Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#26 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by aurora313 »

Smrcak15 wrote:Da je Bog slao ljudima poslanike koji su informisali ljude o buducem svijetu...
Što li je bog pored toga da je navodno poslao već podosta poslanika, navodno poručio (preko Muhameda, naravno) da je Muhamed zadnji? Šta se to dogodilo... šta ti misliš?
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#27 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by sekerbay »

Smrcak15 wrote:.
Taj hadis je u koliziji sa kur'anom u kojem stoji da će ljudi biti iznenađeni kada budu oživljeni i da će se tek tada sjetiti onoga čime su upozoravani.
Teško nama! Ko nas iz naših grobova oživi?
Ovo je iz sure jasin, 52. ajet.

O ovoj temi sam raspravljao sa jednim bh alimom.
Njegovo mišljenje je da neće baš svi insani imati kaburski azab.
asurbanipal wrote:.
Prwdislamske mekanlije nisu vjerovale u proživljenje nakon smrti.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#28 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by mousstapha »

Da li si ti smrcak otvaranjem ove teme zvanicno postao sejh?
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#29 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by harač »

Smrcak15 wrote:
Kad umreš nema ništa. Samo mrak. Game over!!
Smrcak15 wrote:onda ovaj svijet apsolutno nebi imao smisla, jer nastati iz nista od nista slucajno i otici u nista

jednostavno nelogicno djeluje da se pojavimo iz nistavila i samo odemo u nistavilo, jednostavno nema smisla. nit znas odkut dosao ni kud posao, izgubljen slucaj.
da pokušam krajnje pojednostaviti:

logika ima formu: X - stoga - Y

a ne: X [ja bih volio/bio bih tužan da nije tako/meni lično nema smisla suprotno itd.] - stoga - Y

večina tvojih tvrdnji na raznim temama ima upravo ovu formu. nema u tome ništa loše, ljudi imaju pravo sanjariti, maštati itd., te to može imati i različite pozitivne efekte (posebno za ličnu psihologiju), ali ne zovi to logikom - allaha ti
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#30 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

Connaisseur Karlin wrote:
Smrcak15 wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ali su od nekoga pokupili, to je ponata :D
nemora ni to da znaci

a sta mislis ovaj scenario

Da je Bog slao ljudima poslanike koji su informisali ljude o buducem svijetu.

Evo recimo opis raja sudnjeg dana i pakla nema nigdje kao sto ima u islamu, toliko detalja ima gdje niko nikada prije nije tako opisivao Raj ili pakao.

Ti kontas Ovako, Bog ne postoji nikako, znaci moraju kopirati jedni od drugih, to je tvoje ubijedjenje, iskljucujes mogucnost da je Bog slao poslanike koji su informisali ljude o buducem svijetu.
Gdje i kad sam pisala da ne postoji Visa Sila? Pa nije tvoj abrahamski Alah jedina verzija ili vizija nekakve Vise Sile. :)

Bog nije slao poslanike, vec su pojedicni u povijesti deklariali da su izabrani od strane Boga, a to su radile i starije civlizacije, tj. iskljucivo osobe koje su sebe deklarirale kao odabrane od strane Boga,postojalo je vjerovanj da su iskljucivo "posebne" osobe mogle komunicirati sa Bogom :D
koja visa sila, definisi to, ko je , sta je???
Bog nije slao poslanike,
kako mozes biti sigurna u to.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#31 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

L u c i f e r wrote:Ko od smrleta odgovore trazi
U supak mu se zabijaju

Sto mu gromova,
jelenskih mi rogova,
svih mi dabrova s Ontaria,
karamba, karambita,
tako mi čukundeda vrača
i bubnjeva Darkvuda,
dal’ je bilo bolje za vrijeme druga Tita?
!
kakva genijalna poezija :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: extra mi se svidja.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#32 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

aurora313 wrote:
Smrcak15 wrote:Da je Bog slao ljudima poslanike koji su informisali ljude o buducem svijetu...
Što li je bog pored toga da je navodno poslao već podosta poslanika, navodno poručio (preko Muhameda, naravno) da je Muhamed zadnji? Šta se to dogodilo... šta ti misliš?
odlucio je da bude zadnji jer je preuzeo Bog na sebe objavu da je sacuva od iskrivljenja, inace kad su prijasnji naroda dobijali objave iskrivljavali su ih pa im je BOg slao nove poslanike da ih koriguju i izvedu na pravi put.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#33 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

sekerbay wrote:
Smrcak15 wrote:.
Taj hadis je u koliziji sa kur'anom u kojem stoji da će ljudi biti iznenađeni kada budu oživljeni i da će se tek tada sjetiti onoga čime su upozoravani.
Teško nama! Ko nas iz naših grobova oživi?
Ovo je iz sure jasin, 52. ajet.

O ovoj temi sam raspravljao sa jednim bh alimom.
Njegovo mišljenje je da neće baš svi insani imati kaburski azab.
asurbanipal wrote:.
Prwdislamske mekanlije nisu vjerovale u proživljenje nakon smrti.
Taj hadis je u koliziji sa kur'anom u kojem stoji da će ljudi biti iznenađeni kada budu oživljeni
de pojasni bolje sta je tacno u koliziji sa Kur'anom
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#34 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

mousstapha wrote:Da li si ti smrcak otvaranjem ove teme zvanicno postao sejh?

sta covjek da odgovori na ovo, koju posluku porati, imaju usi a ne vide, imaju oci a ne cuju :-)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#35 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

harač wrote:
Smrcak15 wrote:
Kad umreš nema ništa. Samo mrak. Game over!!
Smrcak15 wrote:onda ovaj svijet apsolutno nebi imao smisla, jer nastati iz nista od nista slucajno i otici u nista

jednostavno nelogicno djeluje da se pojavimo iz nistavila i samo odemo u nistavilo, jednostavno nema smisla. nit znas odkut dosao ni kud posao, izgubljen slucaj.
da pokušam krajnje pojednostaviti:

logika ima formu: X - stoga - Y

a ne: X [ja bih volio/bio bih tužan da nije tako/meni lično nema smisla suprotno itd.] - stoga - Y

večina tvojih tvrdnji na raznim temama ima upravo ovu formu. nema u tome ništa loše, ljudi imaju pravo sanjariti, maštati itd., te to može imati i različite pozitivne efekte (posebno za ličnu psihologiju), ali ne zovi to logikom - allaha ti
definisi se malo preciznije, da znam u kojem smjeru pucas , da mogu stit postavit, ovako pucas u prazno u nebesa a ni patke ni fazana na vidiku
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#36 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Connaisseur Karlin »

Smrcak15 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Smrcak15 wrote:
nemora ni to da znaci

a sta mislis ovaj scenario

Da je Bog slao ljudima poslanike koji su informisali ljude o buducem svijetu.

Evo recimo opis raja sudnjeg dana i pakla nema nigdje kao sto ima u islamu, toliko detalja ima gdje niko nikada prije nije tako opisivao Raj ili pakao.

Ti kontas Ovako, Bog ne postoji nikako, znaci moraju kopirati jedni od drugih, to je tvoje ubijedjenje, iskljucujes mogucnost da je Bog slao poslanike koji su informisali ljude o buducem svijetu.
Gdje i kad sam pisala da ne postoji Visa Sila? Pa nije tvoj abrahamski Alah jedina verzija ili vizija nekakve Vise Sile. :)

Bog nije slao poslanike, vec su pojedicni u povijesti deklariali da su izabrani od strane Boga, a to su radile i starije civlizacije, tj. iskljucivo osobe koje su sebe deklarirale kao odabrane od strane Boga,postojalo je vjerovanj da su iskljucivo "posebne" osobe mogle komunicirati sa Bogom :D
koja visa sila, definisi to, ko je , sta je???
Bog nije slao poslanike,
kako mozes biti sigurna u to.
ti si cudan, ne mora se definirati Visa Sila, sto god i kako god se imenovala :-D

pa, obrazlozila sam ranije, "poslnici" su bili ljudi koji su imali mogucnosti uvjeriti jadnu, nepismenu i prestrasenu popualciju da jesu "poslanici" jer imaju prvilegiju komunicirati sa Bogom, jednsotavno psihologija, kontorla narodnih masa :)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#37 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

Connaisseur Karlin wrote:
ti si cudan, ne mora se definirati Visa Sila, sto god i kako god se imenovala :-D

pa, obrazlozila sam ranije, "poslnici" su bili ljudi koji su imali mogucnosti uvjeriti jadnu, nepismenu i prestrasenu popualciju da jesu "poslanici" jer imaju prvilegiju komunicirati sa Bogom, jednsotavno psihologija, kontorla narodnih masa :)
Dali je ta visa sila inteligenta, ima volju i moc stvaranja iz nista??

Po obicaju pricas bez dokaza, znaci poslanici ubijedili nepismenu masu, a muhammed nepismen pa ubijedio pismene ljude da prihvate islam....stvarno je cudo nevidjeno ovaj muhammed, kako li je uspio to da mi je znati....
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#38 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Connaisseur Karlin »

Smrcak15 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
ti si cudan, ne mora se definirati Visa Sila, sto god i kako god se imenovala :-D

pa, obrazlozila sam ranije, "poslnici" su bili ljudi koji su imali mogucnosti uvjeriti jadnu, nepismenu i prestrasenu popualciju da jesu "poslanici" jer imaju prvilegiju komunicirati sa Bogom, jednsotavno psihologija, kontorla narodnih masa :)
Dali je ta visa sila inteligenta, ima volju i moc stvaranja iz nista??

Po obicaju pricas bez dokaza, znaci poslanici ubijedili nepismenu masu, a muhammed nepismen pa ubijedio pismene ljude da prihvate islam....stvarno je cudo nevidjeno ovaj muhammed, kako li je uspio to da mi je znati....
Muhamedu je trebalo 22 godine da uvjeri ljude :D a bio je bogat, zahvaljujuci bogatom braku sa bogatom inteligentnom zenom, akoja ga je svemu naucila, od zanata do diplomacije :D Bog mu se nije javio kad je bio siromasan i mlad :)

ta visa sila je savrsena :-D
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#39 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by aurora313 »

Smrcak15 wrote:
aurora313 wrote:
Smrcak15 wrote:Da je Bog slao ljudima poslanike koji su informisali ljude o buducem svijetu...
Što li je bog pored toga da je navodno poslao već podosta poslanika, navodno poručio (preko Muhameda, naravno) da je Muhamed zadnji? Šta se to dogodilo... šta ti misliš?
odlucio je da bude zadnji jer je preuzeo Bog na sebe objavu da je sacuva od iskrivljenja, inace kad su prijasnji naroda dobijali objave iskrivljavali su ih pa im je BOg slao nove poslanike da ih koriguju i izvedu na pravi put.
Koju ‘objavu‘? Da li to po tebi znači da je sve što je u Kuranu kompletna objava, a ništa od toga nije u Tori ili Bibliji?
Ako je tako, kako to da skoro duplo više ljudi vjeruje u svoga boga i svoju ‘objavu‘? Istovremeno, i jedni i drugi žive kako žive, pate kako pate, vole se kako se vole, i umiru kako umiru. I svako na svoj način vjeruje u obećanje života anamo.
Zar ti ne vidiš zbrkanost vlastite, jednostrane logike?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#40 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

Connaisseur Karlin wrote: Muhamedu je trebalo 22 godine da uvjeri ljude :D a bio je bogat, zahvaljujuci bogatom braku sa bogatom inteligentnom zenom, akoja ga je svemu naucila, od zanata do diplomacije :D Bog mu se nije javio kad je bio siromasan i mlad :)

ta visa sila je savrsena :-D
Muhamedu je trebalo 22 godine da uvjeri ljude
nije tacno, nego su ljudi prihvatali islma u kontinuitetu, tako da je bilo hiljade i hiljade ljudi koji su mu se pridruzivali tokom ovih 23 godine, nije on 23 godine pozivao pa tek 23ce godine mu se ljudi odzavali.
a bio je bogat, zahvaljujuci bogatom braku sa bogatom inteligentnom zenom, akoja ga je svemu naucila, od zanata do diplomacije
kakva nebuloza, odakle ih vadis vise :-) cuj zena ga naucila kako da uvjerava ljude :lol: pa sta vise necu cuti.
Bog mu se nije javio kad je bio siromasan i mlad :)
a gdje tu mudrost da se javi kad je mlad i neiskusan u zivotu, jer da mu se javio to znaci teret mu je stvaljen na ledja koji mora nositi, propavjedati i pozivati druge narode, kad krene objava nema povalcenja vise.

Pa kome bi ti prije dala da preuzme odgovornost za nesto vazno, tinejdzeru od 16 ili 17 Godina ili iskusnom covjeku od 40 Godina?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#41 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

aurora313 wrote: Koju ‘objavu‘? Da li to po tebi znači da je sve što je u Kuranu kompletna objava, a ništa od toga nije u Tori ili Bibliji?
Ako je tako, kako to da skoro duplo više ljudi vjeruje u svoga boga i svoju ‘objavu‘? Istovremeno, i jedni i drugi žive kako žive, pate kako pate, vole se kako se vole, i umiru kako umiru. I svako na svoj način vjeruje u obećanje života anamo.
Zar ti ne vidiš zbrkanost vlastite, jednostrane logike?
Koju ‘objavu‘? Da li to po tebi znači da je sve što je u Kuranu kompletna objava, a ništa od toga nije u Tori ili Bibliji?
kompletna objava u Kuranu, i infomracije dati Muhammedu od Boga kroz hadis.
a ništa od toga nije u Tori ili Bibliji?
itekako ima objave i u tori i evandjelju, ne osporavam to.
Ako je tako, kako to da skoro duplo više ljudi vjeruje u svoga boga i svoju ‘objavu‘?
nemoze se tu dati odgovor u par recenica.
Istovremeno, i jedni i drugi žive kako žive, pate kako pate, vole se kako se vole, i umiru kako umiru.
zato sto smo svi pod testom na ovom svijetu.
Zar ti ne vidiš zbrkanost vlastite, jednostrane logike?
ne vidim, zato sto mi je jasno ovo u sta vjerujem, pa tkao ne primijetim tu kako kazes zbrkanu logiku.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#42 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

Da se vratimo temi malo

Prenosi se od Ebu Hurejre r.a. da je Reslullah s.a.v.s. rekao: “Allah dz.s. kaze: “Pripremio sam za svoje dobre robove ono sto oko nije vidjelo, sto uho nije culo i sto nije moglo na um pasti covjeku, pa procitajte ako zelite.” I niko ne zna kakve ih skrivene radosti cekaju.” (Muttefekun alejhi)

U Buharijinom i Muslimovom «Sahihu» se bilježi hadis od Ibn Abbasa, koji prenosi da je Poslanik, s.a.v.s., rekao: "Vi ćete biti proživljeni goli, bosi i neobrezani, a zatim je proučio Allahove riječi: "Onako kako smo prvi put iz ničega stvorili, tako ćemo ponovo iz ništa stvoriti" (El-Enbija, 104.). Kad 'Aiša, r.a., ču Poslanika, s.a.v.s., kako govori: "Ljudi će biti proživljeni goli, bosi i neobrezani", reče: ''Allahov Poslaniče, zar ljudi i žene zajedno, gledajući jedni u druge?" Poslanik, s.a.v.s., odgovori joj: '"Aiša, taj dan će biti tako žestok i strašan da neće ni pomisliti gledati jedni u druge" (muttefekun alejhi, tj. Buharija i Muslim)
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#43 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by drunken tiger »

Treba ovo zakljuati.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#44 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by asurbanipal »

Smrcak15 wrote:Da se vratimo temi malo

Prenosi se od Ebu Hurejre r.a. da je Reslullah s.a.v.s. rekao: “Allah dz.s. kaze: “Pripremio sam za svoje dobre robove ono sto oko nije vidjelo, sto uho nije culo i sto nije moglo na um pasti covjeku, pa procitajte ako zelite.” I niko ne zna kakve ih skrivene radosti cekaju.” (Muttefekun alejhi)

U Buharijinom i Muslimovom «Sahihu» se bilježi hadis od Ibn Abbasa, koji prenosi da je Poslanik, s.a.v.s., rekao: "Vi ćete biti proživljeni goli, bosi i neobrezani, a zatim je proučio Allahove riječi: "Onako kako smo prvi put iz ničega stvorili, tako ćemo ponovo iz ništa stvoriti" (El-Enbija, 104.). Kad 'Aiša, r.a., ču Poslanika, s.a.v.s., kako govori: "Ljudi će biti proživljeni goli, bosi i neobrezani", reče: ''Allahov Poslaniče, zar ljudi i žene zajedno, gledajući jedni u druge?" Poslanik, s.a.v.s., odgovori joj: '"Aiša, taj dan će biti tako žestok i strašan da neće ni pomisliti gledati jedni u druge" (muttefekun alejhi, tj. Buharija i Muslim)

Čekaj malo. Kako to iz "ničega" i "ništa"?

Pa na jednom mjestu Bog veli kako nas je stvorio od zemlje:

”Jedan od dokaza Njegovih je to što vas od zemlje stvara, i odjednom vas, ljudi svuda ima razasutih.” (Er-Rum; 20.)


a na drugom od vode:

”On od vode stvara ljude i čini da su rod po krvi i po tazbini. Gospodar tvoj je kadar sve.” (El-Furkan; 54.)

Pa onda "iz ničega" i "iz ništa".
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#45 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

asurbanipal wrote:
Smrcak15 wrote:Da se vratimo temi malo

Prenosi se od Ebu Hurejre r.a. da je Reslullah s.a.v.s. rekao: “Allah dz.s. kaze: “Pripremio sam za svoje dobre robove ono sto oko nije vidjelo, sto uho nije culo i sto nije moglo na um pasti covjeku, pa procitajte ako zelite.” I niko ne zna kakve ih skrivene radosti cekaju.” (Muttefekun alejhi)

U Buharijinom i Muslimovom «Sahihu» se bilježi hadis od Ibn Abbasa, koji prenosi da je Poslanik, s.a.v.s., rekao: "Vi ćete biti proživljeni goli, bosi i neobrezani, a zatim je proučio Allahove riječi: "Onako kako smo prvi put iz ničega stvorili, tako ćemo ponovo iz ništa stvoriti" (El-Enbija, 104.). Kad 'Aiša, r.a., ču Poslanika, s.a.v.s., kako govori: "Ljudi će biti proživljeni goli, bosi i neobrezani", reče: ''Allahov Poslaniče, zar ljudi i žene zajedno, gledajući jedni u druge?" Poslanik, s.a.v.s., odgovori joj: '"Aiša, taj dan će biti tako žestok i strašan da neće ni pomisliti gledati jedni u druge" (muttefekun alejhi, tj. Buharija i Muslim)

Čekaj malo. Kako to iz "ničega" i "ništa"?

Pa na jednom mjestu Bog veli kako nas je stvorio od zemlje:

”Jedan od dokaza Njegovih je to što vas od zemlje stvara, i odjednom vas, ljudi svuda ima razasutih.” (Er-Rum; 20.)


a na drugom od vode:

”On od vode stvara ljude i čini da su rod po krvi i po tazbini. Gospodar tvoj je kadar sve.” (El-Furkan; 54.)

Pa onda "iz ničega" i "iz ništa".

Ovako kontaj

prije nego se zemlja i voda napravila, bila uzerena lopta, a prije toga gasovito stanje koje je gravitacija skupljala, a prije toga , big bang, a big bang iz nicega

znaci izvor je iz nista, iz toga nista su se napravili atomi, od atoma zemlja, od zemlje covjek itd

jeli sad jasnije.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#46 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Bloo »

Image
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#47 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by colt »

Potrudite se i pročitajte samo djelić ovo što @Smrcak15 piše i zapitajte se . . ili dajte svoj naučni argument da nije tačno. Nemojte samo pisati, NIJE TAČNO . . . čitaj druge knjige (????)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#48 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

colt wrote:Potrudite se i pročitajte samo djelić ovo što @Smrcak15 piše i zapitajte se . . ili dajte svoj naučni argument da nije tačno. Nemojte samo pisati, NIJE TAČNO . . . čitaj druge knjige (????)
nemoze se Karlinusha zapitati, nema kapacitet za to, kod nje ide samo ,

nije tacno, nemoze, nije istina, ja znam, ti neznas.....tacno se insan pozeli da vidi neki argument/dokaz od nje, ali ne, niposto neces vidjeti, umrijet ces prije nego ces vidjeti...i takvi meni ljudi vecinom oponiraju, kojima je najveci dokaz

[Ja znam , ti neznas, nisi u pravu]

ovo je najveci dokaz od njih protiv mene. :-)
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#49 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by asurbanipal »

Smrcak15 wrote: Ovako kontaj

prije nego se zemlja i voda napravila, bila uzerena lopta, a prije toga gasovito stanje koje je gravitacija skupljala, a prije toga , big bang, a big bang iz nicega

znaci izvor je iz nista, iz toga nista su se napravili atomi, od atoma zemlja, od zemlje covjek itd

jeli sad jasnije.


A od vode čaj. :lol:


A Kur'an kaže da su Zemlja i Nebo nekad bili jedna cjelina ne uklapa se u to tvoje nabrajanje.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#50 Re: Smrt, Sudnji Dan, Raj, Pakao Pitanja/Odgovori

Post by Smrcak15 »

asurbanipal wrote:
Smrcak15 wrote: Ovako kontaj

prije nego se zemlja i voda napravila, bila uzerena lopta, a prije toga gasovito stanje koje je gravitacija skupljala, a prije toga , big bang, a big bang iz nicega

znaci izvor je iz nista, iz toga nista su se napravili atomi, od atoma zemlja, od zemlje covjek itd

jeli sad jasnije.
A od vode čaj. :lol:
A Kur'an kaže da su Zemlja i Nebo nekad bili jedna cjelina ne uklapa se u to tvoje nabrajanje.
itekako se uklapa

,kad kaze nebesa i zemlja bili jedna cjelina kaze, to se misli da je njihov izvor jedna cjelina iako nisu bili takvi kao sto su sad nego u drugom stanju.

to je isto kao kad bi ja tebi rekao, znas druze, ti si bi u jajima svoga oca, a ti ko iz topa, ma ti si lud Smrle, cuj ja covjek od 1.80m, kostima mesom i krvi u malim jajima covjeka, lud si ko struja, u ludnicu te treba.....

a ne kontas da nisi bio takav kakav si sad, nego celija sperme, pa kad se sperma stavilo tamo gdje ce se razvijati i dobiti dodatne gene

kao sto si ti bio spermina celija tako zemlja je tokom explozije se stvorili atomi i prostor, a od tih atoma se stvorila zemlja.

znaci kada kaze zemlja i nebesa bili jedna cjelina, jeste to sto su bili tokom big banga sigucni atomi, kao sto si ti bio spermina celija u jajima tvoga oca, pa kad je [Big bang pokrenuo proces stvaranja nebesa i zemlje/Orgazam tvog oca pokrenuo proces tvog stvaranja]
Post Reply