Snovi

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#1 Snovi

Post by Prozor »

Sta znaci kada sanjam da pustam zatvorenog zeca na slobodu?
User avatar
zolloo85
Posts: 266
Joined: 21/04/2007 13:01

#2

Post by zolloo85 »

Možda si ti taj zec kome je potrebno da bude oslobođen. Razmisli da li imaš ikakvih pritisaka?
[Amar]
Posts: 44
Joined: 04/09/2007 21:31

#3

Post by [Amar] »

Zec simbolizira zenu.Ko sanja da je uhvatio zeca ozenice se,ko sanja da ga je zaklao zena munece dugo zivjeti sa njim.Po ovome bi moglo da znaci da ces se razici sa nekom zenom(djevojkom) zapravo da ces je pustiti.Ti znas svoju situaciju
User avatar
Enka-Benka
Posts: 197
Joined: 30/08/2007 00:06

#4

Post by Enka-Benka »

ZEC
Vidjeti zeca - očekuje vas nenadana posjeta dragih gostiju. Pitomi zec - netko će vas prevariti. Bijeli zec - postići ćete uspjeh u poslu. Crni zec - predznak neke nesreće. Gledati zečeve kako trče - bit ćete predmet ogovaranja. Jesti zaca - ozdravljenje za bolesne, blagostanje za zdrave. Pucati na zeca - čuvajte se nezgode na predstojećem putu. Ubijati zeca - netko iz vlastite kuće će vas izdati. Ako vam zec prijeđe put - uskoro će vam se dogoditi neka nesreća.
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#5

Post by Phia »

...
Last edited by Phia on 11/02/2013 03:57, edited 1 time in total.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#6

Post by Prozor »

Enka-Benka wrote:ZEC
Vidjeti zeca - očekuje vas nenadana posjeta dragih gostiju. Pitomi zec - netko će vas prevariti. Bijeli zec - postići ćete uspjeh u poslu. Crni zec - predznak neke nesreće. Gledati zečeve kako trče - bit ćete predmet ogovaranja. Jesti zaca - ozdravljenje za bolesne, blagostanje za zdrave. Pucati na zeca - čuvajte se nezgode na predstojećem putu. Ubijati zeca - netko iz vlastite kuće će vas izdati. Ako vam zec prijeđe put - uskoro će vam se dogoditi neka nesreća.
je li ovo u snu ili zivotu?
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#7

Post by Ahmmed »

Prozor wrote:
Enka-Benka wrote:ZEC
Vidjeti zeca - očekuje vas nenadana posjeta dragih gostiju. Pitomi zec - netko će vas prevariti. Bijeli zec - postići ćete uspjeh u poslu. Crni zec - predznak neke nesreće. Gledati zečeve kako trče - bit ćete predmet ogovaranja. Jesti zaca - ozdravljenje za bolesne, blagostanje za zdrave. Pucati na zeca - čuvajte se nezgode na predstojećem putu. Ubijati zeca - netko iz vlastite kuće će vas izdati. Ako vam zec prijeđe put - uskoro će vam se dogoditi neka nesreća.
je li ovo u snu ili zivotu?

Felek i Nas,Felek i Nas.... :)
Hattab72
Posts: 259
Joined: 01/12/2006 06:35

#8

Post by Hattab72 »

Pravilo 1. nikada nikome ne pricaj los san...

Pravilo 2. dobar san ispricaj samo onome ko ti ga moze protumaciti, nekom shejhu, koga Allah moze nadahnuti da ti kaze znacenje tog sna...

Pravilo 3. nikad ne pricaj snove, dobre ili lose po forumima i svakakvim osobama...jer i necija losa tumacenja sna po tebe mogu biti losa...
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#9

Post by Bea_Trix »

da ja rezimiram u tacki broj 4.

4. bolje ti je shut up o snovima :D
User avatar
Enka-Benka
Posts: 197
Joined: 30/08/2007 00:06

#10

Post by Enka-Benka »

Prozor wrote:
Enka-Benka wrote:ZEC
Vidjeti zeca - očekuje vas nenadana posjeta dragih gostiju. Pitomi zec - netko će vas prevariti. Bijeli zec - postići ćete uspjeh u poslu. Crni zec - predznak neke nesreće. Gledati zečeve kako trče - bit ćete predmet ogovaranja. Jesti zaca - ozdravljenje za bolesne, blagostanje za zdrave. Pucati na zeca - čuvajte se nezgode na predstojećem putu. Ubijati zeca - netko iz vlastite kuće će vas izdati. Ako vam zec prijeđe put - uskoro će vam se dogoditi neka nesreća.
je li ovo u snu ili zivotu?
Preuzela sam to sa stranice tumacanje snova,sad zavisi kakvog si zeca sanjao.Mozda si i sarenog vidio pa ti se nece nista slicno desiti od ovog gore navedenog :D
User avatar
Irelevantan
Posts: 825
Joined: 21/05/2008 13:15
Location: u pm

#11 Re: Snovi

Post by Irelevantan »

Prozor wrote:Sta znaci kada sanjam da pustam zatvorenog zeca na slobodu?

Zec simbolizira tvoju muškost i seksualni nagon i to što ga puštaš znači da ćeš u skorije vrijeme da "omastiš brkove" tj. da svoju muškost oslobodiš "celibata" koji si mu neosnovano nametnuo. :|

Toliko od mene nadam se da sam bio od pomoći, :-)
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#12 Re: Snovi

Post by metal_rules_cura »

Snovima samo ponovo prozivljavas vec prozivljeno, ali nema to nikakve veze sa onim sto se treba dogoditi.

Moje misljenje...
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#13 Re: Snovi

Post by Zoya »

.
Last edited by Zoya on 27/01/2013 15:53, edited 1 time in total.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#14 Re: Snovi

Post by pesak »

sanjala sam da hoce da me izbace iz bolnice, kao zato sto sam lezbejka...ja kazem lekaru da nisam lezbejka, a on -ne, ne, ti moras van... a meni treba lecenje neko...
pa i da jesam lezbos, pa sta...mislim ja u sebi i g;ledam kretena lekara.

tako je hteo da me izbaci iz bolnice-kao imam sidu, jer sam bila strasno mrsava, a imala sepsu.. zbog njih. :cry:
koje traume.. :roll:
u stvarnom zivotu. :sad:
ponosna_manjina
Posts: 444
Joined: 18/04/2006 13:05

#15 Re: Snovi

Post by ponosna_manjina »

E, sta znaci smijati se u snu tj. dok spavas. Vec par puta u zadnjih mjesec dana su mi ukazali da se smijem u snu. Ima li to neko znacenje ili nako bezveze nesto. Dakle nije da se smijem dok sanjam, cak se ne sjecam ni da sam sanjao nesto, nego mi kazu da sam se smijao spavajući, pa ih cak i probudio :)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#16 Re: Snovi

Post by sheilak »

Pa postoje objasnjena koja kazu da, ako si se smijao u snu da ces plakati na javi i obratno. Ja u to ne vjerujem, jer kod mene je bas obratno , barem sto se tice smijeha , dakle, nakon takvog jednog " smijesnog " sna i sama se osecam sretno, kada se probudim i smijesim se cijeli dan :-D Mislim da je to vise odraz tvog unutarnjeg stanja - kljucno je pitanje kako si se ti osjecao nakon sna: rastereceno, sretno, odmorno, itd.
ponosna_manjina
Posts: 444
Joined: 18/04/2006 13:05

#17 Re: Snovi

Post by ponosna_manjina »

sheilak wrote:Pa postoje objasnjena koja kazu da, ako si se smijao u snu da ces plakati na javi i obratno. Ja u to ne vjerujem, jer kod mene je bas obratno , barem sto se tice smijeha , dakle, nakon takvog jednog " smijesnog " sna i sama se osecam sretno, kada se probudim i smijesim se cijeli dan :-D Mislim da je to vise odraz tvog unutarnjeg stanja - kljucno je pitanje kako si se ti osjecao nakon sna: rastereceno, sretno, odmorno, itd.
Hvala na odgovoru. Probudio sam se nasmijan ali to nije nesto neuobicajeno za mene jer se i inace budim sa smijehom, a jutro mi je bas nekako pozitivan dio dana, pun sam energije, nema mrzovolje... a lijepo mi zvuci to smijati se u snu :)
User avatar
Secer_033
Posts: 2202
Joined: 03/09/2008 02:02

#18 Re: Snovi

Post by Secer_033 »

zec je simbol za veselje, positivnost i seksualni aktiviteti......procitala :D
mamba
Posts: 70
Joined: 25/09/2008 16:01

#19 Re: Snovi

Post by mamba »

Da bi se uslo u logiku necijeg sna, mislim da je potrebno je puno vise od nekog tamo univerzalnog sanovnika, pogotovo onih, jakih i upecatljiv.
Snovi su jos uvijek neistrazeno i kompleksno podrucje i postoje mnoge teorije kako-sta na ovu temu.
Recimo taj san po nekim autorima (Frojd) mogao bi biti izvor zelje (ne nuzno seksualne), pogotovo ako se cesto ponavlja. Zapravo po Frojdu svaki san jeste izvor neostvarene zelje, a oni najstrasniji kada sanjamo da padamo, da cemo umrijeti i dr. su izvor seksualnih zelja. Ma pametan je bio taj Frojd, ali je malo iskljuciv jer on sve snove manje vise svodi na isto.
Po mom misljenju u nekim snovima nasa podsvijest (koja je inace glupa i reaguje samo kao sjecanje na neke opasne situacije pa nas nekada u određenim trenucima fala bogu i od smrti spasava kao takva) :-) dolazi u velikoj mjeri do izrazaja. Evo meni se recimo 3 puta desilo da sanjam tacno ono sto mi se i dogodilo. :? Inace ne vjerujem u prorocanske snove. Međutim, periodi u kojima sam sanjala ove snove za mene su bili izuzetno emocionalni. Takvo stanje (nesvijesno) mi je omogucilo da stvari oko sebe posmatram na drugi nacin iako moj svjesni dio mozga nije primjetio sta se desava. Ovo se na kraju reflektovalo u mojim snovima. Znakovi su svuda oko nas, inace ih ne primjecujemo jer nam mozak radi na određen nacin, ali kad smo pod određenim emocionalnim nabojem stvari su malo drugacije i mozda mozak drugacije djeluje na podrazaje jer radi pod pojacanim utjecajem/lucenjem nekih hormona, joj odoh sada na hemiju, sad sam se zapetljala skroz :-? :-? ...Nebitno, zakjucak: mislim da podsvijest u snovima igra jako bitnu ulogu i da nas na taj nacin stiti kada smo budni. Npr. ja nikada nisam dozivljela tako strasno intezivan osjecaj, neizrecivog, nerealnoga straha, tjeskobe, panike, srece... na javi. Ne znam da li bi covjek bio u stanju podnijeti to osjecanje uopšte a da se momentalno ne ubije...Naravno kada ova osjecanja postanu toliko nepodnosljiva i u snu...mi se naglo budimo...Koliko god da je osjecaj straha jak u određenim situacijama na javi ne moze se nikada porediti onima u snu...Pitanje je zasto je to tako :?: :?: ...Po meni je to jedan od nacina kako nas nasa podsvijest stiti, te amortizuje bol u stvarnim situacijama...
:run:
budala_mahnita
Posts: 196
Joined: 29/06/2006 15:42
Location: iza ormara gdje si me i ostavio

#20 Re: character because

Post by budala_mahnita »

weosc345 wrote:Finally it's expression the conference is the character because we all requisite experiences similar that." Those who enjoyed the archetype direct leave maple story mesos be amused to live several of the optimum of the sport remains, including candy throwing, coat expulsion and playacting that different percussion way the "drumbone" - a affliction between a cylinder and a trombone.
Uh, na hajr i na dobro akobogda, jer ti ovo nije nikako bilo dobro sanjati :-) :lol:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#21 Re:

Post by Bullet Tooth Tony »

Phia wrote:Šta kad se sanja korida? :D
Sudjen ti je pehar :oops: :D :D
adisio
Posts: 232
Joined: 19/04/2006 20:51

#22 Re: Snovi

Post by adisio »

ma daj ba samo recite jel DOBITAK il GUBITAK.... ovo ostalo je nevazno :D
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23 Re: Snovi

Post by Ateista »

Snovi su samo simbolika nase podsvijesti i niko nikom ne moze reci sta NJEMU nesto znaci, to moze samo ta osoba (eventualno uz pomoc drugih) da zakljuci sta odredjeni simbol moze da znaci za njega.

To da ce se nesto desiti zbog sna - zar jos ima ljudi koji vjeruju u to? Uostalom, u sta se sve danas vjeruje, nije ni to nista manje nelogicno.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#24 Re: Snovi

Post by Ripicipi »

Mene zanima kako covjek koji je slijep od rodjenja sanja, sta on moze "vidjeti" u snovima :?
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#25 Re: Snovi

Post by burek_in_space »

potres_mozga wrote:Mene zanima kako covjek koji je slijep od rodjenja sanja, sta on moze "vidjeti" u snovima :?
Prije par mjeseci sam gledao emisiju sa predsjednikom Saveza slijepih Hrvatske,koji je slijep od svoje 11-12 godine.Voditelj ga je bash to pitao,shta on sanja i ovaj je odgovorio ako sanja neshto iz perioda kada je josh uvijek vidio,onda je taj san dosta slichan onome shto sanjaju i ljudi koji vide,a ako je to san povezan sa periodom otkako je slijep,onda sanja u "osjecajima" ako mogu tako da se izrazim.Ne sanja ni oblik,ni boju nego je taj san ispunjen osjecajima koje kod njega izazove npr. sunceva zraka na njegovom licu,cvrkut ptica,glas djeteta i slichno.
Post Reply