Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulacije??

Post Reply
Neregistrirani
Posts: 1252
Joined: 27/07/2007 22:44
Contact:

#551 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Neregistrirani »

radostan dan wrote:
Tako je...ne znam je li srnin, ali tako je. Ni jedan medij se nije izvinuo, ni strukturi, ni ostecenoj strani, za ovo vrijeme.
Jedino ATV, Lukacu, na njegov zahtjev...i to opravdano.
Portal ATV-a napravio je grešku naslovom i dijelom vijesti u kojoj je navedeno da je ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske, Dragan Lukač rekao da David Dragičević nije ubijen.

Naslov “David nije ubijen” rezultat je pogrešnog novinarskog tumačenja konteksta izlaganja ministra pred Narodnom skupštinom. Ministar nijednog trenutka nije izgovorio riječi “David nije ubijen”, ni bilo koju sličnu formulaciju koja bi se mogla protumatičiti na način da tvrdi navedeno.

Takođe, važno je naglasiti da ministar tokom izlaganja nijednog trenutka uopšte nije kvalifikovao slučaj. ATV se izvinjava ministru Draganu Lukaču i javnosti zbog pogrešne informacije. Ova materijalna greška nije bila namjerna.
Definitivno srna, prenio rtrs. Meni atv nije relevantna tv kuca otkako je promijenjena vlasnicka struktura i otkako su i zvanicno postali rtrs2.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#552 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by JThomas »

tamo glavna žrtva ministar, a ovdje alija budnjo. kako neko smije da pita gdje je snimak :mrgreen: sve, sve je isto...
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#554 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by mrgreen »

Neregistrirani wrote:
dezurni_ucenik wrote:Spomenu li ovi u BLuci ikad Dzenana?

Jok.
https://www.youtube.com/watch?v=6UImTe4jUO4 38:07

na fb grupi se redovno spominje. bio je i Davorov poziv da se svi prikljuce Dzenanovoj grupi.
naravno da uvijek moze i treba vise, ali nije da nije bilo nikako.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#555 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Nadzorna_ploca »

radostan dan wrote:Nije isto...
Sta ti mislis da se desilo sa nesretnim pokojnikom?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#556 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Maraschino »

Nadzorna_ploca wrote:
Sta ti mislis da se desilo sa nesretnim pokojnikom?
Pijan i nadrogiran se okliznuo u potok a zatim glavu zabio u vodu. :(
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#557 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by GeeTnT »

„Ubice slobodno setaju po BL“ Uzas! ...jedna najjiskrenija izjava koju sam cuo. Jos interesantnija su forumska saznanja o tome kad ko i gdje je bio sa Davidom, onda ko su inspektori i cija su familija, braca...

Ehhh da je srece pa da se jezik rasplete i na isti nacin javno kaze gdje su kosti nesrba, i ko je ostavljao onakve rane po Bosnjacima na Manjaci i zasto trpe smradove poput Stevandica u svojoj blizini ili se boje i sami „crvenog“ kombija da ih ne istrese u Crkvinu..
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#560 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by radostan dan »

radovanović je stručnjak par ekselans...

I ponašanje dvojice Davidovih poznanika upravo ide ka tome da su svjedočili mogućem hapšenju. Odmah po uočavanju da Davida neko presreće oni ustaju u namjeri da vide šta se dešava. No, odjednom zaustavljaju se! Krenuli su da doznaju šta se događa, a iznenada zastaju i odustaju od prvobitne namjere. Potom samo posmatraju dešavanja, kad im prilazi treće lice (treći potencijalni svjedok). To je trenutak kad David i osobe koje su ga presrele nestaju iz vidokruga kamere.

Tu opet valja znati „zlatno pravilo“ policije da na licu mjesta radnje NIKAD ne dozvoljavaju drugim osobama prilazak i miješanje u službenu radnju koju izvode. To se najčešće izvodi glasnom naredbom, a oni sa iskustvom autora ovog teksta to rješavaju oštrim pogledom i jednostavnim pokretom ruke.
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#561 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by radostan dan »

recimo da sam bio blag, i iskoristio samo djelić ponuđenog teksta...o biserima iz nekih drugih tekstova, ne bih...
dalje, recimo da sam u isto vrijeme bio nepravedan prema njemu, pokušavajući tebe da zaštitim, da se ne ofiraš u smislu koliko malo utvrđenih činjenica znaš (tipa video zapisi, vrijeme istih i sl).
zbog istih je drugi jedan bloger napustio ovu teoriju koju je forsirao mjesec dana, i prebacio se na metalsku školu.
al dobro, razumijem ja, voliš da se družiš i ćaskaš...
Neregistrirani
Posts: 1252
Joined: 27/07/2007 22:44
Contact:

#562 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Neregistrirani »

Meni je stvarno zao ovog covjeka. Ali ko njemu ovo stavlja u glavu?
“Davida vam nikada neću oprostiti,. David je ubijen 23,03 2018, David je izdahnuo 23. 03. u vremenu od 22 do 23 časa. Poslije ste ga položili u kanalizaciju sa jasnom porukom. I vi niste ljudi, vi ste sotone. Mi i vi poslije ovoga nikada nećemo živjeti zajedno. Ubili ste ga 23.03 , zadnji čin mučenja je bio između 20 i 21,30 časova, a moja duša je izdahnula od 22 do 23 časa, nije mogao izdržati. Znam i njegove posljednje riječi, njih ću vam poslije reći.
https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... ida/479371
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#563 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by llull »

BANJALUKA - Davor Dragičević, otac pokojnog Banjalučanina Davida Dragičevića (21), predao je Okružnom javnom tužilaštvu Banjaluka 100 prijava koje su potpisali građani, a u kojim se nepoznati i još uvijek slobodan počinilac, ili više njih, prijavljuje za ubistvo dvadesetjednogodišnjaka.

Građani su stavljanjem svojih potpisa na te prijave podržali grupu "Pravda za Davida" u borbi za istinom, te zatražili od Tužilaštva da ovaj slučaj dobije potreban pravni epilog.

Davor Dragičević izjavio je da je zasad u pitanju simboličnih 100 prijava, te da očekuje će ih biti još 50.000.

Obratio se, kaže, i Republičkom javnom tužilaštvu, a s ciljem da se Želimir Lepir, glavni banjalučki okružni tužilac, izuzme sa tog predmeta.

Kaže da će prijaviti Dragana Lukača, ministra unutrašnjih poslova RS, za duševnu bol.

Dodao je da zna ko je ubio njegovog sina, te da ima i dokaze.
https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... tvu/479462

Znaci zna ime, ima dokaze. Ako ne vjeruje MUP-u RS neka preda ministarstvu bezbjednosti u Sa. Nekome mora vjerovati.
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#564 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Janjicar »



Provjereno, NovaTV. Za one koji nisu upoznati necete pogrijesiti ako odvojite 15ak min da pogledate
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#565 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by JThomas »

http://www.zurnal.info/novost/21162/pra ... iku-srpsku

a ovo je tekst koji se spominje. uznemirujući sadržaj, ali komentari začuđujuće trezveni.

http://andrej.fajgelj.com/pravda-za-dav ... ko-oruzje/
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#566 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by JThomas »

uočite primjenu krunskog argumenta (čijom dosljednom primjenom kriminala ne bi ni bilo na nivou nižem od interesa nato pakta) i nekih naših forumaša u ovom slučaju, dženanovom i nekim drugim - pa što bi to neko uradio? :mrgreen:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#567 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Nadzorna_ploca »

Ako sam dobro preletio ocima lik pise tekst a pola informacija(ili poluinformacija ali to nije ni bitno)ne zna. Plus komentari o rusenji RSa koja se krvlju branila :lol:. Lobotomija.
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#568 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Šunj »

http://www.rtvbn.com/3908979/suvara-iz- ... mi-zajedno
Suvara iz zatvora - Otkud mi zajedno
U pismu iz zatvora, koje je dostavljeno redakciji portala "Istinito", Goran Suvara navodi detalje svoje saradnje sa predstavnicima Vlade RS, SNSD-a, RTRS-a, vlasnikom "Grand trejda" Milom Radišićem u vrijeme građanskih protesta protiv izgradnje poslovnog objekta u Picinom parku i ostalima.
Image
Vijesti Ponedjeljak, 28.05.2018. | 19:32

Suvara se nalazi na izdržavanju šestogodišnje zatvorske kazne u KPZ Bijeljina, a u otvorenom pismu podržava grupu građana "Pravda za Davida" i teško optužuje nosioce vlasti u Republici Srpskoj i pojedince sa kojima je, kako navodi, sarađivao.

Goran Suvara osuđen je julu 2016. godine u Okružnom sudu u Banjaluci na šest godina zatvora zbog pet razbojničkih krađa počinjenih na području Glamoča tokom rata. Ovaj sudski proces, nakon više od 20 godina od počinjenja djela, odvijao se munjevitom brzinom, jer je očito bio cilj da Suvara što prije bude uklonjen iz javnosti kao nezgodan svjedok.

Pismo prenosimo u cjelosti i bez ikakvih intervencija redakcije:

Davide, Davore, Jovane, Gorane...

Svi smo mi ubijeni. Ubili su nas samo zato što smo nešto vidjeli, znali, čuli. Ja sam ubijen, odnosno biću ubijen, jer znam i imam dokaze za kriminal tajkuna bliskih vrhu vlasti.

Ubiće me kao Davida, planski. Papiri o smrti već spremni, nalazi gotovi, prirodna smrt. Jedina razlika sa zadesnom smrti, ishod isti - mrtva usta ne govore.

E tu ste se zeznuli strašno, ova usta i mrtva pričaju i vi to znate!
Image
Kada ste ubijali Davida niste razmišljali da anđela nije moguće ubiti, vaskrsnuo je na trgu u centru Banje Luke.

Ko ima pravo ubiti dijete? Pa oni koji misle da su bogovi. Poslije sve pokriju anketnim odborom, tako to oni rade.

Ali, imam ja. Ja koji pitam sve vas, Milu Radišića posebno.

Radišiću, jesi li naručio ubistva Vulićeve djece riječima: "Djecu treba, opasniji su od Željka i Sandre."!? Reci da nisi, samo reci!

Kažu vama - institucije rade svoj posao. Šta je to njihov posao?! Prikrivanje pljačke, ubistva, čuvanje tajkuna.

Zar niste mene čuvali? Siniša Mihailović mi donosio novac u N. Sad. Reci, Siniša, koliko je bilo para. 40.000 evra.

Zar se niste svi čuli samnom - Lukač, Luka Petrović, Dževad Galijašević...

Siniša, jesi li predao dokaze o kriminalu Mile Radišića predsjedniku Dodiku? Nisi, jer ucjenjuješ istog, prijetiš Lukačem. OK. I on je prijetio meni. A samo recite da lažem i onda ide sve!

Krili ste Radišića i svi bili u kontaktu s njim. Je li tako, Srebrenka Golić, lažem li!?

Davore, ja ne znam ko je ubio Davida. Znam da su oni. Vama na Trgu želim reći - Stop ubijanju naše djece. Stop krađi, pljački.Bilo ko da priča o kriminalu, ubijen je kao David, kao Vukelić.

Da, znam. Poslije ovoga vi ćete reći - Suvara je presuđeni kriminalac. Da, vi ste me osudili, samo otkud mi zajedno, gospodo!?
Image
Zar nisam ja uređivao IP Radio-televizije RS. Mihailović Siniša će potvrditi da smo zajedno satanizovali Mektića, fabrikovali afere tipa lažne diplome Mektića. Ja sam rekao da se na RTRS dovede Mato Đaković, ja sam rekao da se kupi ATV BL. Ako Siniša ne potvrdi, ja imam dokaze, a dokaz je i Ljilja Arbutina. Ja sam joj poslao TV ekipu.

Vi na Trgu ne borite se samo za Davida. Borite se protiv zla i meni u Bijeljinu pošaljite taj anketni odbor i eto pravde za Davida, pravde za sve.
Image
Davore Dragičeviću, tebe molim ne odustaj. Čuvaj moju porodicu na zemlji, a ja ću tvoga Davida na nebu.

Pravda za Davida - pravda za sve!

Goran Suvara, svojeručno

P.S.

Onoga dana kada se ne javim porodici, ubili su me!
Neregistrirani
Posts: 1252
Joined: 27/07/2007 22:44
Contact:

#569 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Neregistrirani »

Joj, je li to sad Suvara heroj!? Svaka fukara li ce sad iskoristiti momenat! Da je pravde robijao bi i ratne zlocine skupa s bratom, a ne "samo" pljacke bosnjackih kuca i premlacivanja po Glamocu za vrijeme rata.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#570 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by JThomas »

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/824 ... _i_rs.html

alternativa desnom je najdesnije. alternativa teoriji da strani faktori koriste proteste za rušenje rs jeste teorija da su strani faktori počinili i samo ubistvo, a da bi mogli da organizuju proteste i time ruše rs... :mrgreen:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#571 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Roccohljup »

JThomas wrote:http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/824 ... _i_rs.html

alternativa desnom je najdesnije. alternativa teoriji da strani faktori koriste proteste za rušenje rs jeste teorija da su strani faktori počinili i samo ubistvo, a da bi mogli da organizuju proteste i time ruše rs... :mrgreen:
iskreno, ja sam ocekivao da c eoptuziti opoziciju i SzP (mektića :)) da su oni organizovali ubistvo nesretnog mladića kako bi to iskoristili da svrgnu "poštenu vlast" :(
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#572 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Janjicar »

http://www.zurnal.info/novost/21187/u-u ... tiv-davida

S obzirom da zurnal stvarno ima jake ove istrazivacke priče ne sumnjam da ce i ovaj film biti dobro i kvalitetno odradjeno.

Utorak u 12:00h :thumbup:
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#573 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by PeppermintSA »

dezurni_ucenik wrote:
Neregistrirani wrote:
dezurni_ucenik wrote:Spomenu li ovi u BLuci ikad Dzenana?

Jok.

a zenica pjeva klinac u getu, gorazde sara peticije. Da se razumijemo, zao mi je Davidove sudbine, ali ovo neko uvlacenje u guzicu mi nikako ne ide u glavu. Ne znam jel se iko sjetio Dzenana u drugim gradovima pogotovo u sumskom entitetu, sad odjednom svi placu za Davida. jesmo i glup narod.
Davidov otac je bio na skupu za Dženana, pozdravlja Dženanovog oca prilikom svakog intervjua, traži od članova fb grupe Pravda za Davida da se učlane i u grupu Pravda za Dženana u kojoj se redovno piše o Dženanu, spominje ga redovno na skupovima.
Papastadopulos
Posts: 197
Joined: 25/06/2016 20:52

#574 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Papastadopulos »

cekaj malo, covjek zna ko ga je ubio, u redu iznesi dokaze i da se uhapsi ta osoba ili osobe ovo je smijeno vise. cuj fb grupa aa jbt, slikaju se ljudi u cirihu i napisu pravda za davida, pa mislim stvarno... da ga je neko ubio jeste (vjerovatno) ali nije mi jasno ako otac momka ima dokaze koga je ubio zasto ih ne iznese i da se to vec rijesi. svejedno poslije izbora nece biti vise nikoga na trgu
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#575 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by GeeTnT »

Papastadopulos wrote:cekaj malo, covjek zna ko ga je ubio, u redu iznesi dokaze i da se uhapsi ta osoba ili osobe ovo je smijeno vise. cuj fb grupa aa jbt, slikaju se ljudi u cirihu i napisu pravda za davida, pa mislim stvarno... da ga je neko ubio jeste (vjerovatno) ali nije mi jasno ako otac momka ima dokaze koga je ubio zasto ih ne iznese i da se to vec rijesi. svejedno poslije izbora nece biti vise nikoga na trgu
Zamisli sad (posto si blizu odgovora) kako je to kad na ulici, radnji ili u prolazu susreces ubice, a znas da ih stiti sistem... Davidov otac je jedan iz mase koji ima dokaze ...Djeca ubijenog Milana Vukelica takodje imaju dokaz ko im je ubio oca.
Post Reply