Snajperisti u Sarajevu..

Post Reply
duplooooo21
Posts: 100
Joined: 10/05/2008 15:33

#1 Snajperisti u Sarajevu..

Post by duplooooo21 »

Zanima me dje su bili ti zli ljudi po gradu i kako su se rijesili gradjani tih gamadi?.. Sta se radilo sa njima? smrta kazna ili rob logor.. zanima me sta su tih ljudi govorili, koji razlog su imali, koja motivacija za to zlo - pucanje na sve po gradu, bilo to muslimansko, srbsko, hrvatsko..
Zanima me,i oni sa brda, kako oni vide te stvari ? Zasto, kako ,sta su mislili u tim trenucima??

Zelio bi da ustupim u kontakt sa tim ljudima da jednostavno se njihova verzija cuje o tom paklu... nemoguce je da je jedan Karadzic toliko motivirao ljude da pucaju na svoj grad svoje komsije.. zasto nema nigdje amaterski snimak te pucnjave sa brda po gradu ,dje se cuje sta ti ljudi pricaju - mozda njihov motiv?? Nisi svi bili nadrogirani.. teska tema za neke ali meni jako interesantna..
Last edited by duplooooo21 on 07/01/2010 16:04, edited 2 times in total.
Sajoni
Posts: 39
Joined: 03/05/2009 13:56

#2 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Sajoni »

Onaj među prvima što je uhvaćen na Holiday Inn-u je plakao kao posljednja p.č.i.a!!!!Šta je s njega kasnije bilo Bog sami zna...Vjerovatno razmijenjen za nekog našeg civila...
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3 Re: Snjaperisti u Srajevu..

Post by Eborg »

Što se tiče teme, bio je neki film sa Mustafom Nadarevićem snimljen odmah iza rata. Kao on se zabavlja sa nekom Srpkinjom u Sarajevu i zarati se i ona se fino prihvati snajpera i počne ubijati uokolo. Znam da je bila jedna scena on kao gleda kroz prozor WC-a a ona ga drži na nišanu i gledaju se tako. I onda kasnije kao rat stane i ona regularno po gradu hoda, sva nasmijana. Vidio sam sam i ja inserte, volio bih pogledati cijeli film samo ne znam kako se zove.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#4 Re: Snajperisti u Srajevu..

Post by shuriken »

"troskok" se zvase film
karate kid
Posts: 17
Joined: 29/12/2009 23:24

#5 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by karate kid »

sjecam se ko da je jucer bilo....
Tek se pocinje zahuktavati, snajperisti po Mojmilu :x ubijaju djecu pa se talas pocine siriti po ostatku sarajevski ulica a najbolje se sjecam jednog snajperiste koji se bio popeo na dimljak u krugu kosevo bolnice i kad su ga ja mislim jukini ljudi skidali s dimljaka.
a sjecam se i 93. na jezeru kad je zena prelazila ulicu s dva kanistera vode i kad je snajperista iz crvene kuce koja je bila odma iznad pionirske doline ranio zenu kojom se posluzio kao mamcem i cekao druge zrtve koje su pokusavali da pomognu ranjenoj zeni i u toj sceni je ubijen covjek koji je pokusao da spasi zenu i tek nakon dva/tri sata su izvuceni kad su dovukli neki kombi koji je zablokirao pogled snajperiste.
duplooooo21
Posts: 100
Joined: 10/05/2008 15:33

#6 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by duplooooo21 »

dje ima taj troskok film da se pogleda na netu???
Orbini
Posts: 1100
Joined: 26/07/2003 00:00

#7 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Orbini »

nemoguce je da je jedan Karadzic toliko motivirao ljude da pucaju na svoj grad svoje komsije..
Karadjic je samo ozivio stare mitove o historijskim pravima i uljezima, Plavsicka o genetskom otpadu, a Milosevic jos ranije o izdajama, svesrpstvu, nadrasi, nadriljudima, ...

pa ti sto su skidal isnajperom i staro i mlado, nisu pucali na ljude u svojoj predodzbi, pucali su na nekakav produkt neke mrske okupacije, genetski otpad i strano tjelo na srpskoj zemlji. Snajper, noz, zica, mitraljez, malj,.. zar je bitna razlika kada neko ubija ljude - koje sam ne smatra ljudima.

No, buduci da su snajperisti u vecini slucajeva jos zivi, i jos se hvale reckama na kundaku,.. ovo nije za historije.
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#8 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by dr.gog »

Interesantno...imam osjećaj da je ta priča o snajperistima ostala neispričana, kao neka vrsta tabua - ne znam zašto...
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#9 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by chengaba »

Orbini wrote:
nemoguce je da je jedan Karadzic toliko motivirao ljude da pucaju na svoj grad svoje komsije..


pa ti sto su skidal isnajperom i staro i mlado, nisu pucali na ljude u svojoj predodzbi, pucali su na nekakav produkt neke mrske okupacije, genetski otpad i strano tjelo na srpskoj zemlji. Snajper, noz, zica, mitraljez, malj,.. zar je bitna razlika kada neko ubija ljude - koje sam ne smatra ljudima.
Mislim da je postavljac teme htio pitati sto je nagnalo te ljude da pucaju.

Ne pise zrtvama na celu da li je srbin, hrvat, musliman, uzbekistanac itd...
Kada nego ispali granatu, on to uradi sa 5km, i ne gleda lica djece dok umiru.
Snajperista je uglavnom osoba iz grada, i zbog specificnosti oruzja ima izuzetno dobar pogled na zrtvu.

Sta ovakve umove goni? :-)


Dobra tema, ali zahtijeva dodatnu pazlju moderatora. ;-)
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#10 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by and »

duplooooo21 wrote:Zanima me dje su bili ti zli ljudi po gradu i kako su se rijesili gradjani tih gamadi?.. Sta se radilo sa njima? smrta kazna ili rob logor.. zanima me sta su tih ljudi govorili, koji razlog su imali, koja motivacija za to zlo - pucanje na sve po gradu, bilo to muslimansko, srbsko, hrvatsko..
Zanima me,i oni sa brda, kako oni vide te stvari ? Zasto, kako ,sta su mislili u tim trenucima??

Zelio bi da ustupim u kontakt sa tim ljudima da jednostavno se njihova verzija cuje o tom paklu... nemoguce je da je jedan Karadzic toliko motivirao ljude da pucaju na svoj grad svoje komsije.. zasto nema nigdje amaterski snimak te pucnjave sa brda po gradu ,dje se cuje sta ti ljudi pricaju - mozda njihov motiv?? Nisi svi bili nadrogirani.. teska tema za neke ali meni jako interesantna..
ideologija koja je imala za cilj istrijebiti sve što je drukčije imala je jako veliku podršku u velikom dijelu tog naroda.
snajperisanje po nedužnim civilima je samo jedan od brojnih oblika uništavanja civila kojim su se ovi ljudi služili.
ovi su pucali sa nekoliko kilometara u nedužne žrtve,ali smo imali i hrabre primjerke koji su nožem ubijali djecu od par mjeseci,ljude spaljivali,tukli,maltretirali.....
time su vjerovatno željeli da pokažu svoju hrabrost i herojstvo,koje zbog nedostatka m.da nisu mogli dokazati u borbi,na liniji,već su se iživljavali na nemoćnim.
iako sam svašta prošao u ratu,nikada nisam poprijeko pogledao nekog civila,ratnog zarobljenika,a ne da bi im neko zlo učinio.
mislim da su to miševi koji su tako dočekali priliku da jednom u životu pokažu svoju "hrabrost",koju nikada u životu nisu imali priliku pokazati nekom sebi ravnom.
želim im što dužu robiju i doživotne noćne more.
duplooooo21
Posts: 100
Joined: 10/05/2008 15:33

#11 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by duplooooo21 »

.....
Last edited by duplooooo21 on 07/01/2010 20:32, edited 1 time in total.
Sultan.Fatih
Posts: 17
Joined: 16/12/2009 21:52

#12 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Sultan.Fatih »

Ja koliko sam cuo da su jednog snajperistu bacili sa zgrade kada su ga uhvatili...Mislim da se radi o zgradama Momo i Uzeir a ako grijesim nek me neko ispravi...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#13 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by HAVANA »

chengaba wrote:
Orbini wrote:
nemoguce je da je jedan Karadzic toliko motivirao ljude da pucaju na svoj grad svoje komsije..


pa ti sto su skidal isnajperom i staro i mlado, nisu pucali na ljude u svojoj predodzbi, pucali su na nekakav produkt neke mrske okupacije, genetski otpad i strano tjelo na srpskoj zemlji. Snajper, noz, zica, mitraljez, malj,.. zar je bitna razlika kada neko ubija ljude - koje sam ne smatra ljudima.
Mislim da je postavljac teme htio pitati sto je nagnalo te ljude da pucaju.

Ne pise zrtvama na celu da li je srbin, hrvat, musliman, uzbekistanac itd...
Kada nego ispali granatu, on to uradi sa 5km, i ne gleda lica djece dok umiru.
Snajperista je uglavnom osoba iz grada, i zbog specificnosti oruzja ima izuzetno dobar pogled na zrtvu.

Sta ovakve umove goni? :-)


Dobra tema, ali zahtijeva dodatnu pazlju moderatora. ;-)



Nagnao ih je njihov bolesni mozak i bolesna naredba koju su dobili a i to je sve bilo pomno isplanirano.
Bio sam svjedok svega toga i sto puta sam razmišljao kako može ubiti čovjeka,kako može na prelazu gdje idu otac i dijete pucati ne u oca nego ubiti dijete od 4 godine :x .Ime nečije njih nije ni zanimalo,i ako je srbin ili hrvat...njih su najviše i mrzili zato što su ostali u sarajevu.Njihov cilj i jeste bio da izazovu što veću radikalizaciju u sarajevu,što više mržnje i želje za podjelom,osvetom,protjerivanjem stanovništva,oni bi najviše volili da smo mi i porušili sve crkve...Ali nije im išlo po planu i ponosan sam na ovaj grad i ono što se dešavalo u početku rata.I ono loše što je neko uradio spriječeno je i kažnjeno a bio je prilično veliki broj srba i hrvata u armiji...dok nisu izmigoljili smradovi iz svojih jazbina i počeli sa radikalizacijom armije,politike...danas vidimo rezultate te pogubne politike i radikalizacije svega ,što će na kraju ako im se ne stane na put ovu zemlju odvesti u propast.Snajperisti su bili obični plačenici ili zaludjeni kreteni i poslušnici genocidnih politika i planova.Lično poznajem jednog,sjedio je nekad sa mnom u klupi...čitav život maltretiran od strane oca,kriminalac,pred rat zatvoren zbog kriminala u beogradu a izvadjen od strane arkana i poslan u vukovar...Pred sami rat mi dolazi kući i priča mi šta je radio ustašama :shock: :-) istjerujem ga iz kuće i više ga ne vidim do prvih barikada i tv snimka na vracama...Poslije...na grbavici...svaki dan puca sa nebodera u lenjinovoj,batkova ekipa... :evil:
Volio bih ga sresti :x a nevjerovatno ali istinito bio je u sarajevu i vidjen je sa jednim ovdašnjim manekenčićem...
Po meni u početku rata sve one zvjerske stvari su bile dio plana za izazivanje što veće mržnje ,podjele,radikalizacije i razbijanja svega što ima za cilj zajednički život.Tada im to i nije uspijevalo i bila je puno bolja situacija nego danas...danas su podjele još veće i i ovaj grad iz godine u godinu sve više gubi bitku sa nacionalistima.Mržnja je ogromna,puno veća nego u ratu,miševi reže,ne poštuju nikoga,vrijedjaju,ne valja im ni vikić,ni divjak,ni troka,ni šiber,šućur,oni su drugi,oni nisu ispravni...Arzija talijanka im je dobra,fatmiri,latići...njima svadje i podjele trebaju,njima haos treba,i jednim i drugim i trećim...
duplooooo21
Posts: 100
Joined: 10/05/2008 15:33

#14 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by duplooooo21 »

Jeli bio ikad slucaj koji da raja prepozna nekog ubicu snajperistu u gradu da ga marise.. mislim da i dan danas se setaju po stotinama po gradu takvih..
User avatar
nexo
Posts: 464
Joined: 26/07/2006 14:16

#15 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by nexo »

Film se zove Savrseni Krug, samo za informaciju! Medjutim, pitanja koja postavljas meni nisu bas jasna. Tvoj prijatelj bi trebao biti pod istragom, ako vec nije. U slucaju da nije pod istragom za ratne zlocine, treba ga prijaviti, zato bi bilo jako humano sa tvoje strane da das malo vise podataka o svom prijatelju i uvecas mogucnost da se pokrene istraga protiv njega i njegovih nalogodavaca!
duplooooo21
Posts: 100
Joined: 10/05/2008 15:33

#16 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by duplooooo21 »

.........
Last edited by duplooooo21 on 07/01/2010 20:33, edited 1 time in total.
User avatar
upravnik
Posts: 457
Joined: 05/04/2008 15:25
Location: Katanga
Contact:

#17 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by upravnik »

duplooooo21 wrote:Moj Prijatelj je musliman koji se borio za Armiju BIH sto da bude za istragu??
evo ga greatest shit 2010. godine...
a tek je 07.01.
no ipak sumnjam da će te iko skinuti sa trona
User avatar
viva_castro
Posts: 725
Joined: 19/02/2008 21:10
Location: sa

#18 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by viva_castro »

Vrlo moguće da se prešutjelo jer je dobar dio uhvaćenih završio kako je i zaslužio - letom kroz prozor sa kog je sijao smrt među civilima, ženama, starcima, djecom Sarajeva.

Znam da ih su ih Juka, Caco & co. uglavnom na licu mjesta rješavali kad bi ih uhvatili. Ovo što su Vikić i Doktor hvatali ti su vjerovatno bolje prošli.

Pričam po pričama pa me ne držite za riječ.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#19 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by chuchumbamayumbe »

Da ti se zaledi krv u zilama.
Po meni najjaci prilog ikada o dokazu sa kakvim su zlocincima i umovima u ukruzenju zivjele sarajlije u ratu.
Zadrzacu svoje dostojanstvo i necu napisati sve ono sto bih mogao ovjde napisati o tome sta mislim kada ovo gledam.

duplooooo21
Posts: 100
Joined: 10/05/2008 15:33

#20 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by duplooooo21 »

........
Last edited by duplooooo21 on 07/01/2010 20:34, edited 1 time in total.
Sultan.Fatih
Posts: 17
Joined: 16/12/2009 21:52

#21 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Sultan.Fatih »

nexo wrote:Film se zove Savrseni Krug, samo za informaciju! Medjutim, pitanja koja postavljas meni nisu bas jasna. Tvoj prijatelj bi trebao biti pod istragom, ako vec nije. U slucaju da nije pod istragom za ratne zlocine, treba ga prijaviti, zato bi bilo jako humano sa tvoje strane da das malo vise podataka o svom prijatelju i uvecas mogucnost da se pokrene istraga protiv njega i njegovih nalogodavaca!
Moj drug film se ne zove Savrseni Krug nego kao sto je neko gore rekao Troskok , reditelj Srdjan Vuletic....
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#22 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by bpsang »

Ima ih koji se i danas hvale ( da oprosti moderacija ko im *EBEMater )
User avatar
nexo
Posts: 464
Joined: 26/07/2006 14:16

#23 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by nexo »

Sultan.Fatih wrote:
nexo wrote:Film se zove Savrseni Krug, samo za informaciju! Medjutim, pitanja koja postavljas meni nisu bas jasna. Tvoj prijatelj bi trebao biti pod istragom, ako vec nije. U slucaju da nije pod istragom za ratne zlocine, treba ga prijaviti, zato bi bilo jako humano sa tvoje strane da das malo vise podataka o svom prijatelju i uvecas mogucnost da se pokrene istraga protiv njega i njegovih nalogodavaca!
Moj drug film se ne zove Savrseni Krug nego kao sto je neko gore rekao Troskok , reditelj Srdjan Vuletic....
Ipak, mislim da je u pitanju Savrseni krug, pokojnog Ademira Kenovica iz '97. Troskok nisam gledao, ali sumnjam da bi Vuletic kopirao ideju kolege i uz to, bivseg komsije!
User avatar
nexo
Posts: 464
Joined: 26/07/2006 14:16

#24 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by nexo »

dupli!
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#25 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by chuchumbamayumbe »

nexo wrote:
Sultan.Fatih wrote:
nexo wrote:Film se zove Savrseni Krug, samo za informaciju! Medjutim, pitanja koja postavljas meni nisu bas jasna. Tvoj prijatelj bi trebao biti pod istragom, ako vec nije. U slucaju da nije pod istragom za ratne zlocine, treba ga prijaviti, zato bi bilo jako humano sa tvoje strane da das malo vise podataka o svom prijatelju i uvecas mogucnost da se pokrene istraga protiv njega i njegovih nalogodavaca!
Moj drug film se ne zove Savrseni Krug nego kao sto je neko gore rekao Troskok , reditelj Srdjan Vuletic....
Ipak, mislim da je u pitanju Savrseni krug, pokojnog Ademira Kenovica iz '97. Troskok nisam gledao, ali sumnjam da bi Vuletic kopirao ideju kolege i uz to, bivseg komsije!
Od kada je to Ademir Kenovic pokojni?! :roll: :D
Pokojni je Benjamin Filipovic, ako si mozda mislio na njega.
A u Savrsenom krugu je glavna uloga Mustafa Nadarevic, ali taj film nema veze sa snajperima niti je onaj koji se gore spominje.
Post Reply