirom da je sezona uveliko u toku i da poprilicno kasnim. uglavnom, molim savjete i preporuke za neki freeride bord srednje klase. u bord shopu imaju sljedece:

nitro target
venue venture
apo line

u dino shopu ima neki joyride western i neki apo ali sam zaboravio naziv modela...
uglavnom, ima li ko savjet (iskustvo) vezano za ove bordove, ili neki drugi model za preporuciti. znaci treba mi malo kvalitetniji freeride bord za cjelac i utabani snijeg (ne zanimaju me toliko freestyle trikovi, switch voznja i ostalo)... i jos ako imate savjet koje vezove odabrati (koliko su vezovi stvarno bitni i koliko uticu na kvalitet voznje?) to bi bilo super...

hvala
ofsajd
Posts: 48
Joined: 19/01/2005 00:46

#2

Post by ofsajd »

.... ima li bordera na ovom forumu?... hajmo raja malo solidarnosti.. :)
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#3

Post by whow »

Ma nisam bas nesto nafuran na board-anje .Moja dodirna tacka / linija sa ovim sportom je kada ostavim snowboard-ere u snijeznoj prasini iza sebe ili kada ih vidim kako raznesose sav snijeg sa staze jer su neuki :D . Sada ozbiljno : ne mogu da vjerujem da jedan olimpiski grad poput Sarajeva ima tako jadan izbor snowboard i ski opreme. Gdje su ovi nasi poslijeratni kapitalisti da uloze u ovu granu trgovine.
ofsajd
Posts: 48
Joined: 19/01/2005 00:46

#4

Post by ofsajd »

da izbor je katastrofa, ali eto, ipak sam uspio kupiti nesto - allian team 160 iz 2004 (u dino/protest shopu)
i prezadovoljan sam :) (barem za sad)
vozio sam ga u subotu, i iako je staza bila poprilicno zaledjena, sijekao je led i "motao" fantasticno - puno bolje nego moje salomon skije :D
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#5

Post by whow »

ofsajd wrote:da izbor je katastrofa, ali eto, ipak sam uspio kupiti nesto - allian team 160 iz 2004 (u dino/protest shopu)
i prezadovoljan sam :) (barem za sad)
vozio sam ga u subotu, i iako je staza bila poprilicno zaledjena, sijekao je led i "motao" fantasticno - puno bolje nego moje salomon skije :D
Na koju si isao planinu?
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#6

Post by flora.sa »

nemam blage, ali znam da ima neka radnja za snowbordere u Avazovom business centru...ako nisi isao, idi tamo, mozda nesto nadjes.
ofsajd
Posts: 48
Joined: 19/01/2005 00:46

#7

Post by ofsajd »

whow wrote:
ofsajd wrote:da izbor je katastrofa, ali eto, ipak sam uspio kupiti nesto - allian team 160 iz 2004 (u dino/protest shopu)
i prezadovoljan sam :) (barem za sad)
vozio sam ga u subotu, i iako je staza bila poprilicno zaledjena, sijekao je led i "motao" fantasticno - puno bolje nego moje salomon skije :D
Na koju si isao planinu?
na bjelasnicu. Prvi put nakon 15-ak godina sam bio na vrhu i bilo je prelijepo, pogled je fakat nevjerovatan :) kad vidis sarajevo u smogu i pola Bosne oko sebe...
goldietrickz
Posts: 28
Joined: 18/03/2005 13:02
Location: Sl.Brod
Contact:

#8 ima nas

Post by goldietrickz »

ima...
evo imamo i site koji pretendira bit i bosanski iako smo stacionarani u cro.tocnije u sl.brodu na samoj granici...svi koji boardamo smo porijeklom iz bih...srusimo granice.:)

obisli smo sve sto valja u bih i bjelasnica je no.1,onda ide jahorina sa pun kua offroada,pa igman,pa onda vlasic(iako cool mjesto) zbog neiamanja sjedeznice kao i loseg odrzavanja staze...

site je tu:



u nedjelju smo na bjelasnici i ostavicemo skijase u oblaku prasine...:)))

http://www.snowbrod.com

admin(at)snowbrod(dot)com
Post Reply