Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#76 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

славянин wrote:
Smrcak15 wrote:
asurbanipal wrote: Još da Smrčak zna da te priče vuku porijeklo od Hetita, zatim helenskih misterija, apokrifnih Testamenata dvanaestorice patrijarha...

Ne radi se ni o kakvoj toploj vodi.
neka druze, nemoj dalje zivi bio majci svojoj.

jos malo pa ce te tvrditi da je cijeli islam kopiran od grckih filozofa. :-)
Prije malo malo cuda neka... sada tanko.Kazes trebala su cuda da zna narod da su poslanici.. onaj dijeli more na dva dijela onaj mjesec,treci pravi da invalidi prohodaju a slijepi vide ... danas nista :sad: nit poslanika nit cuda.. .Blago tim starim narodima svi ce u dzennet,a tesko ovim indijancima u Amazonu jer jos nemaju ni Kuran nit ista a da ne spominjemo klanjaju li - jos da im vidis zene nisu pokrivene (jesu doduce malo lisca dole okolo :mrgreen: )
... danas nista :sad: nit poslanika nit cuda
u goroj bi bio poziciji da ti posalje poslanika i to sa velikim cudima a ti to dobijes, eh tek bi onda zestoko bio kaznjen od strane Boga u toj situaciji ako bi umro.

jer nije isto suditi osobi koja ne vidi cuda pa odbije i koja vidi cuda pa opet odbije.
Blago tim starim narodima svi ce u dzennet,
nece
a tesko ovim indijancima u Amazonu jer jos nemaju ni Kuran nit ista a da ne spominjemo klanjaju li - jos da im vidis zene nisu pokrivene (jesu doduce malo lisca dole okolo
niko ne tvrdi da ce oni u dzehennem, cak sta vise oni mogu u dzennet, dok osobe koje vide poslanike i cuda opet da zaglave u dzehennemu.

stvari su relativne.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#77 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by славянин »

Ja recimo kada bi vidio da frajer dodje kaze ja sam poslanik od Boga,podijeli crveno more (moze i jadran haj :D ) na dva dijela da prosetamo do Italije, druze ne da bi klanjao... pa klanjao bi i viska vakata i sve sto Bog je rekao da taj naredi :mrgreen: ali eto mi nismo te srece.. mi moramo vjerovati u to sto su ljudi napisali prije hiljadu i kusur godina.Najgore indijcima.... njih ce milijarda hladno u pakao XD
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#78 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Ramzess Veliki »

mousstapha wrote:Ima li mjesta u dzenetu za nas ateiste?
Za nas je otvoren poseban odjel. Nista od sedam nevinih hurija koje ce nas sluziti i sipati nam himber. Namjestaj je skroman, nista oblacici, samo drveni sank u irish stilu, ne mozes naruciti bezalkoholno pivo samo regularno i nema nevinih cura. :sad:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#79 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by animals »

Ovog Smrcka odmah u Raj, preko reda...
ako moze jos veceras...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#80 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Ramzess Veliki »

aurora313 wrote:
Smrcak15 wrote:Da je Bog slao ljudima poslanike koji su informisali ljude o buducem svijetu...
Što li je bog pored toga da je navodno poslao već podosta poslanika, navodno poručio (preko Muhameda, naravno) da je Muhamed zadnji? Šta se to dogodilo... šta ti misliš?
Dodijalo mu vise. Posalje toliko poslanika a raja ko raja, mojne meni bombe bacat, ne vjeruju. Veli evo vam jos ovaj jedan, ako njega ne poslusate ima da vas zbrisem. Garant.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#81 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ali su od nekoga pokupili, to je ponata :D
nemora ni to da znaci

a sta mislis ovaj scenario

Da je Bog slao ljudima poslanike koji su informisali ljude o buducem svijetu.

Evo recimo opis raja sudnjeg dana i pakla nema nigdje kao sto ima u islamu, toliko detalja ima gdje niko nikada prije nije tako opisivao Raj ili pakao.
Ti pojma nemas. Od drevnih Grka, pa Vikinzi, Mesopotamija, svi su opisivali raj I pakao, svako na svoj nacin. :roll:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#82 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ma to su narodne price, mitovi legende bajke :D

pa bez cuda se nisu mogle formirati abrhamsake religije :D

cuda su bila za neznalice, a izgleda da i danas funkciniraju :D

Bog je morao poslati cuda da bi nardo poceo vjerovati :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
rekoh vam ja narode da ova nezna sastavit jedan argument/dokaz da valja :lol: vrhunac joj je , nije tako, Ovako je, ja znam ti neznas.

i tu se sva prica zavrsava :lol:
I tvoji (vasi) dokazi su rekla-kazala.
Rekao tamo neki bitno da se zove arapskim imenom (a arapi sve do jednog lazovi i prevaranti), I ako tebi pase to je mrtva istina.
Kur'an je prepisana Tora, a Toru su napisali cobani koji su se poslije toga proglasili narodom (jevreji). Znaci i jedno i drugo napisali ljudi. Razlog - da vladaju naivnima. Hoces dokaz? Procitaj Toru I Bibliju. Svi dogadjaji i likovi su izmisljeni, a ako nisu izmisljeni, izmisljeni su dogadjaji u kojima su sudjelovali. Dokaz? Eno ga lezi u britanskom muzeju osusen u svojoj 84-toj godini. Ako kontas sta pisem. :novine:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#83 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote:
mousstapha wrote:Ima li mjesta u dzenetu za nas ateiste?
Za nas je otvoren poseban odjel. Nista od sedam nevinih hurija koje ce nas sluziti i sipati nam himber. Namjestaj je skroman, nista oblacici, samo drveni sank u irish stilu, ne mozes naruciti bezalkoholno pivo samo regularno i nema nevinih cura. :sad:
sto se babi snilo to joj se i zbilo :)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#84 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote:
Smrcak15 wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ali su od nekoga pokupili, to je ponata :D
nemora ni to da znaci

a sta mislis ovaj scenario

Da je Bog slao ljudima poslanike koji su informisali ljude o buducem svijetu.

Evo recimo opis raja sudnjeg dana i pakla nema nigdje kao sto ima u islamu, toliko detalja ima gdje niko nikada prije nije tako opisivao Raj ili pakao.
Ti pojma nemas. Od drevnih Grka, pa Vikinzi, Mesopotamija, svi su opisivali raj I pakao, svako na svoj nacin. :roll:
:D pojma nemam

U islamu kroz Kuran i hadis od poslanika toliko ima detalja o raju da kad bi se sakupile sve vjere ovoga svijeta nebi imali toliko infomracija o Raju kao sto ga islam ima. Toliko detalja da je cak i maramica za brisanje ruka u Raju spomenuta u hadisu, a koliko jos toga ostalog ima.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#85 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote:
Smrcak15 wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ma to su narodne price, mitovi legende bajke :D

pa bez cuda se nisu mogle formirati abrhamsake religije :D

cuda su bila za neznalice, a izgleda da i danas funkciniraju :D

Bog je morao poslati cuda da bi nardo poceo vjerovati :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
rekoh vam ja narode da ova nezna sastavit jedan argument/dokaz da valja :lol: vrhunac joj je , nije tako, Ovako je, ja znam ti neznas.

i tu se sva prica zavrsava :lol:
I tvoji (vasi) dokazi su rekla-kazala.
Rekao tamo neki bitno da se zove arapskim imenom (a arapi sve do jednog lazovi i prevaranti), I ako tebi pase to je mrtva istina.
Kur'an je prepisana Tora, a Toru su napisali cobani koji su se poslije toga proglasili narodom (jevreji). Znaci i jedno i drugo napisali ljudi. Razlog - da vladaju naivnima. Hoces dokaz? Procitaj Toru I Bibliju. Svi dogadjaji i likovi su izmisljeni, a ako nisu izmisljeni, izmisljeni su dogadjaji u kojima su sudjelovali. Dokaz? Eno ga lezi u britanskom muzeju osusen u svojoj 84-toj godini. Ako kontas sta pisem. :novine:
I tvoji (vasi) dokazi su rekla-kazala.
ne bih ja rekao
Rekao tamo neki bitno da se zove arapskim imenom (a arapi sve do jednog lazovi i prevaranti), I ako tebi pase to je mrtva istina.
dobro, nemoj dalje svega ti, polozio si.
Kur'an je prepisana Tora
ah cuj molim te, ako je prepisana Tora kako to da Kuran ispravlja Toru?? Kako to da Kur'an zna tacne odgovore a Tora? nezna??

jer logicno je da ako nesto prepisivas onda i prepises njegove greske, a ne da ih korektujes, pa cak i kritiziras.
a Toru su napisali cobani koji su se poslije toga proglasili narodom (jevreji).
Onu Toru objavu koju je Bog spustio njima, ne , niposto, ali da moguce da ovo sto danas imamo je napisano od ljudi masa toga, iskrvljen original.
Znaci i jedno i drugo napisali ljudi.
pisali Jesu ali Bozije rijeci, ono sto poslanik prenese oni to zapisu, mada ova Tora sto danas imamo cak i Bog kaze da je iskrvljeno od ljudi, jer su rijeci zamijenjivali, i brisali sa njihovih mjesta.

Razlog - da vladaju naivnima. Hoces dokaz?
da imalo poznajes istuaciju nebi pisao takve gluposti, a znas li sta je dokaz

Dokaz je jedan hadis od poslanika, u pocetku islama, kada su muslimani bili ugnjetavani ubijani , ponizavani, pa su odlucili vladari mekke da sjednu sa Muhammedom da pregovaraju sa njim, ponudili su mu vlast, da bude njihov kralj, da dobije zlata i srebra, i da uzme najljepse zene u gradu samo da se ostavi Kurana i islama. On ih je glatko odbijo, ono poznatom recenicom, da mi date sunce u jednu a mjesec u drugu ruku nebi napustio ovo.

Ako su mu vladari mekke nudili da vlada naivnima i ugledanima tako sto bi ga postavili za kralja, cije bi se naredbe izvrsavale, ako je Muhammed bio sharlatan i lazov i pokusavao da napravi vjeru gdje ce vladati naivnima,,,a evo ukazala se sansa da vlada i "naivnima" i uglednima u gradu
pa to odbio, zar nije logicno da uzme to, da prihvati prijedlog, jos cak bi rijeci muslimane muka i terora pagana tog doba, znaci to sto ti tvrdis pada u vodu.
Procitaj Toru I Bibliju.
citao sam
Svi dogadjaji i likovi su izmisljeni, a ako nisu izmisljeni, izmisljeni su dogadjaji u kojima su sudjelovali.
evo recimo exodus, kada je mojsije bjezao sa zidovima od terora faraonove vojske, bjezali su iz Egipta prema Medijenu dole u Saudijsku arabiju, uletili su kroz planine do Akaba zaljeva, da su izbili na Nuweiba plazu, nisu se mogli vratiti nazad jer su za njima potjernica bila faraona Merneptaha sina Ramzesa drugog i njegove vojske, niti su mogli lijevo ni desno jer su ih planine sprecavale da ikuda bjeze.
Tada se more raspolovilo na dva dijela cudom bozijim, jer u tom podrucju na dnu je bio lakse preci to podrucje, nije bila duboka uvala
Image
Image


Image
Image

pa kad su faraon sa svojom konjicom krenuo za njima Preko suhog dijela izmedju dvije polovice mora
Image

Image
Image
Image

Ja te pitam sad
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#86 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote: U islamu kroz Kuran i hadis od poslanika toliko ima detalja o raju da kad bi se sakupile sve vjere ovoga svijeta nebi imali toliko infomracija o Raju kao sto ga islam ima. Toliko detalja da je cak i maramica za brisanje ruka u Raju spomenuta u hadisu, a koliko jos toga ostalog ima.
Nekome ocito nije nedostajalo maste. :lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#87 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

Sta to rade tockovi kolica, ljudske kosti i dijelovi konja na dnu mora??

kost covjeka prekriven koralima, staro 3500 godina
Image

konjska kopita pronadjena na dnu mora
Image

Ova slika pokazuje kuda su prosli i kad su izbili na tu plazu NUweiba
Image

Poslanik Solomon/Sulejman podigao stub, gdje oznacava prelazak Preko mora
Image

Allah obecao da ce sacuvati tijelo Faraona do sudnjeg dana, tako sto ga je izbavio iz vode nakon sto je potopljen bio, poslije su ga nasli njegovi i mumificairali i stavili u grobnicu u egiptu, da bi ga nasli tek1898 godine
Image

A Allah rekao u Kuranu da ce sauvati tijelo njegovo do sudnjeg dana da bude znak ljudima,

a gdje je on sada?

u Muzeju da ga mogi svi ljudi vidjeti, bas kao sto je obecao Allah u Kuranu
Image

ja Tebe sad pitam, kako je Muhammed mogao znati da ce njegovo tijelo biti sacuvano ako to biblija ne govori, nego biblija kaze da je potopljen , pa tek nakon 1400 Godina njegovo tijelo nadju u grobnici sacuvano i sad je na izlogu da bude znak ljudima do sudnjeg dana

Allah kaze:
“Danas ćemo izbaviti samo tijelo tvoje da bi bio poučan primjer onima poslije tebe…” (Junus, 92)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#88 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:Image
Image

Ja te pitam sad
:roll:
E ja dokaza, k'o da su ga jehovini pronasli.
Slano more razgradi celicni brod od prije 100 godina, nista od njega ne ostane, a od spanskih drvenih galija nije ostalo nista, samo pponeki ekser i topovi.
A u Slanom moru u kojem je salinitet cetiri puta veci iz tog perioda ne bi ostalo nista. :lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#89 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote:
Smrcak15 wrote: U islamu kroz Kuran i hadis od poslanika toliko ima detalja o raju da kad bi se sakupile sve vjere ovoga svijeta nebi imali toliko infomracija o Raju kao sto ga islam ima. Toliko detalja da je cak i maramica za brisanje ruka u Raju spomenuta u hadisu, a koliko jos toga ostalog ima.
Nekome ocito nije nedostajalo maste. :lol:
u kakvim su uslovima zivjeli, teska situacija, nije im bilo do maste.

ubijani, progaganjani, muceni, ponizavani, ekonmske sankcije, glad, strah, konstantni ratovi, i sad da oni sjede i smisljaju nekakv tamo imaginarni Raj :lol:

zamisli sebe u ovoj situaciji, dali bi ikad sjedio i razmisljao o nekom imaginarnom Raju, nesto sto si sam kreirao u glavi??? ma nikad ni ti ni ja....
nego ima tu nesto drugo, a sta ako je u Kuranu bas istina ono sto se govori o raju, da su to infomracije od Boga, plus ako je zaista Muhamemd posjetio Raj kroz tu astralnu projekciju, gdje mu je omoguceno ulazak u Raj tokom zivota na zemolji i vratio se da nam to isprica sta je sve vidio.

A sta da je istina???

nemozes sve osudjivati sa nekakvim nagadjanjima, kao eto stvarana vjera kako bi se naivnima vladalo a neznas da su mu nudili da vlada "naivnima" i uglednima a on to odbio....prije nego dajes neki argument prostudiraj malo temu jer inace te lahko oboriti tvoje tvrdnje.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#90 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote:
Smrcak15 wrote:Image
Image

Ja te pitam sad
:roll:
E ja dokaza, k'o da su ga jehovini pronasli.
Slano more razgradi celicni brod od prije 100 godina, nista od njega ne ostane, a od spanskih drvenih galija nije ostalo nista, samo pponeki ekser i topovi.
A u Slanom moru u kojem je salinitet cetiri puta veci iz tog perioda ne bi ostalo nista. :lol:
vidi se da nisi upucen nikako a spreman si jako brzo da opovrgnes bez imalo analize i studiranja :-)

kao sto vidis, da su korali sacuvali artifakte, gdje su korali izrasli i napravili figure tockova, rasli su kao tocak,

da je to samo drvo i zeljezo davno bi se to raspalo i nista nebi bilo sacuvano, ali korali su to uspjeli sacuvati.

cak sta vise, ima komadi metala u koralima na kojima su rasli, jer su korali sacuvali metal, pa detektori su pistali na metal kad su priblizili detektor metalu koji je bio obrastao koralima.

Karolinska institut radio istrazivanja, taj institut je odabira nobelovce u psihologiji i medicini.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#91 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Ramzess Veliki »

I nemoj se provaljivati vise oko zivota i vladavine Ramesessa drugog. Ako i o kome postoji sila pisanih dokumenata to je o njemu, u to vrijeme njegova uprava je evidentirala dogadjaje svakog dana, znaci pisani dokazi. Do njegove PRIRODNE smrti svaki dogadjaj je biljezen.
Iskreno mi je muka kad nepotrebno pravite smijuriju od Islama sa takvim izmisljotinama, I trujete ljude sa njima.
Najvece naslijedje Islama je nauka, javne biblioteke u kojima je sacuvano znanje svih prethodnih civilizacija, ukljucujuci izgubljene tekstove grckih klasika Homera, Platona, Sokrata, Aristotela, javni univerziteti u kojima je svako mogao studirati besplatno. Islam je u Evropu donio renesansu i duhovni i kulturni preporod nakon stotina godina mracnog srednjeg vijeka. Donio je higijenu, javna kupatila dugo nakon pada rimskog carstva, poeziju, sacuvao djela kao sto je nordijska balada o Romeu i Juliji (Shekspir prepis'o).
Ovakvim natezanjem sa poturanjem besmislenih dokaza pokvariste sve prethodno navedeno i mnoge cete odvratiti od sebe.

A da ... vi imate nekakav novi Islam po svojoj mjeri.
Ono prije nije valjalo, jalda. Napravite Kordobu ako ste toliko sposobni, vratite sjaj islamskih univerziteta.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#92 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote:I nemoj se provaljivati vise oko zivota i vladavine Ramesessa drugog. Ako i o kome postoji sila pisanih dokumenata to je o njemu, u to vrijeme njegova uprava je evidentirala dogadjaje svakog dana, znaci pisani dokazi. Do njegove PRIRODNE smrti svaki dogadjaj je biljezen.
Iskreno mi je muka kad nepotrebno pravite smijuriju od Islama sa takvim izmisljotinama, I trujete ljude sa njima.
Najvece naslijedje Islama je nauka, javne biblioteke u kojima je sacuvano znanje svih prethodnih civilizacija, ukljucujuci izgubljene tekstove grckih klasika Homera, Platona, Sokrata, Aristotela, javni univerziteti u kojima je svako mogao studirati besplatno. Islam je u Evropu donio renesansu i duhovni i kulturni preporod nakon stotina godina mracnog srednjeg vijeka. Donio je higijenu, javna kupatila dugo nakon pada rimskog carstva, poeziju, sacuvao djela kao sto je nordijska balada o Romeu i Juliji (Shekspir prepis'o).
Ovakvim natezanjem sa poturanjem besmislenih dokaza pokvariste sve prethodno navedeno i mnoge cete odvratiti od sebe.

A da ... vi imate nekakav novi Islam po svojoj mjeri.
Ono prije nije valjalo, jalda. Napravite Kordobu ako ste toliko sposobni, vratite sjaj islamskih univerziteta.

ovo postaje cak i smijesno ili tragikomicno,

pa ti covjce zbog svoje zablude i nevidis niti razmisljas o onome sto pisem

pazi sad ovo, kazes
I nemoj se provaljivati vise oko zivota i vladavine Ramesessa drugog. Ako i o kome postoji sila pisanih dokumenata to je o njemu, u to vrijeme njegova uprava je evidentirala dogadjaje svakog dana, znaci pisani dokazi. Do njegove PRIRODNE smrti svaki dogadjaj je biljezen.
ali mi nepricamo ovdje o faraonu Ramzesu drugom, nego o njegovom sinu Merneptahu koji je bio potopljen kad je ganjao Mojsija.

znaci ti se ovdje provaljivas pucajuci u skroz suprotnom smjeru druze :-)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#93 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote: ali mi nepricamo ovdje o faraonu Ramzesu drugom, nego o njegovom sinu Merneptahu koji je bio potopljen kad je ganjao Mojsija.

znaci ti se ovdje provaljivas pucajuci u skroz suprotnom smjeru druze :-)
Zamisli ... kad se isprovaljujete sa Ramessesom II, onda se sjetite njegovog sina.

Idi tamo u sela oko Zenice pa njima prodaji ... za bubrege, oni su pogodnije tlo.
Sad je Mojsije, nije Musa.
A da .... Musaa je ganjao Ramessesov sin, a Mojsija Ramesses, sad kontam. :lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#94 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote:
Smrcak15 wrote: ali mi nepricamo ovdje o faraonu Ramzesu drugom, nego o njegovom sinu Merneptahu koji je bio potopljen kad je ganjao Mojsija.

znaci ti se ovdje provaljivas pucajuci u skroz suprotnom smjeru druze :-)
Zamisli ... kad se isprovaljujete sa Ramessesom II, onda se sjetite njegovog sina.

Idi tamo u sela oko Zenice pa njima prodaji ... za bubrege, oni su pogodnije tlo.
Sad je Mojsije, nije Musa.
A da .... Musaa je ganjao Ramessesov sin, a Mojsija Ramesses, sad kontam. :lol:
ko ovdje prica o ramzesu drugom, prica je o Merneptah njegovom sinu.

tacno se vidi da nemas protuargumenata i onda ides na foru zahebancije :thumbup: kao neka vrsta izvlakuse.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#95 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Smrcak15 wrote: ali mi nepricamo ovdje o faraonu Ramzesu drugom, nego o njegovom sinu Merneptahu koji je bio potopljen kad je ganjao Mojsija.

znaci ti se ovdje provaljivas pucajuci u skroz suprotnom smjeru druze :-)
Zamisli ... kad se isprovaljujete sa Ramessesom II, onda se sjetite njegovog sina.

Idi tamo u sela oko Zenice pa njima prodaji ... za bubrege, oni su pogodnije tlo.
Sad je Mojsije, nije Musa.
A da .... Musaa je ganjao Ramessesov sin, a Mojsija Ramesses, sad kontam. :lol:
ko ovdje prica o ramzesu drugom, prica je o Merneptah njegovom sinu.

tacno se vidi da nemas protuargumenata i onda ides na foru zahebancije :thumbup: kao neka vrsta izvlakuse.
Ne, nemam se namjeru zavlaciti u beskorisnu raspravu. Ti si mozda I ubijedjen u to o cemu govoris, a mene to ne interesuje.
Odoh uzivati ispod palmi na pjescanoj tropskoj plazi. 8-)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#96 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

a odmah tu u blizini su kada su presli more, dok je Musa bio odsutan neki bezbocnici medju njima su napravili Zlatno tele da obozavaju pored Boga,
pa su i oltar napravili

u Saudijskoj arabiji/Medijen
Image
Image
Image

Image

tu je i ugravirana zidovska Menora na stijeni
Image
Image
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#97 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote: Ne, nemam se namjeru zavlaciti u beskorisnu raspravu. Ti si mozda I ubijedjen u to o cemu govoris, a mene to ne interesuje.
Odoh uzivati ispod palmi na pjescanoj tropskoj plazi. 8-)
ma nebi ni meni mrsko bilo guzu pokvasiti :D mogu li ti se pridruzit, obecavam da te necu peglati sa vjerskim temama :D
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#98 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by aurora313 »

Ramzess Veliki wrote:
Smrcak15 wrote:Evo recimo opis raja sudnjeg dana i pakla nema nigdje kao sto ima u islamu, toliko detalja ima gdje niko nikada prije nije tako opisivao Raj ili pakao.
Ti pojma nemas. Od drevnih Grka, pa Vikinzi, Mesopotamija, svi su opisivali raj I pakao, svako na svoj nacin. :roll:
Dajte forumskom naučniku knjigu Dantea za detaljan opis pakla. Ali ćafirskog ako se pika.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#99 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by славянин »

Smrcak15 wrote:
Ramzess Veliki wrote: Ne, nemam se namjeru zavlaciti u beskorisnu raspravu. Ti si mozda I ubijedjen u to o cemu govoris, a mene to ne interesuje.
Odoh uzivati ispod palmi na pjescanoj tropskoj plazi. 8-)
ma nebi ni meni mrsko bilo guzu pokvasiti :D mogu li ti se pridruzit, obecavam da te necu peglati sa vjerskim temama :D
Smrcak nemoj da te sejtan nagoni, ima polugolih treba da nece ti sejtan pomutiti um pa da te u grijeh uvuce :D , dobar si ti smrle samo malo su te sejhcici oprali... ;)
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#100 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by dr.gog »

Smrcak15 wrote:a odmah tu u blizini su kada su presli more, dok je Musa bio odsutan neki bezbocnici medju njima su napravili Zlatno tele da obozavaju pored Boga,
pa su i oltar napravili
Da, brat njegov Aron je, pod silnim pritiscima, u onom beznađu i teškom vremenu, izlio zlatni kip, ne bi li narodu učinio na volju, svjesno idući u grešku. Aron (Harun a.s), taj po mudrosti i učenosti poznati svećenik Jevrejski, od Boga određen da čuva Zapovjedi.... Nisu bili , realno, ti ljudi klasični mnogobošci "nevjernici". Bio je to narod očajan, neuk i u groznoj situaciji, i kao takav je potpao pod utjecaj magičnih rituala koji su im se činili kao spasonosni, onako sujevjernima. Tako veli Tevrat...neznanje i bijeda kao otrov duše.

I bilo je šta je bilo, zlo i nazadluk, i jedva Mojsije ubjedi neuki svijet da nema fajde klečati i kukati neživom predmetu.

Smrčak, jelde da je interesantno da sad kad imamo toliko puteva ka Njemu, da živimo bez kraja...da sve više zlatne teladi imamo?

Što je čovjek proklet, da kod svojih očiju i srca, odgovor traži kroz simbole i praznovjericu?
Post Reply