Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulacije??

Post Reply
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#502 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by hAZNADAR »

Na facebooku objavljuju njegove medalje, diplome i priznanja pocev od sporta do takmicenja informatike i inovatorstva.
Sto naravno ne znaci da je bio u toj krajnosti. Ali svakako nije u drugoj gdje ga neki nastoje prikazati kao narkosa, siledziju,...

Istraga je farsa. Prvo Karan pa sad Ilic, poslije i ostali. Imali su dovoljno vremena ukloniti dokaze, pripremiti iskaze, koordinirati sve to,... i na kraju ce jos podnijeti tuzbu zbog klevete.

Ovo je kraj Vaskovica.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#503 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by JThomas »

naravno, ako je neko siledžija, konfliktan, krivično gonjen, sklon tučama i drogi, to povećava, a ne smanjuje vjerovatnoću da je nasilno skončao. isto vrijedi i za mitski dženanov pištolj.
ultrajvosa 1987
Posts: 863
Joined: 18/11/2008 17:34

#505 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by ultrajvosa 1987 »

Ako ovako izgledaju "lakse povrede" sta su onda teske ?

Meni fakat nije jasno da se ne analizira voda iz tog potoka i tijela pokojnika ?!?! Ko papagaj sam, al...
Valjda bi se tako odbacila tvrdnja oca da je ubijen/ugusen negdje drugo i tu samo odbacen ?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#506 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by JThomas »

ovdje izgleda da "lakše" znači "nesmrtonosne". a nije tako. u cijeloj bivšoj državi, od prije rata se već i slomljen zub, nos, vilica sude kao teška tjelesna.

one laički ne izgledaju kao da su mogle same prouzrokovati smrt. ali izgledaju definitivno kao prebijanje i mučenje.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#507 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Fudo387 »

Prvi put vidim fotografije sa obdukcije,
Malo su “cudne” povrede na sakama i koljenima.
Ne znam na koji je nacin zavrsio u tom potoku, al’ ima logike da je vecinu onih povreda mogao zadobiti prilikom pada.
Moguce da se pokusao docekati rukama, nogama, udario glavom, izgubio svijest, voda ga ugusila.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#508 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Maraschino »

Bio je ziv dok su za njim tragali.
Bez obzira na povrede mogao je dozivati iz tog potoka ako se nije mogao izvuci.
Neko ga samo istresao tu u nadi da nece biti dugo pronadjen.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#509 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by JThomas »

"najčudnija" je povreda na podlaktici. k'o baklava...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#512 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Fudo387 »

Taj oblik je rana mogla dobiti nakon toliko vremena provedenog u vodi. Ne znam.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#513 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by hAZNADAR »

Fudo387 wrote:Prvi put vidim fotografije sa obdukcije,
Malo su “cudne” povrede na sakama i koljenima.
Ne znam na koji je nacin zavrsio u tom potoku, al’ ima logike da je vecinu onih povreda mogao zadobiti prilikom pada.
Moguce da se pokusao docekati rukama, nogama, udario glavom, izgubio svijest, voda ga ugusila.
Sve je moguce. Onakve zguljotine na koljenima meni prije lice da ga je neko teglio po asfaltu, betonu,... Onakve povrede lica ne mogu biti od jednog udarca makar i pada - ono je vise udaraca.

Mozda bi cijela ova prica zavrsila kao mnoge druge o nesrecnom slucaju, nespretnom padu,.... da nije David ranije poslao sms gdje se pribojava za sigurnost i navodi jos ime ako mu se sta desi. Momci imaju tu i tamo neke svoje gafove, zakace se,.. svi smo to iskusili. A obicno se to krije od roditelja. Ako je momak poslao sms sa porukom ako mi se sta desi - onda je stvarno bilo nesto opasnije i ozbiljnije.

Tako da je taj sms presudan u ovom slucaju. Bez sms-a - mozda bi i proslo da su onakve povrede od pada u potok i gusenje u potoku sto mu dodje daleko veci baksuzluk, bizarno od utapanja u Miljacki.

Kada tom sms-u dodas i relaticno svjeze tijelo koje sigurno nije moglo biti u odvodnom kanalu prepunom pacova vise dana, traljav i ishitren nastup policije i patologa,... hebiga. Isuvise puno slucajnosti i male vjerovatnoce da bi zakljucili bas to vece kad je upao u veci belaj se nadrogirao LSD(kojeg tesko mozes naci u BL) i pao sa mosta sa kojeg se nesjecam da je iko pao a kamoli i utopio.



Ja licno mislim da je isprebijan i silom ugusen upravo u tom potoku nekoliko dana poslije prijave nestanka. Mislim da ubistvo nije planirano jer da jeste - bio bi ubijen isto vece. Ubijen je zato sto se cijela stvar otela kontroli. Isprebijan mozda vise nego planirano i zatocen a istovremeno se nadigla frka po gradu. Mnogi su ljudi ubijeni samo zato da odgovorni izbjegnu kaznu za kidnapovanje, silovanje, prebijanje,... plan B.
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#514 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by radostan dan »

zar nisi prije par strana napisao da je mrtav bačen u rijeku?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#515 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Kikibombona »

hAZNADAR wrote:
llull wrote:U gradu su ga smatrali za mangupa, pokojni David ( neka mu dusa nadje mir ) je bio kratkog fitilja.
Protiv njega je bila pokrenuta optuznica za nanosenje teskih tjelesnih povreda jer je jednom momku slomio vilicu, izbio par zuba i priredio potres mozga ( a tuca je nastala zbog piva ).
Tuca te noci kada je nestao je bila zbog dzointa.

Ja nisam napisao nista drugo osim onoga sto se u BL zna.
Nemoj onda u isto vrijeme iznositi njegove mane za zivota a onda reci da mu dusa nadje mir i sl.
Svako iznosenje njegovih mana je u ovom kontektstu i opravdavanje njegove sudbine i poruka ocu da odustane od trazenja pravde.

Pa sta ako se potukao - ko to od nas nije? Tuce momaka ne opravdavam ali se desavaju i to je svakodnevica - i sam sam znao i prebiti i dobiti. Ili pusio kadkad travu sto mnogi danas isticu - pa vecina je to probala.
Jednostavno se ne moze neko nazvati klosarom, banditom, narkomanom,.... samo zato ako je prosjecan i nesavrsen. Pa onda zakljuciti - trazio je sam belaja ko mu je kriv.

David po svemu sto smo saznali o njemu(a ja sam i mimo medija posto sam Banjalucanin) bio prosjecan momak kao vecina ostalih. Svakome se moze naci mana, nedostatak, greska,.... ali u ovom kontekstu tome ne moze biti mjesta. Ubiti covjeka je zlocin makar zrtva nije bila savrsena.
:thumbup: :thumbup:

Poznavao sam dosta 'Davida' i likova koji su bili dosta gori od Davida pa sada imaju posao, obitelj i sredjen zivot...

Ovo sto znamo o Davidu je karakteristicno za veliki broj bosanskih tinejdzera, makar u vecim gradovima. U Davidu vidim 90% mojih drugova ih mahale. Mnogi su boli 'gori' od njega pa su danas zivi.

Rezimski mediji pokusavaju dehumanizovati Davida kako bi otupili ostricu demonstranata. Providna i bolesna taktika.

Sto se tice samog slucaja, tesko je utvrditi da li se radi o ubistvu ili nesposobnosti policije.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#518 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by CSKA »

Nemam puno informacija o slucaju...i veceras najave emisiju na RTRS o Davidu...i rekoh ajde malo da pogledam...kada sam vidio da su za goste doveli dvoje punoglavaca,klinaca da pricaju o tome,brzo sam odustao.

Pararelno sam gledao to i kosarku i poceli o stisnutoj pesnici,petom oktobru,Milosevicu itd...rekoh pametnija je kosarka.
costacurta
Posts: 3514
Joined: 05/05/2005 08:25

#519 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by costacurta »

Fudo387 wrote:Prvi put vidim fotografije sa obdukcije,
Malo su “cudne” povrede na sakama i koljenima.
Ne znam na koji je nacin zavrsio u tom potoku, al’ ima logike da je vecinu onih povreda mogao zadobiti prilikom pada.
Moguce da se pokusao docekati rukama, nogama, udario glavom, izgubio svijest, voda ga ugusila.
Fudo,
nije se momak skotrljao s Biokova, pao je u potok

Image
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#520 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Nadzorna_ploca »

Stani ba. Lik nak'o lutao i sam od sebe pao u tu kanalizaciju.. :lol:
Ko u to ba jos moze povjerovati.

Ako je istina ovo sto je neregistrovani stavio onda je sasvim jasno da je otac upravu i da ovi lazu.
testni_akaunt
Posts: 677
Joined: 26/06/2013 08:44

#521 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by testni_akaunt »

Nisam pratio ovu priču detaljno, pa ne razumijem baš.
Šta navode kao motiv? Zašto bi policija ovdje zataškavala nešto? Ili se optužuje da su ga ubili?
brat moj
Posts: 102
Joined: 18/05/2018 10:27

#522 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by brat moj »

testni_akaunt wrote:Nisam pratio ovu priču detaljno, pa ne razumijem baš.
Šta navode kao motiv? Zašto bi policija ovdje zataškavala nešto? Ili se optužuje da su ga ubili?

Ukratko David je bio diler koji se zamjerio braticu od šefa policije i zavrsio je isprebijan i bacen u ovaj potok..
Dodaj na ovo da je mrtvozornik jel ili kako se vec kaze napisao u izvjestaj da je sve regularno da nije bilo nikakvih udaraca i to a zadnja budala po slici vidi unakazeno tijelo.

Tako da su se digli ljudi protiv vlasti.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#524 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by hAZNADAR »

brat moj wrote:
testni_akaunt wrote:Nisam pratio ovu priču detaljno, pa ne razumijem baš.
Šta navode kao motiv? Zašto bi policija ovdje zataškavala nešto? Ili se optužuje da su ga ubili?

Ukratko David je bio diler koji se zamjerio braticu od šefa policije i zavrsio je isprebijan i bacen u ovaj potok..
Dodaj na ovo da je mrtvozornik jel ili kako se vec kaze napisao u izvjestaj da je sve regularno da nije bilo nikakvih udaraca i to a zadnja budala po slici vidi unakazeno tijelo.

Tako da su se digli ljudi protiv vlasti.
Ma ljudi ko ljudi. Jedan dio samo trazi pravdu a drugi dio u cijeloj BiH u svemu vidi priliku za revoluciju. Ili barem kompromitovanje dodikove vlasti pa da padne na izborima. Bez obzira bilo to za dobrobit RS u BL da padne Dodik - ili podrska iz Federacije gdje se pod krinkom pravde isto zeli da dodikova vlast padne na izborima. Tako da ovo sve jeste ispolitizirano. Ne od strane oca Davora koliko od raznoraznih dusebriznika i pomagaca koji lafo suosjecaju i dizu pesnice a ustvari na ovaj nacin zele ostvariti neki politicki interes ili onu naivnu revoluciju, promenu sistema,...

David nije bio diler u pravom smislu rijeci. Mozda je u najgorem slucaju imao koji gram trave vise pa prodao kojem jaranu ali da je zaradjivao i prodavao nepoznatima kao pravi diler - nije bas. Na nekoliko foruma ljudi kao ovdje koji su ga znali pod pseudinimom pisu o njemu sve sto su znali - i jasno je da jeste imao gafova ali da nije bio diler, jalija,.. u pravom smislu te rijeci.
brat moj
Posts: 102
Joined: 18/05/2018 10:27

#525 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by brat moj »

Naravno..

Nemoj me pogresno razumjeti to i da je bio diler teške droge s 21 opet ne oduzima od toga da je ubijen da tako kazem na svirep nacin..

I opet ne oduzima od toga da onaj sto je pregledao mrtvo tijelo potpisao je naravno na zahtjev šefa da se sam skotrljao od sebe ugušio i da uopšte nije imao rane po tijelu dok slika koja je postavljena govori 101 rijec..

Malo je reci koliko ovo treba prerasti u masovne nasilne proteste ako treba mada poznavajuci sve narode u državi opet ce se prešutiti.
Post Reply