Snovi

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Bujrum majstore
Posts: 878
Joined: 06/08/2014 03:31
Location: Tesko je reci...nosaju me vile vazdi.

#501 Re: Snovi

Post by Bujrum majstore »

Ja nikad tj jako rijetko sanjam a mozde se samo ne sjecam sta sam sanjao.
Sta to znaci?
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#502 Re: Snovi

Post by avetinja »

Već 4-5 puta sanjam kako mi neko obija kuću. Šta bi to moglo da bude?
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#503 Re: Snovi

Post by KPNCTNJAH »

Ne sjecam se svega, jer sam se budio, pa sanjao nove stvari :-) ali otprilike ovako...
S dva havera na brdu iznad Sarajeva, nesto beze pricamo, odjednom pocnemo podjebavati ovog sto je vozio Audija, a sad Jugu i on nestaje... dalje nastavljam s tim drugim haverom, ali sad se pojavljuju i njegova djeca s nama u autu... i sad trebamo da se spustimo niz neku ulicu, koja je u blizini bolnice, ali on ne smije jer je kao klizavo... izlazimo iz auta, kad snijeg opet :mrgreen: pricamo tu s doktorima i odlucujemo ipak nastaviti, spustamo se lagano, auta po cesti parkirana, snijeg napadao filmski, prepoznajem da je Logavina u pitanju :mrgreen:

Dodjemo do dijela kad ne mozemo dalje, izlazimo, sad opet samo nas dvojica i nema vise ni snijega... prate nas neka dvojica i vidim da jedan ima palicu, govorim haveru, ka'e on, ma ne prate nas... dodjemo do nekih stepenica kad s desne strane 4 Kineza naoruzana palicama, lancima... vidim ja nece ovo na dobro :mrgreen: kad i ta dvojica koja su nas pratila psuju nekom u daljini, mi predahnemo na trenutak jer kontamo da se ne obracaju nama, kad kar'na... krenuse svi na nas... nekako uspijem dvojici oteti palice i sad se mlatimo bez prestanka, zamahujemo iz sve snage, udaramo, ali niko ne pada...
U tom trenutku se sjetim da je to sve kao neki sport u kojem izazoves nekog, udarate se sve dok jedna strana ne odustane... :? :-) protivnici kazu dosta je, necemo vise, izgubili ste :-? :mrgreen: kaze jaran, lako vam je 5 vs 3... oni odlaze, ja prebrojim njih 9, a nas 7 :-) u tom trenutku skontam da sanjam, a glava mi natekla od udaraca, vidim u daljini bivseg jarana i kazem, ma jebes ovo odoh se probuditi... i to i uradim...

Cesto vec na pocetku sna skontam da sanjam i odlucim nastaviti i prekinem kad ja to zelim, a sad sam odmah cim sam shvatio da je san... uglavnom, probudio se s glavoboljom i pipam glavu, kontam da nisam opalio gdje dok sam spavao, sreca nisam...

Ako vas uskoro neki momak pocne zaustavljati na ulici i ispitivati gluposti (k'o rahmetli Skenda) to cu biti ja... :mrgreen:
User avatar
relativno84
Posts: 15302
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#504 Re: Snovi

Post by relativno84 »

KPNCTNJAH wrote:Ne sjecam se svega, jer sam se budio, pa sanjao nove stvari :-) ali otprilike ovako...
S dva havera na brdu iznad Sarajeva, nesto beze pricamo, odjednom pocnemo podjebavati ovog sto je vozio Audija, a sad Jugu i on nestaje... dalje nastavljam s tim drugim haverom, ali sad se pojavljuju i njegova djeca s nama u autu... i sad trebamo da se spustimo niz neku ulicu, koja je u blizini bolnice, ali on ne smije jer je kao klizavo... izlazimo iz auta, kad snijeg opet :mrgreen: pricamo tu s doktorima i odlucujemo ipak nastaviti, spustamo se lagano, auta po cesti parkirana, snijeg napadao filmski, prepoznajem da je Logavina u pitanju :mrgreen:

Dodjemo do dijela kad ne mozemo dalje, izlazimo, sad opet samo nas dvojica i nema vise ni snijega... prate nas neka dvojica i vidim da jedan ima palicu, govorim haveru, ka'e on, ma ne prate nas... dodjemo do nekih stepenica kad s desne strane 4 Kineza naoruzana palicama, lancima... vidim ja nece ovo na dobro :mrgreen: kad i ta dvojica koja su nas pratila psuju nekom u daljini, mi predahnemo na trenutak jer kontamo da se ne obracaju nama, kad kar'na... krenuse svi na nas... nekako uspijem dvojici oteti palice i sad se mlatimo bez prestanka, zamahujemo iz sve snage, udaramo, ali niko ne pada...
U tom trenutku se sjetim da je to sve kao neki sport u kojem izazoves nekog, udarate se sve dok jedna strana ne odustane... :? :-) protivnici kazu dosta je, necemo vise, izgubili ste :-? :mrgreen: kaze jaran, lako vam je 5 vs 3... oni odlaze, ja prebrojim njih 9, a nas 7 :-) u tom trenutku skontam da sanjam, a glava mi natekla od udaraca, vidim u daljini bivseg jarana i kazem, ma jebes ovo odoh se probuditi... i to i uradim...

Cesto vec na pocetku sna skontam da sanjam i odlucim nastaviti i prekinem kad ja to zelim, a sad sam odmah cim sam shvatio da je san... uglavnom, probudio se s glavoboljom i pipam glavu, kontam da nisam opalio gdje dok sam spavao, sreca nisam...

Ako vas uskoro neki momak pocne zaustavljati na ulici i ispitivati gluposti (k'o rahmetli Skenda) to cu biti ja... :mrgreen:

Zaboravio si reci da si dva sata prije spavanja igrao :D
Image
Enticer
Posts: 711
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#505 Re: Snovi

Post by Enticer »

lavorpunvode wrote:nije san al u posljednjih mjesec dana skoro da nema noci kad me iz onog prvog sna ne probudi onaj trzaj, kao da sam pala na krevet s neke visine :D dok se ja a dozovem i dok me prodje taj osjecaj, razbudim se i nista od mog sna.
zna li fkt neko sta predstavlja taj trzaj i sto se to desava? :D jel nedostatak nekog vitamina? stres ili... sta ja znam :D
prije mi se to desavalo samo kad hocu preko dana malo da prikunjam i to gotovo redovno al ovo navecer mi fkt razbije san i dosta me iritira :D
Ako mislimo na isti trzaj onda nisi jedina. To se i meni desava, ali kad treba da utonem u prvi san, to je mozda nedostatak necega :D samo ne znam ni ja cega. Salim se, mozda je to i normalno...samo se okrenem na drugu stranu i :zzzz:
PurpleSky
Posts: 323
Joined: 13/04/2014 16:16

#506 Re: Snovi

Post by PurpleSky »

Nedavno sam imala smrtni slučaj porodici. U zadnje vrijeme ako ne i svaku noć sanjam tu mrtvu osobu, a snovi nisu ni malo lijepi. Baš votafak. :roll:
User avatar
Phosphorus
Posts: 523
Joined: 02/05/2010 18:03

#507 Re: Snovi

Post by Phosphorus »

User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#508 Re: Snovi

Post by alkalna_baterija »

FIDELCA wrote:deja vu mi se desi skoro svaki mjesec po nekoliko puta. 8-)
čini mi se da pročitah da se to dešava ako smo preumorni :roll:

neku noć, 2 puta u sat vremena doživjeh deja vecu :roll:


btw, nekad, dok sam bila dijete, sam imala običaj hodati i pričati u snu, i nije mi se odavno desilo. Neku noć sam ustala, sjela na krevet i pričala u snu, a da se toga ne sjećam. Može li se ovo javiti i kao posljedica neke brige ili pritiska?
User avatar
FIDELCA
Posts: 887
Joined: 05/11/2013 20:06

#509 Re: Snovi

Post by FIDELCA »

KPNCTNJAH wrote:Ne sjecam se svega, jer sam se budio, pa sanjao nove stvari :-) ali otprilike ovako...
S dva havera na brdu iznad Sarajeva, nesto beze pricamo, odjednom pocnemo podjebavati ovog sto je vozio Audija, a sad Jugu i on nestaje... dalje nastavljam s tim drugim haverom, ali sad se pojavljuju i njegova djeca s nama u autu... i sad trebamo da se spustimo niz neku ulicu, koja je u blizini bolnice, ali on ne smije jer je kao klizavo... izlazimo iz auta, kad snijeg opet :mrgreen: pricamo tu s doktorima i odlucujemo ipak nastaviti, spustamo se lagano, auta po cesti parkirana, snijeg napadao filmski, prepoznajem da je Logavina u pitanju :mrgreen:

Dodjemo do dijela kad ne mozemo dalje, izlazimo, sad opet samo nas dvojica i nema vise ni snijega... prate nas neka dvojica i vidim da jedan ima palicu, govorim haveru, ka'e on, ma ne prate nas... dodjemo do nekih stepenica kad s desne strane 4 Kineza naoruzana palicama, lancima... vidim ja nece ovo na dobro :mrgreen: kad i ta dvojica koja su nas pratila psuju nekom u daljini, mi predahnemo na trenutak jer kontamo da se ne obracaju nama, kad kar'na... krenuse svi na nas... nekako uspijem dvojici oteti palice i sad se mlatimo bez prestanka, zamahujemo iz sve snage, udaramo, ali niko ne pada...
U tom trenutku se sjetim da je to sve kao neki sport u kojem izazoves nekog, udarate se sve dok jedna strana ne odustane... :? :-) protivnici kazu dosta je, necemo vise, izgubili ste :-? :mrgreen: kaze jaran, lako vam je 5 vs 3... oni odlaze, ja prebrojim njih 9, a nas 7 :-) u tom trenutku skontam da sanjam, a glava mi natekla od udaraca, vidim u daljini bivseg jarana i kazem, ma jebes ovo odoh se probuditi... i to i uradim...

Cesto vec na pocetku sna skontam da sanjam i odlucim nastaviti i prekinem kad ja to zelim, a sad sam odmah cim sam shvatio da je san... uglavnom, probudio se s glavoboljom i pipam glavu, kontam da nisam opalio gdje dok sam spavao, sreca nisam...

Ako vas uskoro neki momak pocne zaustavljati na ulici i ispitivati gluposti (k'o rahmetli Skenda) to cu biti ja... :mrgreen:
THC cokolade i slatkisi. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#510 Re: Snovi

Post by Cherry-Cherry »

Ja baš neke bezvezne snove imam... Neku noć sanjam, kako sam u prostoriji punoj mokrog, tek opranog veša, sve neke česme oko mene, morala sam sklanjati taj mokri veš sa česme, da se napijem vode... Pa onda sljedeći san iste noći, ja u nekoj garaži punoj bicikla, sve jedan do drugog, parkirani, svezani... :roll:
Ljudi sanjaju zanimljive stvari, a ja ovo... :-? :-?
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#511 Re: Snovi

Post by KPNCTNJAH »

relativno84 wrote: Zaboravio si reci da si dva sata prije spavanja igrao :D
FIDELCA wrote: THC cokolade i slatkisi. :mrgreen: :mrgreen:
Samo vi podjebavajte :mrgreen:

Sanjam da me neki debeli djecak gadja kamenjem na tramvajskoj stanici, prvo malo kamenje, onda ciglama :-) razbija stakla, mene ne pogadja... i sad ja mu govorim prekini debeli, on prelazi tamvajske sine i u tom trenutku nailazi tramvaj i udari ga...
Trcim prema njemu da mu pomognem, ali sad izgleda skroz drugacije, nije debeljuca, nego neki drugi, jos manji djecak... lezi na podu, krvari iz glave, vrata, ja stavio ruke na njega i govorim ovim okolo da zovu hitnu... par sekundi kasnije on izdahne tako meni na rukama i probudim se... :-)

Od veceras se pocinjem drogirati :oops: :mrgreen:
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#512 Re: Snovi

Post by alkalna_baterija »

Kiki ftw :D

Btw oni snovi gdje si svjestan da sanjaš su lucidni snovi, zna biti baš zanimljivo kad se naučiš igrat s tim... :D
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#513 Re: Snovi

Post by KPNCTNJAH »

Ejs, nemoj zezati da se tako zovu :razz: :mrgreen:
Ma samo da je odspavati bez toga, k'o da sam tinejdzer :-) :mrgreen:
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#514 Re: Snovi

Post by alkalna_baterija »

KPNCTNJAH wrote:Ejs, nemoj zezati da se tako zovu :razz: :mrgreen:
Ma samo da je odspavati bez toga, k'o da sam tinejdzer :-) :mrgreen:
nisam vidjela da se igdje spominje, pa rekoh da vas prosvijetlim :razz: :mrgreen:
nemoj spavati dva dana, kad se komiraš nećeš biti svjestan ni na javi poslije, a kamoli u snu :mrgreen:
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#515 Re: Snovi

Post by m_l »

...koji trileri :mrgreen: ...mozda mu je poruka da pocne pisati, skriveni talenat, inspiracija kroz san :mrgreen:
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#516 Re: Snovi

Post by alkalna_baterija »

Meni se dešavalo da sanjam neke situacije koje su se desile prije mog rođenja ili malo poslije... Ispričam mami, žena zine u mene, nije joj jasno odakle mi to.

Poslije pročitam negdje da sam vjerovatno nekad dok sam spavala čula svoje da pričaju o tome, i eto ostalo negdje. :D
A kad treba ispit spremit, ma ni naopako :lol:
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#517 Re: Snovi

Post by Admir_1984 »

ono sanjam da se muvam sa djevojkom koja mi se prije pravo sviđala, a za koju sada ne znam ni gdje je ni šta je. i baš super san bio, neki fakat divni trenuci i onda se probudim i onaj osjecaj nemoci, tužan nekakav :-D , što znaci da bi mi se i danas sviđala :D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#518 Re: Snovi

Post by fatamorgana »

sherbett wrote:
Admir_1984 wrote:ono sanjam da se muvam sa djevojkom koja mi se prije pravo sviđala, a za koju sada ne znam ni gdje je ni šta je. i baš super san bio, neki fakat divni trenuci i onda se probudim i onaj osjecaj nemoci, tužan nekakav :-D , što znaci da bi mi se i danas sviđala :D
ne, ne znači to. znači da ju povezuješ u sjećanju s nečim što sada podsvjesno želiš, ili ti se dešava. ona vrlo vjerovatno nije ta, i nije više to kao prije ili iz tvog sna
Ma nije! :lol:
User avatar
LaLuna
Posts: 2175
Joined: 20/11/2013 14:20

#519 Re: Snovi

Post by LaLuna »

Sanjala sam sinoc da trebam ucestvovati u nekom takmicenju u kuhanju jela od morskih plodova, i mene u timu zapadne Hana Hadziavdagic :lol: I kao ja nju zovem sto puta i nikako ne mogu da je dobijem na telefon, a hvata me panika jer takmicenje treba svaki cas poceti. Na kraju se ona napokon javi i hladno me odHeba, kao mozes ti to sama. Mislim wtf :shock:
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#520 Re: Snovi

Post by avetinja »

Sanjao sam kako su me prisilili na obavezan sistematski pregled. I doktori mi kažu ako ne smanjim rakiju i ostala jaka pića da će mi otići jetra. :D :shock: :run:
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#521 Re: Snovi

Post by avetinja »

joooj wrote:
avetinja wrote:Sanjao sam kako su me prisilili na obavezan sistematski pregled. I doktori mi kažu ako ne smanjim rakiju i ostala jaka pića da će mi otići jetra. :D :shock: :run:
Mislim da bi trebao prekinuti apstinenciju od alkohola. Ko o cemu ti o alkoholu :lol:
Ne znam ni ja šta mi je. Zovi me na taj dernek kad bude da se oduzmem poštenski. :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#522 Re: Snovi

Post by Logovan »

avetinja wrote:Sanjao sam kako su me prisilili na obavezan sistematski pregled. I doktori mi kažu ako ne smanjim rakiju i ostala jaka pića da će mi otići jetra. :D :shock: :run:
Provjeri hoće li se san ostvariti, pij što više rakije. :D
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#523 Re: Snovi

Post by Cherry-Cherry »

Sanjala sam pleteni džemperi i klupka vunice... :zoka: Mislim da su klupka bila crna i malo odmotana, a džemper je bio plav sa nekim crvenim šarama...
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#524 Re: Snovi

Post by avetinja »

sherbett wrote:Ja sam noćas sanjala da sam trudna. BAŠ JE bio lijep al me bolilo u trbuhu. I kao Nešto su mi svi govorili di ne smijem ići jer ću pobrat neke bakterije, da se ne zarazim..totalno nešto smušeno..a pojma nsam imala odakle mi to dijete..tko mi ga napravi :D ugl tokom dana skužim ja da sam to sanjala što sam vidjela trudnu sestričnu, baš sam ju zagledala..a nisam stigla da ju pozdravim..i ostala mi u glavi valjda..
Ja bih na tvom mjestu ipak provjerio. :mrgreen:
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#525 Re: Snovi

Post by avetinja »

Logovan wrote:
avetinja wrote:Sanjao sam kako su me prisilili na obavezan sistematski pregled. I doktori mi kažu ako ne smanjim rakiju i ostala jaka pića da će mi otići jetra. :D :shock: :run:
Provjeri hoće li se san ostvariti, pij što više rakije. :D
Nije ti to loša ideja. :D
Post Reply