Snajperisti u Sarajevu..

TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#6651 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by TheMule »

ljudmila wrote: 20/07/2021 23:22
PM72 wrote: 18/06/2021 08:29 Njemu je bitno da skrene pažnju na sebe i da ispadne ugrožen.Pošto je aktivan na društvenim mrežama naletiće i na ovo pa neka zna da nije vrijedan prljanja ruku,čak ni da ga neko pljune.Ja njega i njemu slične samo mogu prezirati i okretati glavu ko da prođem pored septičke
Ma jasta treba šutiti, možda mu i popušiti.
PM72 pravi gradjanin plave krvi. On ce klasom, prezirom, pogledom u daljinu, i okretanjem glave povrijediti osjecanja sociopata, kriminalca i cetnika :wink:
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#6652 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by PM72 »

Naravno.Šta treba,kao pravi Bošnjak M92 u sred Sarajeva štocirat matoru džukelu? Ja se ne pravim patriota i veliki Bošnjak u svom "toru".Svako ima pravo da iskaže svoj stav i mišljenje a to što se meni ili "nama" ne sviđa nije razlog da nekog prebijem ili sastavim pajserom po glavi.
Škobo Habu
Posts: 9033
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6653 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Škobo Habu »

PM72 wrote: 18/06/2021 08:03
Dušan stanuje na Ilidži i član je a možda i predsjednik DISS. (demokratske inicijative sarajevskih srba).Ujeda ko pašče i traži guzici čepa kojekakvim izjavama i preseravanjima na vlastitom blogu.Imam osjećaj da to namjerno radi ne bi li mu neko nesto uradio da ispadne žrtva i ugroženi srbin.
Čovjek već godinama piše za banjalučki Frontal.ba.

Razbija bošnjačke mitove na temu opsade, broja mrtvih i tako to. :lol:
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#6654 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Emiremir33 »

Sarajmen wrote: 27/06/2021 10:12 To nije ispravan put i ne vodi rješenju. Štaviše, hrani spiralu zla i one koji su bili dio iste. Imam razumijevanja za odmazdu kao jedan od načina da se počiniocu zločina uzvrati istom mjerom, vremenski okvir teme je u praktičnoj prošlosti bio prilika da se taj princip sasvim legalno može provoditi. Čak i u vrijeme kada se dogovore tzv primirja a bilo ih je na destine. Puno je osoba snajperom ubijeno ili osakaćeno baš u vrijeme tzv primirja.

Međutim, da bi odmazda bila razumu prihvatljiva treba da se ispoštuje bitan preduslov, da meta odmazde bude isključivo počinilac zločina sa suprotne strane, naročito ako je za metu uzeo nenaoružanu osobu tj civilno lice. Za isto ili slično nedjelo počinjeno od strane mangupa u vlastitim redovima, je obavezna pravna odmazda.
Likvidacija ili ranjavanje vojnika sa suprotne strane je vojnicima razumljivo, tu je riječ o legitimnim vojnim metama. Sva takva ubistva ili ranjavanja tokom ratnog perioda su amnestirana krajem 1995., što znači da ne mogu biti predmet sudskog progona nakon rata. Vrijeme odmazde je isteklo i uzimanje pravde u svoje ruke od tada nije dopušteno.
To je cijena mira i obavezujuća je za sve. Ako su to prihvatili oni koji su ratovali, ne bi smjeli puno naprđivati o tome oni koji nisu.

Ispravan put koji vodi ka ili do rješenja je sudski progon počinioca ratnog zločina, jer takvi i njihova nedjela nisu obuhvaćeni pominjanom amestijom, jer ratni zločin ne zastarijeva.

Zoran Kulina ili slični njemu može biti osumnjičen da je prekršio tzv pravila i običaje rata, može protiv njega i njemu sličnih biti podignuta i optužnica, da bude sudski procesuiran, ali nije kriv sve dok sud ne presudi drugačije. Sud a ne bilo ko drugi.
Istina, u sudskim procesima pred međunarodnim sudom, njegovi nadređeni su proglašeni krivim za najteža krivična djela. Izvršavajući njihova naređenja dio je te presuđene zločinačke organizacije, a koliki je u njoj lični udio Zorana Kuline to je za sada nepoznanica. Jedan od njegovih tadašnjih nadređenih je također na snimku, ukazala je na njega upućena forumašica. Znamo li o kojem starješini SRK VRS je riječ?
Udji na kanal Yutubu -Marko Jo..Jako dobrih- ima snimaka Sarajeva pred rat ,čovjek je radio za neku Njemačku tv kao reporter
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#6655 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Emiremir33 »

Kako vidim kanal mu je nedavno aktiviran

A da su snimci zanimlljivi jesu Sarajevo uoči rata ,funkcioniše normalno a u vazduhu se rat osijetio ...
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#6656 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Guadalajara »

RATNE PRIČE IZ OPKOLJENOG SARAJEVA: Do 80 hiljada djece doživjelo da snajperisti pucaju direktno u njih


Unatoč svim pokušajima, grad koji je najduže u historiji bio pod opsadom, krajem rata obilježila je crna bilansa. Opsada u Sarajevu je uzrokovala oko 14 hiljada žrtava – i kao takva postala najveće stratište rata po ljudskim gubicima.


Uz podršku i na inicijativu UNPROFOR-a, u augustu 1994. godine potpisan je “Antisnajperski sporazum” između Vahida Karavelića, predstavnika Armije BiH, i Dragomira Miloševića, predstavnika VRS-a, kojim se predviđao uspješan prestanak snajperskih napada i konačan pad broja ubijenih civila u Sarajevu. Sporazum nije uspio prekinuti napade snajperista, ali donekle ih je na šest sedmica smanjio. Nakon toga UNPROFOR je objavio kako su obje strane prekršile sporazum i nastavile sa ubijanjem prolaznika, piše Dnevno.hr.

Snajper je pucao na 40 posto sarajevske djece

Unatoč svim pokušajima, grad koji je najduže u historiji bio pod opsadom, krajem rata obilježila je crna bilansa. Opsada u Sarajevu je uzrokovala oko 14 hiljada žrtava – i kao takva postala najveće stratište rata po ljudskim gubicima. Od toga je poginulo 5.600 civila među kojima je 1.600 djece. Od 65.000 do 80.000 djece u tom gradu, njih najmanje 40 posto je doživjelo da snajperi direktno pucaju na njih.

Haris Ibrahimović imao je sedam godina kada je njegov trinaestogodišnji rođak Nedžad, dok ga je držao za ruku, ubijen snajperom u sarajevskom naselju Nedžarići.



Dan ranije Nedžad je mlađeg rođaka, koji je tek pošao u prvi razred vodio u školu. Često su prolazili raskrsnicoms koje je vrebao snajper, a zaštite na njemu nije bilo. Mjesecima kasnije na tom će mjestu biti postavljen kontejner kako bi prelazak ulice bio sigurniji.

Snajper iz Nedžarića pucao cijeli rat

“Čuo sam pucanj, nisam primijetio da je moja lijeva ruka ostala prazna, čuo sam da je jedan od građana rekao: ‘Ranjeno je dijete’, bio sam već prešao na sigurno, okrenuo se i pogledao, moj je Nedžad ležao u lokvi krvi, nepomično, pogođen je snajperskim hicem u lijevu sljepočnicu”, napisao je Haris na svom Facebook profilu nakon što je objavljen video francuskog fotoreportera Philippa Buffona o snajperskom gnijezdu u naselju Nedžarići. Snajper je, kazao je naknadno za Slobodnu Evropu, s tog mjesta pucao cijeli rat, deseci ljudi su poginuli, stotine ranjene na tom mjestu.

Prema nekim procjenama, na Sarajevo su snage bosanskih Srba odnosno Vojska republike srpske i JNA ispalile 64.490 granata i projektila u prve dvije godine opsade ili otprilike 329 dnevno. Najviše je bilo 22. jula 1993., kada je ispaljeno 3.777 projektila na grad. Sveukupno, procjenjuje se da je između 480.000 i 500.000 projektila ispaljeno na grad. Tokom opsade, broj samoubistava u Sarajevu je dramatično porastao, broj abortusa se udvostručio a broj rođene djece smanjio za 50 posto.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6657 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Ja...i ?
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#6658 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Guadalajara »

Dozer wrote: 19/08/2021 12:23Ja...i ?
Šta?
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6659 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Pa ... nista...
Tromblon
Posts: 2174
Joined: 18/01/2015 19:37

#6660 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Tromblon »

. Ggreška
User avatar
sarajovasi
Posts: 338
Joined: 07/04/2008 10:19

#6661 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by sarajovasi »

Image
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#6662 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by jefff »

Reci mi nesto sto ne znam
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#6663 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by aldinjo »

sarajovasi wrote: 25/11/2021 13:19 Image
Osim ako nije građanska elita od Kozije ćuprije do Ilidže u pitanju.
DrNo
Posts: 7
Joined: 18/12/2020 12:10

#6664 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by DrNo »

Osim ako nije građanska elita od Kozije ćuprije do Ilidže u pitanju.
[/quote]

Čemu animozitet...nisi stigao upast u neki ,,napušteni'' stan građanske elite?! :P
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#6665 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by aldinjo »

DrNo wrote: 02/12/2021 15:42 Čemu animozitet...nisi stigao upast u neki ,,napušteni'' stan građanske elite?! :P
:lol: :skoljka: :run:
Last edited by aldinjo on 26/12/2021 07:09, edited 1 time in total.
User avatar
sarajovasi
Posts: 338
Joined: 07/04/2008 10:19

#6666 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by sarajovasi »

Istina o Srspkim Svatovima i početak agresije na BIH
User avatar
zigubigule
Posts: 608
Joined: 03/08/2016 00:26

#6667 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by zigubigule »

Buffon izbacio novih klipova oko Nove godine. Frajer je fakat imao pristup cetnickim polozajima a kako kontam i gotivio ih je.

Spominje u nekom momentu naseg snajperistu, Gorana koji radi/radio za US govt u Iraku.

Koliko je bilo jebeno nasim snaperistima djelovati znajuci da na svaku cijev ide 10 njihovih..
Comanche
Posts: 420
Joined: 05/07/2006 06:39

#6668 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Comanche »

zigubigule wrote: 25/01/2022 02:13 Buffon izbacio novih klipova oko Nove godine. Frajer je fakat imao pristup cetnickim polozajima a kako kontam i gotivio ih je.

Spominje u nekom momentu naseg snajperistu, Gorana koji radi/radio za US govt u Iraku.

Koliko je bilo jebeno nasim snaperistima djelovati znajuci da na svaku cijev ide 10 njihovih..
Koliko sam cuo od nekoliko ljudi, vise je bilo snajeperista sa nase strane nego sa srpske.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#6669 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Droog »

zigubigule wrote: 25/01/2022 02:13 Buffon izbacio novih klipova oko Nove godine. Frajer je fakat imao pristup cetnickim polozajima a kako kontam i gotivio ih je.
Izgleda da je frajer došao u Sarajevo.

Izbaci mi da ce raditi uživo sutra 28.01.u 18:00 iz Sarajeva.


Rijetko odvratan lik
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#6671 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Droog »

Sarajmen wrote: 29/01/2022 07:52
Droog wrote: 28/01/2022 01:43

Izgleda da je frajer došao u Sarajevo.

Izbaci mi da ce raditi uživo sutra 28.01.u 18:00 iz Sarajeva.


Rijetko odvratan lik
Ako nije islamofob privatno ne znam šta je onda, kroz dukumentarce se to konstantno provlači da postoje i dvije sukobljene strane i u religijskom smislu. On je kao neutralan i komparira obje strane, dakle prelazi ratne borbene linije 1992. Miteran je resetovao nadanja stanovništva Sarajeva pod barbarskom opsadom da će mehanizam UN-a koji su bili obavezni da zaštite svoju članicu :bih: da se konačno konkretno iskažu. Da blokada oružanom opsadom srpske vojske bude prekinuta. Ništa od tih snimaka Bufona. Nema.
Negdje u Vojkovićima cuga domaću rakiju iz kazana, veze nema šta oko njega pričaju, angažovana prevoditeljka iz Beograda mu prevodi ono za šta iskaže zanimanje, valjda.
Ne znam je li iskazao zanimanje za ono što se na strani ''S'' faktora znalo uz pivo zapjevati, privatni snimak je objavljen na Twiteru ...'' spavaj nano sve ti je poklano, samo mujo nije visi kraj dzamije''.
Treba ga danas pitati je li znao ili kasnije translejtom saznao. A mi jesmo, nama je jasno. Nedavne pjesme o dzamijama su nas samo podsjetile. Itsa meta isto odstojanje. Makron predsjedava EU u izbornoj mu godini.
Frajer je prije koji mjesec imao kao Q&A uživo i kaze fino nesto na fazon "ako se ne mogu dogovoriti nek se podjeli država". :oops:

Nisam upratio to oko privatnog snimka.
Honda Rajvosa
Posts: 791
Joined: 02/11/2021 09:44

#6672 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Honda Rajvosa »

Nije bolest sve sto boli....najtuznije u citavom klipu je dijete sa pivom u ruci i pjesmom...uzas
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#6674 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Guadalajara »

Nedzarici / Vojnicko polje / Mojmilo u pozadini

Od 07:29 počinje


Image

Evo one izbubane zgrade...gdje je onaj klip sniman...Nece da snimaju svoje pozicije... :D

Image

U ovoj zgradi su ovi :D

Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#6675 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Guadalajara »

Evo snimka iznad :lol:
kiligonzales wrote: 07/06/2019 02:05 Ovo je pogleda na peticu, petica je bila u rukama Armije BiH, a izmedju 5 i vojnickog prostirao se red kuca u kojim su bile čete. Doslovno mi se zet dovikivao sa njima jer su oni u ulici Grada Prato imali svoje tranšeje u neposrednoj blizini zgrade, a oni na desetke metara dalje koliko se sjecam.
sime_cipol wrote: 07/06/2019 09:06 Od Doma Slijepih do Dobrinje 5 linija razgraničenja je bila Ul. Lukavicka, odnosno danasnja Ramiza Salcina. Jedni od drugih bukvalno na 20-30m
Post Reply