Snijeg sirom BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
TaKuViTo
Posts: 83
Joined: 16/02/2010 15:11

#1 Snijeg sirom BiH

Post by TaKuViTo »

Da li ce opet, kao i doduse svaki puta zimsku sluzbu grada Sarajeva iznenaditi snijeg u decembru ??

:)
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#2 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by astrid »

Hoće ,hoće....uvjerit ćeš se sutra :D
SSemir
Posts: 4565
Joined: 26/02/2009 08:42

#3 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by SSemir »

svake zime, kada god prvi snijeg padne uvijek se neko nadje da otvori temu "snijeg iznenadio u decembru" pa sta vi ocekujete, da ce radnici izaci i hvatati pahuljice prije nego padnu na zemlju? da ce cim malo napada snijeg odjednom ocistiti svaki cm snijega. pa pobogu, mora se desiti negdje da se ne stigne odmah ocistiti..
dosadni ste
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#4 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by maxell_sarajevo »

Niste normalni!Jutros krenuo na posao u 07:20 glavna saobracajnica je posve ociscena, ne znam sta bi vi vise htjeli, nismo ti mi krivi sto zivis na vrhu Trebevica, a ako mislis da ih je iznenadio zasto ti nisi digao guz... u jedan ujutru pa lopatao oko svoje kuce. :x
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#5 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by karanana »

ma ovaj se snijeg sam od sebe rascistio/rastopio do jutra. nisu morali ni raditi nista. nije ovo bio dobar test za njih.
User avatar
jazzer
Posts: 7195
Joined: 20/12/2004 14:44

#6 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by jazzer »

Ne procitah da je igdje bilo problema zbog snijega, ni zastoja, ni
saobracajnih nezgoda.. Ne treba ih a priori kritikovati kada ne vidimo rezultate njihovog (ne)rada
jer ovo danas se istopilo samo od sebe.
nookey
Posts: 1021
Joined: 13/10/2010 21:42

#7 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by nookey »

jazzer wrote:Ne procitah da je igdje bilo problema zbog snijega, ni zastoja, ni
saobracajnih nezgoda.. Ne treba ih a priori kritikovati kada ne vidimo rezultate njihovog (ne)rada
jer ovo danas se istopilo samo od sebe.
Bila je kod mene nezgoda, prokvasila mi čizma od ove bljuzgavice i čitav dan mokrih nogu...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#8 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by zateznistub »

Valja li vama ista u ovom gradu? Sad i RAD ne valjaa. ma treba im je'at mater jer ne fataju rukama pahuljice.
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#9 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by Zux »

Milion se stvari u ovom gradu ima za prigovoriti, ali ciscenje saobracajnica od snijega danas je odradjeno kako treba. Cak su i sporedne ulice obisli. Cinjenica je da ovaj snijeg nije onaj koji se zadrazava i lijepi za cestu, ali opcenito u gradu obicno nije toliko lose stanje kad je snijeg u pitanju, posebno na glavnim saobracajnicama. Ovo silno blato i bljuzga su nazalost neminovni. Jos kad vidim one jadne uposlenika Rada kako recimo golim rukama bacaju so na trotoar...
User avatar
Ateista
Posts: 46522
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#10 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by Ateista »

Cinjenica je da zivimo u supku kosmosa, da ovo nije ni d od drzave, ali isto tako stoji cinjenica da RAD svoj posao uglavnom radi kako treba. Ovo nije bio neki snijeg, ali po iskustvima od proslih godina, mogu reci da su dosta dobro radili svoj posao i da su ulice bile pristojno ociscene i na vrijeme.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#11 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by O'zone »

Vala ja im nema šta prigovoriti za ovu turu snijega. Počeo je padati oko 1 sat u 4 ujutro me je probudila grtalica (tu bi imao šta prigovoriti ali eto neću da budem cjepidlaka :mrgreen: ) kad sam krenuo na posao u 8 radnici RAD-a su već očistili veći dio trotoara.

Ocjena 5
User avatar
TaKuViTo
Posts: 83
Joined: 16/02/2010 15:11

#12 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by TaKuViTo »

ovdje ni RAD nista ne moze, da imaju duplo vise vozila ne bi mogli ovo da očiste :)
User avatar
Cvjetka
Posts: 184
Joined: 10/01/2012 14:24

#13 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by Cvjetka »

O'zone wrote:Vala ja im nema šta prigovoriti za ovu turu snijega. Počeo je padati oko 1 sat u 4 ujutro me je probudila grtalica (tu bi imao šta prigovoriti ali eto neću da budem cjepidlaka :mrgreen: ) kad sam krenuo na posao u 8 radnici RAD-a su već očistili veći dio trotoara.

Ocjena 5
A zar nije pravilo,da svako cisti snijeg,ispred svog ulaza, pa to bila rijec i o trotoarima???Mislim da ipak,koliki je grad, malo je zaposlenih u RADU-u u zimskom periodu da bi grad "bio cist".
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#14 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by alica.k »

danas ni oni nis ne mogu pomoci :S
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#15 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by zateznistub »

Zimska sluzba za svaku pohvalu.
fapmasina
Posts: 102
Joined: 26/01/2012 15:15

#16 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by fapmasina »

Zimska služba mora promijeniti naziv....bolje ih je nazvati iznenađena služba....
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#17 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by chuchumbamayumbe »

A šta mogu da urade sa ovolikim minusom, sa ovolikom količinom snijega koji neprestano pada, sa ovoliko nepropisno parkiranih automobila koji ometaju čišćenje?!
Dajte ba, pa ni u Njemačkoj ne bi bilo ništa bolje kada je ovakva vanredna situacija.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#18 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by taxi_driver »

zivim na zapadu,evo napadao je 5 cm snijega, zgrtalica ni na vidiku.A svake godine ciste samo glavne puteve,ceste izmedju zgrada se same utabaju,zato ne ocekujte previse ni od rada.svugdje je to tako.
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#19 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by karanana »

rade ljudi koliko mogu. nekad je i bolje pustiti da napada ili da se smanji saobracaj pa tek onda sa tri grtalice u liniji proci i potpuno ocistiti 3 trake nego da jedna grtalica prodje i ocisti jednu a zatrpa drugu traku.
User avatar
6.april
Posts: 820
Joined: 12/10/2011 09:50

#20 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by 6.april »

chuchumbamayumbe wrote:A šta mogu da urade sa ovolikim minusom, sa ovolikom količinom snijega koji neprestano pada, sa ovoliko nepropisno parkiranih automobila koji ometaju čišćenje?!
Dajte ba, pa ni u Njemačkoj ne bi bilo ništa bolje kada je ovakva vanredna situacija.
karanana wrote:rade ljudi koliko mogu. nekad je i bolje pustiti da napada ili da se smanji saobracaj pa tek onda sa tri grtalice u liniji proci i potpuno ocistiti 3 trake nego da jedna grtalica prodje i ocisti jednu a zatrpa drugu traku.
Dijelim isto mišljenje.
Ljudi rade koliko mogu, čistiti snijeg dok pada u ovolikom obimu je sizifov posao.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#21 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by Cholina_Lokica »

chuchumbamayumbe wrote:A šta mogu da urade sa ovolikim minusom, sa ovolikom količinom snijega koji neprestano pada, sa ovoliko nepropisno parkiranih automobila koji ometaju čišćenje?!
Dajte ba, pa ni u Njemačkoj ne bi bilo ništa bolje kada je ovakva vanredna situacija.
Valjda treba da pahulje hvataju u zraku :-)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#22 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by chuchumbamayumbe »

Cholina_Lokica wrote:
chuchumbamayumbe wrote:A šta mogu da urade sa ovolikim minusom, sa ovolikom količinom snijega koji neprestano pada, sa ovoliko nepropisno parkiranih automobila koji ometaju čišćenje?!
Dajte ba, pa ni u Njemačkoj ne bi bilo ništa bolje kada je ovakva vanredna situacija.
Valjda treba da pahulje hvataju u zraku :-)
Ma ja ba.
I meni svašta nešta vazda smeta, i stalno sam u stanju "rage against...", ali ovo nema šanse da savladaju dok ne stane i malo ne popusti. Pogotovu što je snijeg suh, lagan, ima vjetra, nanosi ga nazad na cestu, ma katastrofa jedna.
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#23 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by alica.k »

Cholina_Lokica wrote:
chuchumbamayumbe wrote:A šta mogu da urade sa ovolikim minusom, sa ovolikom količinom snijega koji neprestano pada, sa ovoliko nepropisno parkiranih automobila koji ometaju čišćenje?!
Dajte ba, pa ni u Njemačkoj ne bi bilo ništa bolje kada je ovakva vanredna situacija.
Valjda treba da pahulje hvataju u zraku :-)
ironicno, sad sam zvala aerodrom i rekao mi je ciko da upravo to rade :D
kaze "sto se snijega tice, mi pahulje hvatamo u letu, pista je uvijek cista, jedino zbog slabe vidljivosti problema moze biti"
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#24 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by Cholina_Lokica »

:lol: :lol: :lol:
Pa dobro, to je u citavom gradu nemoguce izvesti
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#25 Re: Zimska sluzba-opet ih iznenadio snijeg :)

Post by chuchumbamayumbe »

alica.k wrote:
Cholina_Lokica wrote:
chuchumbamayumbe wrote:A šta mogu da urade sa ovolikim minusom, sa ovolikom količinom snijega koji neprestano pada, sa ovoliko nepropisno parkiranih automobila koji ometaju čišćenje?!
Dajte ba, pa ni u Njemačkoj ne bi bilo ništa bolje kada je ovakva vanredna situacija.
Valjda treba da pahulje hvataju u zraku :-)
ironicno, sad sam zvala aerodrom i rekao mi je ciko da upravo to rade :D
kaze "sto se snijega tice, mi pahulje hvatamo u letu, pista je uvijek cista, jedino zbog slabe vidljivosti problema moze biti"
Na pisti rade specijalne mašine, specijalne hemikalije (neće valjda posipati kamenčiće po pisti), mnogo manja površina za očistiti, sve ravno, nema parkiranih papaka, itd.
Neuporedivo.
Post Reply