Snajperisti u Sarajevu..

Post Reply
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#526 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Sociolog »

Mojoj majci je snajper dva velika puna bidona vode probusio...vjerovatno se i vi sjecate slicnih dogadjaja
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#527 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by BHCluster »

willson wrote:I jeste kako mogli zakrpiti bidone ? :run:
Ovo je plitko i za tebe.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#528 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Hadzi Lojo »

Zna li neko o snjaperistima koji su djelovali sa Vidikovca isl. po linijama oko bob staze i Coline Kape kao i po Bogusevcu?
Navodno su pripadnici ABiH uspjeli zarobiti nekog Rumuna koji je bio na srspkoj strani.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#529 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nekako s proljeća »

:)

Obratih pažnju na naslov teme. Iz njegovog naslova se stiče utisak da je u gradu Sarajevu bilo snajperista. Inače bi bio naslov ''Snajperisti oko Sarajeva'' ili Snajpersko djelovanje po Sarajevu'' .Ono što je svima jasno je da je vremenski period u koji je smještena tema jasno određen. Vrijeme višegodišnje barbarske opsade grada Sarajeva.

Je li autor teme aktivan , da mi malo pojasni ovu nedoumicu.? Ili je preuzeo ulogu čitača , da ne kažem istraživača.
duplooooo21
Posts: 100
Joined: 10/05/2008 15:33

#530 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by duplooooo21 »

[quote="Nekako s proljeća"]:)

Obratih pažnju na naslov teme. Iz njegovog naslova se stiče utisak da je u gradu Sarajevu bilo snajperista. Inače bi bio naslov ''Snajperisti oko Sarajeva'' ili Snajpersko djelovanje po Sarajevu'' .Ono što je svima jasno je da je vremenski period u koji je smještena tema jasno određen. Vrijeme višegodišnje barbarske opsade grada Sarajeva.

Je li autor teme aktivan , da mi malo pojasni ovu nedoumicu.? Ili je preuzeo ulogu čitača , da ne kažem istraživača.[/qcitam

CITAM

Tema je pocela nakon upoznavanja jednog Snajperiste iz Sarajeva koji je bio na Bistriku i koji je ucestovo u odbrani SA.
cuo sam razne price od njega pa se kontam ti nisi normalan, ti si puko, pratilo me to vise dana, traziom sam neki odgovor koji nisam jos cuo ovde sa agresorske strane..
Ipak je on (moj drug) imo neki razlog branio je svoju carsiju svoju raju i familiju..
A ovi nisu imali razlog mislim kada pomislim na sarajevske srbe pomislim odma na neleta, kusturicu, da su bili raja prije rata a sada? eto oni nisu pucali ali ovi sto su ucestovali mislim rodio se tu pa djetinsvo i komsiluk, raja, prvi poljubac i onda brdo i granate ili zgrada i snajper.. pa zastoo???

Mislim hajd te neke papke sa Sela mogu da svatim oni nisu svega svjesni, ali ovi koji su ipak u mod. civi. gradu rodnjeni i skolovani donekle, 1992 godine a ne 1930..
Znam da nece nijedan srbin mi na to odg. ovde, ali mozda je neko imo razgovor sa tim ljudima pa se izjasnijo njemu sta su mislili tada u to vrijeme pa tako cinili..
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#531 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by exliberal »

Nekako s proljeća wrote::)

Obratih pažnju na naslov teme. Iz njegovog naslova se stiče utisak da je u gradu Sarajevu bilo snajperista. Inače bi bio naslov ''Snajperisti oko Sarajeva'' ili Snajpersko djelovanje po Sarajevu'' .Ono što je svima jasno je da je vremenski period u koji je smještena tema jasno određen. Vrijeme višegodišnje barbarske opsade grada Sarajeva.

Je li autor teme aktivan , da mi malo pojasni ovu nedoumicu.? Ili je preuzeo ulogu čitača , da ne kažem istraživača.
Kao i svaka tema i ova je malo skrenula ....mada sta to fali naslovu....snajperisti su bili i sa obe strane, cak je snajperista bilo vise koji su dejstvovali iz grada nego prema gradu.
I mene je uvijek interesovalo sta su ti ljudi mislili, dali sad imaju problema ili griznje savjesti
Nuclear Winter
Posts: 660
Joined: 09/06/2010 23:48

#532 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nuclear Winter »

exliberal wrote:
Nekako s proljeća wrote::)

Obratih pažnju na naslov teme. Iz njegovog naslova se stiče utisak da je u gradu Sarajevu bilo snajperista. Inače bi bio naslov ''Snajperisti oko Sarajeva'' ili Snajpersko djelovanje po Sarajevu'' .Ono što je svima jasno je da je vremenski period u koji je smještena tema jasno određen. Vrijeme višegodišnje barbarske opsade grada Sarajeva.

Je li autor teme aktivan , da mi malo pojasni ovu nedoumicu.? Ili je preuzeo ulogu čitača , da ne kažem istraživača.
Kao i svaka tema i ova je malo skrenula ....mada sta to fali naslovu....snajperisti su bili i sa obe strane, cak je snajperista bilo vise koji su dejstvovali iz grada nego prema gradu.I mene je uvijek interesovalo sta su ti ljudi mislili, dali sad imaju problema ili griznje savjesti
Bravo internet četo,jesi li sada sretan.Čuj bilo više snajperista u Sarajevu nego na brdima,još malo pa će ovi četnici tvrditi da smo mi počeli rat,da su demonstranti ispred skupštine bili bolje naoružani od onih snajperista u holiday inn-u
da je 1700 djece ubijeno na sokocu i palama a ne u Sarajevu.I OVO pod imenom "exliberal" je ljudsko biće :shock:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#533 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by karanana »

pa nije 1700 djece poginulo od snajpera. i na srpskoj strani je bilo poginule djece od nasih snajpera, pricalo se i o tome na ovoj temi. naravno znatno manje nego sto je bilo od njihovih snajpera ali bilo je. poenta je da je snajperista bilo sa obje strane a u ovakvim borbama, gdje je jedna ulica linija razdvajanja, snajperi su ocigledno bili veoma ubojita oruzja, ne govorim o civilima nego ubojita i po i jednu i drugu vojsku.

prema tome ne vidim zasto je tema i naslov skrenula. i grbavica je sarajevo, a o njoj se ovdje najvise i pisalo.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#534 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by JoseMujica »

exliberal wrote:
Nekako s proljeća wrote::)

Obratih pažnju na naslov teme. Iz njegovog naslova se stiče utisak da je u gradu Sarajevu bilo snajperista. Inače bi bio naslov ''Snajperisti oko Sarajeva'' ili Snajpersko djelovanje po Sarajevu'' .Ono što je svima jasno je da je vremenski period u koji je smještena tema jasno određen. Vrijeme višegodišnje barbarske opsade grada Sarajeva.

Je li autor teme aktivan , da mi malo pojasni ovu nedoumicu.? Ili je preuzeo ulogu čitača , da ne kažem istraživača.
Kao i svaka tema i ova je malo skrenula ....mada sta to fali naslovu....snajperisti su bili i sa obe strane, cak je snajperista bilo vise koji su dejstvovali iz grada nego prema gradu.
I mene je uvijek interesovalo sta su ti ljudi mislili, dali sad imaju problema ili griznje savjesti
:lol: :lol: :lol: :lol: eh da smo imali snajpera...93' je u mojoj brigadi na lageru bilo 50 metaka 7,42 (za kalaš i PaP)po pušci, a svoju (zaduženu ) pušku je imao možda tek svaki četvrti vojnik. Linijaši su se mijenjali na jednoj pušci na stražarskom mjestu...čuj mi imali više snajperista!? đe si ti ratovo...na RTS-u?

moj prvi kalaš, što sam ga zadužio je imao vidno iskrivljenu cijev u lijevo...hebiga valjda sam zbog toga sada ljevičar :D
Last edited by JoseMujica on 27/01/2011 16:44, edited 1 time in total.
Nuclear Winter
Posts: 660
Joined: 09/06/2010 23:48

#535 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nuclear Winter »

karanana wrote:pa nije 1700 djece poginulo od snajpera. i na srpskoj strani je bilo poginule djece od nasih snajpera, pricalo se i o tome na ovoj temi. naravno znatno manje nego sto je bilo od njihovih snajpera ali bilo je. poenta je da je snajperista bilo sa obje strane a u ovakvim borbama, gdje je jedna ulica linija razdvajanja, snajperi su ocigledno bili veoma ubojita oruzja, ne govorim o civilima nego ubojita i po i jednu i drugu vojsku.

prema tome ne vidim zasto je tema i naslov skrenula. i grbavica je sarajevo, a o njoj se ovdje najvise i pisalo.
Između ostalog ta su djeca ubijena i snajperima.Niko ne kaže da nije bilo zločina sa naše strane,ali reći da je bilo više snajperista koji su djelovali iz grada,nego obrnuto je laž i to ČETNIČKA LAŽ.A grbavica buraz 1992-1996 nije bila dio Sarajeva već okupirana teritorija!!!
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#536 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by karanana »

Nuclear Winter wrote:
karanana wrote:pa nije 1700 djece poginulo od snajpera. i na srpskoj strani je bilo poginule djece od nasih snajpera, pricalo se i o tome na ovoj temi. naravno znatno manje nego sto je bilo od njihovih snajpera ali bilo je. poenta je da je snajperista bilo sa obje strane a u ovakvim borbama, gdje je jedna ulica linija razdvajanja, snajperi su ocigledno bili veoma ubojita oruzja, ne govorim o civilima nego ubojita i po i jednu i drugu vojsku.

prema tome ne vidim zasto je tema i naslov skrenula. i grbavica je sarajevo, a o njoj se ovdje najvise i pisalo.
Između ostalog ta su djeca ubijena i snajperima.Niko ne kaže da nije bilo zločina sa naše strane,ali reći da je bilo više snajperista koji su djelovali iz grada,nego obrnuto je laž i to ČETNIČKA LAŽ.A grbavica buraz 1992-1996 nije bila dio Sarajeva već okupirana teritorija!!!
bila ona okupirana ili ne, ona je uvijek bila i uvijek ce biti dio sarajeva. mozes reci da je ona bila dio okupiranog sarajeva.
a za broj snajperista s jedne i druge strane ne znam.
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#537 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by exliberal »

Nuclear Winter wrote: Bravo internet četo,jesi li sada sretan.Čuj bilo više snajperista u Sarajevu nego na brdima,još malo pa će ovi četnici tvrditi da smo mi počeli rat,da su demonstranti ispred skupštine bili bolje naoružani od onih snajperista u holiday inn-u
da je 1700 djece ubijeno na sokocu i palama a ne u Sarajevu.I OVO pod imenom "exliberal" je ljudsko biće :shock:
Pa internet junacino...... nisam jedanput procitao da je odnos snajperista uvijek bio na strani armije.
Objasnjenje za to je bilo da u nemogucnosti ubacivanja i pokrivanja srpskog dijela artiljerijom islo se na to da se teritorija pokrije snajperima jer su bili lagani za unos/transport a imalo se ljudstva i previse. Srbi su manjak ljudstva pokrili upotrebom artiljerije.Ova objasnjenja i podake je prezentirao UN.
A sto se tice snajpera pred skupstinom.....e tu se culo svakakvih izjava od srba, cace, cele, pa i pojedinih pripadnika AIDA i seva da se nije znalo ko pije a ko placa...ali sta ces ....ja nisam ljudsko bice. :run:
duplooooo21
Posts: 100
Joined: 10/05/2008 15:33

#538 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by duplooooo21 »

Sarajevska okolina, Srbi na brdima koji pucaju po Sarajevu..
[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=9JN9T5st ... re=related [/youtube]
[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=mEXSemvs ... re=related [/youtube]
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#539 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Hadzi Lojo »

Ovdje neki zaboravljaju ko je bio agresor a ko branioc.
Da smo bogdo imali veci broj snajpera nego sto su Srbi imali, rat bi manje trajao.
Ja sam osobno na papovku montirao onaj jednogled sto sam nekad kupio od Rusa na buvljaku. Nosio je metar u starnu na 300 m ali sam to nadoknadio nisaneci u kontra stranu.
Sjecate li se onog snimka kada onaj debeli brkati cedo puca po gradu i vice: sace biti corbe.
Taj cedo je bio clan planinarskog drustva Bukovik, sada se nalazi u Kanadi. Uskoro ce biti uhicen.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#540 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Co0l »

Hadzi Lojo wrote:Ovdje neki zaboravljaju ko je bio agresor a ko branioc.
Da smo bogdo imali veci broj snajpera nego sto su Srbi imali, rat bi manje trajao.
Ja sam osobno na papovku montirao onaj jednogled sto sam nekad kupio od Rusa na buvljaku. Nosio je metar u starnu na 300 m ali sam to nadoknadio nisaneci u kontra stranu.
Sjecate li se onog snimka kada onaj debeli brkati cedo puca po gradu i vice: sace biti corbe.
Taj cedo je bio clan planinarskog drustva Bukovik, sada se nalazi u Kanadi. Uskoro ce biti uhicen.
Imas li jos nekog da upozoris ovdje da se na vrijeme skloni od hapsenja? :D :D
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#541 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Hadzi Lojo »

Neka malo drhti pred svakim novim danom, nek se osjeca ko pacov u stupici.
Decko, on nema gdje vise pobjeci, u Kanadi je provaljen, u Europu ne moze.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#542 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by JoseMujica »

Hadzi Lojo wrote:Neka malo drhti pred svakim novim danom, nek se osjeca ko pacov u stupici.
Decko, on nema gdje vise pobjeci, u Kanadi je provaljen, u Europu ne moze.
:lol: :lol: :lol: :lol: svaka ti dala majstore :thumbup: još da je tog lika navratit da ovaj forum čita :lol: :lol:
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#543 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Co0l »

JoseMujica wrote:
Hadzi Lojo wrote:Neka malo drhti pred svakim novim danom, nek se osjeca ko pacov u stupici.
Decko, on nema gdje vise pobjeci, u Kanadi je provaljen, u Europu ne moze.
:lol: :lol: :lol: :lol: svaka ti dala majstore :thumbup: još da je tog lika navratit da ovaj forum čita :lol: :lol:
:lol: :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#544 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by karanana »

ne sjecam se brkatog cike. imas li clip?
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#545 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by dzeno123 »

Svaka cast Dozeru i pojedincima sto ovdje prenose situaciju 92-95 odnosno pravu istinu. Moj stari iako je bio komandir jedne cete, od zavrsetka rata nisam ga cuo da je spomenuo rijec rat a kamo li prepricavo dogadjaje.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#546 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Hadzi Lojo »

Moras sam da ga navedes na razgovor.
I nama starijima nasi roditelji nisu pricali nista o onom ratu pa smo zato ovo sve i dozivili u zadnjem ratu. Na zalost mi smo jako zaboravan narod.
dzeno123 wrote:Svaka cast Dozeru i pojedincima sto ovdje prenose situaciju 92-95 odnosno pravu istinu. Moj stari iako je bio komandir jedne cete, od zavrsetka rata nisam ga cuo da je spomenuo rijec rat a kamo li prepricavo dogadjaje.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#547 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Hadzi Lojo »

Samo se ti zajebaji ali moja organizacija je vec trojicu uhitila, medju njima je i doktor dabic koji ga sad seselju glaba i obratno.
Co0l wrote:
JoseMujica wrote:
Hadzi Lojo wrote:Neka malo drhti pred svakim novim danom, nek se osjeca ko pacov u stupici.
Decko, on nema gdje vise pobjeci, u Kanadi je provaljen, u Europu ne moze.
:lol: :lol: :lol: :lol: svaka ti dala majstore :thumbup: još da je tog lika navratit da ovaj forum čita :lol: :lol:
:lol: :lol:
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#548 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by dzeno123 »

Hadzi Lojo wrote:Moras sam da ga navedes na razgovor.
I nama starijima nasi roditelji nisu pricali nista o onom ratu pa smo zato ovo sve i dozivili u zadnjem ratu. Na zalost mi smo jako zaboravan narod.
dzeno123 wrote:Svaka cast Dozeru i pojedincima sto ovdje prenose situaciju 92-95 odnosno pravu istinu. Moj stari iako je bio komandir jedne cete, od zavrsetka rata nisam ga cuo da je spomenuo rijec rat a kamo li prepricavo dogadjaje.
Sigurno da nije zaboravio rat ali previse je izgubio u njemu da bi mogo o tome pricati pa i sad 15 godina poslije. O tim dogadjajima saznao sam neke mrvice preko komsija, poznanika...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#549 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by JoseMujica »

ne zamjeri mu...muka se toga i sjećati...nego vako nekada ti se vrate razne nebuloze, obično najobičnije budalaštine koje su te nasmijale u nekim trenutcima ili eventualno ako ti neko povuče živac sa nekim kvazipatriotskim sranjima...ko što Izetbegović Jr. povuče Komšića

ja sam svakome rekao, ko me pitao kako je bilo...imaš dvije opcije u slučaju rata

1. razguli....ovo je za sve poštene ljude....treba biti pametan i dok namirišeš da se kuha...pasoš u ruku i razguli što dalje i ne okreći se i ne pitaj...ko od poštenih ostane najebo je ko žuti

2. ostanak...ova opcija je samo za one ljude koji imaju trgovačkog duha i ne prezaju ni od čega....oni imaju ogromne šanse da se obogate

ja nikome ne zamjeram što je otišao na vrijeme.....mogu tim ljudima jedino zaviditi što su bili pametniji od mene. Ja samo žalim što meni moj stari rahmetli nije objasnio kako stvari stoje, jer je imao iskustvo onog rata kada je sa 16 bio u partizanima, a ja sa 17 u ARBiH..e pa neće i moje djete..neće
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#550 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Co0l »

Hadzi Lojo wrote:Samo se ti zajebaji ali moja organizacija je vec trojicu uhitila, medju njima je i doktor dabic koji ga sad seselju glaba i obratno.
To care,kralju,šahu,padišahu :-D
Post Reply