Snajperisti u Sarajevu..

Post Reply
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#1051 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by PM72 »

A vidim i ja...Bugari ušli u Sofiju. :D
User avatar
smurf
Posts: 70203
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#1052 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by smurf »

Dozer wrote: Evo i jedan siperak za Smurfa, da prestane slinit' na sve ovo :D :D :D
Image
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:

Hvala, hvala :D
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#1053 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by trambusek88 »

S4mpion wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pa Ozrenska i Milinkladska ulica,tranzit,sve su to ulice koje se nalaze duboko na Grbavici i Vracama.Gdje si tek ti bio za vrijeme rata?? :lol:
Novopazarska (ex Ozrenska) i Milinkladska su na Grbavici ako je Titova na Čengić vili
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1054 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by S4mpion »

trambusek88 wrote:
S4mpion wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pa Ozrenska i Milinkladska ulica,tranzit,sve su to ulice koje se nalaze duboko na Grbavici i Vracama.Gdje si tek ti bio za vrijeme rata?? :lol:
Novopazarska (ex Ozrenska) i Milinkladska su na Grbavici ako je Titova na Čengić vili
Pa Ozrenska i Milinkladska se nalaze na Vracama-u cemu sam pogrijesio?? :? ,tranzit ti je srce Grbavice i Vraca. :thumbup:
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1055 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by riko-ga »

S4mpion wrote:
trambusek88 wrote:
S4mpion wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pa Ozrenska i Milinkladska ulica,tranzit,sve su to ulice koje se nalaze duboko na Grbavici i Vracama.Gdje si tek ti bio za vrijeme rata?? :lol:
Novopazarska (ex Ozrenska) i Milinkladska su na Grbavici ako je Titova na Čengić vili
Pa Ozrenska i Milinkladska se nalaze na Vracama-u cemu sam pogrijesio?? :? ,tranzit ti je srce Grbavice i Vraca. :thumbup:
Hajde nemoj vise.Pricas o mome naselju i nije tacno da je sastav Miliklanske i bivse Ozrenske sada Novopazarske na Vracima ili Grbavici.Covjece moras znati da je taj dio uvijek bio nas.Ta raskrsnica je od pocetka rata bila il nasa ili nicija zemlja.
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#1056 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by sabanss »

riko-ga wrote:
Hajde nemoj vise.Pricas o mome naselju i nije tacno da je sastav Miliklanske i bivse Ozrenske sada Novopazarske na Vracima ili Grbavici.Covjece moras znati da je taj dio uvijek bio nas.Ta raskrsnica je od pocetka rata bila il nasa ili nicija zemlja.
Fakat, koje naselje dodju te dvije ulice? Hrasno?
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1057 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

@S4ampion

E pa, fakat si sampion :)
Ovako - Ozrenska i Milinkladska nikad nisu pripadale Vracama, a Grbavici jos manje. To je Hrasno brdo, a kako vidim da u stvari ne znas gdje su se tacno te ulice nalazile, a nalaze se i danas, reci cu samo da su obe ukoso i desno od stadiona Grbavica. Vraca su, koliko je meni poznato, ukoso liijevo, a Grbavica horizontalno lijevo od stadiona :).

Ove dvije ulice nikad nisu bile njihove, a borbe su se vodile kada su ih pokusali zauzeti, u cemu nisu uspjeli. Tada je poginuo i nas Vinko Samarlic... :(
Dakle, zamolicu te u ime svih ovdje da ne trolas temu informacijama koje nemaju veze sa realnoscu bliske nam istorije. Grbavica i Vraca ne da nisu nikada biia pregazeni i zauzeti, osim od strane cetnika (mozda ti na to mislis..?), nego se te linije nisu mijenjale tokom cijelog rata. Da li su mogle - jesu, ali uz velike gubitke na obe strane, pogotovo na onoj koja napada. Da li je bilo volje za tim - nije. Sto iz politickih, sto iz vojno-materijalnih razloga.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1058 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by riko-ga »

sabanss wrote:
riko-ga wrote:
Hajde nemoj vise.Pricas o mome naselju i nije tacno da je sastav Miliklanske i bivse Ozrenske sada Novopazarske na Vracima ili Grbavici.Covjece moras znati da je taj dio uvijek bio nas.Ta raskrsnica je od pocetka rata bila il nasa ili nicija zemlja.
Fakat, koje naselje dodju te dvije ulice? Hrasno?

Image

Plavim je oznacena Miliklanska a zelenom Ozrenska(Novopazaraska) Vidi se mjesto spajanja kao i gde se nalaze Vraca,Hrasno i Grbavica.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#1059 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by emigrazione »

Jel moze neko opomenuti ovog pavijana kome Ozrenska prolazi kroz Grbavicu :lol:
Samo mi jos cetnicka sprdnja fali ovdje
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#1060 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by sabanss »

riko-ga wrote:
sabanss wrote:
riko-ga wrote:
Hajde nemoj vise.Pricas o mome naselju i nije tacno da je sastav Miliklanske i bivse Ozrenske sada Novopazarske na Vracima ili Grbavici.Covjece moras znati da je taj dio uvijek bio nas.Ta raskrsnica je od pocetka rata bila il nasa ili nicija zemlja.
Fakat, koje naselje dodju te dvije ulice? Hrasno?

Image

Plavim je oznacena Miliklanska a zelenom Ozrenska(Novopazaraska) Vidi se mjesto spajanja kao i gde se nalaze Vraca,Hrasno i Grbavica.
Navede covjek da je Hrasno brdo...

Kuda su isle nase linije? Pekara AS je bila nicija zemlja ili ....?
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#1061 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by karanana »

cuj pekara as nicija zemlja. nisko je pekara as da bi bila nicija. pa onda su komotno mogli i do malte sici.
oni su drzali vrh hrasnog a vamo na lijevu stranu, sto se hrasnog i tranzita tice linija je bila negde malo prije stadiona grbavica.
User avatar
arman1
Posts: 5330
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#1062 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by arman1 »

Image

Uploaded with ImageShack.us
Možda je istorija ali meni je najdraža, sa optikom ili bez.
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#1063 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by sabanss »

karanana wrote:cuj pekara as nicija zemlja. nisko je pekara as da bi bila nicija. pa onda su komotno mogli i do malte sici.
oni su drzali vrh hrasnog a vamo na lijevu stranu, sto se hrasnog i tranzita tice linija je bila negde malo prije stadiona grbavica.
Iskreno nikad mi nisu bile jasne linije na tom dijelu, vjerovatno zato sto slabije poznajem taj dio grada. Ja sam rat proveo na potezu Mojmilo - VP. Da li je problem da neko nacrta linije na ovoj mapi?
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#1064 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by jalijas74 »



Dobar film
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#1065 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by karanana »

nikolinica.
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#1066 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by jalijas74 »



Jedan mrak film koji me gotovo uvijek rasplace na par scena.

Imena su zamjenjena ali kazu da su ova dvojica fakat postojala u Sarajevu. Moj je tetak ustimavao optiku ovom nasem i on je bio Sarajevu dok je ovaj cetnik operisao negdje oko Dobrinje-Vojnickog-Nedzarica dok ga jedan dan ovaj nas nije usutkao.


P.S.
Skoro su ga pustili na RTS-u pa je neki urednik vec sljedeci dan smjenjen sa te pozicije. :lol: :lol: :lol:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1067 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Cholina_Lokica »

jalijas74 wrote: Jedan mrak film koji me gotovo uvijek rasplace na par scena.

Imena su zamjenjena ali kazu da su ova dvojica fakat postojala u Sarajevu. Moj je tetak ustimavao optiku ovom nasem i on je bio Sarajevu dok je ovaj cetnik operisao negdje oko Dobrinje-Vojnickog-Nedzarica dok ga jedan dan ovaj nas nije usutkao.


P.S.
Skoro su ga pustili na RTS-u pa je neki urednik vec sljedeci dan smjenjen sa te pozicije. :lol: :lol: :lol:
Nije ga usutkao ovaj nas :wink:
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#1068 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by jalijas74 »

Mislis da su zivi i danas ?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1069 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Cholina_Lokica »

Jesu
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#1070 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by jalijas74 »

Bio sam misljenja da je usutkan
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1071 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Cholina_Lokica »

Pa moze bit jer je u filmu tako, ipak je to hollywood, i mora biti dramatizacije malo vece
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#1072 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by karanana »

nisam znao ni da je film radjen na osnovu dvojice pravih licnosti.
naravno, uzete su osnovne stvari...druzenje, hodanje....ali to je oslikavalo citavo drustvo.
a nisam znao da je rijec o pravim strijelcima. kako se zovu?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1073 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Cholina_Lokica »

karanana wrote:nisam znao ni da je film radjen na osnovu dvojice pravih licnosti.
naravno, uzete su osnovne stvari...druzenje, hodanje....ali to je oslikavalo citavo drustvo.
a nisam znao da je rijec o pravim strijelcima. kako se zovu?
Isto kao i u filmu se zovu.
Seawolf
Posts: 7687
Joined: 14/06/2012 22:59

#1074 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Seawolf »

@Dozer,

Jesi li upratio da je neko tokom našeg zadnjeg (valjda nam je zadnji) rata, koristio rusku (sovjetsku) protivtenkovsku pušku PTRS-41 ili PTRD-41 iz drugog svj. rata, kao snajpersku pušku?
Te puške imaju kalibar 14,5x114mm, kao teški mitraljez KPV(T).
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1075 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Sto se mene tice, meni jeste zadnji.
A ta jedna puska je odnekud stigla nekad '94. Vidio sam je, ali nisam imao prilike pucati iz nje.
Post Reply