Snajperisti u Sarajevu..

Post Reply
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#5876 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by MorningStar »

Kasper100 wrote: 19/01/2021 16:15
MorningStar wrote: 19/01/2021 15:01
Kasper100 wrote: 19/01/2021 10:15 @MorningStar Imaju divne teme na ovom forumu za bale tvoga uzrasta pa idi tamo pa copy,paste. :D
Koliko si nenormalno dijete sebi klona napravis pa sam sebe podrzavas :lol: is :D u cemu je problem, nedostatak paznje ?
Prvo si me optuzio da sam nekakv slovenac,pa Bistrik evo sada Gustav pa ponestaje ti nickova. :lol: :lol: :lol:
Is dijete, roditelje ti treba sankcionisati zakonski.
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#5877 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by PM72 »

Ovo prepucavanje ne vodi ničemu
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#5878 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Grean »

Dozer wrote: 19/01/2021 14:57 Sve OK, ali mislim da to nije bas od snajpera. Frcalo je i padalo sve i svasta tuda.
Ali je i u Hagu na sudjenju Karadzicu ukljuceno kao jedno od kljucnih mjesta.
To je potvrdio i svjedok KDZ182, koji je Vijeću rekao da su obje strane ubijale nevine ljude, uključujući žene, djecu i starije osobe, kako bi pokazale da one kontrolišu situaciju i preko medijskog izvještavanja izvršile pritisak.11715 Međutim, i svjedok KDZ182 i Fraser, kao i mnogi drugi svjedoci, izjavili su da su Srbi više pucali, posebno na području Sedrenika i takozvane "Aleje snajpera".11716 11717 Harland je takođe rekao da su obje strane otvarale snajpersku vatru, ali da su bosanski Srbi, pošto su držali položaje na uzvišenjima oko Sarajeva, imali mnogo više prilike i mogućnosti da to čine.11718 Van Baal je izjavio da je SRK koristio snajpersku vatru kao "sredstvo represije i zastrašivanja" – snajperska vatra je otvarana bez ikakve selektivnosti i građani, žene i djeca, gađani su "na neočekivanim mjestima i u neočekivano vrijeme".11719
Čak i kada je Sarajevo bilo "mirno", bosanski Srbi su otvarali snajpersku vatru kako bi izvršili pritisak na grad.11724 Jedan broj mještana Sarajeva potvrdio je gore navedeno, rekavši da su srpski snajperisti stalno gađali civile u gradu bez obzira na to gdje su se nalazili, i da su određeni dijelovi grada, kao što su Marindvor i Sedrenik, bili posebno opasni kada je riječ o snajperskoj vatri.11725
Ewa Tabeau, sačinila je izvještaje u kojima je analizirala smrt civila u Sarajevu i izvela zaključak da je u periodu od 1. aprila 1992. do avgusta 1994. od vatre iz snajpera, ili iz pješadijskog oružja, kao apsolutni minimum poginulo 503 civila, dok je još 2.215 civila ranjeno.11727 Što se tiče perioda od septembra 1994. do novembra 1995., Ewa Tabeau je koristila razne izvore informacija i bila je u mogućnosti da zaključi da je unutar linija sukoba u Sarajevu, od posljedica rata, uključujući snajpersko djelovanje, poginulo najmanje oko 449 osoba.11728

Pored toga, u tom periodu, najmanje 77 civila ranjeno je snajperskom vatrom.11729
Van der Weijden je takođe izjavio da se iz nekih naređenja SRK-a sticao utisak da su snajperisti smatrani važnim sredstvom za komandante SRK-a.11746 Isto tako, Fraser je bio mišljenja da se srpskim snajperistima komandovalo i upravljalo na nivou korpusa, kao što pokazuje jedno od naređenja SRK-a, kao i zbog toga što su tri zloglasna područja snajperskog djelovanja, konkretno Sedrenik, Aleja snajpera i aerodrom, presjecala zone više različitih brigada SRK-a.11747
Svuda u dijelu optuznice za snajpersku vatru po civilima pominje se Sedrenik.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#5879 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nekako s proljeća »

Image
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#5880 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by jefff »

Nakon sto se zauzelo Mojmilo i Zuc, rak rana su bili Grbavica i Vraca i Nedzarici.
toska
Posts: 2986
Joined: 26/09/2016 14:08

#5881 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by toska »

Dozer wrote: 19/01/2021 14:57 Sve OK, ali mislim da to nije bas od snajpera. Frcalo je i padalo sve i svasta tuda.
glavno i najuboitije oružje prema ARBiH bio je sijač, PM 84, na svakoj liniji je imao gnjezdo tako da su snajperi bili sporedni i relativno rijetko korišteni u odnosu na spominjanje u medijima, njima je sve bilo snajper.
vrlo precizno oružje.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#5882 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nekako s proljeća »

Po meni djelovanje, svake puške pa tako i mitraljeza sa optikom i uz jedinačnu paljbu se može smatrati snajperisanjem. Ostalo je priča o poziciji, strijelcu-ima, balistici, vremeskim prilikama, rastojanju od strijelca do mete i sl. upućeniji mogu to bolje pojasniti ako već do sada nismo to na temi pojašnjavali. A koliko se sjećam jesmo.
Naravno da je djelovanje mitraljeza sa optikom specifičnost sarajevskog ratišta koja se ne može zanemarivati, ali pošto to nije namjensko oružje za snajpersko/antisnajpersko djelovanje, ne bi ga trebalo previše gurati u tu klasu oružja sa jasno definisanom svrhom.
Mislim da kao i većina forumaša nemam nekog aman iskustva sa područja Sedrenika i položaja VRS na ''Špicastoj stijeni'' , ali bez dileme smatram da je s razlogom mapirana na većini tzv snajperskih mapa sarajevskog ratišta .

Poznavao sam @Grean jednu pripadnicu Armije sa područja Sedrenika koja je poginula na toj borbenoj liniji , Dina Čomor ako sam dobro zapamtio, mada nemam tačna saznanja da li od snajpera, gelera granate ili bombe.... svejedno je kada nekog izgubite. To su samo razlike tehničke ili druge prirode.

Ako se zadržimo na toj snajperskoj poziciji, potražio bih neke konkretne primjere sa tog područja.

Hvala na odgovoru @Dozer , izgleda da neprijateljske snajperske pozicije i njihov učinak trebamo klasifikovati po različitim osnovama. Blizak sam razmišljanjima da je snajperska pozicija na Zlatištu bila najduže aktivna u smislu vremena, ne može zaostajati za ostalim snajp. pozicijama ni po učinku bez obzira na status ili godišnju dob , spol ,...svojih meta.
A serbez što je u dometu imala glavnu arteriju grada Sarajeva. Zanima me na koji način smo se nosili antisnajperski prema toj poziciji VRS na Zlatištu.
Image
Tromblon
Posts: 2174
Joined: 18/01/2015 19:37

#5883 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Tromblon »

Ubitačne su bile Osmice. Pogotovo sa početka. Obala i sve poprečne ulice tipa Kulovića su pokrivane. Još poslije kad sam saznao da su gore imali 3 pozicije nibe mi bilo čudo zašto su tako često djelovali.
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#5884 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by PM72 »

Imali su ukupan bunker u kamenjaru iznad Osmica i iz njega djelovali snajperom i sijačem.Jedno vrijeme.Ne znam šta se dogodilo pa je prestao djelovati iz njega.Možda je poslije služio kao osmatračnica ili je možda fasovao kakvu granatu.Dobro ga se sjećam jer smo ga gledali durbinom ispred zgrade CSB-a.
Špicasta stijena je bila opasna.Kažu da je sa tog položaja pobio oko 50 ljudi.Imao je savršen pogled na Sedrenik i okolinu.Pričali su mi mještani da se tačno znalo da postoji smjena od koje nisi mogao oka otvoriti jer je pogađao i ljude kad pretrčavaju ulicu.Onda ga nema neko vrijeme,ljudi se opuste pa ponovo počne gađati.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5885 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Sa Zlatista, ili s Osmica (bunker u stijeni), jesu imali odlican pogled na Centar i SG, medjutim ne sjecam se da su imali previse uspjeha s pogadjanjem s tih lokacija. Vise je razloga, a prvi i osnovni je daljina.
S bilo koje od ove dvije lokacije, pa do npr. raskrsnice kod Alipasine dzamije, daljina je 1.600 - 1.800m, zavisno od tacne pozicije pucanja. Sasvim je jasno da su ovo bile enormne udaljenosti za ondasnje puske i precizno pogadjanje.

Moglo se pucati, naravno, i metak bi sigurno stigao na tu daljinu, ali preciznost s PASP-om tu je mozda bila 1%. Ili, drugacije receno - cista sreca. Sijac je imao vise sansi s rafalima, jer bi pokrio malo veci prostor, ali ako se uzme kalkulacija otklona cijevi radi trzaja uzrokovanog ispaljenjem prvog metka, drugi je na ove daljine stizao s promasajem ciljne tacke od 5-10m. Pucanje s tih pozicija na navedene lokacije ja zbog ovoga imalo najvise psiholoski efekat, a pogadjanje je bilo bukvalno na srecu, po principu "odoh ga spicit, pa ako pogodi, dobro je...".

O pucanju na neke druge lokacije koje su bile vidljive s navedenih pozicija, poput Dalmatinske, ili K. Tomislava, suvisno je i pricati jer su one jos udaljenije. Skontajte samo da metku 7,9 (PASP, ljubicica, 13 g. i 870 m/s start) za dolazak na daljinu od 1.600m treba preko 4 sec. i da ima pad od preko 50m.
Sijac je jos gori.

Da ne pricamo da nijedna od ovih optika nema kapacitet vertikalnog podesavanja preko 1.200m.

Ono sto je moglo imati rezultate na ovim daljinama jeste 12,7, bilo iz PAM-a, bilo iz neke puske. A PAM jesu koristili i za ovo na navedenim lokacijama. Ne znam da li su na njega montirali neku optiku ili ne, ali to zrno ispunjava uslove za ove daljine, i pouzdano znam da je stizalo i do K. Toomislava, i do Alipasine, i do Dalmatinske, sve s prilicnom preciznoscu. Jarana je to zrno, ispaljeno pojedinanco, ne rafalno, oplelo u uniformu na ruci u K. Tomislava, a to je 1.800 odozgo. Srecom, samo je prosao kroz jaknu i napravio mu cizu na ruci. 5 cm dublje prema tijelu i bio bi pravi belaj, vjerovatno bi ostao bez ruke.
Last edited by Dozer on 20/01/2021 11:40, edited 2 times in total.
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#5886 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by PM72 »

Oni su pucali sa Osmica pa ako ko naiđe ...pjesma Zabranjenog pušenja.
Sa Špicaste stijene je situacija bila drugačija.Puno bliže a ganjao je ljude maksuz.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5887 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Naravno. Spica je bila zlo. Ovo za Osmice, i Trebevic generalno, navodim samo kako bi neupuceni shvatili da to nije bilo bas tako lako kako ljudi misle. A ni efikasno.

Doduse, prvih par mjeseci gdje god je doletio metak, svi odmah vikali "snajper". Nije to bilo bas tako.
Seawolf
Posts: 7727
Joined: 14/06/2012 22:59

#5888 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Seawolf »

Dozer wrote: 20/01/2021 11:32 ....
O pucanju na neke druge lokacije koje su bile vidljive s navedenih pozicija, poput Dalmatinske, ili K. Tomislava, suvisno je i pricati jer su one jos udaljenije. Skontajte samo da metku 7,9 (PASP, ljubicica, 13 g. i 870 m/s start) za dolazak na daljinu od 1.600m treba preko 4 sec. i da ima pad od preko 50m.
Sijac je jos gori.

Da ne pricamo da nijedna od ovih optika nema kapacitet vertikalnog podesavanja preko 1.200m.
....
Optički nišan ON-M80 za mitraljez M84 kalibra 7,62×54R je "graviran" do daljine od 1.500 m.

Do 1.100 m na dobošu i od 1.100 m do 1.500 m na končanici.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5889 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

OK. Ali i dalje ne znaci nista u prakticnoj primjeni. Moze imati podesavanje i do 5.000, to i dalje ne znaci nista s obzirom na realne mogucnosti municije.

Da ne pricamo i o samim kapacitetima te optike, koja je jos slabija od one vec poslovicno slabe na PASP-u...
toska
Posts: 2986
Joined: 26/09/2016 14:08

#5890 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by toska »

Nekako s proljeća wrote: 20/01/2021 07:28 Po meni djelovanje, svake puške pa tako i mitraljeza sa optikom i uz jedinačnu paljbu se može smatrati snajperisanjem...
apsolutno, usput bojao sam se više sijača nego snajpera i u Sarajevu i van, subjektivno najzlokobnije oružje u ratnom sjećanju.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5891 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Garo je, cini mi se, jos brzi. A, ima i zajebaniji metak :D
Valter Gustav
Posts: 371
Joined: 10/12/2019 16:19

#5892 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Valter Gustav »

Vojna industrija zaradjuje velike pare,zar ovi nasi ne mogu praviti 12,7 snajpere ili sijace.Ima li neki zakon koji to zabranjuje?
User avatar
sniperalley
Posts: 32
Joined: 20/01/2021 08:08
Contact:

#5893 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by sniperalley »

Dozer wrote: 20/01/2021 11:38 Naravno. Spica je bila zlo. Ovo za Osmice, i Trebevic generalno, navodim samo kako bi neupuceni shvatili da to nije bilo bas tako lako kako ljudi misle. A ni efikasno.

Doduse, prvih par mjeseci gdje god je doletio metak, svi odmah vikali "snajper". Nije to bilo bas tako.
Image

Ovo je clanak iz maja 1995. godine. i pise da je stota zrtva sa Spicaste stijene.
Ubijeni djecak je moj brat i po svim informacijama koje ja imam i koliko se sjecam on je bio zadnja zrtva Spice.
Volio bih ako neko ima vise informacija u vezi spiska zrtava da ovdje postavi.

Mozda nije pravo mjesto ali cu iskoristiti priliku da sa vama podijelim projekat koji sam pokrenuo jos 2019.
Vjerujem da ima onih koji mogu pomoci, nekako doprinijeti ili onih koji se mogu okoristiti sa slikama i informacijama koje smo do sada skupili.

Projekat je pokrenut sa mojom pricom: http://sniperalley.photo/my-story-bs/
Ovdje se nalazi nasa misija: http://sniperalley.photo/misija/

Trenutno imamo 73 galerije u sistemu i cekamo jos bar 20: http://sniperalley.photo/photographers/
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#5894 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by splinter »

sniperalley wrote: 21/01/2021 07:17
Dozer wrote: 20/01/2021 11:38 Naravno. Spica je bila zlo. Ovo za Osmice, i Trebevic generalno, navodim samo kako bi neupuceni shvatili da to nije bilo bas tako lako kako ljudi misle. A ni efikasno.

Doduse, prvih par mjeseci gdje god je doletio metak, svi odmah vikali "snajper". Nije to bilo bas tako.
Image

Ovo je clanak iz maja 1995. godine. i pise da je stota zrtva sa Spicaste stijene.
Ubijeni djecak je moj brat i po svim informacijama koje ja imam i koliko se sjecam on je bio zadnja zrtva Spice.
Volio bih ako neko ima vise informacija u vezi spiska zrtava da ovdje postavi.

Mozda nije pravo mjesto ali cu iskoristiti priliku da sa vama podijelim projekat koji sam pokrenuo jos 2019.
Vjerujem da ima onih koji mogu pomoci, nekako doprinijeti ili onih koji se mogu okoristiti sa slikama i informacijama koje smo do sada skupili.

Projekat je pokrenut sa mojom pricom: http://sniperalley.photo/my-story-bs/
Ovdje se nalazi nasa misija: http://sniperalley.photo/misija/

Trenutno imamo 73 galerije u sistemu i cekamo jos bar 20: http://sniperalley.photo/photographers/
Stvarno dirljivo, ali i krajnje dostojanstveno sve ovo što radiš i što si pokrenuo. Nažalost žrtve se brzo zaborave, zapravo da nema njihovih najmilijih bile bi davno zaboravljene.
Živim par naselja "ispod" Sedrenika pa mi je taj kraj manje više dobro poznat, ali sam u jednom periodu( prije nekoliko godina ) poslom bio vezan baš za taj potez ispod špice i tada sam se uvjerio u veličinu te vrste razaranja.Gotovo daje svaka kuća bila nekgoa izgubila a radi se o civilima ( djeca, žene, stariji)
Želim ti puno sreće u tvojoj jedinstvenoj borbi i da ovakve priče nikada ne padnu u zaborav. :thumbup:
User avatar
sniperalley
Posts: 32
Joined: 20/01/2021 08:08
Contact:

#5895 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by sniperalley »

Hval lijepo. Svaka vrsta podrske puno znaci.

Postavljao sam na Twitter-u knjigu 'Shooting in Sarajevo"



Trenutno samo na italijanskom ali se radi na bosanskoj i engleskoj verziji.
Fotograf Luigi Ottani skupa sa Jovanom Divjak, Azrom Nuhefendić, Gigi Riva, Mario Boccia, Roberta Biagiarelli, Carlo Saletti su obisli lokacije sanjperista i pokusali da dokumentuju kako su oni nas vidjeli i odakle.

Ima i mapa tih lokacija: https://www.bottegaerranteedizioni.it/? ... n-sarajevo
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#5896 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by jefff »

Dobrodosao
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5897 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

@sniperalley
Potresno. I zalosno. Nazalost, ovakvih prica je puna Bosna, a Sarajevo pogotovo...

Na slajdu #14 vidim poznato lice, odmah iza Anje, a takodjer drzi aparat. Mislim da radi u FMUP-u i danas, i da se zove Jasmin (prezimena se ne sjecam, sorry). Moguce je da i on ima nekih slika, pa ako ga uspijes pronaci, a mislim da ti nece biti pretesko ako tu sliku odneses na portirnicu, mozda dodjes do jos nekih slika. Fin je momak uvijek bio, sumnjam da je danas drugaciji covjek.
User avatar
sniperalley
Posts: 32
Joined: 20/01/2021 08:08
Contact:

#5898 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by sniperalley »

Dozer wrote: 21/01/2021 09:52 @sniperalley
Potresno. I zalosno. Nazalost, ovakvih prica je puna Bosna, a Sarajevo pogotovo...

Na slajdu #14 vidim poznato lice, odmah iza Anje, a takodjer drzi aparat. Mislim da radi u FMUP-u i danas, i da se zove Jasmin (prezimena se ne sjecam, sorry). Moguce je da i on ima nekih slika, pa ako ga uspijes pronaci, a mislim da ti nece biti pretesko ako tu sliku odneses na portirnicu, mozda dodjes do jos nekih slika. Fin je momak uvijek bio, sumnjam da je danas drugaciji covjek.
Hvla @jefff
Hvala @Dozer za ovo, impresivno, nevjerovatno.
Potrazim ga pa se javim.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#5899 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Grean »

sniperalley wrote: 21/01/2021 07:17
Dozer wrote: 20/01/2021 11:38 Naravno. Spica je bila zlo. Ovo za Osmice, i Trebevic generalno, navodim samo kako bi neupuceni shvatili da to nije bilo bas tako lako kako ljudi misle. A ni efikasno.

Doduse, prvih par mjeseci gdje god je doletio metak, svi odmah vikali "snajper". Nije to bilo bas tako.
Image

Ovo je clanak iz maja 1995. godine. i pise da je stota zrtva sa Spicaste stijene.
Ubijeni djecak je moj brat i po svim informacijama koje ja imam i koliko se sjecam on je bio zadnja zrtva Spice.
Volio bih ako neko ima vise informacija u vezi spiska zrtava da ovdje postavi.

Mozda nije pravo mjesto ali cu iskoristiti priliku da sa vama podijelim projekat koji sam pokrenuo jos 2019.
Vjerujem da ima onih koji mogu pomoci, nekako doprinijeti ili onih koji se mogu okoristiti sa slikama i informacijama koje smo do sada skupili.

Projekat je pokrenut sa mojom pricom: http://sniperalley.photo/my-story-bs/
Ovdje se nalazi nasa misija: http://sniperalley.photo/misija/

Trenutno imamo 73 galerije u sistemu i cekamo jos bar 20: http://sniperalley.photo/photographers/
Na zalost znaci da je tacan broj koji sam pomenuo o broju zrtava snajpera sa Spicaste. Negdje mi se urazala ta informacija u sjecanje samo eto bilo je 95' a ne prije zadnje akcije koja je bila na tu poziciju kako napisah.


Inace, bila je djelimcno zauzimana u dva navrata sto ja znam, prvi 16. januara 94' kad smo uzeli rov, takozvanu "0", najblizi Maloj kuli odakle je donesen sijac, broving i dvije automatske, druga dva rova desno u pravcu Velike kule nisu uzeta a i da jesu ne znam kako su zamisljali da se ostane gore ako se ne nastavi dalje. Ta akcija je bila na klasicni upad, tri covjeka na rov, tri u pripremi. Kasnije su Labudovi uzeli isti rov ali vise na otvoreno, prvo RPG-ovima po rovu pa ulazak. Pogresna je bila i taktika, Mala kula je bila kljuc Spicaste jer ko je na Kuli kontrolise i Spicu.

Kula je bila uzeta nekad pocetkom 93', mozda februar mjesec, ima snimka na BHT kad je Ramiz Delalic dolazio tu na tek uzetu kulu, tad jos uvijek nije bila u njegovoj odgovornosti jer tadasnje 3.bbr i 7.bbr su imale spoj tacno izmedju Spice i M. kule. Na zalost fula je bila sto se nije odmah ukopavalo u zemlju nego se cuvala nova pozicija iz kule ja mislim (nisam bio ukljucen tu u ovom periodu), oni su dovukli tenk i gadjali po onom kamenu od kojeg je zidana i to je bilo gore nego geleri. Morali su je vratiti pod svaku cijenu jer odatle se kontrolisao put koji su koristili za Vogoscu.

Za tvoj licni gubitak, strasno. Nema rijeci kojim se to moze iskazati. Puno djece, izmedju ostalih je stradalo od tih sa Spicaste.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#5900 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nekako s proljeća »

Nedopustivo je da ubijene žrtve naselja Sedrenik sa bočnom okolinom pa okvirno dole do Mejtaša, figurativno rečeno dva dupke puna autobusa stanovnika Sarajeva svih uzrasta i oba spola, da ima samo jedan novinski članak iz Oslobođenja koji na arihvski način svedoči o počinjenom zulumu sa te VRS pozicije. Tog dijela VRS. Ovamo preko Miljacke ih je bilo iha ha ...puno smo više o njima pisali, ali ''Špicu'' i ne baš.

Image
Post Reply