Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulacije??

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#801 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Kikibombona »

JThomas wrote:http://www.zurnal.info/novost/21376/u-b ... -kovacevic

i novinara nam je žao, svakako da ovo treba osuditi, ali ne treba sad ni pretjerivati u osudama. ko zna šta su njihovi ciljevi i ko ih plaća. svakako je mnogo potrebnije tužioce i policijske načelnike zaštititi od razularene mase.
Evo ga juce, u prvom planu, sa mikrofonom BN televizije na skupu Pravda za Davida

https://m.youtube.com/watch?v=up1kxu4VFok

Pretucen je nakon skupa.

Ocekujem da ce rezimska armija napraviti konstrukciju da su napad izveli pripadnici SDS-a kako bi za prebijanje novinara optuzili SNSD. Naravno, novinar je dio zavjere, par sljiva je dobro naplatio.
User avatar
I naravno Dzej
Posts: 453
Joined: 04/11/2009 00:08

#802 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by I naravno Dzej »

Pitanja za Moćnu Mamu
Piše: Slobodan Vasković




-Gdje je Mamin Sin bio u periodu od 18 časova i 30 minuta (17.03.o.g.) do 13 časova i 20 minuta (18.03.o.g.)?

-Gdje mu je bio telefon u to vrijeme?

-Da li je u navedenom periodu bilo poziva i od koga?

-Da li je u navedenom periodu njegov telefon bio isključen i ako jeste zašto?

-Da li je negdje išao bez telefona?

-Šta se desilo sa Maminim Sinom par dana nakon pronalaska tijela Davida Dragičevića?

-Da li se desila prava Drama?
Na koga aludira Vaskovic? Na Zeljka Cvijanovica cini mi se !? Ili ima nesto u ovom, ili ovo ode u politicki obracun i diskreditaciju.
džakailibu
Posts: 615
Joined: 08/05/2013 11:37

#803 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by džakailibu »

ja sve razmisljam o cecinom malom. on je neki kabadahija tamo.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#804 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by JThomas »

na željkinog malog aludira, da.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#805 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by mO k3 »

džakailibu wrote:ja sve razmisljam o cecinom malom. on je neki kabadahija tamo.
Priča se po bl da je cecin mali umiješat .... čudi me da nije pobjegao u Srbiji po uzoru na oca mu , a i nisam ga vidio ovih dana u bl
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#807 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by JThomas »

ovaj misli na željkinog malog.
raskoljnikov06
Posts: 135
Joined: 29/10/2009 20:25

#808 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by raskoljnikov06 »

I naravno Dzej wrote:
Pitanja za Moćnu Mamu
Piše: Slobodan Vasković




-Gdje je Mamin Sin bio u periodu od 18 časova i 30 minuta (17.03.o.g.) do 13 časova i 20 minuta (18.03.o.g.)?

-Gdje mu je bio telefon u to vrijeme?

-Da li je u navedenom periodu bilo poziva i od koga?

-Da li je u navedenom periodu njegov telefon bio isključen i ako jeste zašto?

-Da li je negdje išao bez telefona?

-Šta se desilo sa Maminim Sinom par dana nakon pronalaska tijela Davida Dragičevića?

-Da li se desila prava Drama?
Na koga aludira Vaskovic? Na Zeljka Cvijanovica cini mi se !? Ili ima nesto u ovom, ili ovo ode u politicki obracun i diskreditaciju.
Aludira na sina od strininog sina. Neki pak tvrde da je rijec o mladjem sinu tetkine kcerke iz Prnjavora. Mada je meni Vaskovic sumnjiv. Gdje je on bio 26. februara u 16:31:07? Da li se sastajao sa nekim 2. marta u 19:16:32 a ako nije, zasto? Mnogo nerazjasnjenih pitanja.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#809 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by mO k3 »

raskoljnikov06 wrote:
I naravno Dzej wrote:
Pitanja za Moćnu Mamu
Piše: Slobodan Vasković




-Gdje je Mamin Sin bio u periodu od 18 časova i 30 minuta (17.03.o.g.) do 13 časova i 20 minuta (18.03.o.g.)?

-Gdje mu je bio telefon u to vrijeme?

-Da li je u navedenom periodu bilo poziva i od koga?

-Da li je u navedenom periodu njegov telefon bio isključen i ako jeste zašto?

-Da li je negdje išao bez telefona?

-Šta se desilo sa Maminim Sinom par dana nakon pronalaska tijela Davida Dragičevića?

-Da li se desila prava Drama?
Na koga aludira Vaskovic? Na Zeljka Cvijanovica cini mi se !? Ili ima nesto u ovom, ili ovo ode u politicki obracun i diskreditaciju.
Aludira na sina od strininog sina. Neki pak tvrde da je rijec o mladjem sinu tetkine kcerke iz Prnjavora. Mada je meni Vaskovic sumnjiv. Gdje je on bio 26. februara u 16:31:07? Da li se sastajao sa nekim 2. marta u 19:16:32 a ako nije, zasto? Mnogo nerazjasnjenih pitanja.
Deder "ne seri" kako bi mile reko :mrgreen:
raskoljnikov06
Posts: 135
Joined: 29/10/2009 20:25

#811 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by raskoljnikov06 »

mO k3 wrote:
raskoljnikov06 wrote: Aludira na sina od strininog sina. Neki pak tvrde da je rijec o mladjem sinu tetkine kcerke iz Prnjavora. Mada je meni Vaskovic sumnjiv. Gdje je on bio 26. februara u 16:31:07? Da li se sastajao sa nekim 2. marta u 19:16:32 a ako nije, zasto? Mnogo nerazjasnjenih pitanja.
Deder "ne seri" kako bi mile reko :mrgreen:
Ozbiljno kazem sta se prica. Neki se preispituju gdje, kad i sa kim su bili u zadnjih godinu dana i pribavljaju sebi bilo kakav alibi, vele zlu ne trebalo. Kazu, tesko ide.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#812 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Point. »

raskoljnikov06 wrote:
mO k3 wrote:
raskoljnikov06 wrote: Aludira na sina od strininog sina. Neki pak tvrde da je rijec o mladjem sinu tetkine kcerke iz Prnjavora. Mada je meni Vaskovic sumnjiv. Gdje je on bio 26. februara u 16:31:07? Da li se sastajao sa nekim 2. marta u 19:16:32 a ako nije, zasto? Mnogo nerazjasnjenih pitanja.
Deder "ne seri" kako bi mile reko :mrgreen:
Ozbiljno kazem sta se prica. Neki se preispituju gdje, kad i sa kim su bili u zadnjih godinu dana i pribavljaju sebi bilo kakav alibi, vele zlu ne trebalo. Kazu, tesko ide.
Zašto trolaš temu?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#813 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Banksy »

ot,
guglam željka cvijanovića, pa vidim http://rs.n1info.com/a414627/Vesti/Umro ... novic.html
ko pamti njegove poslijeratne prepiske s kebom. sretna vremena neovisnih medija, kad su novinari sukobljavali mišljenja, kad se o tim sukobima raspravljalo, kad su novinari (ako su željeli) bili slobodni, a pisane riječi imale težinu. nikad više.


Bravo za ulazak Nobila, sada sve izgleda puno ozbiljnije. :thumbup:
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#814 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by emric »

Ubili čovjeka pa mu gaće ukrali, to je moguće samo u Miloradovoj Južnoj Osetiji:

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /180907032
Tužilaštvo je izdalo nalog za MUP-u RS da provjeri gdje je nestao donji veš Davida Dragičevića, te da unutrašnja kontrola sprovede postupak. Nakon višemjesečne šutnje, podignuta je optužnica protiv dvojice policajaca u ovom slučaju. Ipak, još nema reakcije ni odgovora šta se dogodilo Davidu Dragičeviću.
Neregistrirani
Posts: 1252
Joined: 27/07/2007 22:44
Contact:

#816 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Neregistrirani »

Kriminalistički tehničari Policijske uprave Banjaluka Mikica Marijanac (55) zvani Miki i Zoran Bošnjak (44) optuženi su da su 25. marta ove godine u namjeri da spriječe dokazivanje eventualnih bioloških tragova u istrazi ubistva bacili sive bokserice Davida Dragičevića, saznaje Srpskainfo.

Prema optužnici koju je juče podiglo Okružno javno tužilaštvo Banjaluka, odlikovani pripadnik MUP Republike Srpske Mikica Marijanac i drugooptuženi Zoran Bošnjak, obojica kriminalistički tehničari, bacili su bokserice koje su 25. marta ove godine nakon obdukcije prebačene u depozit Policijske uprave Banjaluka, odnosno prostoriju za sušenje predmeta.

Optuženi su prilikom popisivanja, označavanja, sušenja i pakovanja odjevnih predmeta skinutih sa tijela Davida Dragičevića, a u namjeri da spriječe dokazivanje eventualnih bioloških tragova na muškim gaćama sive boje (boksericama) koje bi mogle poslužiti kao dokaz u krivičnom predmetu zbog krivičnog djela ubistvo na štetu Davida Dragičevića, taj odjevni predmet, muške gaće sive boje – bacili.

– Dakle, u namjeri da spriječe ili otežaju dokazivanje uništili su predmet koji služi kao dokaz, čime su počinili krivično djelo Sprečavanje dokazivanja – navodi se u optužnici koja je juče dostavljena Osnovnom sudu u Banjaluci.

Prema ovom krivičnom djelu, maksimalna kazna na koju mogu biti osuđena dvojica kriminalističkih tehničara je do tri godine zatvora.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#817 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by JThomas »

uzeli kući djeci da ponesu.

miki i zoka se napiju u noćnoj pa uništavaju dokaze, ne treba njima motiv.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#818 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by kmirsad »

Možda su na gačama bili otisci policijskih cokula...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#819 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by mO k3 »

Neku noć je ubijen Damir ostojic sa neće njemu gurnuti ubistvo Davida ...
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#821 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Cherry-Cherry »

kmirsad wrote:Možda su na gačama bili otisci policijskih cokula...
Zna se kakvi tragovi ostaju kao posljedica gušenja i davljenja.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#822 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by hAZNADAR »

raskoljnikov06 wrote:

Od vlasti nisam placen. Radim za privatnu firmu. Ja vlastima placam porez i razne druge namete. Manje vise, nebitno.

Nisam ostar prema konobaru. Naprotiv, sazaljevam ga i zao mi je da je upao u masinu. Od vlasti ne ocekujem nista normalno, samo nenormalno. Nikada nisam glasao, niti cu. Ne vjerujem u demokratiju i birokratiju.
On je taj koji trazi podrsku od gradjana a u mom slucaju je ne moze dobiti iz razloga kako nastupa i kakve sve gluposti prica. Ne znam kako bi ja postupio, mozda gore i ludje od njega. Tesko je to reci. Mozda bi i ubio.
Vidis, mene zanima Davor Dragicevic u ovom slucaju jer to i jeste o cemu se ovde radi. Na ovaj slucaj su se mnogi nakacili iz svojih interesa; neki da se domognu vlasti, neki zbog karijere, drugi zbog Dodika ili vec koga, treci zbog gledanosti...Koliko nas zaista zeli da se slucaj posteno i iskreno rijesi? Da se stvarni ubica pronadje? Malo, imamo svoje sitne interese.
On je optuzio mnoge da su saucesnici u tom zlocinu pa sta je on bio kada je stvarana RS u proslom ratu? Ako ne izvrsilac jel bio saucesnik? To je moralno pitanje koje se ne moze zaobici, nazalost.
.
A sta je Dodik bio kada je stvarana RS - ono moralno? Isuvise se drugih stvari ovdje kaci.
Davor ima moju podrsku u vidu nade i zelje da pobijedi, i sam sam prisustvovao skupu ljetos. Ali nisam dizao saku u vis,... iako sam anonimus - znam da je ovo interna stvar izmedju njih. U RS se odavno skoro sve tumaci kroz sablon izdaje srpstva ili patriotizma gdje je Dodik odavno na tronu spasitelja srpstva, jedinog koji brani srpstvo i sl. Ljudi tamo u to jednostavno vjeruju. Onog momenta kada je dosla podrska iz Federacije, otac Memica se pridruzio, Dubioza zapjevala davidovu pjesmu,.... tada je davorova borba osudjena na propast. I opozicija u RS se moze prikljuciti iz licnih interesa jer se i oni pokusavaju pokazati kao veci Srbi i veci patrioti od Dodika,.... ali sve sto nema srpsko ime a daje javnu podrsku skupovima - samo minira cijelu stvar. Vec sada je Davor sarajevski placenik, izdajnik RS, rusitelj RS,... i to ce se jos povecati.
Cak da bude jasno da je licno dodikov sin ubio Davida a Dodik licno unistio dokaze - javnost u RS bi radije da se to zataska negoli da se to kazni. Niko ne zeli previse talasanja sa neizvjesnim krajem,... niko ne zeli da cacka mecku i svakome je drago sto se ova tragedija nije desila nekome svom u familiji. A ko hebe nesretnike sto su bili u pogresno vrijeme na pogresnom mjestu. U RS nema vjerovanja u moral i pravdu - samo se snaga postuje, zgazi koga mozes i pazi da tebe ne zgaze.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#823 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by hAZNADAR »

mO k3 wrote:Image

smije mu se u lie ......
Gleda u momka do Davora. A osmijeh mu znaci ili "jel se to meni mali kurcis" ili "znam gdje zivis pasha".
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#824 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by animals »

hAZNADAR wrote:
raskoljnikov06 wrote:

Od vlasti nisam placen. Radim za privatnu firmu. Ja vlastima placam porez i razne druge namete. Manje vise, nebitno.

Nisam ostar prema konobaru. Naprotiv, sazaljevam ga i zao mi je da je upao u masinu. Od vlasti ne ocekujem nista normalno, samo nenormalno. Nikada nisam glasao, niti cu. Ne vjerujem u demokratiju i birokratiju.
On je taj koji trazi podrsku od gradjana a u mom slucaju je ne moze dobiti iz razloga kako nastupa i kakve sve gluposti prica. Ne znam kako bi ja postupio, mozda gore i ludje od njega. Tesko je to reci. Mozda bi i ubio.
Vidis, mene zanima Davor Dragicevic u ovom slucaju jer to i jeste o cemu se ovde radi. Na ovaj slucaj su se mnogi nakacili iz svojih interesa; neki da se domognu vlasti, neki zbog karijere, drugi zbog Dodika ili vec koga, treci zbog gledanosti...Koliko nas zaista zeli da se slucaj posteno i iskreno rijesi? Da se stvarni ubica pronadje? Malo, imamo svoje sitne interese.
On je optuzio mnoge da su saucesnici u tom zlocinu pa sta je on bio kada je stvarana RS u proslom ratu? Ako ne izvrsilac jel bio saucesnik? To je moralno pitanje koje se ne moze zaobici, nazalost.
.
A sta je Dodik bio kada je stvarana RS - ono moralno? Isuvise se drugih stvari ovdje kaci.
Davor ima moju podrsku u vidu nade i zelje da pobijedi, i sam sam prisustvovao skupu ljetos. Ali nisam dizao saku u vis,... iako sam anonimus - znam da je ovo interna stvar izmedju njih. U RS se odavno skoro sve tumaci kroz sablon izdaje srpstva ili patriotizma gdje je Dodik odavno na tronu spasitelja srpstva, jedinog koji brani srpstvo i sl. Ljudi tamo u to jednostavno vjeruju. Onog momenta kada je dosla podrska iz Federacije, otac Memica se pridruzio, Dubioza zapjevala davidovu pjesmu,.... tada je davorova borba osudjena na propast. I opozicija u RS se moze prikljuciti iz licnih interesa jer se i oni pokusavaju pokazati kao veci Srbi i veci patrioti od Dodika,.... ali sve sto nema srpsko ime a daje javnu podrsku skupovima - samo minira cijelu stvar. Vec sada je Davor sarajevski placenik, izdajnik RS, rusitelj RS,... i to ce se jos povecati.
Cak da bude jasno da je licno dodikov sin ubio Davida a Dodik licno unistio dokaze - javnost u RS bi radije da se to zataska negoli da se to kazni. Niko ne zeli previse talasanja sa neizvjesnim krajem,... niko ne zeli da cacka mecku i svakome je drago sto se ova tragedija nije desila nekome svom u familiji. A ko hebe nesretnike sto su bili u pogresno vrijeme na pogresnom mjestu. U RS nema vjerovanja u moral i pravdu - samo se snaga postuje, zgazi koga mozes i pazi da tebe ne zgaze.
Upravo tako..
Jedini Dodik je za Srbe, i Srpsku..
svi ostali su strani placenici i rusitelji Srpske..
prenijet obrazac iz Srbije..Vucic i svi ostali koji su protiv...
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#825 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by hAZNADAR »

Image

To je ovaj momenat

Image

Osmijeh govori vise od rijeci,.. nesto u stilu,... jel se to ti mali meni nesto kurcis,.... e vidjecemo

Neznam ko je taj momak kome se Dodik zlobno smjeska ali predvidjam da ce u skorije vrijeme imati odredjene neprilike bilo sa opcinom, poslom,... ili neko mu od najblizih,.. postoji mnogo nacina da nekome legalno zagorcas. Mora se priznati da ima damu - nije bas pametno zamjeriti se baji.
Last edited by hAZNADAR on 08/09/2018 17:23, edited 2 times in total.
Post Reply