Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post Reply

Trebamo li se još uvijek rahat patiti ?

1. DA
85
49%
2. NE
76
43%
3. Ne znam
14
8%
 
Total votes: 175

User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#101 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by vivaldi »

zavrzlama wrote:Poenta je da rahat patnja nece ukinut drzavu BIH ,nego ce slabiti sve ,pa i one koji zele njen nestanak...tako da ce jednog dana njeni neprijatelji svjesni da svijet ni u kojoj kombinaciji ne zeli raspad BIH,morati promijeniti svoj odnos prema BIH(to se vec desava medju dijelom BIH srba)..
ti zavrzlama stvarno zivis u paralelnom svijetu
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#102 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by Banksy »

Novak20 wrote:
Banksy wrote:
Novak20 wrote:
Problem je što se i nama j.be za našu rahat patnju,

a pitanje je čime nas je politika toliko zadužila da možemo prijeći preko ama baš svakog njihovog s.anja po nama.
Sigurnim i stabilnim, visoko plaćenim radnim mjestom za koje nismo kvalificirani i o kojem bi na normalnom tržištu rada mogli samo sanjati, invalidninama za lažnu invalidnost, stipendijama za neznalice, subvencijama iako ni na koji način nismo slabi ili ugroženi, povlasticama koje ni po kojem osnovu ne zaslužujemo, životom u nelegalno izgrađenim kućama na besplatnom zemljištu, besplatno dobijenim obnovljenim rodnim kućama koje danas koristimo kao vikendice, vrlo luksuznim, lagodnim i komotnim životom koji nismo zaslužili i koji nije adekvatan našem znanju, obrazovanju i koji nije rezultat u njega uloženog truda.

Preberi i pretresi brojeve ovakvih, pomnoži to s 3 do 4 člana porodice, pa pomnoži s tri naroda.
Pa vidi šta ti ostaje.

Kakva rahat patnja, kakve trice, žive san i bajku.
Pa sad...nisam siguran da baš svi žive san i bajku. Istina je da su neki dobili ono što im ne pripada ili o čemu mogu sanjati ali jedna povlastica ne čini svakodnevni život puno boljim i lakšim.

Politika nam je svima puno više uzela nego dala u ovih 30 godina. Stoga moramo svaki dan tražiti više i primorati političare da nam to daju.
Čini, itekako, pogotovo ako si svjestan da je nisi zaslužio, a imaš je. I to obično nije jedna, nego niz povlastica i pogodnosti, u paketu.

To nije tačno. Brojeve na papir, pa ćeš vidjeti koliko je kome dala, a koliko uzela. Ovi kojima je uzela, uglavnom su već odavno daleko odavde. Ovi kojima je dala, oni zaokružuju. Na kraju krajeva, izborni rezultati nam sve govore oko uzimanja i davanja.

A da će ovi koji nezasluženo uživaju sve pogodnosti tražiti sve više i više od ovih koji su im to nezasluženo priuštili, to je sigurno.

Rahat patnja je termin koji se uglavnom odnosi na neriješenu, sputavajuću političku situaciju nametnutu Daytonom, i ništa više od toga.
zavrzlama
Posts: 10298
Joined: 15/01/2006 18:35

#103 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by zavrzlama »

vivaldi wrote:
zavrzlama wrote:Poenta je da rahat patnja nece ukinut drzavu BIH ,nego ce slabiti sve ,pa i one koji zele njen nestanak...tako da ce jednog dana njeni neprijatelji svjesni da svijet ni u kojoj kombinaciji ne zeli raspad BIH,morati promijeniti svoj odnos prema BIH(to se vec desava medju dijelom BIH srba)..
ti zavrzlama stvarno zivis u paralelnom svijetu
8) ....u jednom stvarnom i u drugom nestvarnom kojeg propagiraju oni koji bi da BIH nestane sa mape svijeta..ko sad se sjecam par mjeseci nakon Dejtona izjava" Dejton je prelazni oblik ka podjeli BIH"...danas 24 godine nakon dejtona ista prica a BIH gdje je tu je..... :wink:
Bodkin
Posts: 21510
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#104 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by Bodkin »

Eh eto ga. Jos 60 godina i pasce jos pokoja opcina i onda ce sve biti kao svicarska
zavrzlama
Posts: 10298
Joined: 15/01/2006 18:35

#105 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by zavrzlama »

Bodkin wrote:Eh eto ga. Jos 60 godina i pasce jos pokoja opcina i onda ce sve biti kao svicarska
S obzirom na 200 godisnju ideju Ilije Garasanina,tih 60 godina i nije neki dug period :wink:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#106 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by славянин »

Bodkin wrote:Eh eto ga. Jos 60 godina i pasce jos pokoja opcina i onda ce sve biti kao svicarska
Tamo oko 2400. Bi trebalo biti sve super da se ovako nastavi.
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#107 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by radostan dan »

o čemu će zavrzama pisat ako se ukine rahatpatnja?
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#108 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by vivaldi »

zavrzlama wrote: ....u jednom stvarnom i u drugom nestvarnom kojeg propagiraju oni koji bi da BIH nestane sa mape svijeta..ko sad se sjecam par mjeseci nakon Dejtona izjava" Dejton je prelazni oblik ka podjeli BIH"...danas 24 godine nakon dejtona ista prica a BIH gdje je tu je.....
ma tvoje prognoze su starog filozofskog tipa casa je polupuna, a po potrebi je poluprazna. u sustini u protekle 24 godine mi nismo milimetra mrdnuli iz zivog blata, a selektivno probiranje nekih primjera koji naginju pro ili kontra neke teze je samo sviranje kurcu.

ali veci je problem je visedecinsjko gajenje te saburske kulture. nikad nikome nista nije palo s neba pa nece ni ovdje. ti si jedan od forumskih ideologa te price. samo polako, demografija ce uraditi svoje :wink: :wink: :wink: , rs je propala samo im niko nije javio :wink: :wink: :wink: the end..the end..the end :wink: :wink:

i evo vec 24 godine se ceka da demografija uradi svoje, da im neko javi da su propali..., a nista se pod milim bogom nije promjenilo. niti ce!

jedini nacin da se nesto promjeni je da nesto sam poduzmes da ti bude bolje, sve ostalo je samozavaravnje
Bodkin
Posts: 21510
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#109 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by Bodkin »

zavrzlama wrote:
Bodkin wrote:Eh eto ga. Jos 60 godina i pasce jos pokoja opcina i onda ce sve biti kao svicarska
S obzirom na 200 godisnju ideju Ilije Garasanina,tih 60 godina i nije neki dug period :wink:
Nebitno. Bitnije da 70% foruma nece docekati da se osvoji ta dodatna opcina negdje u mostaru
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#110 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by General War »

radostan dan wrote:o čemu će zavrzama pisat ako se ukine rahatpatnja?
:lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#111 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by General War »

vivaldi wrote:
zavrzlama wrote: ....u jednom stvarnom i u drugom nestvarnom kojeg propagiraju oni koji bi da BIH nestane sa mape svijeta..ko sad se sjecam par mjeseci nakon Dejtona izjava" Dejton je prelazni oblik ka podjeli BIH"...danas 24 godine nakon dejtona ista prica a BIH gdje je tu je.....
ma tvoje prognoze su starog filozofskog tipa casa je polupuna, a po potrebi je poluprazna. u sustini u protekle 24 godine mi nismo milimetra mrdnuli iz zivog blata, a selektivno probiranje nekih primjera koji naginju pro ili kontra neke teze je samo sviranje kurcu.

ali veci je problem je visedecinsjko gajenje te saburske kulture. nikad nikome nista nije palo s neba pa nece ni ovdje. ti si jedan od forumskih ideologa te price. samo polako, demografija ce uraditi svoje :wink: :wink: :wink: , rs je propala samo im niko nije javio :wink: :wink: :wink: the end..the end..the end :wink: :wink:

i evo vec 24 godine se ceka da demografija uradi svoje, da im neko javi da su propali..., a nista se pod milim bogom nije promjenilo. niti ce!

jedini nacin da se nesto promjeni je da nesto sam poduzmes da ti bude bolje, sve ostalo je samozavaravnje
:thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#112 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by Maraschino »

Treci post napisem pa obrisem jer bi bio suvisan na vase opservacije. Pricu cete okrenuti kako vama odgovara pa cu kratko citirati Francuza...

insomnia78 wrote:Mislim da je bolje krenuti od bosnjackog nacionalizma. On je ipak najgori
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#113 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by vivaldi »

Maraschino wrote:Treci post napisem pa obrisem jer bi bio suvisan na vase opservacije. Pricu cete okrenuti kako vama odgovara pa cu kratko citirati Francuza...

insomnia78 wrote:Mislim da je bolje krenuti od bosnjackog nacionalizma. On je ipak najgori
insomnia je cijelom forumu trn u oku, jer je najveci forumski mythbuster. insomnia redom ismijava "ni po babu ni po stricevima" ne necije stavove kakvi god da su (bar ja nisam primjetio) vec argumente kojima forumasi brane te stavove. shodno tome nije problem, po potrebi, naci adekvatan insomnijin post o bilo cemu. i ovaj tvoj post to samo pokazuje. probrao si sto ti odgovara, a vec sutra ces na neki njegov post psovat u sebi jer ti se ne svidja sto je napisao.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#114 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by General War »

vivaldi wrote: insomnia je cijelom forumu trn u oku, jer je najveci forumski mythbuster. insomnia redom ismijava "ni po babu ni po stricevima" ne necije stavove kakvi god da su (bar ja nisam primjetio) vec argumente kojima forumasi brane te stavove. shodno tome nije problem, po potrebi, naci adekvatan insomnijin post o bilo cemu. i ovaj tvoj post to samo pokazuje. probrao si sto ti odgovara, a vec sutra ces na neki njegov post psovat u sebi jer ti se ne svidja sto je napisao.
Cuj myth buster :lol: ...tipican dopisni bosnjacki nacionalista,koji bilo koju kritiku odmah jednorijecno (kao i ovu citiranu) preusmjeri na nekakvo anti bosnjastvo.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#115 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by vivaldi »

General War wrote:Cuj myth buster ...tipican dopisni bosnjacki nacionalista,koji bilo koju kritiku odmah jednorijecno (kao i ovu citiranu) preusmjeri na nekakvo anti bosnjastvo.
ja to stvarno nisam primjetio.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#116 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by Novak20 »

zavrzlama wrote:
Novak20 wrote:
zavrzlama wrote:rahat patnja je proizvod nedorecenosti i slabosti Dejtonskog mirovnog Ustava,koji je dao sansu neprijateljima BIH da koristeci te slabosti podijele BIH...

Danas nakon 24 godine Dejtona i rahat patnje koju su forsirali BIH neprijatelji imamo situaciju da je iste pogodila kao bumerang....Posto se Dejton ne moze promijeniti bez konsenzusa velikih sila(a rusi imaju pravo veta i na srpskoj su strani) a pogotovo bez konsenzusa domacih aktera,ostaje rahat patnja ,pa ko izdrzi....Danas kao rezultat rahat patnje imamo" nikad manje BIH u genocidnom brlogu i nikad slabije neprijatelje u BIH"

Posto je gotovo nemoguca promjena dejtona u korist normalne BIH,ostaje vrijeme koje ce prirodnom selekcijom odraditi posao...the end.
Rahat patnja je možda proizvod Dejtona ali je forsira politika i političari željni opstanka na vlasti. Forsiraju je i takozvani prijatelji i takozvani neprijatelji podjednako radi vlastitog o(p)stanka na vlasti. Što im opet omogućava da se ne pate i ne polažu narodu račune za svoj neuspješan rad.

Opet ponavljam, rahat patnja nije politika nego naša spremnost da trpimo šta treba i ne treba od strane političara. Prirodna selekcija radi svoj posao ali ne vidim da itko ima koristi od toga. Država BiH ponajmanje.
Poenta je da rahat patnja nece ukinut drzavu BIH ,nego ce slabiti sve ,pa i one koji zele njen nestanak...tako da ce jednog dana njeni neprijatelji svjesni da svijet ni u kojoj kombinaciji ne zeli raspad BIH,morati promijeniti svoj odnos prema BIH(to se vec desava medju dijelom BIH srba)..
Poanta je da rahat patnja označava naš pristanak na svako političko sra.je i svakog aktera tih sra.ja. Iskreno, više za račun vlastite etnije i onih koji se ne pate nego za napredak drage domovine, naše države BiH i nas samih. Rahat patnja nema neke veze sa našom državom BiH osim što je u kompletu slabi u odnosu na okruženje koje se također ponaša sukladno zakonima prirode. Zato ima veze sa politikom i političarima bez ikakve odgovornosti prema svima nama.

Neprijatelja, umjesto što ih redovno tražiš u ravnopravnim suvlasnicima naše države možeš otkriti odgovorima na jednostavna pitanja: Tko mi je kriv što u Sarajevu imam svaki dan redukciju vode ? Ili, kako to da "moj" političar može zgaziti čovjeka a da ne odgovara ?
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#117 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by BHCluster »

Ljudi jebo rahat patnji sta je sa smiljem?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#118 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by General War »

vivaldi wrote:
General War wrote:Cuj myth buster ...tipican dopisni bosnjacki nacionalista,koji bilo koju kritiku odmah jednorijecno (kao i ovu citiranu) preusmjeri na nekakvo anti bosnjastvo.
ja to stvarno nisam primjetio.
Nije ni bitno, nije on ni tema.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#119 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by cadburry »

Dodik radi sve da nam patnju ucini sto manje rahat i da ogadi ovakvu Bosnu i Hercegovinu Bosnjacima.

Iskreno, sto se mene tice, na dobrom je putu. A kad vidim slike redova ispred slovenacke i njemacke ambasade u Sarajevu, shvatim da nisam jedini koji polako dize ruke od ove zemlje.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#120 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by Novak20 »

Kejn wrote:Rahat patnja je ustvari naziv za neku nepisanu strategiju Bošnjaka da cekaju dok se većina Hrvata i Srba iseli u svoje matice i dalje te da onda preuzmu kontrolu nad drzavom. Rahat patnja vec daje rezultate u FBiH. Bošnjaci su demografski preuzeli neke opstine koje je pod kontrolom drzao HVO prilikom potpisivanja Dejtonskog sporazuma. To su Jajce, Novi Travnik i Busovača. Kiseljak, Vitez i Stolac su opštine koje će imati Bošnjačku većinu u periodu od 5-10 godina. Što se tiče PC-a stvari idu teze te su Bošnjaci većinu ostvarili samo u opštini Srebrenica.

Novak je poznati HDZ ov agitator kojem je omiljena razonoda propagiranje clanaka sa Dnevnika.ba i Poskoka, internetskih portala pod kontrolom Dragana Covica i HDZ-a. Novak je jako svjestan ovog gore napisanog te mu se zuri da se nesto krupno desi. U ovom slucaju nam preporucuje da se naguzimo HDZ-u te da pristanemo na trecu izbornu jedinicu a kasnije i treci entitet radi mira u kuci. Necemo Novace. Svi cemo uzivati zajedno u rahat patnji dok neko prvi ne crkne.
:lol:

Možda je takav plan da Hrvati mirno odu iz općina o kojim govoriš, ko će znati. Samo šta onda i kako dalje ?

Što da ti kažem na to što se baviš mojim likom i djelom ? Ja se tobom ne bih smarao, a što se crkavanja tiče, samo Bog zna tko će prvi crknuti.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#121 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by General War »

cadburry wrote:Dodik radi sve da nam patnju ucini sto manje rahat i da ogadi ovakvu Bosnu i Hercegovinu Bosnjacima.

Iskreno, sto se mene tice, na dobrom je putu. A kad vidim slike redova ispred slovenacke i njemacke ambasade u Sarajevu, shvatim da nisam jedini koji polako dize ruke od ove zemlje.
Dodik je samo dio UZP tima...nista on nebi mogao uraditi odavno da mu druga strana precutno ne odobrava, kao i Covicu.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#122 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by cadburry »

General War wrote:
cadburry wrote:Dodik radi sve da nam patnju ucini sto manje rahat i da ogadi ovakvu Bosnu i Hercegovinu Bosnjacima.

Iskreno, sto se mene tice, na dobrom je putu. A kad vidim slike redova ispred slovenacke i njemacke ambasade u Sarajevu, shvatim da nisam jedini koji polako dize ruke od ove zemlje.
Dodik je samo dio UZP tima...nista on nebi mogao uraditi odavno da mu druga strana precutno ne odobrava, kao i Covicu.
Ma svjestan sam ja da mu SDA daje samo vjetar u ledja. Malo namjerno, malo sto ne zna kako drugacije. A iskreno, ne znam ni ja.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#123 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by славянин »

cadburry wrote:Dodik radi sve da nam patnju ucini sto manje rahat i da ogadi ovakvu Bosnu i Hercegovinu Bosnjacima.

Iskreno, sto se mene tice, na dobrom je putu. A kad vidim slike redova ispred slovenacke i njemacke ambasade u Sarajevu, shvatim da nisam jedini koji polako dize ruke od ove zemlje.
Problem je sto on radi na srozavanju BiH i to u tandemu sa ostalim etnickim strankama.Necemo ni ulaziti da on nema veze sa tim sto ekonomija u federaciji nije 5x jaca od rs-a a zivotni standard 3x bolji.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#124 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by cadburry »

славянин wrote:
cadburry wrote:Dodik radi sve da nam patnju ucini sto manje rahat i da ogadi ovakvu Bosnu i Hercegovinu Bosnjacima.

Iskreno, sto se mene tice, na dobrom je putu. A kad vidim slike redova ispred slovenacke i njemacke ambasade u Sarajevu, shvatim da nisam jedini koji polako dize ruke od ove zemlje.
Problem je sto on radi na srozavanju BiH i to u tandemu sa ostalim etnickim strankama.Necemo ni ulaziti da on nema veze sa tim sto ekonomija u federaciji nije 5x jaca od rs-a a zivotni standard 3x bolji.
Jasno, vjerovatno bismo bili rahatniji u nasoj patnji da se kutarisemo SDA i njene antinarodne, destruktivne politike. Vlada KS mi je najbolji pokazatelj koliko moze bolje od onog na sta smo navikli.

Medjutim, meni LICNO stanje nase ekonomije niti kvalitet javnih usluga nece ogaditi ovu zemlju (ne znaci da je svima tako), koliko nacionalizam i stalni osjecaj kao da ce sutra rat izbiti. 25 godina se vrtimo u krug, kompletan fokus politicke scene je na trivijalnostima i nekim imaginarnim stvarima, a u posljednje vrijeme sve cesci i intenzivniji ratni poklici - sve zajedno cini da sam sve sigurniji da ne zelim zivjeti u ovakvoj Bosni i Hercegovini. Ili trebamo praviti normalnu drzavu ili se trebamo u miru razici. A sve su prilike, da sam ja taj koji ce se razici sa ovim ludilom.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#125 Re: Smrt rahat patnji - sloboda građanima BiH

Post by славянин »

Da imas platu 2-3 puta vecu,normalne puteve,zdravstvenu zastitu,gradaki prevoz itd .. znas koliko bi te interesovale te gluposti - razmisljao bi gdje na odmor , dali poslati djecu u privatnu skolu i slicno.Da imas 5-10 x vecu platu razmisljao bi o tome kakvo ce vrijeme sutra biti.

To bi vjerovatno ugrozilo i poziciju etnickih stranaka mada ne mislim da namjerno ukopavaju ekonomiju- vise pohlepa,lopovluk,nemat itd.
Post Reply